Wojna o Pierścień: Gra Karciana / War of the Ring: The Card Game (Ian Brody)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3382
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 435 times
Been thanked: 1044 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: psia.kostka »

Postac tragiczna niczym Saruman ;) lub Namiestnik Gondoru.

Fajnie ze Galakta sie rozkreca. Troche zapomnialem o tym dodatku, czekajac na WK-wodnyswiat lub Zone od rebela.
Szukam: transport kilku gier +mat, Szczecin -> Warszawa
Ewentualnie "planszowy couchsurfing" Pomorze Zach ʕ•ᴥ•ʔ
Szukam/Kupię: HoN, ToI, Scenariusze 1ed MoM/PSz, Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub]
Awatar użytkownika
grabol
Posty: 439
Rejestracja: 09 lut 2013, 21:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 29 times
Been thanked: 43 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: grabol »

Pytanie od scenariusza trylogia. Jak wygląda u Was rozkład zwycięstw wl vs cień? U nas cień dostaje sromotne lanie. Mam wrażenie że gracze cienia muszą grać niemal optymalnie aby nawiązać walkę. Wolne ludy mogą sobie pozwolić na bardziej swobodne podejście. Mile widziane jakieś tipy dla graczy cienia. Szczególnie dla Sarumana.

Mimo wszystko gra zawojowała naszą grupę ale nie chce oddać talii Sarumana dopóki nie nawiąże wyrównanej walki…
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

grabol pisze: 20 lut 2024, 20:42 Pytanie od scenariusza trylogia. Jak wygląda u Was rozkład zwycięstw wl vs cień? U nas cień dostaje sromotne lanie. Mam wrażenie że gracze cienia muszą grać niemal optymalnie aby nawiązać walkę. Wolne ludy mogą sobie pozwolić na bardziej swobodne podejście. Mile widziane jakieś tipy dla graczy cienia. Szczególnie dla Sarumana.

Mimo wszystko gra zawojowała naszą grupę ale nie chce oddać talii Sarumana dopóki nie nawiąże wyrównanej walki…
U mnie tak:
PytonZCatanu pisze: 16 sty 2024, 17:57 Jak u was ze statystykami wygranych?
Ile razy wygrał Cień, a ile razy wygrały Wolne Ludy?

U mnie z 9 partii aż 7 wygranych Cienia.

ALE jak spojrzę w punkty, to cień prowadzi 14.67 do 13.67, czyli średnio wygrywa 1 punktem! Ciekawe 🙂
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Urkeith »

U nas po pięciu partiach 3-2 na korzyść WL, więc za mała próba na jakieś sensowne wnioski :) ale tak, gra ma w sobie swing. Cienie muszą wytrzymać do drugiej połowy gry i odrobić punkty

A co do tipów... Nie bać się skracać deck i odrzucać karty. Bardzo często nasze decki mają mniej niż 10 kart na koniec ;p
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

Było Against the Shadow, ma być Fire and Swords. Czy ktoś wie, by miały pojawić się jeszcze jakieś dodatki?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

StanleyStone pisze: 12 mar 2024, 13:15 Było Against the Shadow, ma być Fire and Swords. Czy ktoś wie, by miały pojawić się jeszcze jakieś dodatki?
Jeden wyszedł przed chwilą, drugi ma wyjść na jesieni. Gdzie widzisz przestrzeń na jeszcze jeden dodatek?
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

PytonZCatanu pisze: 12 mar 2024, 13:53
StanleyStone pisze: 12 mar 2024, 13:15 Było Against the Shadow, ma być Fire and Swords. Czy ktoś wie, by miały pojawić się jeszcze jakieś dodatki?
Jeden wyszedł przed chwilą, drugi ma wyjść na jesieni. Gdzie widzisz przestrzeń na jeszcze jeden dodatek?
A gdzie powiedziałem, że widzę?
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: samuraj1369 »

Obrazek
Ares Games wrzucił przedsprzedaż dodatku do karcianego WoPa.
https://ks.aresgames.eu/product/war-of- ... er-bundle/

Co zawiera dodatek?
- 60 nowy kart dla dodatkowych dwóch graczy (30 kart wolnych ludów i 30 kart sił ciemności)
- odpowiednie karty sił cienia do trybu solo, kompatybilne z kartami z poprzedniego dodatku
- 9 nowych ścieżek,
- 9 nowych pól bitew,
- 13 miejsc potyczek (? skirmishe, mają być odzwierciedleniem pomniejszych bitew, które również toczyły się w Śródziemiu),
- 2 karty promo (ciekawe czy będzie dodatkowy odpowiedniki karty cienia do gry solo)
Obrazek

Z ciekawostek:
- na jednej z grafik na stronie kampanii, możemy zobaczyć nową kartę Krasnoludów! Może będzie ich więcej? :D
- w przedsprzedaży Ares Games zawarł również dwie nowe metalowe puszki na karty.

