Portal Games - plany wydawnicze 2022

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Sajmonella
Posty: 112
Rejestracja: 03 mar 2022, 15:02
Has thanked: 30 times
Been thanked: 11 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Sajmonella »

Widziałem że będzie dodruk Podwodnych Miast. Czy dodatek też się pojawi ?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: PytonZCatanu »

Sajmonella pisze: 01 wrz 2022, 09:39 Widziałem że będzie dodruk Podwodnych Miast. Czy dodatek też się pojawi ?
Ooooo.... A skąd ta informacja?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 821
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 131 times
Been thanked: 384 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: kurdzio »

PytonZCatanu pisze: 01 wrz 2022, 10:10
Sajmonella pisze: 01 wrz 2022, 09:39 Widziałem że będzie dodruk Podwodnych Miast. Czy dodatek też się pojawi ?
Ooooo.... A skąd ta informacja?
Prawdopodobnie ze strony Portalu -> https://portalgames.pl/pl/statusy-dodruki/
Status w transporcie, ale widnieje tylko podstawka.
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
Gab
Posty: 623
Rejestracja: 15 maja 2013, 00:39
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 103 times
Been thanked: 87 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Gab »

Mevlex pisze: 31 sie 2022, 17:58 Na 100% Massive Darkness 2.

Swoją drogą: ktoś się orientuje ile z tego co się pojawiło do tej gry ma szansę zostać zlokalizowane i pojawić się po polsku?

Trochę nie ogarniam co tam w końcu jest, a co nie jest KS exclusive.
Na pewno nie liczyłbym na to, że dodatki pojawia się szybko. Jeśli chodzi o dodatki, które teoretycznie mogą się pojawić na naszym rynku to są to:
Gates of Hell
Monks&Necromancers vs Paragon
Bards&Tinkerers vs Metal Angel
Feyfolk
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 645
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Michito »

Portal Games czy w nowej edycji Podwodnych Miast poprawiono wykonanie gry czy zarzuty do wykonania pewnych elementów z "pierwszej edycji" nadal pozostaną aktualne?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11169
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3306 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Michito pisze: 03 wrz 2022, 07:31 Portal Games czy w nowej edycji Podwodnych Miast poprawiono wykonanie gry czy zarzuty do wykonania pewnych elementów z "pierwszej edycji" nadal pozostaną aktualne?
Mozesz powiedzieć co masz na myśli?
Jeśli planszetki to na pewno zostały takie same
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: PytonZCatanu »

W tej edycji Podwodnych Miast zielona kopuła ma być od razu w pudełku - tyle wynika z opisu na stronie. Niestety, dodatku na razie nie będzie.... 😔😔😔
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

Szkoda, że nie wydano big boxa (podstawki i dodatku w jednym pudełku). Planszetki z podstawki to masakra, te dwuwarstwowe to konieczność jak chce się mieć radość z grania. Niestety dodatek nie mieści się w pudełku od podstawki, muszę trzymać dwa pudła na regale :(
Awatar użytkownika
Michito
Posty: 645
Rejestracja: 05 cze 2019, 15:54
Has thanked: 195 times
Been thanked: 175 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Michito »

japanczyk pisze: 03 wrz 2022, 07:56
Michito pisze: 03 wrz 2022, 07:31 Portal Games czy w nowej edycji Podwodnych Miast poprawiono wykonanie gry czy zarzuty do wykonania pewnych elementów z "pierwszej edycji" nadal pozostaną aktualne?
Mozesz powiedzieć co masz na myśli?
Jeśli planszetki to na pewno zostały takie same
Tak, to miałem na myśli.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11169
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3306 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

eveni pisze: 03 wrz 2022, 08:02 Szkoda, że nie wydano big boxa (podstawki i dodatku w jednym pudełku). Planszetki z podstawki to masakra, te dwuwarstwowe to konieczność jak chce się mieć radość z grania. Niestety dodatek nie mieści się w pudełku od podstawki, muszę trzymać dwa pudła na regale :(
Mieści się - sam mam wszystko wrzucone do jednego pudełka - pozbylem sie tylko zwyklych kartonowych planszetek (no bo po co je trzymac z dodatkiem?)
Awatar użytkownika
nidhog
Posty: 1675
Rejestracja: 08 gru 2018, 22:49
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 21 times
Been thanked: 371 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: nidhog »

