Fury of Dracula

Masz wątpliwości w sprawie zasad jakiejś gry? Zamiast pisać na forum ogólnym, wyszukaj dedykowany wątek na tym podforum i w nim zadaj pytanie.
armani
Posty: 35
Rejestracja: 04 lut 2013, 12:05

Re: Fury of Dracula

Post autor: armani »

Wczoraj rozegrałem chyba najdłuższą partię jak dotąd - 4,5h. Grając Draculą ciągle uciekałem i zauważyłem, że gra po pewnym czasie straciła swój impet i było troszkę nudno:/ Następnym razem zagram zdecydowanie agresywniej :twisted:
Grając nasunęła mi się jedna wątpliwość (było ich więcej ale na spokojnie zagłębiłem się w instrukcję i część już zostało wyjaśnionych:) :

- Karta "Tajna Broń"
Czy łowca musi odrzucić 1 przedmiot i wybrać inny lub ten sam ze stosu odrzuconych? Na karcie jest napisane odrzuć więc chyba musi.

Pozdrawiam
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fury of Dracula

Post autor: Ajrin »

Mam pytanie o karty dodawane do katakumb. Interesuje mnie jak wygląda sytuacja zarówno w II jak i III edycji. W II edycji jest zapis w instrukcji: "W Katakumbach nigdy nie można umieścić kart Mocy i kart Miejsc morskich stref." W III edycji nie widzę już nic na temat kart mocy, jest tylko, że "Jeśli w kryjówce znajduje się karta Miejsca z obszarem morskim, nie może ona zostać zamieniona w legowisko". Chodzi mi o to czy jeśli miasto x jest powiązane z kartą mocy, może trafić do katakumb/zamienić się w legowisko. Co się dzieje w tedy z kartą mocy? I może 2 konkretne przykłady:
1) Do miasta x dostałam się pod postacią wilka. Karta miasta x spada ze szlaku. Czy mogę dodać ją do katakumb, jeśli tak to czy karta mocy wraca na moją rękę?
2) W mieście x użyłam schronienia. X spada ze szlaku, mogę je dodać normalnie do katakumb/przemienić w legowisko? Co się dzieje z kartą schronienia? Jeśli zostaje na szlaku a miasto x jest w katakumbach i wkroczy do niego łowca, to czy ujawniam wtedy też kartę schronienia na szlaku?
A no i skoro w III edycji nie zabraniają wrzucać karty mocy do katakumb, to czy można to zrobić? W sumie nie wiem jaki to miałoby sens i jakby to miało działać, ale karta mocy na szlaku również jest traktowana jako kryjówka wedle instrukcji (Dracula tworzy kryjówkę, kiedy na pustym polu Szlaku umieszcza kartę Miejsca lub Mocy), a podczas zsuwania się 6 karty ze szlaku "Dracula musi ją przemienić albo zmienić w legowisko".
Ajrin
Posty: 26
Rejestracja: 09 lut 2019, 02:00
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Fury of Dracula

Post autor: Ajrin »

Mam pytanie o kartę mocy Kryjówka. W opisie tej mocy jest zdanie: "Jeśli karta miasta, w którym Dracula zagrał kartę Kryjówka, spadnie ze szlaku, kartę Kryjówka również należy odkryć - ona również spadnie ze szlaku." I mam pytanie kiedy ona spadnie. W tym samym momencie (czyli 2 karty spadają razem w tej samej turze), czy w przyszłej turze? Poza tym dziwi mnie to zdanie bo sugeruje ono, że nieodkryta karta miasta w momencie kiedy spada ze szlaku zostaje ujawniona, a myślałam, że jeśli łowcy nie wejdą do miasta, w którym był lub jest Dracula to taka karta do samego końca pozostaje zakryta i wraca w tej formie na rękę Draculi. Jak to w końcu jest?
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: Fury of Dracula

Post autor: sirafin »

Błąd tłumaczenia, tam nie powinno być pierwszego „również”.

If the location where Dracula played this card drops off the Track, this card is revealed and drops off with it.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
ODPOWIEDZ