Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: Rafal_Kruczek »

Munchhausen pisze:Dziś żegnamy 2014 rok i witamy jego następcę - macie jakieś związane z nim postanowienia albo oczekiwania? Na co najbardziej czekacie w 2015? Ja osobiście w nadchodzącym roku planuję ograniczyć kolekcjonowanie i skupić się na ogrywaniu kupionych tytułów; w związku z tym biorę udział w 10x10 challenge. Co do premier, jaram się polskimi wydaniami Skyfall i Alchemists, a ponadto czekam na nową edycję Catacombs. Ponadto trzymam kciuki za wydanie dodatków do reedycji Sherlocka Holmesa, ale póki co są to tylko pobożne życzenia.
Reedycja dodatków do SHCD w jakims cywilizowanym języku byłaby super i auto-buy. Szkoda, że nikt z polskich wydawców nie odważył się do zrobienia polskiego wydania...

Co do postanowień z 2014 to podsumowanie zakupów zrobiłem już w watku o zakupach w 2014
http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... 25#p608939
Ponadto 10x10 w 2014 zrobione. Co wiecej growy H-index 2014 roku wyszedl nawet 14.
Nie wiem jak bedzie z czasem w 2015 , ale wymóg ostrej rotacji niegranych tytułów kupowania tylko rzeczy które przeleżały na wishliście długo, zdobywanie pewnych tytułów rok po premierze( jak juz przejdzie hype i rynek jest nasycony), konsekwentne granie w już zakupione rzeczy sprawdza się.
Co do nowości z 2015:
- trzecia gra o Discworld M. Wallace - prawie na pewno jeszcze nic o grze nie wiem , ale z tego co mówił Ozi w fimie z Pionka wyłania sie obraz klimatycznej miesznaki Mythopii i Chaos in the Old World.
- planuje zakupic zapoznać sie z klikoma grami wydanymi pod koniec 2014, których nie zdazylem upolować w 2014 a jest szansa dostać na przykład w wymianie w 2015. Pandemic the cure, King of New York, Roll for the Galaxy.
Niektóre gry z 2014 roku które miały zapowiedzina polska wersję w 2015 roku takze pewnie znajdą sie w kregu zainteresowania. Summoner Wars : Alliances, Mythopia, dead of winter.
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8771
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2685 times
Been thanked: 2362 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: Curiosity »

Bardzo chciałbym skończyć rozgrzebaną od października kampanię w Descenta, tylko nie możemy się zebrać... A jak już się uda to zagrać jeszcze jedną.

Star Wars Imperial Assault po polsku - to chciałbym zakupić i ograć. Gdzieś czytałem, że Galakta ma uderzyć w lutym.
Na Dead of Winter nie czekam - jedna rozgrywka mi wystarczy (nie porwała mnie).

W tym roku po raz pierwszy wsparłem dwie gry na kickstarterze - mają do mnie dotrzeć w wakacje. Nie ukrywam, że od frajdy z gry i terminowości dostawy zależą moje kolejne zakupy na KS. Jeśli się zrażę, to raczej na dłuuugo.

A z tzw. pobożnych życzeń, to chciałbym mieć lepszego "nosa" do gier - kupować tylko to, w co będę grał z przyjemnością. Chciałbym większej dostępności gier zagranicznych - takich, co to nie mają wydawcy w Polsce - żebym mógł je zamówić w polskim sklepie.

Życzenia co do forum, to postulowana już przeze mnie wielokrotnie zmiana wyświetlania tytułów kart (najpierw jest nazwa forum, potem dopiero temat, przez co każda karta ma taki sam tytuł). Mniej botów i spamu, lepszej moderacji, mniej wszelakiej maści idiotów.

