Szukam gry figurkowej małego formatu

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Mienso
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:12

Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Mienso »

Witam wszystkich, w zasadzie temat mówi wszystko - szukam gry figurkowej, przy której będę mógł spędzić wiele czasu malując modele a następnie grając nimi. Ważne jest jednak to, żeby modeli nie było potrzeba zbyt wiele - powody są w zasadzie trzy - pierwszy to kwestia finansowa, drugi to powoli kończące się miejsce na gry (muszę zamontować półkę w mieszkaniu :P ), a trzeci to taki, że najpewniej będę kupował wszystko podwójnie - dla mnie i partnerki.
Preferujemy raczej fantasy. Szukam gry, która zaspokoi moje żądze, nie przeje połowy studenckiego budżetu, a także będzie dobrze dostępna na polskim rynku.

Rozważam gorąco Frostgrave - problem jest jednak ten, że nie wszystkie modele są dostępne, to mnie niestety automatycznie troszkę zniechęca (choć nie kupię ich wszystkich, to jednak brak dokonania pewnego wyboru boli), a także brak w moim arsenale makiet jakichkolwiek.

Oglądaliśmy również z partnerką Infinity - wszystko cacy, makiety jakieś w zestawie, z możliwością kupna innych za niewielką kwotę, ale to już troszkę wyższa półka cenowa, no i w końcu to nie fantasy.

Serdecznie dziękuję za wszelki odzew :D
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: rattkin »

Titan Race?
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1216
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 375 times
Been thanked: 264 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Deem »

Godslayer
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: misioooo »

Dreadfleet. Jedno pudło i masz kompletną grę. Bitwy na morzu, świat Warhammera Fantasy. Nie ma żadnych dodatków do tego. To kompletna gra.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
shaigan
Posty: 311
Rejestracja: 13 paź 2015, 12:32
Lokalizacja: Pruszków
Has thanked: 22 times
Been thanked: 9 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: shaigan »

Do malifaux potrzebujesz dwa pudełka po kilka figurek każde, ale nie wiem czy zmieścisz się w budżecie, bo go nie określiłeś. Pudełko od 120pln, a potrzebujesz dwa, do tego mała książka zasad wystarcza. Nie gra się kostkami tylko kartami i są to zwykle karty do gry jak to pokera, co prawda sprzedają specjalne talie po kilkadziesiąt pln sztuka, ale to tylko dla klimatu. Duża różnorodność frakcji i zestawów liderów wewnątrz frakcji, zapewnia zabawę już na etapie wybierania.
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2825
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Gromb »

Guilds of Cadwallon- kompaktowe, regrywalne, 24 ładne figurki.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 433
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 509 times
Kontakt:

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: crazygandalf »

Do Frostgrave'a możesz spokojnie używać figurek z Warhammera. Kupując nowy box 10 figurek możesz je ładnie skonwertować, aby nadać im indywidualny charakter. Taniej to polecam kupienie figurek na rynku wtórnym. Na allegro jest całkiem sporo figsów do Warhammera w niskich cenach.
Polecam też Mordheim - gra bazująca na mechanice Warhammera i korzystająca z tych samych figurek (plus sporo dedykowanych).
Zerknij jeszcze na Warmachine/Hordes oraz Wolsunga. Pierwsze to fantasy, ale trochę nietypowe (czarujące trolle :D), a drugie to klimaty steampunkowe.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: rattkin »

Aaa, Ty chcesz bitewniaka. To pas, nie znam się.
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Samanar »

Wedlug mnie Dragon (lub Lion) Rampant sie nada idealnie. Figurki dowolne, wiec mozna kupic tanio np. w skali 1/72 (20mm). Poszukaj figurek Dark Alliance, albo od razu przejrzyj plasticsoldierreview.com
Wiecej na strategie.net.pl jako, ze to bitewniak.

Powodzenia!
imssah
Posty: 182
Rejestracja: 11 paź 2013, 23:49
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 17 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: imssah »

Umbra Turris
Polski system, niszowy ale wdzięczny
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: schizofretka »

Czy Carnevale to już fantasy, czy jeszcze steampunk horror?
A grając domowo w stałym towarzystwie to nie przejmowałbym się i proxował.


