Lucky Duck Games 2021

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
alpha
Posty: 1001
Rejestracja: 10 cze 2018, 14:33
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 310 times
Been thanked: 128 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: alpha »

PytonZCatanu pisze: 31 mar 2021, 12:20
PytonZCatanu pisze: 31 mar 2021, 10:24 Ogólnie wiem, że Kaczuchy celują w lekkie gry, ale ja nadal liczę, że coś w ofercie tego tygodnia będzie skierowane dla graczy. Watergate, Diuna, a nawet mały Urbanista to porządne gry dla graczy, więc wiem, że stać ich na coś ciekawego w tym roku :)

Świetna wiadomość!
hmm... rozmawiasz sam ze sobą? :roll:
Kolekcja: BGG
Sprzedam / wymienię: BGG lub forum
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4564
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: PytonZCatanu »

alpha pisze: 31 mar 2021, 13:06
PytonZCatanu pisze: 31 mar 2021, 12:20
PytonZCatanu pisze: 31 mar 2021, 10:24 Ogólnie wiem, że Kaczuchy celują w lekkie gry, ale ja nadal liczę, że coś w ofercie tego tygodnia będzie skierowane dla graczy. Watergate, Diuna, a nawet mały Urbanista to porządne gry dla graczy, więc wiem, że stać ich na coś ciekawego w tym roku :)

Świetna wiadomość!
hmm... rozmawiasz sam ze sobą? :roll:
Czasem lubię pogadać z kimś inteligentnym.
Awatar użytkownika
tomp
Posty: 2110
Rejestracja: 26 kwie 2020, 21:49
Has thanked: 277 times
Been thanked: 437 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: tomp »

Lucky Duck Games pisze: 31 mar 2021, 12:08 Dzięki za dobre słowa - staramy się w miarę na bieżąco informować co się u nas dzieje zarówno na naszym FP, jak i tu.
A tym czasem zaczynamy dzisiejsze zapowiedzi od kontynuacji Urbanisty (Sprawlopolis).

AGROPOLIS to kontynuacja tej popularnej gry. Tym razem, zamiast w budowniczych wielkiego miasta, wcielamy się w planistów terenów rolniczych. Tak jak w przypadku Urbanisty, wspólnymi siłami gracze starają się spełnić wylosowane warunki wygranej, jednocześnie dopasowując rodzaje terenów. Znajdziemy wśród nich pola, sady i winnice, a także zagrody, których mieszkańcy mogą pomóc (lub przeszkodzić) w zdobywaniu punktów.
Spoiler:
Super informacja! Zastanawiałem się, czy będziecie kontynuować tą linię produktową. Brawo !
Zachęcam do poznania skali ocen BGG
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mnw »

A będą poprawki do Urbanisty przy okazji? Jeśli tak to które konkretnie bo trochę ich było?
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3364
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: seki »

Z tą ofertą dla graczy jest trochę chyba tak, że gracze dorastają i coraz bardziej doceniają sprytne lżejsze gry. Paradoksalnie gracze z wiekem tracą siły i czas na najcięższe pozycję. Gdy w domu pojawia się kilka dzieci, gdy ciężko się pracuje, to zwykle brak siły na te najcięższe pozycje. Zwykle eurasy średnio ciężkie wchodzą u mnie tylko w weekendy, a ciężkie czy długie euro jak wejdzie raz w miesiącu to też jest OK. Lucky duck games mają ciekawą propozycję na szybkie partie w rodzinnym gronie. Urbanista czy Calico to dla mnie rewelacyjne zakupy ostatnich miesięcy. Dice Throne odpuściłem tylko dlatego, że musiałem przystopować z zakupami a do tanich tytuł nie należy. Wyspa kotów jest już na liście zakupowej. To wszystko są tytuły, które owszem może i są lekkie lub średnio lekkie ale mimo wszystko dają dużą satysfakcję z rozgrywki i świetnie spisują się również w domu zaawansowanych graczy. Z przyjemnością obserwuje dalsze zapowiedzi.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Seki dość dobrze opisałeś podejście do naszej linii wydawniczej. Sami w sumie jesteśmy właśnie na tym etapie hobbby/życia, że lubimy właśnie tytuły średnio-lżejsze. Zwyczajnie widzimy też, że dobrze się one sprzedają - dla nas idealna gra to coś jak Calico - "grająca rodzina" będzie miała wyzwanie, a zaawansowany gracz również znajdzie satysfakcję w rozgrywce.
Oczywiście trafiać będą się też cięższe tematy jak Diuna czy chociażby gra, którą zapowiemy w piątek.
Tym czasem kończymy środowe zapowiedzi drugą małą karcianką od Button Shy Games. Tym razem bardzo sprytne, małe tableau building.

