Warhammer: Inwazja LCG (Eric M. Lang)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

SeeM pisze:
Tommy pisze:Wtedy tak jak pisał Siemian akcja jest wykonywana przed przydzielaniem obrażeń. Praktycznie tuż po zadeklarowaniu atakujących/broniących.
Tylko taki mały szczególik, że to nie jest akcja. Różnica jest taka, że na efekt wymuszony nie można odpowiedzieć.
No tak mi się napisało. wiadomo, że to nie akcja tylko efekt.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: grucha »

Wielkie dzieki.
Kurcze nie uwazacie ze jest strasznei mocny ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

grucha pisze:Wielkie dzieki.
Kurcze nie uwazacie ze jest strasznei mocny ?
Jest mocny, ale przy okazji może działać trochę jak miecz obosieczny. W czwartek miałem partię multi którą w sumie wygrałem, ale w jednym ataku się zagapiłem zaatakowałem razem z nim jednostkami z obrażeniami które ledwo sietrzymały. Kolega za-oppousował i jednostki mi poleciały zanim na dobre zaatakowały.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szymuss »

Witam ponownie. Jakbym chcial zbilansowac rasy majac podstawke + dodatek ,ktory wprowadza elfy ,to jakie zestawy kart najlepiej kupic ,zeby wspomniane 6 ras mialo teoterycznie chociaz rowne szanse?:) pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Tommy
Posty: 1739
Rejestracja: 25 lut 2008, 15:18
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 108 times
Been thanked: 27 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Tommy »

szymuss pisze:Witam ponownie. Jakbym chcial zbilansowac rasy majac podstawke + dodatek ,ktory wprowadza elfy ,to jakie zestawy kart najlepiej kupic ,zeby wspomniane 6 ras mialo teoterycznie chociaz rowne szanse?:) pozdrawiam.
Ja myślę, że to po prostu zbyt trudne pytanie. Ciężko coś takiego ocenić. Szczególnie, że bilansu nigdy nie było - kiedyś orki, potem krasie z bolcem, a teraz i tak chyba krasie tak czy siak + niewiele gorsze imperium - i pewnie nie będzie! Tak to już jest w karciankach. próba sztucznego ustawienia bilansu poprzez kupowanie tylko niektórych BPaków to imho chybiony pomysł, a raczej niewykonalny. Szczególnie jak chciałbyś grać elfami to liczy się każda karta bo jest ich mniej jak kupisz tylko podstawkę i Ulthuan. Zawsze jakies karty dorzucali.

Nie wiem, ale jak dla mnie to jest nie do zrobienia.
"I used to roll the dice
feel the fear in my enemy's eyes"
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szymuss »

Mnie sie wydaje ,ze jak pisal kolega kilka postow wyzej..Majac podstawke mial 2 remisy na turnieju z innymi graczami ,ktorzy mieli dodatki,ze gra ma tyle strategii i nigdy nie wiadomo w ,ktorym momencie wylosujemy dane karty ,ze zawsze mozna z kazdym wygrac (majac troche szczescia) niezaleznie czy ma sie 10 dodatkow czy np 2. Wazna rzecza moim zdaniem jest to iz WI jest podobne do pilki noznej i od razu nasuwa mi sie tutaj powiedzenie,, Gramy na ile przeciwnik pozwala'' czasami ,,swieży'' przeciwnik potrafi taka taktyke zastowac , i tak namocic ,ze doswiadoczny gracz ,,czuje presje'' i wygrwal 1, 3, 10 ,a za 11 razem przegra z kims k to ma podstawke + 2 dodatki:) . W magicu moi koledzy niektorzy wydawali po 800 zl rocznie inni 100 zl i potrafili kartami za 100 zl zbudowac talie i wygrywac. Inteligencja+ szczescie+ to co robi przeciwnik= wygrana bez kupowania coraz to nowszych kart:)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: waffel »