Życzenia dla wydawców: więcej gier po polsku, więcej nowości, większego normalnego rynku, możliwie niskich cen przy zachowaniu satysfakcjonującej marży. Więcej gier klimatycznych, przygodowych, takich, po skończeniu których można na ich podstawie napisać dobre opowiadanie :)

Na koniec życzenia dla recenzentów: żeby wydawcy chętnie przesyłali im nowości, które po solidnym i szybkim ograniu byłyby recenzowane na bieżąco (zamiast opisywania rocznych "nowości"). Żeby recenzenci mieli lepszy sprzęt do nagrywania, więcej czasu i żeby im się po prostu chciało. Żeby byli opiniotwórczy i pozytywnie wpływali na rynek gier planszowych.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: krecilapka »

Mam nadzieję, że Cthulu Wars będą wspaniałe.
Mam nadzieję, że X-Com po polsku będzie wspaniały.
Mam nadzieję, że Colt Express po polsku będzie wspaniały.
Chciałbym by A Study in Esmerald ver. 2 okazało się wspaniałe.
Chciałbym by zaskoczyły mnie tytuły o których nie miałem pojęcia.
Chciałbym by Achaja okazała się równie wspaniała co Pan Lodowego Ogrodu.
Chciałbym by FFG wydało Twilight Imperium ver 4 i okazało się ono wspaniałe.
Chciałbym .
Chciałbym ..
Chciałbym ...
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4079
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 288 times
Been thanked: 173 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: lacki2000 »

Ja planuję nie kupować, no chyba, że będzie jakaś fajna okazja :) ale żeby też tych okazji nie było zbyt dużo, więc postawiam nie zaglądać (zbyt często) do tematu "Okazje nie do przegapienia".
Poważny plan rodzinny mamy taki, by się w końcu przeprowadzić na jakieś większe mieszkanie i tam chciałbym moją skromną kolekcję, poupychaną gdzie się da, umieścić na jakimś zorganizowanym honorowym (widocznym i kuszącym :P) miejscu.
No i zagrać we wszystko choć raz :) I więcej czasu mieć na granie.
A co do partii to chciałbym by przyszłoroczne wybory wygrała partia, która już pod koniec nowego roku zniesie podatek dochodowy, przymus ubezpieczeń i pensję minimalną, by gry były tańsze a pensje większe :)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 315 times
Been thanked: 344 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: tomb »

Pierwsze postanowienie - nie wchodzić w takie tematy i nie klikać w żadne linki do nowych gier.

Kupować tylko ważne i z dawna upatrzone rzeczy, żadnego parcia na gorące nowości itp.
Uzupełnić dodatki do ulubionych gier.
Poznawać nowe gry przez internet, zamiast kupować kolejne pudła.
Zrobić samoróbkę na wypasie.

I kupić sobie pierwszą wielką grę wojenną, przeznaczoną wyłącznie dla jednego gracza.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2014, 18:17 przez tomb, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
BIgBadWolf
Posty: 154
Rejestracja: 29 paź 2014, 23:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: BIgBadWolf »

kompletnie nie rozumiem extazy gry Dead of Winter :o
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: BartP »

Może syndrom niedostępnej gry?
Awatar użytkownika
sqb1978
Posty: 2622
Rejestracja: 18 gru 2013, 16:54
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 41 times
Been thanked: 139 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: sqb1978 »

Postanawiam, że:
- zagram we wszystkie zakupione, a ciągle nie ruszone gry
- kupię MNIEJ gier niż dodatków do nich ;)
- zrobię i przetestuję w końcu przygodę do Robinsona, na którą pomysł leży w szufladzie od pół roku
- rozegram całą kampanię Mage Knight'a z forum

No a czekam na:
- Dead of Winter PL
- Dodatki do WP:LCG PL
- Dodatki do Eldritch Horror PL
- Dodatki do Mage Knight PL
- Dodatek do Kupców i Korsarzy
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: pridebowl »

Kupie:
- WP LCG ... wszystko co wyszło w PL ! Wczoraj zakupiłem CS i pierwszy cykl ;)
- wszystko co wyjdzie do Conquesta PL
- Dead of Winter PL
- AGOT II LCG PL !!!

Pojadę:
- na turniej regionalny w Conquesta to Krakowa ;) oraz na MP w tąże samą grę ... a jak wygram MP to do USA :D
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: TTR_1983 »

pridebowl pisze:Kupie:
- WP LCG ... wszystko co wyszło w PL ! Wczoraj zakupiłem CS i pierwszy cykl ;)
- AGOT II LCG PL !!!
To trochę wydasz na WP :)
AGOT II LCG wątpię żeby było po polsku. Musieliby chyba z innej gry zrezygnować.
pridebowl
Posty: 174
Rejestracja: 19 lip 2014, 22:24
Has thanked: 17 times
Been thanked: 21 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: pridebowl »