SKULLS OF SEDLEC to jeden z najnowszych bestsellerów wydawnictwa Button Shy Games. Gra wzięła nazwę od kaplicy w dzielnicy Sedlec, w czeskim mieście Kutna Hora. W XVI w. powstała tam kaplica ozdobiona nietypowymi artefaktami - czaszkami i kośćmi zmarłych. Gracze wcielają się w mnichów, których zadaniem jest właśnie układanie czaszek. Ten, kto najlepiej spełni życzenia zmarłych, może liczyć na uznanie Kolekcjonera Kości i zwycięstwo w grze.

☠️ Skulls of Sedlec to kolejna gra w naszej kolekcji "Gry do kieszeni". Niewielki rozmiar i proste zasady sprawiają, że jest to idealna gra na wyjazdy, albo szybki przerywnik pomiędzy cięższymi tytułami.

Jutro kolejne dwie zapowiedzi, tym razem będzie je łączyć tematyka przyrodnicza.

Obrazek
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, 17:27 przez Lucky Duck Games, łącznie zmieniany 3 razy.
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: dawid »

Pierwsze 4 zapowiedzi nie były skierowane do mnie i daleko od mojego radaru zainteresowań, jednak dzisiejszy dzień wszystko nadrobił. Dobra wiadomość.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4564
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2144 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: PytonZCatanu »

Kaczuchy, a kiedy poznamy (choćby orientacyjne) daty premier?
MacModrov
Posty: 33
Rejestracja: 04 kwie 2020, 15:59
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: MacModrov »

Hmm, jak dla mnie, Urbanista, w przeciwieństwie do Sprawlopolis, nie wygląda jak coś, co się zmieści do kieszeni, chyba że plecaka albo bojówek. :wink:

A kiedy poznamy polskie tytuły? Dopiero jak okładki będą narysowane?

Stawiam na Agrotechnika i Czaszki z Siedlec.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

PytonZCatanu pisze: 31 mar 2021, 16:52 Kaczuchy, a kiedy poznamy (choćby orientacyjne) daty premier?
Po opóźnieniach związanych z Diuną i Tu i tam postanowiliśmy, że dokładne daty zapowiadamy w momencie potwierdzenia odbioru druku (Polska) lub gdy załadujemy gry na statek (Chiny). Ogólnie większość rzeczy ukaże się w 3 i 4 kwartale.
Najbliższa premiera to Kroniki zbrodni:1900 - 29.04
Awatar użytkownika
rand
Posty: 495
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: rand »

Lucky Duck Games pisze: 31 mar 2021, 16:30

Jutro kolejne dwie zapowiedzi, tym razem będzie je łączyć tematyka przyrodnicza.
Czyżby Cascadia i Parks? Obie idealnie się wpasowuje w wasz katalog, gry rodzinne + 😉 Mam nadzieję że coś utrafiłem...
pcyzm
Posty: 704
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 220 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: pcyzm »

Problemem nie są zapowiedzi bo tutaj wiele wydawnictw stanęło na wysokości zadania. Gorzej, że mija 1 kwartał, a mało co z tego wyszło i chyba po drugim kwartale nie będzie lepiej. Obstawiam, że już teraz można prognozować, że ok 1/3 zapowiedzi przesunie się na 2022 rok, a kumulacja premier nastąpi gdzieś w 4 kwartale tego roku, czyli część świetnych gier będzie 'pod progiem'.
Ostatnio zmieniony 31 mar 2021, 20:13 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mikeyoski »

Mi bardzo pasuje polityka wydawnictwa. Sam się łapię na tym, że wolę zagrać w kilka krótszych gier niż w jedną kobyłę. I tu oferta Kaczuch bardzo się wpisuje w moje oczekiwania :-)
opulentus
Posty: 529
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 95 times
Been thanked: 29 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: opulentus »

rand pisze: 31 mar 2021, 10:28 Jesteście chyba najbardziej komunikatywnym wydawnictwem jakie aktualnie jest w Polsce. Szczere, szybkie odpowiedzi, informacje "zza kulis" bez owijania w bawełne. Wiem, że ktoś już o tym wspominał ale warto zaznaczyć bo gracze zdecydowanie to lubią. Jak jeszcze utraficie w gusta graczy to umocujecie się w czołówce wydawnictw ;-) U mnie póki co Calico i czekam na Wyspe Kotów ale może skusze się na coś o Was, czego nie miałem pierwotnie w planach.
Chwalisz i chwalisz, tymczasem Kaczki odpowiadają wybiórczo na pytania które są dla nich wygodne. Wcześniej ja zadałem dwa pytania odnośnie Urbanisty i Pionierów, dzisiaj mnw zadał pytanie odnośnie poprawek błędów w Urbaniście i wszystkie te pytania pozostały bez odpowiedzi.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1930
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 175 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: tomuch »