eveni pisze: 03 wrz 2022, 08:02 Szkoda, że nie wydano big boxa (podstawki i dodatku w jednym pudełku). Planszetki z podstawki to masakra, te dwuwarstwowe to konieczność jak chce się mieć radość z grania. Niestety dodatek nie mieści się w pudełku od podstawki, muszę trzymać dwa pudła na regale :(
Wchodzi. nawet posortowane :)
Spoiler:
Tylko tuck boxy zrobie, albo zamowie te z plastiku, które Ci pokazywałem.
Portal ogólnie wydaje gry, które mi pasują. Żey tylko promki były tańsze ;)
Moje zbiórki - szczegóły: tu
Rabaty: TlamaGames - 6%, Regatuljocurilor - 20%
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1604
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 551 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: eveni »

nidhog pisze: 03 wrz 2022, 09:39 Wchodzi. nawet posortowane :)
japanczyk pisze: 03 wrz 2022, 09:07 Mieści się (...)
To zwracam honor i zaczynam kombinować jak zmieścić u siebie :lol:
Awatar użytkownika
Portal Games
Posty: 1363
Rejestracja: 01 lis 2012, 12:26
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 27 times
Been thanked: 303 times
Kontakt:

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Portal Games »

Wystartowały przedsprzedaże września, a w nich:
Messina 1347
Nowa gra autora Praga Caput Regni i Podwodnych Miast. Przenieście się w czasy epidemii dżumy do włoskiej Mesyny, gdzie będziecie walczyć o przetrwanie i wpływy. Sprawdźcie koniecznie jeśli lubicie złożone gry, które łączą ze sobą wiele różnorodnych mechanik.

Massive Darkness 2: Hellscape
Dobra planszówka to świetne figurki, modularna plansza i dużo zabawy? W takim razie Massive Darkness 2 to piekielnie dobra gra. Jeśli lubicie serię Zombicide i chcecie iść o krok dalej – to gra dla Was!

Zestaw Massive Darkness 2
Gra podstawowa z dodatkową kampanią fabularną. Dodatek pozwala graczom rozwijać swoich bohaterów o 5 dodatkowych poziomów. W środku 286 kart, 10 figurek przeciwników, 14 misji i 3 możliwe zakończenia.

Słowołaki
Gra imprezowa z ukrytym zdrajcą, którą wytłumaczycie swoim współgraczom w 60 sekund. Obowiązkowa pozycja dla fanów kultowej Mafii, Avalon czy The Resistance.

Fotosynteza
Niech nie zmylą Was piękne ilustracje – to niesamowicie wredna gra z toną negatywnej interakcji. Dzięki intuicyjnym zasadom, to świetna gra do wprowadzenia w planszówki graczy w każdym wieku. Po kilku latach nieobecności, Fotosynteza powraca wraz z dodatkiem.

Podwodne Miasta
To nie koniec wielkich powrotów! Ziemia jest przeludniona, a ludzkość szuka przetrwania na dnie morza. Kierujcie rozwojem własnego podwodnego miasta – hodujcie algi, odsalajcie wodę, opracowujcie nowe technologie. Kultowa gra strategiczna jest znowu dostępna.

Zombicide: NPC 1
Dodatek do Zombicide: Czarna Plaga i Zombicide: Zielona Horda powraca! Wzbogaćcie rozgrywkę o nowe zombiaki – krasnoludów, tancerki, strażników więziennych i innych. W środku 20 nowych figurek, 12 kart i 3 nowe bronie.

Zombicide: Hero-box 1
Jeśli to nie zombiaków Wam za mało, to co powiecie na nowych ocalałych? Hero-box 1 to 5 nowych bohaterów i 2 plastikowe podstawki. Ten dodatek sprawia, że w Zombicide możecie zagrać w aż 8 osób!

Wszystkie przedsprzedażowe gry czekają na nowych właścicieli tutaj: https://sklep.portalgames.pl/kategoria/przedsprzedaz
shuji
Posty: 1293
Rejestracja: 23 kwie 2014, 19:47
Has thanked: 37 times
Been thanked: 220 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: shuji »

strasznie słabo wyszedł ten dzień molocha. Ciekaw jestem czy wyciągną jakieś wnioski, jak to jest, że na puchar molocha bez żadnego zaplecza organizacyjnego i finansowego ściąga się 55 osób na 2 dni (!) z całej polski, a wydawcy nie udało się zorganizować tego wyjazdu do kopalni. Czy znowu fani to idioci i nie doceniają, czy jednak ktoś się zastanowi.