mulek18 pisze:
pridebowl pisze:Kupie:
- WP LCG ... wszystko co wyszło w PL ! Wczoraj zakupiłem CS i pierwszy cykl ;)
- AGOT II LCG PL !!!
To trochę wydasz na WP :)
AGOT II LCG wątpię żeby było po polsku. Musieliby chyba z innej gry zrezygnować.
W drugim obiegu zakupy zrobione póki co za 200 zł ... póki co ;) Ludzie powoli wyprzedają swoje ograne kolekcje ... więc licze na okazje co do WP LCG
AGOT II nie w PL ?? Niemożliwe ... Dla Galakty to być nie być jak dla mnie na rynku karcianek. To będzie finansowa samograjka. Już po pierwszych spojlerach zobaczysz co się zacznie dziać. Tu klientela jest dość szeroka ... co zapewnia firmie kasę, ale niekoniecznie scenę turniejową.
marcin8509
Posty: 161
Rejestracja: 10 lis 2014, 12:58
Has thanked: 97 times
Been thanked: 13 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: marcin8509 »

Ja właściwie mam tylko dwa oczekiwania:

Elder Signs: Gates of Arkham PL - jak tego nie wydadzą po polsku to będzie (prywatnie) dla mnie katastrofa :D
Runewars: Banners of War PL - z tym może być ciężko ale pożyjemy zobaczymy :)

Takie moje małe dwa życzenia noworoczne
:), ach ta cenzura.
Awatar użytkownika
100rk
Posty: 448
Rejestracja: 27 sty 2011, 23:19
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie
Been thanked: 1 time

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: 100rk »

Postanawiam grać jeszcze więcej, częściej i dłużej !

A moje oczekiwania związane z planszówkami to kurs na normalność, w której:

-wydawnictwa zatrudniają korektorów znających inny język niż Braille'a, a co za tym idzie żeby dobrą grę udawało im się wydać bez błędów szybciej niźli w V edycji (wiem... taki mamy USRÓJ ),
-autorzy gier/videoblogerzy/właściciele wydawnictw (niekiedy w jednej osobie) nie strzelaliby focha na klientów jak mała panienka i ostentacyjnie opuszczali forum,
-rodzinne firmy zajmujące się współpracą z zagranicznymi wydawnictwami były prowadzone przez osoby znające pojęcie umowy i potrafiące wyegzekwować skutki niedotrzymania takowej (np. przy pominięciu przy druku międzynarodowym),
-przestano by nam wmawiać, że wydawanie polskich wersji gier polega na przyklejeniu jednej kartki z tłumaczeniem na spód pudełka i ponownym zafoliowaniu go,
-przestano by mydlić nam oczy i zaczęto informować potencjalnych klientów, że rynek na dodatki inne niż do gier familijnych (i LCG, ale też nie więcej niż dwa-trzy cykle/serie/sezony) u nas jeszcze nie istnieje i mimo szczerych obietnic i chęci szansa na ich wydanie jest mniej więcej taka jak na Alien Frontiers PL
-ustalając poziom daniny VAT zauważono w końcu różnicę pomiędzy wódką a grą ( i tu wskazówka dla czytających decydentów --> VAT na gry w dół, na wódkę może zostać na tym samym poziomie).
6% zniżki Rebel, 7% Planszomania, 7% 3 Trolle - chętnie się podzielę.
sprzedam/kupię/wymienię
kolekcja - w miarę aktualna
lista życzeń
Awatar użytkownika
Rafal_Kruczek
Posty: 1092
Rejestracja: 20 sie 2008, 11:48
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 84 times
Been thanked: 31 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: Rafal_Kruczek »

100rk pisze:Postanawiam grać jeszcze więcej, częściej i dłużej !

A moje oczekiwania związane z planszówkami to kurs na normalność, w której:

