Ark Nova (Mathias Wigge)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: polwac »

Jak wygląda czas rozgrywki w porównaniu np. do Terraformacji Marsa?
Jeśli Ark Nova jest dłuższa to dla mnie na pewno pas.
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1478
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 716 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: arturmarek »

polwac pisze: 31 sty 2022, 13:34 Jak wygląda czas rozgrywki w porównaniu np. do Terraformacji Marsa?
Jeśli Ark Nova jest dłuższa to dla mnie na pewno pas.
Nie obejrzałem jeszcze całości, ale 3-osobowe playthrough Dice Towera zamyka się w 2h z jakimś szczątkowym tłumaczenie. Także, wydaje mi się, że normalna rozgrywka powinna zamknąć się w 90min. Nie wiem też jak na to będzie wplywać liczba graczy. Ja prawdopodobnie będę grał jedynie 2-osobowo i mam nadzieję na 75-90min sprawnej rozgrywki.
sasquach
Posty: 1837
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

polwac pisze: 31 sty 2022, 13:34 Jak wygląda czas rozgrywki w porównaniu np. do Terraformacji Marsa?
Jeśli Ark Nova jest dłuższa to dla mnie na pewno pas.
Nie pamiętam ile graliśmy, ale powinno być krócej. Nie ma czegoś takiego jak w terraformacji, że ludzie celowo przedłużają swoje tury robiąc tylko po jednej akcji, a całą resztę dopiero gdy inni spasują. Tu się wręcz trzeba spieszyć bo koniec rundy jest dynamiczny i może Cię zastać zbyt wcześnie :)
IrasArgor
Posty: 374
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 123 times
Been thanked: 69 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: IrasArgor »

polwac pisze: 31 sty 2022, 13:34 Jak wygląda czas rozgrywki w porównaniu np. do Terraformacji Marsa?
Jeśli Ark Nova jest dłuższa to dla mnie na pewno pas.
Przez TTS czyli trudniej w kwestii zarządzania na trzech graczy drugą grę skończyliśmy w półtorej godziny, pewnie na żywo wyjdzie podobnie wliczając w to rozłożenie gry. Szaleńcy i wariaci są zapewne zdolni skrócić ten czas do godziny 😉.
Awatar użytkownika
polwac
Posty: 2575
Rejestracja: 09 mar 2017, 19:50
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 1170 times
Been thanked: 461 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: polwac »

No to jak da się zamknąć rozgrywkę w 2h to trafia na wishliste :)
Paweł
"Jedyny sposób, aby zwyciężyć w kłótni, to unikać jej." - Dale Carnegie
rogatusiek
Posty: 37
Rejestracja: 07 mar 2020, 10:37
Has thanked: 55 times
Been thanked: 20 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: rogatusiek »

U nas dwuosobowe partie trwały ok 2 godzin każda - mniej więcej tyle co Brass B, ok 20 min dłużej niż Podwodne Miasta (tak dla punktu odniesienia - może grasz szybciej, może wolniej)

Czas rozgrywki zależy też od mapy - te najbardziej podstawowe mają wybudowane na dzień dobry dwa budynki (1 kiosk i wybieg wielkości 3 na który raczej będzie co wstawić z ręki startowej. raczej bo raz moje 8 kart zawierało 7 projektów i jakiś badziew. losowość jest) i bardzo mocne bonusy/opcje stałego dochodu za pprojekty (choćby dochód punktów konserwacji per przerwa).Tu można spokojnie obciąć 15 minut z rozgrywki vs te bardziej zaawansowane mapy (które jeszcze trzeba sobie wybrać)
Awatar użytkownika
miker
Posty: 702
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 548 times
Been thanked: 423 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: miker »

yosz pisze: 31 sty 2022, 12:11 Te 300 zł to oczywiście moje pesymistyczne wylczenia na bazie angielskiej wersji. Uczta dla Odyna była wydana już jakiś czas temu. Od tego czasu koszty produkcji, papieru, transportu poszły mocno w górę (oraz waluty). Cena w dużej mierze zależy od nakładu - im większy tym niższa cena, ale i ryzyko dla wydawnictwa dużo wyższe. Pytanie w jak duży sukces gry, wierzy Portal.