Można równać w dół, okaleczyć wszystkie talie tak żeby Chaos mógł wygrać z każdą :)
Awatar użytkownika
siepu
Posty: 1198
Rejestracja: 14 gru 2007, 22:10
Lokalizacja: Olecko / Warszawa
Has thanked: 267 times
Been thanked: 296 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: siepu »

szymuss pisze:W magicu moi koledzy niektorzy wydawali po 800 zl rocznie inni 100 zl i potrafili kartami za 100 zl zbudowac talie i wygrywac. Inteligencja+ szczescie+ to co robi przeciwnik= wygrana bez kupowania coraz to nowszych kart:)
Nie chcę Cię martwić, ale to działa tylko do pewnego poziomu (przeciwników oczywiście). Owszem, szansa na wygraną jest zawsze, ale niestety wygrywanie jednej gry na 10 radości po jakimś czasie nie przynosi. Na szczęście jest to ograniczone z góry (w WH:I kupnem wszystkim packów, w MtG włożeniem jakieś absurdalnej kwoty na starcie a potem tylko handel żeby mieć co potrzebne).
Awatar użytkownika
siemian
Posty: 114
Rejestracja: 07 wrz 2010, 22:00
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 15 times
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: siemian »

siepu pisze:w WH:I kupnem wszystkim packów, w MtG włożeniem jakieś absurdalnej kwoty na starcie a potem tylko handel żeby mieć co potrzebne).
Niestety ale FFG zabezpieczyło się przed kupowaniem pojedynczo wszystkich Battle Packów. Żeby mieć po 3 kopie trzeba dokupywać karty. W:I to też CCG tylko bardziej user friendly.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: pan_satyros »

siemian pisze:
siepu pisze:w WH:I kupnem wszystkim packów, w MtG włożeniem jakieś absurdalnej kwoty na starcie a potem tylko handel żeby mieć co potrzebne).
Niestety ale FFG zabezpieczyło się przed kupowaniem pojedynczo wszystkich Battle Packów. Żeby mieć po 3 kopie trzeba dokupywać karty. W:I to też CCG tylko bardziej user friendly.
Patrząc na ostatni duży dodatek, cykl wrogów i zapowiedziany nowy cykl dodatków, widać ze odchodzą raczej od dojenia i w takim ukladzie lcg ma dużą przewagę nad ccg.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: BartP »

Nom, Cykl Wrogów ma wszystkie karty w 3 kopiach. A wydany dopiero co w Polsce Cykl Spaczenia (m.in. 10 kart w 1 kopii) w Stanach wyszedł wcześniej, więc reprezentuje poprzednią politykę.
Ostatnio zmieniony 24 lis 2010, 08:21 przez BartP, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ink
Administrator
Posty: 2821
Rejestracja: 17 gru 2007, 09:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 107 times
Been thanked: 161 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Ink »

FFG jakiś rok temu oficjalnie ogłaszało zmianę polityki w tej sprawie:
http://www.fantasyflightgames.com/edge_ ... ?eidn=1024

Także od tej pory wszystko, co nowe wychodzi powinno mieć po 3 egzemplarz każdej karty.
Games Fanatic -/- Gradanie -/- Za dużo gier
O ile wyraźnie nie zaznaczono inaczej, powyższa wypowiedź nie jest stanowiskiem moderacji lub administracji forum.
Awatar użytkownika
SeeM
Posty: 936
Rejestracja: 19 maja 2009, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: SeeM »

szymuss pisze:Witam ponownie. Jakbym chcial zbilansowac rasy majac podstawke + dodatek ,ktory wprowadza elfy ,to jakie zestawy kart najlepiej kupic ,zeby wspomniane 6 ras mialo teoterycznie chociaz rowne szanse?:) pozdrawiam.
Z jedną podstawką to się da - http://www.forum.galakta.pl/viewtopic.php?t=2309 - DaRKeR wymyślił i w sumie mu się udało. Ale na sześć talii będziesz miał za mało dobrych kart neutralnych, żeby wszyscy mieli dobre tanie wsparcia. Możesz pograć drafta, wówczas szanse się wyrównują.