-wydawnictwa zatrudniają korektorów znających inny język niż Braille'a, a co za tym idzie żeby dobrą grę udawało im się wydać bez błędów szybciej niźli w V edycji (wiem... taki mamy USRÓJ ),
-autorzy gier/videoblogerzy/właściciele wydawnictw (niekiedy w jednej osobie) nie strzelaliby focha na klientów jak mała panienka i ostentacyjnie opuszczali forum,
-rodzinne firmy zajmujące się współpracą z zagranicznymi wydawnictwami były prowadzone przez osoby znające pojęcie umowy i potrafiące wyegzekwować skutki niedotrzymania takowej (np. przy pominięciu przy druku międzynarodowym),
-przestano by nam wmawiać, że wydawanie polskich wersji gier polega na przyklejeniu jednej kartki z tłumaczeniem na spód pudełka i ponownym zafoliowaniu go,
-przestano by mydlić nam oczy i zaczęto informować potencjalnych klientów, że rynek na dodatki inne niż do gier familijnych (i LCG, ale też nie więcej niż dwa-trzy cykle/serie/sezony) u nas jeszcze nie istnieje i mimo szczerych obietnic i chęci szansa na ich wydanie jest mniej więcej taka jak na Alien Frontiers PL
-ustalając poziom daniny VAT zauważono w końcu różnicę pomiędzy wódką a grą ( i tu wskazówka dla czytających decydentów --> VAT na gry w dół, na wódkę może zostać na tym samym poziomie).
Musze się zgodzić ze wszytkimi puntakami w miejszym lub wiekszym stopniu.
Nie kupiłem alien frontiers dawno temu liczac na wydanie polskiej wersji. No cóż pewnie z Alien Frontiers Aurora pomimo bohaterskiego, pionierskeigo i wspaniałego pomysłu zrobienia wersji europejskiej ośmiojęzycznej, bedzie tak jak z podatkami 3 * 15% i zniesieniem abonamentu Rtv. Nikt wam tyle nie da, ile obieca ile pewien polski wydawca lub polski polityk...
Ale co do podatków nie liczyłbym na wprowadzenie jakiejkolwiek nowej grupy produktów uprzywilejowanej obnizónym poziomem VAT( a tym bardziek gier plaszowych) . A ogólnego poziomu VAT żadna z wybierajacych sie do wyborów partii chyba nie zamierza obniżyć...
Awatar użytkownika
polaquinha
Posty: 251
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:49
Lokalizacja: Łódź

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: polaquinha »

ech, a u mnie bardzo prosto: chcę miec czas i przestrzeń, żeby grać, grać i grać :)
I już.
A gry wymarzone sobie kupię i tak :twisted:
Awatar użytkownika
sirwei
Posty: 1655
Rejestracja: 26 gru 2012, 18:29
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: sirwei »

Skończyć prototyp gry przygodowo strategicznej w świecie star wars.( koniec stycznia) Jako nagrodę kupić dwa duże dodatki do star Wars lcg. Rozegrać całą kampanię descenta , kupić zew dziczy do posiadłości szaleństwa. Wydzierżawić u żony kolejne półki na regale na gry ;)
Nobody`s perfect, everybody frytki.

Moja kolekcja
xilk
Posty: 912
Rejestracja: 15 paź 2014, 19:16
Has thanked: 1074 times
Been thanked: 103 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: xilk »

Chciałem na początku wziąć postanowienie noworoczne, że zachęcę kumpli do zagrania we Wsiąść do pociągu: Europa. Jednak we wtorek zagraliśmy raz, więc to postanowienie nie jest aktualne ;) Pozostaje mi korzystać z okazji na kolejne partie :D

Z postanowień to:
1) Grywać częściej w gry planszowe, zarówno w gronie bliższych znajomych, jak i przy innych okazjach.
2) Pomalować figurki do gier, które na początku tego roku powinny przyjść do mnie.
3) Zupełnie odpuścić sobie "atrakcyjne" przedsprzedaże.
4) Kupić jakieś dwa nowe tytuły, z czego jeden będzie z przeznaczeniem dla rodziny lub na jakieś imprezy.

Co do oczekiwań, to mam nadzieję, że dostanę gry jednak w zaplanowanym czasie i jedną z nich zabiorę na jakiś konwent, gdzie spotkam się z "dalszymi" znajomymi i w nią zagramy :D
Pixa
Posty: 1992
Rejestracja: 10 lip 2013, 13:24
Been thanked: 3 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: Pixa »

100rk pisze: A moje oczekiwania związane z planszówkami to kurs na normalność, w której:

