Zamki Burgundii / Die Burgen von Burgund (Stefan Feld)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
upadly_bankowiec
Posty: 253
Rejestracja: 11 lis 2018, 13:48
Has thanked: 60 times
Been thanked: 122 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: upadly_bankowiec »

U mnie średnio schodzi 1 godzina 2 minuty na dwuosobową partię, więc to chyba zależy od graczy :)
Mój kanał na youtube na którym możesz poznać/przypomnieć sobie zasady gier.
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2800
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 356 times
Been thanked: 638 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bogas »

PytonZCatanu pisze: 08 kwie 2022, 13:32 Graliśmy miesiąc temu na 4 osoby i trwało to ok 2h. Nie było dłużyzny.
Wow :shock: Nam tyle zajmuje gra 2 osobowa i wcale nie zamulamy i nie zaliczamy jakichś wielkich zwiech (tak się nam przynajmniej wydaje :lol: ). Ale raz graliśmy w 4 osoby i trwało to dłuuugo i ciągnęło się jak mozarella na pizzy albo pół litra na dwóch. Graliśmy też w 4 osoby drużynowo (z dodatkiem) i było lepiej, ale i tak uważam, że na żywo w Zamki najlepiej w 2 osoby (i tak wiem, że przecież nie wszystkie żetony wejdą do gry wtedy itd. itp.).
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11065
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3275 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: japanczyk »

Dyskusja nt. zapowiedzi nwoej wersji gry i po co to komu wycieta tutaj:
viewtopic.php?f=64&t=75338

PS. od komentowania moderacji jest inny dział, a nie wątek o grze
Miszon
Posty: 2524
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 498 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Miszon »

bogas pisze: 08 kwie 2022, 13:41
PytonZCatanu pisze: 08 kwie 2022, 13:32 Graliśmy miesiąc temu na 4 osoby i trwało to ok 2h. Nie było dłużyzny.
Wow :shock: Nam tyle zajmuje gra 2 osobowa i wcale nie zamulamy i nie zaliczamy jakichś wielkich zwiech (tak się nam przynajmniej wydaje :lol: ). Ale raz graliśmy w 4 osoby i trwało to dłuuugo i ciągnęło się jak mozarella na pizzy albo pół litra na dwóch. Graliśmy też w 4 osoby drużynowo (z dodatkiem) i było lepiej, ale i tak uważam, że na żywo w Zamki najlepiej w 2 osoby (i tak wiem, że przecież nie wszystkie żetony wejdą do gry wtedy itd. itp.).
ja raczej potwierdzam wersję innych: wychodzi 30 min na gracza, czyli godzina na dwoje.
No, jak we 4 osoby gramy z myślicielami, to zamiast 2h wychodzi 2,5.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Neysmeey
Posty: 195
Rejestracja: 03 wrz 2019, 15:46
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 116 times
Been thanked: 73 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Neysmeey »

:shock: I ja się pod tym również podpisuje, w godzince dwuosobowa partia bez pośpiechu się zamyka.

A co do edycji AR, mnie to ciekawi, jeśli nie będzie stanowczego przerostu formy nad treścią z chęcią po raz kolejny zmienię edycję bo grana jest często i nie pożałuję by wreszcie również wyglądała jak należy.
Profil na: Boardgamegeek
bdm
Posty: 597
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 402 times
Been thanked: 69 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bdm »

Zamki mają jedną wadę: nie da się w nie grać z nowymi osobami. Zbyt wiele kafli (głównie budynki i żółte żetony nauki) do ogarnięcia. Do tego odstraszająca szata graficzna. Ja niestety nie mogę w zasadzie nikogo z rodziny namówić na partię i pozostaje mi gra solo albo apka (gra dwuosobowa głównie).
Sama gra jest jedną z moich ulubionych ale niestety nie mam z kim w to grać. :|
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9473
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: MichalStajszczak »

_leigam_ pisze: 09 kwie 2022, 23:59 Pomyliłem się tylko z czasem
Prorok jakiś czy co? :D
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1011
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 231 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Beskid »

bdm pisze: 08 kwie 2022, 20:26 Zamki mają jedną wadę: nie da się w nie grać z nowymi osobami.
I właśnie dlatego Feld wypuścił Toskanię :)
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Atk »

Beskid pisze: 12 kwie 2022, 00:00
bdm pisze: 08 kwie 2022, 20:26 Zamki mają jedną wadę: nie da się w nie grać z nowymi osobami.
I właśnie dlatego Feld wypuścił Toskanię :)
Śmiechlem
:lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

Może kolejnym projektem wydanym w ten sposób będzie Bora bora :)
Awatar użytkownika
Beskid
Posty: 1011
Rejestracja: 29 sie 2021, 21:52
Has thanked: 750 times
Been thanked: 231 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Beskid »

Atk pisze: 12 kwie 2022, 22:57 Śmiechlem
:lol: :lol: :lol: :lol:
Śmiech to zdrowie :wink:
It's definitely a gateway game and it's not as complex as CoB. And it also has "lucky components" that are not for everyone.
But it stands out from the other "Castle of" titles in terms of gameplay. And somehow it creates a flow that I didn't even foresee myself. You often think: "What, it is my turn again?" and still it has a lot of demands, just a lower level of connoisseurs.
Let's see how it goes down in the gaming community.