Mam już sporo kart i na świetlicy gram z młodzieżą sześcioma taliami, które nie są najgorsze (ale mam dwie i pół podstawki i sporo dodatków) - krasnoludy (zwłaszcza) i imperium (trochę) mają zdecydowaną przewagę mimo moich szczerych chęci na zbalansowanie gry.
+ (BGG)
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: sheva »

Witajcie dobrzy ludzie!
Mam takie pytanie: jako, że ostatnio zainteresowałem się WH:I, udało mi się całkiem sympatyczną partie rozegrać i teraz zastanawiam się ile trzeba by wydać, żeby móc jakoś rozsądnie turniejowo grać wybierając jakąś stronę konfliktu (powiedzmy dwie trzy rasy? ) Czy naprawdę trzeba kupić 3 sztuki podstawki, po 3 sztuki odpowiednich batlepackow (bo jak rozumiem jeden batlepack konkretnie do jednej rasy się odnosi tak?). Nigdy nie grałem w gry CCG (no może, za łebka w pokemony a potem trochę w władce pierścieni ale to jakieś nie rozwojowe systemy były) zastanawiam się też jak wygląda scena śląska bo jak widzę jakieś turnieje się odbywają ale czy to rzeczywiście działa prężnie czy tylko paru zapaleńców się udziela? Brakuje mi trochę jakiejś większej rywalizacji ogólnopolskiej w planszówkach i może tak bym wypełnił tą lukę :)
Dzięki i pozdrawiam.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 967 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Odi »

No niestety, żeby 'ROZSĄDNIE' turniejowo sobie pograć, to jednak trzeba mieć wszystko co wyszło do tej pory + kilka dodatkowych kart z core seta i z cyklu spaczenia.

Najwyżej możesz się umówić z kolegą i koszty zakupu dzielić na połowę.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: pan_satyros »

Polecam zajrzeć tutaj http://war.dbler.com/, to nieco rozjaśni co jest w jakim zestawie (przede wszystkim jest tam informacja o liczbie danej karty w zestawie) ;)
grucha
Posty: 362
Rejestracja: 08 paź 2006, 08:18
Lokalizacja: Szamotuły, k/Poznania
Has thanked: 14 times
Been thanked: 5 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: grucha »

W trakcie ostatniej partii nasunelo mi sie kolejne pytanie:
czy majac w danej strefie jednostke bohatera z opisem "tylko jeden bohater na strefe " oznacza to ze juz nie moge tu zagrac innego bohatera czy tez moge ich podmienic jak to ma miejsce np. w WoW TCG ?
Pochodzenie człowieka od małpy jest prywatną sprawą każdego z nas.
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 967 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Odi »

Zagrywając bohatera do strefy nie możesz mieć w niej innego.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: sheva »

Odi pisze:No niestety, żeby 'ROZSĄDNIE' turniejowo sobie pograć, to jednak trzeba mieć wszystko co wyszło do tej pory + kilka dodatkowych kart z core seta i z cyklu spaczenia.

Najwyżej możesz się umówić z kolegą i koszty zakupu dzielić na połowę.
dzięki za odpowiedz ale czegoś nie rozumiem... po co mi batlepacki które nie dotyczą moich armi?? Czy jednak batlepacki są dla wszystkich ?? :(

[EDIT] dobra znalazłem sobie zawartość tych paczek... Wygląda to dużo gorzej niestety niż myślałem... trzeba by znaleźć kogoś jak koledzy radzili, żeby kupować na pół co też do końca fajne nie jest bo i tak trzeba kupić po dwie trzy sztuki tych pierwszych paczek bo dopiero widzę później (w spaczeniach chyba) jakimś cudem są po 3 kopie każdej karty w paczce... Do tego dwa razy podstawka na pół (czyli koszt jednej) i duże dodatki całe tez na pół w ilościach większych... Droga zabawa niestety... chyba będę szukał dalej, tylko nic sensownego nie widać na rynku...
Ostatnio zmieniony 28 lis 2010, 21:29 przez sheva, łącznie zmieniany 1 raz.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 967 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Odi »

Każdy bp zawiera od 2 do 5 rodzajów kart dla każdej frakcji. Dodatkowo w swojej talii można spokojnie łączyć karty dwóch-trzech frakcji, więc nie ma możliwości 'selektywnego' zakupu bp.
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: sheva »

Dzięki Odi za pomoc... po prostu trzeba by znaleźć kogoś kto by chciał chaosem grać i dzielić koszty ile się da...
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
Awatar użytkownika
Odi
Administrator
Posty: 6486
Rejestracja: 21 kwie 2007, 12:51
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 610 times
Been thanked: 967 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: Odi »

Zastanów się sheva nad swoimi założeniami.