Więc wolę nastawić się na 300zł SCD (co znaczy że grę pewnie da się upolować za jakieś 250 po zniżkach i rabatach) i być miło zaskoczonym :)
Ale na pewno kupuję jak tylko się pojawi. System wybierania akcji z New Dawn jest rewelacyjny.
Portal chyba zbierał informacje jaki jest potencjalny hype na Ark Nova. Planszeo.pl miało ankietę podczas Portalconu, w której można było oddać 10 głosów na ogłoszone gry. Można było oddać więcej niż 1 głos na grę.
Myślę, że analiza wyników ankiety, plus informacje, które Portal zbiera swoimi kanałami, dadzą im wystarczająco danych, jak duży nakład powinni przewidywać. Myślę, że biorąc pod uwage hype na gry planszowe obecnie oraz nakręcony hype przez Essen, ta gra sprzeda się dobrze. Jedyne co może odstraszyć casuali i ludzi, którzy nie mają czasu na długie gry (2h to długo i każdy, kto ma dzieci to rozumie). To powoduje, że pomimo dużej chęci na tę grę, bardzo się waham... Jakby na 2 osoby udało się zmieścić w 70-75 minutach, to brałbym na pniu.
IrasArgor
Posty: 374
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 123 times
Been thanked: 69 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: IrasArgor »

miker pisze: 01 lut 2022, 09:50
yosz pisze: 31 sty 2022, 12:11 Te 300 zł to oczywiście moje pesymistyczne wylczenia na bazie angielskiej wersji. Uczta dla Odyna była wydana już jakiś czas temu. Od tego czasu koszty produkcji, papieru, transportu poszły mocno w górę (oraz waluty). Cena w dużej mierze zależy od nakładu - im większy tym niższa cena, ale i ryzyko dla wydawnictwa dużo wyższe. Pytanie w jak duży sukces gry, wierzy Portal.

Więc wolę nastawić się na 300zł SCD (co znaczy że grę pewnie da się upolować za jakieś 250 po zniżkach i rabatach) i być miło zaskoczonym :)
Ale na pewno kupuję jak tylko się pojawi. System wybierania akcji z New Dawn jest rewelacyjny.
Portal chyba zbierał informacje jaki jest potencjalny hype na Ark Nova. Planszeo.pl miało ankietę podczas Portalconu, w której można było oddać 10 głosów na ogłoszone gry. Można było oddać więcej niż 1 głos na grę.
Myślę, że analiza wyników ankiety, plus informacje, które Portal zbiera swoimi kanałami, dadzą im wystarczająco danych, jak duży nakład powinni przewidywać. Myślę, że biorąc pod uwage hype na gry planszowe obecnie oraz nakręcony hype przez Essen, ta gra sprzeda się dobrze. Jedyne co może odstraszyć casuali i ludzi, którzy nie mają czasu na długie gry (2h to długo i każdy, kto ma dzieci to rozumie). To powoduje, że pomimo dużej chęci na tę grę, bardzo się waham... Jakby na 2 osoby udało się zmieścić w 70-75 minutach, to brałbym na pniu.
Wszystko zależy od stylu graczy, jeśli lubicie długo rozbudowywać silniczek by dopiero w momencie jego ukończenia przekręcić klucze w stacyjne i zacząć trzaskać combosiki to faktycznie gra może się wydłużyć. Niemniej gra to w pewien sposób ogranicza bo w trakcie przerwy gracze muszą zostawić w ręce 3 lub jak ma się ulepszenie 5 kart co samo w sobie blokuje rozbudowaną rękę i długofalowe zapędy. Pomijając pierwsze gry bo faktycznie człowiek może się zagubić w ikonografice i mikrozasadach (np. że zoo stowarzyszone z jakiegoś regionu samo w sobie jest traktowane też jako symbol tego kontynentu) myślę, że 40-45 minut na gracza jest jak najbardziej optymalne. Ja gram szybko/bardzo szybko więc ciężko mi szacować średnią czasu gry.
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: elayeth »