It will probably be delivered sometime in late August in Germany.

Greetings
Stefan
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: XLR8 »

Zagraliśmy dzisiaj pierwszy raz w wersję big box że wszystkimi modułami. Po ponad 60 partiach w gołą podstawkę muszę powiedzieć, że dodatki poprawiają rozgrywkę (przynajmniej przy pierwszym kontakcie).
Niestety jeszcze gorsza szata graficzna strasznie męczy i irytuje. Do tego niektóre kafelki tarcz wydają się OP (np punktowanie technologii x2).
Prawdopodobnie obie wersje wylecą z kolekcji. Niestety w gołą podstawkę się nagraliśmy, a dodatki nam się podobają, ale szata graficzna jest ścianą nie do przejścia, a szkoda.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: PytonZCatanu »

XLR8 pisze: 09 sie 2022, 18:45 Zagraliśmy dzisiaj pierwszy raz w wersję big box że wszystkimi modułami. Po ponad 60 partiach w gołą podstawkę muszę powiedzieć, że dodatki poprawiają rozgrywkę (przynajmniej przy pierwszym kontakcie).
Niestety jeszcze gorsza szata graficzna strasznie męczy i irytuje. Do tego niektóre kafelki tarcz wydają się OP (np punktowanie technologii x2).
Prawdopodobnie obie wersje wylecą z kolekcji. Niestety w gołą podstawkę się nagraliśmy, a dodatki nam się podobają, ale szata graficzna jest ścianą nie do przejścia, a szkoda.
Tarcze są ogólnie do bani. Ja gram że wszystkim z Big Boxa na raz, ale bez tych tarcz.

A ikonografia...dla kogoś, kto zagrał 60 partii będzie zła (wiem, bo sam tak miałem), ale jest bardziej logiczna dla nowych graczy 🙂
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: XLR8 »

PytonZCatanu pisze: 09 sie 2022, 19:01
XLR8 pisze: 09 sie 2022, 18:45 Zagraliśmy dzisiaj pierwszy raz w wersję big box że wszystkimi modułami. Po ponad 60 partiach w gołą podstawkę muszę powiedzieć, że dodatki poprawiają rozgrywkę (przynajmniej przy pierwszym kontakcie).
Niestety jeszcze gorsza szata graficzna strasznie męczy i irytuje. Do tego niektóre kafelki tarcz wydają się OP (np punktowanie technologii x2).
Prawdopodobnie obie wersje wylecą z kolekcji. Niestety w gołą podstawkę się nagraliśmy, a dodatki nam się podobają, ale szata graficzna jest ścianą nie do przejścia, a szkoda.
Tarcze są ogólnie do bani. Ja gram że wszystkim z Big Boxa na raz, ale bez tych tarcz.

A ikonografia...dla kogoś, kto zagrał 60 partii będzie zła (wiem, bo sam tak miałem), ale jest bardziej logiczna dla nowych graczy 🙂
Problemem nie jest ikonografia tylko fatalna rozdzielczość obrazków. Gra męczy oczy, bo np budynki wyglądają jak rodem z tibii tylko jeszcze okrutnie powiększone przez co nie można na nie dłużej patrzeć.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

XLR8 pisze: 09 sie 2022, 19:09 Problemem nie jest ikonografia tylko fatalna rozdzielczość obrazków. Gra męczy oczy, bo np budynki wyglądają jak rodem z tibii tylko jeszcze okrutnie powiększone przez co nie można na nie dłużej patrzeć.
To może pomyślcie nad nowym wydaniem? Na grupowej zbiorówce można kupić w zniżkowej cenie.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: XLR8 »

eveni pisze: 09 sie 2022, 19:14
XLR8 pisze: 09 sie 2022, 19:09 Problemem nie jest ikonografia tylko fatalna rozdzielczość obrazków. Gra męczy oczy, bo np budynki wyglądają jak rodem z tibii tylko jeszcze okrutnie powiększone przez co nie można na nie dłużej patrzeć.
To może pomyślcie nad nowym wydaniem? Na grupowej zbiorówce można kupić w zniżkowej cenie.
Myślałem nad tym, ale nagraliśmy się na tyle, że te 500zl można lepiej zainwestować :)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4561
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2140 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: PytonZCatanu »

eveni pisze: 09 sie 2022, 19:14
XLR8 pisze: 09 sie 2022, 19:09 Problemem nie jest ikonografia tylko fatalna rozdzielczość obrazków. Gra męczy oczy, bo np budynki wyglądają jak rodem z tibii tylko jeszcze okrutnie powiększone przez co nie można na nie dłużej patrzeć.
To może pomyślcie nad nowym wydaniem? Na grupowej zbiorówce można kupić w zniżkowej cenie.
Ile wychodzi najtańsza opcja?
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: miker »