Jeśli chcesz grać 'turniejowo', to niestety - inwestycje we wszystkie najnowsze dodatki i w drugiego Core Seta (a być może i Ulthuan) są niezbędne. Po prostu szansa na dobre miejsce w turniejach będzie tym większa, im większy wybór kart będziesz posiadać.

Ja 'turniejowo' grac nie zamierzam. Tzn oczywiście - będę w nich uczestniczył, ale nie z nastawieniem na zwycięstwo za wszelką cenę (w tym wypadku: cenę wymierną w złotówkach). Tym samym jakoś przeboleje brak większej liczby kopii niektórych kart z Core Seta czy Ulthuanu (pożyczę od kolegi albo skonstruuję deck z tego co mam). Do tego kończę zakupy dodatków po ostatnim bp z cyklu wrogów. Może ewentualnie zakupię jakiś większy dodatek, w rodzaju Marszu (zależy co będzie w środku).

Do takiego domowego deckbuildingu z kolegami, to wystarczy Core Set + Ulthuan + cykl spaczenia (tańszy) lub cykl wrogów (droższy)
Niestety, i tak wychodzi to dosyć drogo w porównaniu z planszówkami, ale cóż - gra jest świetna :)

Reasumując - turniejowo wychodzi drogo. A tak for fun, to da radę na jednym core secie grać
Awatar użytkownika
sheva
Posty: 890
Rejestracja: 22 lis 2008, 09:10
Lokalizacja: Zabrze

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: sheva »

Nie no Odi dreszczyk turniejowy owszem ale nie za koszt plus minus co najmniej 200 złoty... też raczej nastawiam się na fun płynący z turnieju niż zwycięstwo za wszelką cenę. Jak znajdę kogoś na pół to pewnie kupie :) zresztą tych kart powinno być przecież coraz więcej i ilość kart starych powinna tracić na znaczeniu, taką mam nadzieje. a jak nie to czekam na jakieś nowe LCG może nowy Władek od pierścieni ? obaczy się :)

Bo jak tak patrze to na wejście w CCG trzeba jednak sporo mniej kasy wydać, na wymasterowanie więcej ale samo wejście jest dość tanie.
Posiadam kuku na muniu, poszukuje wspólnika z fiksum dyrdum ;)
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: szymuss »

Jutro kurier:D ma mi dostarczyc podstawke:) Rozegram klika partii stwierdze czy rzeczywiscie sa nie rowne karty... Moim zdaniem da rade wygrac z kazdym.. Znowu wtrace 3 grosze na temat Agricoli.. Tam czasami losujac karty i wylosujac ,,super'' karty ,ktore moga dawac combo niby gra wygrana ,a jednak nie zawsze.. Czasami majac super karty nie mamy czasu ich zagrac zagramy aaa tak na odwal sie ,bo wiemy ,ze mamy lepsze itp> Dalej sadze ,ze wystarczy kupowac dodatki ewentualnie pod nasze rasy. I nie trzeba miec 1-2 sztuk tych samych kart. Ja napewno nie bede miec w talii 2 takich samych kart ,bo talia wyglada brzydko , :lol: i sie powtarza.. A ja nie lubie sie powtarzac:) :lol: Dla tych co nie umieja grac sa robione xxxxxx dodatki:) Inteligent+ taktyk + podstawka+ 1-2 dodataki= wygrana z KAZDYM.
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Warhammer: Invasion LCG

Post autor: pan_satyros »

szymuss pisze: Dla tych co nie umieja grac sa robione xxxxxx dodatki:) Inteligent+ taktyk + podstawka+ 1-2 dodataki= wygrana z KAZDYM.
To jakaś prowokacja ? ;p
ODPOWIEDZ