-przestano by mydlić nam oczy i zaczęto informować potencjalnych klientów, że rynek na dodatki inne niż do gier familijnych (i LCG, ale też nie więcej niż dwa-trzy cykle/serie/sezony) u nas jeszcze nie istnieje i mimo szczerych obietnic i chęci szansa na ich wydanie jest mniej więcej taka jak na Alien Frontiers PL
Z dodatkami sie nie zgodze - nie ma na to rynku za bardzo, co udowodnila sprzedaz Netrunnera PL.
--
Próbówka Music House - sale prób i studio nagrań we Wrocławiu
www.sala-prob-wroclaw.pl
Awatar użytkownika
bubu
Posty: 605
Rejestracja: 21 lut 2014, 15:16
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: bubu »

Postanowienia:
- zagrać przynajmniej raz w każdą z posiadanych przeze mnie gier (nie mam ich wiele więc to raczej nie będzie problem);
- liznąć temat malowania figurek

Oczekiwania:
- Gra o Tron LCG 2 edycja po polsku
- Pandemia: W laboratorium
- żeby Zombicide: Rue Morgue było fajowe : )
Awatar użytkownika
Dellas
Posty: 626
Rejestracja: 28 kwie 2014, 13:50
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 63 times
Been thanked: 14 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: Dellas »

Wystarczy żeby miał dużo czasu na granie oraz osoby, które chcą grać. Reszta to już pikuś. Gry się zawsze znajdą.
Nycte
Posty: 426
Rejestracja: 28 kwie 2012, 08:07
Lokalizacja: Słupsk/ Gdańsk
Has thanked: 8 times
Been thanked: 2 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: Nycte »

Po kilkudziesięciu grach które wpadły w moje posiadanie w roku 2014 roku postanowiłem skończyć z kupowaniem na co moja narzeczona odetchnęła z ulgą:D Już raz próbowałem i wytrzymałem pół roku teraz mam nadzieję dotrzymać. W wiele tytułów grałem raz, dwa razy i trzeba to nadrobić.
Co do oczekiwań: Mam nadzieję, że nie wyjdzie żadna gra, która zmusi mnie do kupna (póki co żadna nie budzi moich obaw) :D
chantelle
Posty: 84
Rejestracja: 27 wrz 2014, 22:55

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: chantelle »

1. Duuużo grać - na szczęście mam fajną ekipę do tego,mam nadzieję, że szybko się nie wypalą :P
2. Przygotować własną grę.
3. Kupić kolejne gry ale jeszcze nie mam takich, które bym chciała. Bardzo mi się podobają Cyklady i chciałabym coś takiego o podobnej dawce emocji.
Awatar użytkownika
Coen
Posty: 2494
Rejestracja: 14 wrz 2011, 11:38
Lokalizacja: Warszawa, Sulejówek
Has thanked: 430 times
Been thanked: 126 times

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: Coen »

Oczekiwania - żeby żona się przekonała do gier :lol: zaczęła w nie ze mną grać :roll: i nie narzekała na kolejne pudełka na regale :twisted:
Postanowienia - zmierzyć się i pokonać wyzwanie 10x10, albo tak przynajmniej z 6x10 :D
Mam takie gry,
a zastanawiam się jeszcze nad tymi
ⓘ 𝗢𝗳𝗳𝗶𝗰𝗶𝗮𝗹 𝘀𝗼𝘂𝗿𝗰𝗲𝘀 𝘀𝘁𝗮𝘁𝗲𝗱 𝘁𝗵𝗮𝘁 𝘁𝗵𝗶𝘀 𝗶𝘀 𝗳𝗮𝗹𝘀𝗲 𝗮𝗻𝗱 𝗺𝗶𝘀𝗹𝗲𝗮𝗱𝗶𝗻𝗴
NTomasz
Posty: 646
Rejestracja: 04 maja 2012, 14:22
Lokalizacja: Warszawa

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: NTomasz »

postanowienie: kupić max 2 gry! ( dodatków nie wliczam)
Awatar użytkownika
palladinus
Posty: 1494
Rejestracja: 29 paź 2010, 14:10
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 5 times
Kontakt:

Re: Planszówkowe oczekiwania i postanowienia na 2015

Post autor: palladinus »

Więcej grania to jest oczywiste i odpakowywania z folii zalegających pudełek. Cały czas się jednak zastanawiam nad nagrywaniem podcastów audio, choć wydaje się, że nie będzie to zbyt popularne medium.

Nie jestem zbyt częstym gościem na konwentach, ale mam nadzieję, że w tym roku choć dwa zaliczę.
ODPOWIEDZ