Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: admi99 »

Gry gdzie mamy ruch w turze każdego gracza - nie mam na myśli rozwiązania równoległego jak w 7 cudów świata.
Tylko o działania podobne jak w Abyss, gdy jeden gracz robi eksplorację to reszta może w tym czasie też wykonać jakąś akcję (kupna karty). Jest to dla mnie genialne rozwiązanie. Nie zwracam uwagi na interkację w postaci podbierania lordów, czy zdobycia względów lorda-żołnieża, który negatywnie działa na innych graczy, tylko na sam mechanizm uczestniczenia w turze innego gracza.

Nie znam innych podobnych gier więc gorąca prośba do współbraci o pomoc w poszukiwaniu tytułów z takim trybem rozgrywki (swoją drogą jak się to coś nazywa?).

Jakby się trafiło jeszcze coś z małą ilością losowości i mniej skomplikowana od mage knight to od razu lecę do sklepu :)
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: BartP »

Mechanizm ten nie ma chyba nazwy, aczkolwiek przydałby się, bo to ciekawa mechanika. Występuje jeszcze w Puerto Rico, Na Chwałę Rzymu, Race 4 The Galaxy, Małych Epickich Królestwach, Ark & Noah czy Eminent Domain.

Edit: a chyba jednak ma nazwę: Variable Phase Order, chociaż jest to trochę bardziej ogólne określenie.
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: admi99 »

BartP pisze:Mechanizm ten nie ma chyba nazwy, aczkolwiek przydałby się, bo to ciekawa mechanika. Występuje jeszcze w Puerto Rico, Na Chwałę Rzymu, Race 4 The Galaxy, Małych Epickich Królestwach, Ark & Noah czy Eminent Domain.

Edit: a chyba jednak ma nazwę: Variable Phase Order, chociaż jest to trochę bardziej ogólne określenie.
Widzę dużo tytułów do zbadania... Super! :)

Czytałem na forum opinie o oraz recenzje "Na chwalę rzymu", ludzie nie zwracali uwagi na taki rodzaj interkacji tylko na legionistów, podbieranie budynków. Po Twoim poście jednak muszę zobaczyć rozgrywkę :)

Co do variable phase order to na początku myślałem, że to to, ale nie do końca mi pasuje do tego typu akcji. Bardziej - jak pisałeś - jako ogólne stwierdzenie.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: misioooo »

BartP pisze:Mechanizm ten nie ma chyba nazwy, aczkolwiek przydałby się, bo to ciekawa mechanika. Występuje jeszcze w Puerto Rico, Na Chwałę Rzymu, Race 4 The Galaxy, Małych Epickich Królestwach, Ark & Noah czy Eminent Domain.

Edit: a chyba jednak ma nazwę: Variable Phase Order, chociaż jest to trochę bardziej ogólne określenie.
Koledze chyba nie o to chodzi. Te gry (przynajmniej te, które znam jak RftG Puerto Rico) nie pozwalają wykonywać ruchu specyficznego w turze przeciwnika, a po prostu wszyscy gracze jednocześnie wykonują akcje w danej rundzie. To bardziej zbliżone do 7 cudów chyba niż do Abyss, gdzie akcja w turze innego gracza jest specyficzna i niewykonalna w swojej turze.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: admi99 »

misioooo pisze:
BartP pisze:Mechanizm ten nie ma chyba nazwy, aczkolwiek przydałby się, bo to ciekawa mechanika. Występuje jeszcze w Puerto Rico, Na Chwałę Rzymu, Race 4 The Galaxy, Małych Epickich Królestwach, Ark & Noah czy Eminent Domain.