miker pisze: 01 lut 2022, 09:50
yosz pisze: 31 sty 2022, 12:11 Te 300 zł to oczywiście moje pesymistyczne wylczenia na bazie angielskiej wersji. Uczta dla Odyna była wydana już jakiś czas temu. Od tego czasu koszty produkcji, papieru, transportu poszły mocno w górę (oraz waluty). Cena w dużej mierze zależy od nakładu - im większy tym niższa cena, ale i ryzyko dla wydawnictwa dużo wyższe. Pytanie w jak duży sukces gry, wierzy Portal.

Więc wolę nastawić się na 300zł SCD (co znaczy że grę pewnie da się upolować za jakieś 250 po zniżkach i rabatach) i być miło zaskoczonym :)
Ale na pewno kupuję jak tylko się pojawi. System wybierania akcji z New Dawn jest rewelacyjny.
Portal chyba zbierał informacje jaki jest potencjalny hype na Ark Nova. Planszeo.pl miało ankietę podczas Portalconu, w której można było oddać 10 głosów na ogłoszone gry. Można było oddać więcej niż 1 głos na grę.
Myślę, że analiza wyników ankiety, plus informacje, które Portal zbiera swoimi kanałami, dadzą im wystarczająco danych, jak duży nakład powinni przewidywać. Myślę, że biorąc pod uwage hype na gry planszowe obecnie oraz nakręcony hype przez Essen, ta gra sprzeda się dobrze. Jedyne co może odstraszyć casuali i ludzi, którzy nie mają czasu na długie gry (2h to długo i każdy, kto ma dzieci to rozumie). To powoduje, że pomimo dużej chęci na tę grę, bardzo się waham... Jakby na 2 osoby udało się zmieścić w 70-75 minutach, to brałbym na pniu.
Nie lubię wysokich cen, ale jeszcze bardziej nie lubię ryzyka, że zabraknie kopii dla mnie. Stąd chyba wniosek, że powinienem trzymać kciuki za niezbyt niską cenę… Jakoś nie wierzę, że Portal weźmie na siebie ryzyko za wysokiego, pierwszego nakładu.
sasquach
Posty: 1837
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

Oj nie. Zdecydowanie bym nie czekał z zakupem. Oby mieli jakieś promki w przedsprzedaży :)
IrasArgor
Posty: 374
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 123 times
Been thanked: 69 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: IrasArgor »

elayeth pisze: 01 lut 2022, 18:52
miker pisze: 01 lut 2022, 09:50
yosz pisze: 31 sty 2022, 12:11 Te 300 zł to oczywiście moje pesymistyczne wylczenia na bazie angielskiej wersji. Uczta dla Odyna była wydana już jakiś czas temu. Od tego czasu koszty produkcji, papieru, transportu poszły mocno w górę (oraz waluty). Cena w dużej mierze zależy od nakładu - im większy tym niższa cena, ale i ryzyko dla wydawnictwa dużo wyższe. Pytanie w jak duży sukces gry, wierzy Portal.

