Dungeon Saga PL !

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Iesthir »

AkitaInu pisze:A możesz powiedzieć co było nie tak? Pytam z ciekawości i możliwe po to, aby się w przyszłości ustrzec przed złymi KSami ;-)
Jasne.

Zastrzegam, że opinia czysto subiektywna i dla niektórych moje minusy mogą być nieistotne/nieznaczące. Dodatkowo, może być trochę podszyta Rage'm, złymi wspomnieniami i porównaniami z KSami innych firm, dlatego polecam weryfikację dla wszystkich zainteresowanych. Mając powyższe na uwadze:

1. Totalny brak informacji na temat statusu projektu - aktualizacje były sporadyczne i praktycznie nic nieznaczące.
2. Dyskryminacja wspierających - proofy produkcyjne nie zostały pokazane najpierw wspierającym, którzy de facto ufundowali grę. Zostały pokazane na Mantic Open Days (czy jak to się tam zwie) a wspierający dowiedzieli się o tym pokątnie z internetu.
3. Równoległe KSy - Mantic zanim dokończył DS przeprowadził po drodze inne KSy dla swoich gier. Niby nic w tym złego, ale jak się weźmie pod uwagę brak regularnej komunikacji niesmak pozostaje
4. Spapranie Pledge Menagera. PM był opóźniony - to normalne, daleko mu np. do Conana. Jakiś czas po zamknięciu PM Mantic ponownie go otworzył. Jasne, zdarza się, kij z tym, że przeważnie tuż przed wysyłką/produkcją a nie w środku niczego, ale ok. Jednak to, że przy okazji skoku na kasę w postaci ponownego otwarcia PMa spaprali ludziom zamówienia - opłacone zamówienia znikały z PM - już takie fajne nie jest. Kontakt w tej sprawie, ogólnie mówiąc, nie był zbyt kontaktowy

Tyle wspomnień z DS. Z Dreadballem było podobnie, doszła jeszcze fatalna jakość figurek.

Największy żal mam za PM, brak komunikacji i promowanie własnych Open Days. Jasne Mantic to nie jest duża firma. Ale takie Soda Pop Miniatures, które większą firmą wcale nie jest, potrafi wrzucać aktualizacje co tydzień. CMoN co by o nich nie mówić, informuje o najważniejszych punktach projektu i dba o wspierających (patrz np. proofy produkcyjne - też mają CMoN Expo, ale zdjęcia figurek zawsze najpierw lądują na KS).

No, wyżyłem się ;-)
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Przemek Bard.pl »

Wassago pisze:
Iesthir pisze:Fajnie, że DS wychodzi po polsku.

Szkoda, że nie wiedziałem wcześniej, pewnie bym się na KSa nie pokusił wtedy. Po Dreadballu obiecałem sobie, że nic więcej od Mantica na KS nie kupię. Złamałem się na DS i do tej pory żałuję. Jeden z najgorszych KS w jakich brałem udział.
Również jestem bardzo ciekaw co tam złego było? Ale może tą dyskusję przenieśmy do wątku DS angielskim/KS.

Żeby nie spamować, jakieś orientacyjne daty premiery są?
Byłaby szansa na instrukcje przed drukiem? Zawsze to gracze wychwycą błędy, które uchowaly się po korekcie ;)
Jeżeli chodzi o datę premiery to cały czas nie mamy pewności, Mantic jeszcze się nie określił w 100% na pewno nie wcześniej niż na Essen, a być może ciut później. Co do instrukcji to prawdopodobnie udostępnimy finalną wersję pod koniec tygodnia lub na początku przyszłego.
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: karawanken »

To czekam na instrukcję :D gier po polsku o lochołazach nie ma za dużo i cieszę się, że będzie kolejna.
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: schizofretka »

A nie wprowadzilibyście ogólnie produktów Mantica do oferty? Bo obecnie nawet jakbym bardzo chciał, to w Polsce nie kupię figurek do KoW inaczej niż sprowadzane z UK na zamówienie.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Przemek Bard.pl »

schizofretka pisze:A nie wprowadzilibyście ogólnie produktów Mantica do oferty? Bo obecnie nawet jakbym bardzo chciał, to w Polsce nie kupię figurek do KoW inaczej niż sprowadzane z UK na zamówienie.
Na chwilę obecną nie mamy takich planów, ale zobaczymy jak rozwinie się sytuacja z Dungeon Sagą :)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: wilczur »

schizofretka pisze:A nie wprowadzilibyście ogólnie produktów Mantica do oferty? Bo obecnie nawet jakbym bardzo chciał, to w Polsce nie kupię figurek do KoW inaczej niż sprowadzane z UK na zamówienie.