Sent from my iPad using Tapatalk
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Mienso
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:12

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Mienso »

dziękuję za liczne odpowiedzi :D może jeszcze podacie jakieś gry z innych klimatów jednak? I pytanie mam jeszcze jedno: jak stosunkowo tanio wyposażyć się w makiety? Liczę na Waszą pomoc
Kokesz
Posty: 12
Rejestracja: 29 lis 2016, 16:11
Been thanked: 1 time

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Kokesz »

Kładziesz książkę na stół i masz górkę. To najtańszy sposób ;)

A poważnie - styrodur i nożyk. Bez problemu zrobisz górki, skały czy ruiny.
Awatar użytkownika
Rocy7
Posty: 5456
Rejestracja: 05 maja 2013, 14:10
Lokalizacja: Warszawa / Kobyłka
Been thanked: 5 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Rocy7 »

Możesz rzucić okiem na Dungeon Command o ile lubisz mechanikę bez losowosci.

FFG zapowiedziało Runewars Miniatures Game, choć wątpię by maly format był tam docelowy.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: misioooo »

A może jakiś Battlelore? Pudło z podstawką to wiele godzin zabawy.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Awatar użytkownika
Samanar
Posty: 122
Rejestracja: 22 gru 2013, 20:02
Has thanked: 17 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Samanar »

Mienso pisze:I pytanie mam jeszcze jedno: jak stosunkowo tanio wyposażyć się w makiety? Liczę na Waszą pomoc
Przejrzyj sobie zdjecia, ktore ludzie wrzucaja tutaj.

Praktycznie kazdy z nich ma link do swojego bloga, gdzie znajdziesz tutoriale i/lub work-in-progress wiec mozesz bez problemu odtworzyc to co Cie zainteresuje. Jezeli szukasz gotowego terenu/makiet to dowolny sklep modelarski: Martola, Exito itd. w necie znajdziesz ich mnostwo bez problemu.

Jedyne czego nie podales to skali, ale rozumiem, ze badasz grunt dopiero :)
Najemnik
Posty: 155
Rejestracja: 31 sie 2012, 12:42
Has thanked: 18 times
Been thanked: 19 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Najemnik »

Dorzucę, jako ciekawostkę, polski system skirmish fantasy, składający się tylko/aż z darmowego podręcznika, tzn w który można grać dowolnymi figurkami z innych systemów, trzymających skalę.
http://wojnacja.blogspot.com/
http://www.wojnacja.fora.pl/dla-poczatk ... a,116.html
Awatar użytkownika
Fruczak Gołąbek
Posty: 918
Rejestracja: 29 wrz 2009, 00:56
Lokalizacja: Warmińsko-mazurskie
Has thanked: 72 times
Been thanked: 39 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Fruczak Gołąbek »

Tak przy okazji zapytam. Znacie jakąś grę żeby figurki LEGO wykorzystać?
Mienso
Posty: 21
Rejestracja: 25 lis 2015, 16:12

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: Mienso »

hej, wybaczcie za moją nieobecność chwilową w temacie, ale jak już wspominałem (chyba) studiuję. Zainteresowały mnie finalnie 4 systemy jak dotychczas:

-Frostgrave, o czym już pisałem (tak nawiasem to dla innych z tym samym problemem - na allegro są świetne formy do cegiełek etc i można samemu trzaskać makiety za bezcen)
-Wojnacja, przy czym chcę zapytać, czy Reaper Miniatures się nadadzą, są dość tanie
-Umbra Turris, jednak nie wiem, czy przypadkiem system nie "umiera", strona jest w rozsypce a na fb Spellcrow brak newsów prócz planów na jedną nową figurkę, a system nie jest na tyle rozbudowany dla mnie by się nim w interesować bez jakichkolwiek szans na rozwój
-Norsgard, jednak brak polskiej strony i dostępność tych figurek jedynie na stronie oficjalnej też mnie martwi. Ponadto coś nie widzę ich nowego kickstartera (ileż ich można mieć :P )

Lub podawajcie coś jeszcze, zwlekam z zakupem czegokolwiek do stycznia, okres świąteczny nie pozwala szaleć.
Awatar użytkownika
lunatykuku
Posty: 288
Rejestracja: 03 lis 2016, 18:22
Has thanked: 3 times
Been thanked: 112 times

Re: Szukam gry figurkowej małego formatu

Post autor: lunatykuku »

Umbra jest fajna i z tego co wiem będzie nadal rozwijana. Zdaje się że chłopaki w Lublinie nawet turnieje robią. Do grania w domu jak najbardziej się nada. Makiet też zbyt wielu nie potrzeba a zasady po polsku do ściągnięcia za darmo.

Od siebie polecę jeszcze warheim (taki polski, bardziej rozbudowany mordheim) - bandę da się złożyć z jednego boxa piechoty, albo np. kupić wyspę krwi i masz od razu dwie rozbudowane armie.
ODPOWIEDZ