Więc wolę nastawić się na 300zł SCD (co znaczy że grę pewnie da się upolować za jakieś 250 po zniżkach i rabatach) i być miło zaskoczonym :)
Ale na pewno kupuję jak tylko się pojawi. System wybierania akcji z New Dawn jest rewelacyjny.
Portal chyba zbierał informacje jaki jest potencjalny hype na Ark Nova. Planszeo.pl miało ankietę podczas Portalconu, w której można było oddać 10 głosów na ogłoszone gry. Można było oddać więcej niż 1 głos na grę.
Myślę, że analiza wyników ankiety, plus informacje, które Portal zbiera swoimi kanałami, dadzą im wystarczająco danych, jak duży nakład powinni przewidywać. Myślę, że biorąc pod uwage hype na gry planszowe obecnie oraz nakręcony hype przez Essen, ta gra sprzeda się dobrze. Jedyne co może odstraszyć casuali i ludzi, którzy nie mają czasu na długie gry (2h to długo i każdy, kto ma dzieci to rozumie). To powoduje, że pomimo dużej chęci na tę grę, bardzo się waham... Jakby na 2 osoby udało się zmieścić w 70-75 minutach, to brałbym na pniu.
Nie lubię wysokich cen, ale jeszcze bardziej nie lubię ryzyka, że zabraknie kopii dla mnie. Stąd chyba wniosek, że powinienem trzymać kciuki za niezbyt niską cenę… Jakoś nie wierzę, że Portal weźmie na siebie ryzyko za wysokiego, pierwszego nakładu.
Zapytałem się przed chwilą Grześka na Planszowych newsach odnośnie szacunkowego druku i odpowiedział, że on ma być jednym z większych w kategorii gier euro ale są trochę zaszokowani hajpem na bgg, więc niby teoretycznie dla każdego powinno wystarczyć ale cholera to wie, niemniej nie planują zwiększenia ilości bo mimo wszystko było by to dla nich za duże ryzyko :).
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: AntBehindLeaf »

IrasArgor pisze: 01 lut 2022, 21:35 Zapytałem się przed chwilą Grześka na Planszowych newsach odnośnie szacunkowego druku i odpowiedział, że on ma być jednym z większych w kategorii gier euro ale są trochę zaszokowani hajpem na bgg, więc niby teoretycznie dla każdego powinno wystarczyć ale cholera to wie, niemniej nie planują zwiększenia ilości bo mimo wszystko było by to dla nich za duże ryzyko :).
Wy serio boicie się, że zabraknie kopii :D ?
Fomo wjeżdża na pełnej. Od tej gry odbije się połowa graczy ameritraszów. Będzie latało po 100 pln na bazarkach. Moim zdaniem luźno 2 miesiące po premierze jeszcze będzie można wszędzie kupić.
IrasArgor
Posty: 374
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 123 times
Been thanked: 69 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: IrasArgor »

AntBehindLeaf pisze: 01 lut 2022, 21:41
IrasArgor pisze: 01 lut 2022, 21:35 Zapytałem się przed chwilą Grześka na Planszowych newsach odnośnie szacunkowego druku i odpowiedział, że on ma być jednym z większych w kategorii gier euro ale są trochę zaszokowani hajpem na bgg, więc niby teoretycznie dla każdego powinno wystarczyć ale cholera to wie, niemniej nie planują zwiększenia ilości bo mimo wszystko było by to dla nich za duże ryzyko :).
Wy serio boicie się, że zabraknie kopii :D ?
Fomo wjeżdża na pełnej. Od tej gry odbije się połowa graczy ameritraszów. Będzie latało po 100 pln na bazarkach. Moim zdaniem luźno 2 miesiące po premierze jeszcze będzie można wszędzie kupić.
Gdzieś to słyszałem przy FCM i przy kilku tytułach :lol: . Jedni się jarają Zombiecide inni Ark Nova ale adrenalinka z tym związana jest bardzo przyjemna :evil: :twisted:
Awatar użytkownika
AntBehindLeaf
Posty: 376
Rejestracja: 19 sty 2021, 20:59
Has thanked: 72 times
Been thanked: 137 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: AntBehindLeaf »