Ten online też wyszedł trochę słabo. Z całą sympatią dla Pana Marka, bo prowadzi fajnie ten youtube, widać że to człowiek z pasją i lubi planszówki, ale prowadzenie dnia molocha nie znając hexa (i jeszcze podkreślając to parę razy), jednak trochę słabo wyszło. Reszta Panów z kolei widać było, że bardzo hexa i świat neuro lubią, ale ich narracja była jednak trochę boomerska - sentyment do podstawki i rpga, kiedyś to były czasy, teraz nie ma czasów i w sumie tyle. Jednak bym oczekiwał jakiegoś większego entuzjazmu i dostrzeżenia jak gra świetnie sobie radzi. Turniejów eliminacyjnych w tym roku jest chyba więcej niż kiedykolwiek...

Też te partie strasznie suche, nie wiem dla kogo oni to robili, bo gracze raczej mieli poczucie zażenowania, a nowych też raczej tymi rozgrywkami nie przyciągnął. Nie można było zaprosić kogoś kto ogarnia? Jest przecież sporo ogarniętych hexiarzy w katowicach, a i z Krakowa by ktoś pewnie przyjechał na zaproszenie albo Rzeszowa...

Jedyny plus to zapowiedź jakieś nowej gry, którą przebrandują na neuroshimę podobnie jak last aurorę. Twierdzili, że bardzo dobrze im się to przyjęło. Mam jednak mieszane uczucia... Skoro last aurora się tak przyjęła, to następny tytuł pewnie też zrobią absolutnym minimum wysiłku, czyli doklejeniem napisu "neuroshima" na pudełku i zerowej ingerencji chociażby w grafiki czy nazwy (żeby były bardziej neuroshimowe).
Awatar użytkownika
ShapooBah
Posty: 1296
Rejestracja: 18 lip 2018, 13:56
Lokalizacja: Katowice/Gliwice
Has thanked: 366 times
Been thanked: 218 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: ShapooBah »

Ja ciągle się dziwię, że na dzień Molocha nie powstała nowa edycja Neuroshimy, bo jednak te podręczniki (i mechanika) się strasznie zestarzały i przydałby im się lift, a czyż dzień Molocha nie byłby lepszą okazją do ukazania nowej ery największego IP Portalu?
pcyzm
Posty: 707
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 221 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: pcyzm »

shuji pisze: 05 wrz 2022, 14:29 strasznie słabo wyszedł ten dzień molocha. Ciekaw jestem czy wyciągną jakieś wnioski (...) Czy znowu fani to idioci i nie doceniają, czy jednak ktoś się zastanowi.
A jakie wnioski miałyby być wyciągnięte? Pytam bo nie bardzo z Tej wypowiedzi to wynika.
AbramsPl
Posty: 50
Rejestracja: 17 sie 2015, 17:59
Has thanked: 8 times
Been thanked: 3 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: AbramsPl »

Czy ktoś mi może wyjaśnić, co się dzieje z Robinsonem Crusoe?? Powoli ta sprawa mnie drażni. Ile można czekać na wyprodukowanie gry? Czy wy posiadacie jakieś informacje, bo ja dostaję tylko aktualizacje po angielsku z GF.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
JimmyPL
Posty: 263
Rejestracja: 30 sty 2013, 19:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 53 times
Been thanked: 51 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: JimmyPL »

AbramsPl pisze: 09 wrz 2022, 17:56 Czy ktoś mi może wyjaśnić, co się dzieje z Robinsonem Crusoe?? Powoli ta sprawa mnie drażni. Ile można czekać na wyprodukowanie gry? Czy wy posiadacie jakieś informacje, bo ja dostaję tylko aktualizacje po angielsku z GF.
Pozdrawiam
No to masz przecież aktualizacje w czym problem?
Na wspieraczce czekać można długo
Awatar użytkownika
rand
Posty: 498
Rejestracja: 03 lis 2008, 22:07
Lokalizacja: Gdańsk Zaspa
Has thanked: 119 times
Been thanked: 88 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: rand »

AbramsPl pisze: 09 wrz 2022, 17:56 Powoli ta sprawa mnie drażni. Ile można czekać na wyprodukowanie gry?
No można i to długo. Warto się tematem produkcji gier zainteresować bo produkcja(czytaj cały proces produkcyjny i deweloperski) może trwać długie miesiące lub lata. Dla przykładu Wieczna Zima (Endless winter) to na Kickstarterze to chyba pod koniec 2020 startowała. Co do Robinsona to tylko rzuciłem okiem na GF ale tam chyba plan na marzec 2023 był i to wersja angielska, nie wiem jak Polska. Ja akurat nie wspierałem więc mocno tematu Robinsona nie obserwuje, może ktoś ma więcej info.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11169
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3306 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