Czekamy na ogłoszenie przedsprzedaży przez Galaktę!
Ostatnio zmieniony 18 mar 2024, 22:19 przez samuraj1369, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Daj linka, to pooglądam 🙂
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: samuraj1369 »

PytonZCatanu pisze: 18 mar 2024, 22:17 Daj linka, to pooglądam 🙂
Oczywiście zapomniałem wkleić do posta.
Łap link!
https://ks.aresgames.eu/product/war-of- ... er-bundle/
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Obrazek

Obrazek

Jest Radagast! 🙂

Ach, zachciało mi się przeczytać książkę jeszcze raz 🙂
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Na BGG znalazłem jeszcze jedno zdjęcie. Jest Róża, Glorfindel i dużo krasnoludów 🙂


Obrazek
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1222
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 474 times
Been thanked: 444 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Shodan »

Ładnie to wygląda, tylko jest dokładnie 0% szans, że będę grał na 5-6 osób (najczęściej gram na 2, sporadycznie 4). Wychodzi więc, że w tym dodatku większość ceny musiałbym zapłacić za coś z czego nie skorzystam: talie dla 5-6 gracza oraz dedykowane dla nich karty do solo (w ten tryb również nie gram). Oczywiście te krasnoludy, potyczki, nowe pola bitew i ścieżek kuszą...
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4514
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1669 times
Been thanked: 2092 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: PytonZCatanu »

Jestem ciekawy jak rozwiązany jest problem gry na mniejszą ilość graczy ALE razem z tym dodatkiem.

30/60 kart na gracza jest ok, natomiast 90 kart na gracza (wszystkie karty przy 2 osobach) + nowe karty ścieżek i bitem (jeszcze bardziej nie wiadomo co wyjdzie) wydaje mi się być trochę zbyt dużo.

Może jakiś draft przed grą? Albo gotowe scenariusze? Nie wiem, autor na razie nic nie ujawnia 🙂
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6455
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 586 times
Been thanked: 943 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Odi »

Pewnie jakieś tryby draftowe będą, natomiast w serii QG nie było zmiłuj - grało się "na trzy ręce". I prawdę powiedziawszy dawało spokojnie radę, jeśli oczywiście ktoś naprawdę lubi i zna ten ten system. Myślę, że tu będzie podobnie.
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: salaba »

Ok, czyli z tego co rozumiem te 60 kart to tak naprawdę dwie nowe frakcje po 30 kart dla de facto 5 i 6 gracza?

Ostatnio ogrywam sobie solo scenariusz Drużyna Pierścienia i serio nie ma tu jak pokonać Cienia, za mało kart wychodzi, pola bitew ustalone i w większości pod Cień... Poddałam się i najprawdopodobniej dzisiaj rozegram sobie scenariusz Trylogia też solo. Jednak coś czuję, że ostatecznie będę grać solo na 4 ręce by mieć jakiekolwiek szanse. Solo na 6 rąk, tego jeszcze nie robiłam, choć w zasadzie to 6 rąk a tylko 3 głowy, bo za Cień solo w zasadzie nie trzeba zbytnio myśleć...

Ostatnio miałam okazję zagrać sobie 3 razy w LOTR LCG (kolega ma) i przyznam, że było bardziej emocjonująco, choć tworzenie decku niekoniecznie to coś w co chcę się bawić. Dlatego wróciłam do karcianej Wojny by mieć coś szybkiego do wyłożenia na stół jak mam chęć ogrywania czegoś z uniwersum.

Nie wiem czy granie solo w scenariusz Trylogia pozwoli na podobne emocje co LCG... Zakup kolejnego dodatku do karcianej Wojny stoi u mnie zatem pod znakiem zapytania... Nie wiem czy podoba mi się kierunek, w którym to wszystko idzie...
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: samuraj1369 »

salaba pisze: 19 mar 2024, 11:55 Ok, czyli z tego co rozumiem te 60 kart to tak naprawdę dwie nowe frakcje po 30 kart dla de facto 5 i 6 gracza?

Ostatnio ogrywam sobie solo scenariusz Drużyna Pierścienia i serio nie ma tu jak pokonać Cienia, za mało kart wychodzi, pola bitew ustalone i w większości pod Cień... Poddałam się i najprawdopodobniej dzisiaj rozegram sobie scenariusz Trylogia też solo. Jednak coś czuję, że ostatecznie będę grać solo na 4 ręce by mieć jakiekolwiek szanse. Solo na 6 rąk, tego jeszcze nie robiłam, choć w zasadzie to 6 rąk a tylko 3 głowy, bo za Cień solo w zasadzie nie trzeba zbytnio myśleć...