IrasArgor pisze: 01 lut 2022, 21:46 Gdzieś to słyszałem przy FCM i przy kilku tytułach :lol: . Jedni się jarają Zombiecide inni Ark Nova ale adrenalinka z tym związana jest bardzo przyjemna :evil: :twisted:
FCM ciągle dostępny. Urwis ma za 220 pln, a kiedy była premiera?
Ja też się jaram Ark Nova, ale obawa o brak kopii jest bezzasadna. To nie Deluxe Pack do Diuny czy promosy do Spirit Island :) Nie ma się co obawiać.
sasquach
Posty: 1837
Rejestracja: 29 cze 2016, 00:59
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 934 times
Been thanked: 588 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: sasquach »

To ja przypomnę, że taki Bonfire zniknął dość szybko. Pragi Caput Regni jakoś nie widzę w sklepach. Dodatki do Cthulhu: DMD też poszły błyskawicznie. Dodatek do Barrage raczej szybko zniknął ze sklepów. A to tylko tytuły które pamiętam.
A z dodrukami różnie bywa, czasami są szybko, a czasami się wlecze - patrz dodatek do podwodnych miast.
Awatar użytkownika
tomb
Posty: 4135
Rejestracja: 22 lut 2012, 10:31
Has thanked: 313 times
Been thanked: 344 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: tomb »

Niby ze mnie taki eurosucharzysta, któremu temat gry zwisa, ale gdy przeczytałem, że AN jest o budowaniu zoo to mi trochę entuzjazm przygasł.
Jestem sobą rozczarowany. A może to podprogowy mechanizm obronny wywołany przewidywaną ceną?
"Jak kto ma swój rozum, ten głupi nie jest [...] Głupie są te, co cudzy rozum mają."
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4096
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 268 times
Been thanked: 934 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: brazylianwisnia »

tomb pisze: 02 lut 2022, 17:55 Niby ze mnie taki eurosucharzysta, któremu temat gry zwisa, ale gdy przeczytałem, że AN jest o budowaniu zoo to mi trochę entuzjazm przygasł.
Jestem sobą rozczarowany. A może to podprogowy mechanizm obronny wywołany przewidywaną ceną?
Przecież to jest mega temat - zwierzęta i do tego rozbudowa zoo/parku rozrywki itd.
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Atk
Posty: 1400
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 497 times
Been thanked: 286 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Atk »

sasquach pisze: 01 lut 2022, 23:29 To ja przypomnę, że taki Bonfire zniknął dość szybko. Pragi Caput Regni jakoś nie widzę w sklepach. Dodatki do Cthulhu: DMD też poszły błyskawicznie. Dodatek do Barrage raczej szybko zniknął ze sklepów. A to tylko tytuły które pamiętam.
A z dodrukami różnie bywa, czasami są szybko, a czasami się wlecze - patrz dodatek do podwodnych miast.
Ale bierzesz pod uwagę, że sa to gry w przedziale koło 150zl poniżej 200zl, a nie wiem czy tu dadzą radę tak nisko zejść. Wystarczy że cena będzie w okolicy FCM albo wyżej i będzie tak samo dostępna jak nadal FCM
IrasArgor
Posty: 374
Rejestracja: 26 kwie 2016, 19:05
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 123 times
Been thanked: 69 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: IrasArgor »

My tu gadu gadu a tu Ark Nova chwilę temu była w trzeciej setce na BGG by za moment zaczać szturmować okolice 150 pozycji. Dobry przykład dla tematu, że nowe gry rzadko (lub bardzo powoli) lądują w pierwszej setce, myślę, że w tym przypadku to kwestia tygodni niż miesięcy. Niesamowice się tej hype train rozkręcił. Kiedy ja w zoo ostatnim razem byłem :roll: ...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4535
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1690 times
Been thanked: 2120 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: PytonZCatanu »

IrasArgor pisze: 08 lut 2022, 16:07 My tu gadu gadu a tu Ark Nova chwilę temu była w trzeciej setce na BGG by za moment zaczać szturmować okolice 150 pozycji. Dobry przykład dla tematu, że nowe gry rzadko (lub bardzo powoli) lądują w pierwszej setce, myślę, że w tym przypadku to kwestia tygodni niż miesięcy. Niesamowice się tej hype train rozkręcił. Kiedy ja w zoo ostatnim razem byłem :roll: ...
Obserwuje niemal na żywo.