Luty 2022 miala byc dostawa, ale opóźnienie nie jest jakos tyrbo duze ;)
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: tomuch »

Najlepszą metodą na opóźniające się gry z KS jest posiadanie (zbyt) dużej liczby gier w kolekcji. Wtedy oczekuje się na kolejne że spokojem :wink:
A inna sprawa, że ładnie wszystko wytłumaczyli w ostatniej aktualizacji do kampanii Robinsona, skąd się wzięły opóźnienia. Jeśli ktoś nie zna języka, można sobie przetłumaczyć w Chrome, więc to nie jest przeszkoda.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: PytonZCatanu »

Przetłumaczyć? Chcesz powiedzieć że komunikat nie miał nawet wersji polskiej? :lol:
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11169
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3306 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: japanczyk »

PytonZCatanu pisze: 10 wrz 2022, 07:51 Przetłumaczyć? Chcesz powiedzieć że komunikat nie miał nawet wersji polskiej? :lol:
Kampania byla międzynarodowa, dlaczego Polskę maja traktować wyjątkowo?
Mogliby jak Mythic czy Monolith Francje, no ale...
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: Atk »

Michito pisze: 03 wrz 2022, 08:18
japanczyk pisze: 03 wrz 2022, 07:56
Michito pisze: 03 wrz 2022, 07:31 Portal Games czy w nowej edycji Podwodnych Miast poprawiono wykonanie gry czy zarzuty do wykonania pewnych elementów z "pierwszej edycji" nadal pozostaną aktualne?
Mozesz powiedzieć co masz na myśli?
Jeśli planszetki to na pewno zostały takie same
Tak, to miałem na myśli.
Powiesz mi jako ma sens zrobienia 2 warstwowych planszetke w podstawce, jeśli one są w dodatku, do tego to one tam windują cenę, jeśli miałby być w podstawce to pewnie gra kosztowałaby 250+ zł. W sumie patrząc na obecne ceny materiałów do produkcji, nie zdziwilaby mnie cena 300+zł. Do tego w pudełku od dodatku byłoby parę rzeczy na krzyż i masa powietrza.
eveni pisze: 03 wrz 2022, 08:02 Szkoda, że nie wydano big boxa (podstawki i dodatku w jednym pudełku). Planszetki z podstawki to masakra, te dwuwarstwowe to konieczność jak chce się mieć radość z grania. Niestety dodatek nie mieści się w pudełku od podstawki, muszę trzymać dwa pudła na regale :(
nie jestem fanem plastiku, ale mi radość z grania dopiero dało wydrukowanie podwyższen dla ulepszonych budynków. Czy plansze były 2 warstwowe czy nie, stawianie tych żetonów jeden na drugim miało tako sam efekt, słaby.

I u mnie też wszystko się mieści w pudełku od podstawki, a wydrukowałem do tej gry chyba ponad 100 elementów plastikowych
AbramsPl pisze: 09 wrz 2022, 17:56 Czy ktoś mi może wyjaśnić, co się dzieje z Robinsonem Crusoe?? Powoli ta sprawa mnie drażni. Ile można czekać na wyprodukowanie gry? Czy wy posiadacie jakieś informacje, bo ja dostaję tylko aktualizacje po angielsku z GF.
Pozdrawiam
poirytowany, jakby nigdy nie widział jak przebiega kampania wspieraczkowa. Ja tam jak coś ma opóźnienie do roku uznaje jako sukces 😂
Ciekawe ile przyjdzie czekać jeszcze ba Wieśka 🤔
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Portal Games - plany wydawnicze 2022

Post autor: arturmarek »

Robinsona nie wspierałem i nie bardzo śledziłem kampanię. Jednak w innych kampaniach, szczególnie Awaken Realm, też nie ma komunikacji w języku polskim. Mi akurat jest obojętne czy komunikacja jest po polsku czy angielsku, ale rozumiem osoby, które wspierają grę w polskiej edycji językowej, a wszystkie informacje od wydawcy są po angielsku. Jednak, dla mnie, prawdziwym problemem jest to, że dostając komunikat (podkreślam: nie mówię o Portalu i Robinsonie) czytam ścianę tekstu o postępach w pracach nad angielską wersją językową... A cóż mnie to interesuje, jak zamówiłem polską/francuską/niemiecką edycję? Dodatkowo często, nie dość, że jest do-niczego-mi-niepotrzebny update o angielskiej wersji językowej, to nie ma ani słowa o polskiej wersji...
Zablokowany