opulentus pisze: 31 mar 2021, 23:28 Wcześniej ja zadałem dwa pytania odnośnie Urbanisty i Pionierów, dzisiaj mnw zadał pytanie odnośnie poprawek błędów w Urbaniście i wszystkie te pytania pozostały bez odpowiedzi.
Widziałem na fejsie odpowiedź LDG, że błędne karty z Urbanisty poprawią przy okazji dodruku tejże gry.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mnw »

tomuch pisze: 01 kwie 2021, 04:03
opulentus pisze: 31 mar 2021, 23:28 Wcześniej ja zadałem dwa pytania odnośnie Urbanisty i Pionierów, dzisiaj mnw zadał pytanie odnośnie poprawek błędów w Urbaniście i wszystkie te pytania pozostały bez odpowiedzi.
Widziałem na fejsie odpowiedź LDG, że błędne karty z Urbanisty poprawią przy okazji dodruku tejże gry.
Rzeczywiście podlinkowali https://tinyurl.com/sztvz2k

"W podstawowej grze nie stwierdziliśmy błędów." :roll:

No są błędy (zamienione rewersy/awersy dwóch kart), potwierdzone też przez Button Shy (pytałem na ich discordzie), w Urbaniście i Pionierach, które modyfikują lekko balans gry. Dla niektórych to czepialstwo lub przynudzanie, a ja, w przypadku ledwie 18 kart, wolałbym jednak grać w grę tak, jak została zbalansowana. No ale trudno, koniec końców rozumiem, że te błędy nie są aż tak rażące, a sam fakt wydania gier u nas jest godny wszelkich pochwał. Tylko nie piszcie może, że nie stwierdziliście błędów :wink:
opulentus
Posty: 529
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 95 times
Been thanked: 29 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: opulentus »

tomuch pisze: 01 kwie 2021, 04:03
opulentus pisze: 31 mar 2021, 23:28 Wcześniej ja zadałem dwa pytania odnośnie Urbanisty i Pionierów, dzisiaj mnw zadał pytanie odnośnie poprawek błędów w Urbaniście i wszystkie te pytania pozostały bez odpowiedzi.
Widziałem na fejsie odpowiedź LDG, że błędne karty z Urbanisty poprawią przy okazji dodruku tejże gry.
LDG ma na myśli błędne karty odnośnie dodatku Beaches, ja natomiast o czymś innym.
Może wkleję moje pytanie które zadałem wcześniej w tym wątku:


"Inne spasowanie rewersów w Pionierach i Urbaniście nie jest błędem - tak przygotowane pliki otrzymaliśmy od wydawcy, który potwierdził, że są one prawidłowe.
Co do błędów w dodatkach solo - przy dodruku karty zostaną przedrukowane i wysłane do wszystkich, którzy zgłoszą chęć."

Dobrze rozumiem, że skoro polska wersja jest prawidłowa to znaczy, że angielska jest błędna? Zakładam, że dwie różne wersje prawidłowe być nie mogą.
Załóżmy, że któryś z anglojęzycznych graczy zapyta wydawcę o różnicę w spasowaniu rewersów pomiędzy wersjami angielską i polską...
Jaką otrzyma odpowiedź? "

Kolejne moje pytanie dotyczyło tłumaczenia jednej z kart z dodatku solo do Pionierów, tutaj również mój post nie został zauważony przez wydawcę !
mnw
Posty: 319
Rejestracja: 15 sty 2010, 17:29
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 150 times
Been thanked: 84 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: mnw »

opulentus pisze: 01 kwie 2021, 10:05
tomuch pisze: 01 kwie 2021, 04:03
opulentus pisze: 31 mar 2021, 23:28 Wcześniej ja zadałem dwa pytania odnośnie Urbanisty i Pionierów, dzisiaj mnw zadał pytanie odnośnie poprawek błędów w Urbaniście i wszystkie te pytania pozostały bez odpowiedzi.
Widziałem na fejsie odpowiedź LDG, że błędne karty z Urbanisty poprawią przy okazji dodruku tejże gry.
LDG ma na myśli błędne karty odnośnie dodatku Beaches, ja natomiast o czymś innym.
Może wkleję moje pytanie które zadałem wcześniej w tym wątku:


"Inne spasowanie rewersów w Pionierach i Urbaniście nie jest błędem - tak przygotowane pliki otrzymaliśmy od wydawcy, który potwierdził, że są one prawidłowe.
Co do błędów w dodatkach solo - przy dodruku karty zostaną przedrukowane i wysłane do wszystkich, którzy zgłoszą chęć."