Edit: a chyba jednak ma nazwę: Variable Phase Order, chociaż jest to trochę bardziej ogólne określenie.
Koledze chyba nie o to chodzi. Te gry (przynajmniej te, które znam jak RftG Puerto Rico) nie pozwalają wykonywać ruchu specyficznego w turze przeciwnika, a po prostu wszyscy gracze jednocześnie wykonują akcje w danej rundzie. To bardziej zbliżone do 7 cudów chyba niż do Abyss, gdzie akcja w turze innego gracza jest specyficzna i niewykonalna w swojej turze.
Dokładnie jak wyżej. W swojej turze skupiam się już na trochę innych rzeczach niż w turach innych graczy i ruch nie jest wykonywany równolegle z innymi graczami.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: Bea »

admi99 pisze:Gry gdzie mamy ruch w turze każdego gracza - nie mam na myśli rozwiązania równoległego jak w 7 cudów świata.
Tylko o działania podobne jak w Abyss, gdy jeden gracz robi eksplorację to reszta może w tym czasie też wykonać jakąś akcję (kupna karty).
Port Royal, Szklany Szlak.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: BartP »

Przyszło mi jeszcze do głowy Packet Row.
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: admi99 »

Bea pisze:
admi99 pisze:Gry gdzie mamy ruch w turze każdego gracza - nie mam na myśli rozwiązania równoległego jak w 7 cudów świata.
Tylko o działania podobne jak w Abyss, gdy jeden gracz robi eksplorację to reszta może w tym czasie też wykonać jakąś akcję (kupna karty).
Port Royal, Szklany Szlak.
Dzięki za podpowiedź. Zapoznałem się z tymi grami.
Szklany szlak, ma podobny mechanizm decyzyjny jak "race for the galaxy" oraz "na chwałę rzymu" (mimo iż te 3 gry są kompletnie inne pod resztą względów). W odróżnieniu do The Abyss (głębia) tutaj gracze decydują co przeciwnicy będą mogli zrobić jeśli zechcą, a w Głębii jest to elementem niezależnym od gracza mającego aktualnie turę.

Port Royal to bardzo dobry przykład podobnego mechanizmu, tylko z większą gamą losowości, ale wydaje się być fajną grą z tego co doczytałem. Chętnie spróbuję, przyda się wiedza :)

Może ktoś jeszcze pomoże z propozycją gry planszowej (nie samej karcianki) z w/w mechanizmem?
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: Bea »

admi99 pisze:
Port Royal to bardzo dobry przykład podobnego mechanizmu, tylko z większą gamą losowości, ale wydaje się być fajną grą z tego co doczytałem. Chętnie spróbuję, przyda się wiedza :)

Może ktoś jeszcze pomoże z propozycją gry planszowej (nie samej karcianki) z w/w mechanizmem?
Losowość faktycznie jest, ale można ją do pewnego stopnia łagodzić. Generalnie to lekka gierka. Można ją wypróbować online: http://www.yucata.de/en/Rules/PortRoyal
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: admi99 »

Bea pisze:
admi99 pisze:
Port Royal to bardzo dobry przykład podobnego mechanizmu, tylko z większą gamą losowości, ale wydaje się być fajną grą z tego co doczytałem. Chętnie spróbuję, przyda się wiedza :)

Może ktoś jeszcze pomoże z propozycją gry planszowej (nie samej karcianki) z w/w mechanizmem?
Losowość faktycznie jest, ale można ją do pewnego stopnia łagodzić. Generalnie to lekka gierka. Można ją wypróbować online: http://www.yucata.de/en/Rules/PortRoyal
Nie zrozum mnie źle :) bardzo dobrze, że ją przytoczyłeś. Na pewno zagram :)

Chciałbym też odkryć planszowe gry mające ten super (jak dla mnie) mechanizm, który nie jest zależny od gracza aktualnie rozgrywającego oraz niweluje czekanie na swoją turę :)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3240
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 15 times
Been thanked: 71 times
Kontakt:

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: Veridiana »

Jeszcze Deukalion 8)
admi99
Posty: 192
Rejestracja: 28 sty 2015, 19:25
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: admi99 »

Deukalion się dobrze sprawdza ;)
Packet row na razie jedna partia. Poszukiwania trwają dalej.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: Bea »

A czy ktoś wspominał o Fasolkach?
Duinhir
Posty: 29
Rejestracja: 25 kwie 2013, 07:48

Re: Gry, w których mamy ruch w turze każdego gracza

Post autor: Duinhir »

Warhammer Inwazja. Podczas tury przeciwnika zagrywasz na niego kombinacje kart psując jego wszelkie plany :)
ODPOWIEDZ