Wczoraj była 10 miejsc za Praga Caput Regni, dziś rano 2 miejsca za, a teraz jest już przed!

24 godziny!

Śledzę Bgg na bieżąco i nie widziałem takiego rasza od dawna, tylko Szczęki Lwa mogę do tego porównać.

W mojej opinii ta gra wejdzie do setki na wiosnę, a w drugiej połowie roku, kiedy będą lokalne wydania (w tym PL) to ja to widzę nawet Top50.

Żałuję, że nie kupiłem na jesieni jak była dostępna w Planszostrefie.... 🙄🙄🙄
Awatar użytkownika
Mateez
Posty: 208
Rejestracja: 08 paź 2011, 15:20
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 49 times
Been thanked: 70 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Mateez »

Ja kupiłem, bo przeczuwałem to samo co Ty, ale do dziś nie dostałem. :)
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Witchma »

PytonZCatanu pisze: 08 lut 2022, 16:16 Żałuję, że nie kupiłem na jesieni jak była dostępna w Planszostrefie.... 🙄🙄🙄
Teraz można zamówić z przewidywaną datą dostawy w kwietniu. Właśnie się zastanawiam, czy lepiej wziąć wersję angielską, czy zaczekać na polską (pewnie wyjdzie taniej).
Awatar użytkownika
elayeth
Posty: 1051
Rejestracja: 07 sty 2009, 16:29
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 175 times
Been thanked: 192 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: elayeth »

Ktoś wie kiedy Portal może ruszyć z przedsprzedażą wersji polskiej?
Wiemy, że od miesiąca mają status "przygotowanie plików"... Zatem, może ktoś wie ile zazwyczaj czasu mija od tego statusu do momentu rozpoczęcia przedsprzedaży?
Xyhoo
Posty: 185
Rejestracja: 13 lis 2021, 18:34
Has thanked: 323 times
Been thanked: 142 times

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: Xyhoo »

Tego nawet Portal nie wie. Stawiam, że nie będzie to krócej niż pół roku
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1642
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 361 times
Kontakt:

Re: Ark Nova (Mathias Wigge)

Post autor: nidhog »

brazylianwisnia pisze: 02 lut 2022, 18:47
tomb pisze: 02 lut 2022, 17:55 Niby ze mnie taki eurosucharzysta, któremu temat gry zwisa, ale gdy przeczytałem, że AN jest o budowaniu zoo to mi trochę entuzjazm przygasł.
Jestem sobą rozczarowany. A może to podprogowy mechanizm obronny wywołany przewidywaną ceną?
Przecież to jest mega temat - zwierzęta i do tego rozbudowa zoo/parku rozrywki itd.
Ale nie każdemu siedzi. Mi np mechanicznie gra sie mega podoba. Ale wizualnie i tematycznie - nie. Może dlatego, że wygląda jak gra dla dzieci.
Ktoś podniósł zarzut, że TM jest brzydkie,a to ładne. Prawda. Ale dla mnie TM brzydkie ma ta zaletę, że tak pewnie by wyglądała faktyczna eksploracja Marsa. I TM mam w bigboxie i nie wizualnie mi pasuje.
A to - mam dwuletnia córkę i dla mnie to wygląda, jak jej gry i puzzle ;)
FCM też mi sie nie podoba i nie mam mimo spoko mechaniki.
Moje zbiórki: Inventions - Szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
W dniach 5.11 - 19.11 - nie ma mnie w Polsce. Kontakt może być utrudniony.
ODPOWIEDZ