Dobrze rozumiem, że skoro polska wersja jest prawidłowa to znaczy, że angielska jest błędna? Zakładam, że dwie różne wersje prawidłowe być nie mogą.
Załóżmy, że któryś z anglojęzycznych graczy zapyta wydawcę o różnicę w spasowaniu rewersów pomiędzy wersjami angielską i polską...
Jaką otrzyma odpowiedź? "

Kolejne moje pytanie dotyczyło tłumaczenia jednej z kart z dodatku solo do Pionierów, tutaj również mój post nie został zauważony przez wydawcę !
Pytałem na discordzie wydawcy i potwierdzili, że wersja angielska jest poprawna, a błąd pomniejszy choć może mieć znaczenie dla balansu, ale nie są w stanie powiedzieć jakie.
opulentus
Posty: 529
Rejestracja: 11 wrz 2016, 15:55
Lokalizacja: Toruń
Has thanked: 95 times
Been thanked: 29 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: opulentus »

Widzisz, a mi LDG odpowiedziało jak powyżej "Inne spasowanie rewersów w Pionierach i Urbaniście nie jest błędem(...)"
LDG powinno się poczuwać do odpowiedzialności wymiany tych kart.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Od żadnych odpowiedzi się nie migamy - odpowiadaliśmy już w wielu miejscach, że poprawione karty dodrukujemy w momencie, kiedy gra będzie miała swój dodruk.
Jeśli gdzieś nie odpowiedzieliśmy - przepraszamy, nie było to celowe.

O ile błąd w dodatku plaże leży po naszej stronie, to rewersy to inna historia.
Jako,że pytacie to należy się wyjaśnienie skąd różnice.

Powód jest dość prosty. Oryginalny wydawca do Urbanisty jak i Pionierów wysłał nam pliki ze starej wersji. My niestety nigdy na oczy nowego wydania nie widzieliśmy.
Testowaliśmy gry na starym wydaniu a potem na nim przygotowywaliśmy pliki. Moment, w którym jeden z użytkowników porównał rewersy był dla nas pierwszym, w którym zauważyliśmy te zmiany. Napisaliśmy do oryginalnego wydawcy z prośbą o wyjaśnienia i dowiedzieliśmy się, że "sorry, nasz błąd, to starsza wersja plików".
Jednak na pytanie czy te zmiany mają jakiś wpływ na balans rozgrywki odpowiedź brzmiała - nie.
Dlatego napisaliśmy, że podstawka nie zawiera błędów.
Nie wiemy skąd wziął się wpis po ich stronie na Discordzie. Dziś wysłaliśmy maila z prośbą o wyjaśnienie.
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

KASKADIA to nazwa krainy geograficznej rozciągającej się pomiędzy Pacyfikiem a Górami Skalistymi. Tak jak w przypadku Calico proste zasady spotykają się z dużą głębią rozgrywki i pięknymi ilustracjami (które znów wykonała Beth Sobel). Gracze rywalizują w stworzeniu najbardziej różnorodnego środowiska, poprzez dobieranie płytek siedlisk oraz żetonów zwierząt i układanie ich w przepiękne krajobrazy. Dzięki różnym kombinacjom punktowanych celów każda partia Kaskadii to unikalne wyzwanie.

Gra ma wariant solowy, a w trybie rodzinnym proponowana jest graczom w wieku od 10 lat. Dla fanów łamigłówek typu Calico to naszym zdaniem pozycja obowiązkowa

Tu można sobie przetestować online: https://cascadiagame.github.io/?fbclid= ... XjGIkZo0aw

Obrazek
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

ISLE OF CATS / WYSPA KOTÓW

Pytacie to macie.
Zamówiliśmy trochę dodatkowych zestawów kart do podstawki i dodatku.
Tak więc jeśli ktoś będzie chciał sobie zrobić z ENG wersję PL to taki "fix pack" będzie u nas na stronie do kupienia.
Awatar użytkownika
rand
Posty: 495
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 118 times
Been thanked: 88 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: rand »

Pierwszy tytuł utrafiłem, zobaczymy jak będzie z drugim o 16 😉
Cascadia z drewnianymi znacznikami czy zwykle żetony? Jaka będzie SCD i na kiedy możemy się gry spodziewać Q3 czy bardziej Q4?
Awatar użytkownika
Lucky Duck Games
Posty: 475
Rejestracja: 24 lut 2020, 13:28
Has thanked: 50 times
Been thanked: 1028 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Lucky Duck Games »

Żetony drewniane, SCD 139 PLN, III kwartał (acz raczej końcówka).
Death4ever
Posty: 142
Rejestracja: 20 paź 2019, 13:45
Has thanked: 50 times
Been thanked: 56 times

Re: Lucky Duck Games 2021

Post autor: Death4ever »

Lucky Duck Games pisze: 31 mar 2021, 17:30 Najbliższa premiera to Kroniki zbrodni:1900 - 29.04
To oznacza, że premiera "Tu i Tam" jeszcze bardziej się przesunęła..? :(
Zablokowany