Ostatnio miałam okazję zagrać sobie 3 razy w LOTR LCG (kolega ma) i przyznam, że było bardziej emocjonująco, choć tworzenie decku niekoniecznie to coś w co chcę się bawić. Dlatego wróciłam do karcianej Wojny by mieć coś szybkiego do wyłożenia na stół jak mam chęć ogrywania czegoś z uniwersum.

Nie wiem czy granie solo w scenariusz Trylogia pozwoli na podobne emocje co LCG... Zakup kolejnego dodatku do karcianej Wojny stoi u mnie zatem pod znakiem zapytania... Nie wiem czy podoba mi się kierunek, w którym to wszystko idzie...
Chciałbym tylko zauważyć, że Cień jest zdecydowanie mocniejszy w pierwszej części rozgrywki niż Wolne Ludy. Potem sytuacja się odwraca. Trylogia jest pełnym doświadczeniem, a nawet polecałbym spróbować scenariusza "Dwie wieże" czy "Powrót Króla".
Powinno być łatwiej.
Awatar użytkownika
Urkeith
Posty: 257
Rejestracja: 02 lis 2021, 09:38
Has thanked: 172 times
Been thanked: 113 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Urkeith »

Jeżeli dodatek wprowadzi draft to będzie trzeba przekoszulkować grę :/ Teraz mam wygodnie każdą frakcję w innymi kolorze ale przy drafcie się to nie sprawdzi
Awatar użytkownika
salaba
Posty: 299
Rejestracja: 08 maja 2020, 14:40
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 167 times
Been thanked: 245 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: salaba »

samuraj1369 pisze: 19 mar 2024, 12:19 Chciałbym tylko zauważyć, że Cień jest zdecydowanie mocniejszy w pierwszej części rozgrywki niż Wolne Ludy. Potem sytuacja się odwraca. Trylogia jest pełnym doświadczeniem, a nawet polecałbym spróbować scenariusza "Dwie wieże" czy "Powrót Króla".
Powinno być łatwiej.
Dzięki, choć nie powiem, że wkurza mnie fakt, że obu tych scenariuszy nie ma w instrukcji tylko muszę sobie z neta drukować.

Mimo wszystko wydaje mi się, że Trylogia jest tym pełnym trybem i da się tu przynajmniej coś zrobić... Wszystkie pozostałe scenariusze są chyba na siłę wciśnięte. To samo będzie z potyczkami w nowym dodatku, o ile ktoś tego nie zbalansował, choć moim zdaniem nie, bo tematyczne muszą być i postaci nie zamienią na inne, które nie występowały akurat w danej bitwie itd., ale losowość pewnie znowu zabije fun... Dostawanie po tyłku 10x pod rząd to jeszcze fun czy masochizm? Pytanie retoryczne do twórców...
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 661
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 242 times
Been thanked: 358 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Otorek »

To chyba niestety przypadek gry w którym na siłę wciśnięto tryb solo, żeby się lepiej sprzedawało :/
StanleyStone
Posty: 244
Rejestracja: 17 lis 2015, 17:07
Has thanked: 61 times
Been thanked: 24 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: StanleyStone »

Ares Games na Fejsie napisał mi, że plany rozwoju gry nie kończą się na Fire and Swords. Enigmatyczne, ale przynajmniej cokolwiek wiadomo.
samuraj1369
Posty: 421
Rejestracja: 23 cze 2023, 22:11
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 146 times
Been thanked: 148 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: samuraj1369 »

samuraj1369 pisze: 18 mar 2024, 22:15 - 2 karty promo (ciekawe czy będzie dodatkowy odpowiedniki karty cienia do gry solo)
Ares potwierdził, że promo karta sił Cienia jest dostosowana i grywalna wraz z nową talią bota Cienia w trybie solo.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1634
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 100 times
Been thanked: 150 times

Re: War of the Ring: The Card Game / Wojna o Pierścień: Gra Karciana (Ian Brody)

Post autor: Highlander »

Mam pytanie czy ktoś ma dobry patent jak w standardowej wyprasce zmieścić / rozłożyć zakoszulkowane karty z dodatku Przeciwko Cieniowi do pudła podstawki?
Przerabiać wypraskę?
Zakoszulkowany w Rebele Premium deck 30+30 kart wystaje ponad standardową głębokość.
ODPOWIEDZ