eveni pisze: 09 sie 2022, 19:14
XLR8 pisze: 09 sie 2022, 19:09 Problemem nie jest ikonografia tylko fatalna rozdzielczość obrazków. Gra męczy oczy, bo np budynki wyglądają jak rodem z tibii tylko jeszcze okrutnie powiększone przez co nie można na nie dłużej patrzeć.
To może pomyślcie nad nowym wydaniem? Na grupowej zbiorówce można kupić w zniżkowej cenie.
Ale po co? Do gry kościanej wystarczy big box.
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: eveni »

PytonZCatanu pisze: 09 sie 2022, 19:19 Ile wychodzi najtańsza opcja?
Około 72 euro plus wysyłka.
bdm
Posty: 597
Rejestracja: 18 mar 2019, 13:41
Has thanked: 402 times
Been thanked: 69 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: bdm »

XLR8 pisze: 09 sie 2022, 18:45 Zagraliśmy dzisiaj pierwszy raz w wersję big box że wszystkimi modułami. Po ponad 60 partiach w gołą podstawkę muszę powiedzieć, że dodatki poprawiają rozgrywkę (przynajmniej przy pierwszym kontakcie).
Niestety jeszcze gorsza szata graficzna strasznie męczy i irytuje. Do tego niektóre kafelki tarcz wydają się OP (np punktowanie technologii x2).
Prawdopodobnie obie wersje wylecą z kolekcji. Niestety w gołą podstawkę się nagraliśmy, a dodatki nam się podobają, ale szata graficzna jest ścianą nie do przejścia, a szkoda.
Mnie wersja BB zmęczyła na tyle, że sprzedałem i powróciłem do pierwotnej wersji Zamków. Nie ma dodatków ale przynajmniej da się grać z przyjemnością. Z BB jedynie planszetki są ładne i grubość kafli lepsza, nic więcej. Za 500 też bym nie kupił nowego wydania mimo, iż Zamki to moja jedna z ulubionych gier.
Khag
Posty: 261
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:06
Has thanked: 22 times
Been thanked: 21 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Khag »

Zaskoczę was, ale mi się nowa szata graficzna bardziej podoba, poprzedniego grafika powinno się w rybach zamknąć. Niestety niektóre elementy są słabe - szczególnie żółte kafle dlatego wsparłem nową edycję z GF w wersji all in, mamy sentyment - to była gra, dzięki której moja ukochana dała się wciągnąć w granie.
Poznań i okolice.
Atk
Posty: 1401
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 498 times
Been thanked: 286 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Atk »

Khag pisze: 09 sie 2022, 21:12 Zaskoczę was, ale mi się nowa szata graficzna bardziej podoba, poprzedniego grafika powinno się w rybach zamknąć. Niestety niektóre elementy są słabe - szczególnie żółte kafle dlatego wsparłem nową edycję z GF w wersji all in, mamy sentyment - to była gra, dzięki której moja ukochana dała się wciągnąć w granie.
Już tu pisałem, ja i moja graliśmy w stara wersje, po przejściu na nową też się męczyliśmy ale to kwestia przyzwyczajenia. Ziomek, który nie miał nigdy styczności z zamkami, stwierdził że nie wie o co nam chodzi, mu się udało dobrze i wszystko wyglądało dobrze.

Więc nie ma w tym nic dziwnego, że komuś siadła nowa szata graficzna. Problem jest tylko z przedstawieniem się dla tych, którzy ograli się w starą
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 493
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 253 times
Been thanked: 444 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: vnzk »

Jeśli ktoś jest zainteresowany, Planszowe Newsy wrzuciły zdjęcia wydrukowanego prototypu najnowszego wydania Zamków (od Awaken Realms), pokazywanego na Essen. Można zobaczyć planszę i planszetkę gracza.
Spoiler:
Miszon
Posty: 2524
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 498 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Miszon »

A to na niższej półce to co jest (z tymi drabinami)?
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Hrosskar
Posty: 357
Rejestracja: 30 cze 2020, 18:36
Has thanked: 76 times
Been thanked: 77 times

Re: Die Burgen von Burgund / Zamki Burgundii (Stefan Feld)

Post autor: Hrosskar »

vnzk pisze: 08 paź 2022, 12:35 Jeśli ktoś jest zainteresowany, Planszowe Newsy wrzuciły zdjęcia wydrukowanego prototypu najnowszego wydania Zamków (od Awaken Realms), pokazywanego na Essen. Można zobaczyć planszę i planszetkę gracza.
Spoiler:
W ostatniej aktualizacji jest więcej zdjęć z tego prototypu :)
https://gamefound.com/projects/awaken-r ... updates/21
ODPOWIEDZ