Że tak podpowiem - nie koniecznie z UK jest taki sklep http://mgla.pl/ ------ dużo niszowych systemów.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: schizofretka »

Wszystko mają na zamówienie, jak rozumiem ściągane z UK, 20 dniowy termin realizacji.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: wilczur »

schizofretka pisze:Wszystko mają na zamówienie, jak rozumiem ściągane z UK, 20 dniowy termin realizacji.
Nie wszystko, część jest dostępne od ręki dodane do koszyka. Może nie mają tego co Cię interesuje ale możesz porównać sobie ceny i tylko podpowiadam że jest sklep w Polsce co handluje KoW ...
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Przemek Bard.pl »

Dla tych, którzy ciekawi są zawartości gry zamieszczam zdjęcie (karty są na nim jeszcze po angielsku, proszę się nie sugerować ;))

Obrazek
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: karawanken »

Wygląda na bogato :D Jaką cenę przewiduje wydawnictwo?
Przemek Bard.pl
Posty: 287
Rejestracja: 12 kwie 2011, 15:36

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Przemek Bard.pl »

Sugerowana cena detaliczna jeszcze jest przedmiotem dyskusji, ale będzie oscylować w okolicach 320 zł (nie mniej należy pamiętać, że sugerowana cena detaliczna nie ma wiele wspólnego z ceną, w której gra będzie dostępna w internecie :))
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: karawanken »

Patrząc na zdjęcie powyżej spodziewałem się czegoś w okolicach 300 więc nie jest źle :D Jak będzie dobrze się grało to Descent będzie miał w naszym kraju poważna konkurencję.
Awatar użytkownika
Ayaram
Posty: 1568
Rejestracja: 12 lip 2014, 21:24
Lokalizacja: Bydgoszcz
Has thanked: 202 times
Been thanked: 598 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Ayaram »

A tak jeśli można prosić w jednym-trzech zdaniach odpowiedź na pytanie. Powinienem kupić Dungeon Sage zamiast innego podobnego dungeon crawlera bo? Co wyróżnia tą pozycje na tle innych gier z tego gatunku? Oprócz drzwi x3
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 527 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: kaszkiet »

Ayaram pisze:A tak jeśli można prosić w jednym-trzech zdaniach odpowiedź na pytanie. Powinienem kupić Dungeon Sage zamiast innego podobnego dungeon crawlera bo? Co wyróżnia tą pozycje na tle innych gier z tego gatunku? Oprócz drzwi x3
Jest to znakomite pytanie, na które również chętnie poznałbym odpowiedź.
Awatar użytkownika
AkitaInu
Posty: 4054
Rejestracja: 12 lut 2012, 12:43
Lokalizacja: Chorzów
Has thanked: 7 times
Been thanked: 23 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: AkitaInu »

kaszkiet pisze:
Ayaram pisze:A tak jeśli można prosić w jednym-trzech zdaniach odpowiedź na pytanie. Powinienem kupić Dungeon Sage zamiast innego podobnego dungeon crawlera bo? Co wyróżnia tą pozycje na tle innych gier z tego gatunku? Oprócz drzwi x3
Jest to znakomite pytanie, na które również chętnie poznałbym odpowiedź.
I ja również ;)
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: wilczur »

po filmikach na BeastOfWar widać że gra jest lekko niedopracowana pod względem użyteczności, sposób łączenia kafelek podziemi chyba się nie sprawdza. Kafelki odstają od podłoża i wychodzą ze "spinaczy", ciekawi mnie też jakość figurek bo pomalowane wyglądają całkiem ładnie ale chyba protoplaści nie są już tacy cool.

Kolejna sprawa to ciekawi mnie dlaczego Overlord nie korzysta z kart które jednocześnie jest też ogranicznikiem czasowym?. Nie rozumiem zasady że co rundę ciągnie jedną kartę i mając na początku 3 na ręce może w swojej turze zagrać tylko jedną kartę a gra się kończy jak się kończą karty w decku overlorda a nie karty z ręki (+3 tury).

Zamiast nakręcić się po tych filmikach trochę spadło moje zainteresowanie tą grą.

To co jest wieeelkim jej plusem to że w przyszłości mają być dostępne kampanie i figurki bohaterów które będą wynikać z dostępnych figurek w KoW.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: karawanken »

Uprasza się obywatela o nie likwidowanie mojego hypa.
Awatar użytkownika
ghostartur
Posty: 411
Rejestracja: 09 lut 2014, 16:05
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: ghostartur »

Na zdjęciach figurki wyglądają naprawdę ok. Nie mogę już się doczekać mojego kickstartera :roll: .
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: schizofretka »

To ma być gateway - dla dzieciaków, dla niegrających (ale jednocześnie niezainteresowanych Carcassone). Prosty, mocno klimatyczny, z rozbudowaną kampanią - dla tych wszystkich, którzy inaczej graliby w talizmana i nic innego. Do tego solidny sandbox do tworzenia własnych postaci, scenariuszy i wykorzystywania różnorakiego plastiku. Mantic próbuje zrobić tytuł, który dla obecnych pokoleń będzie tym, czym Warhammer Quest czy Heroquest dla obecnych trzydziesoparolatków z zachodu.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: wilczur »

Kolejne newsy. Jeszcze się KS nie pokazał w dostawie a już o nowych wersjach:
Spoiler:
http://manticblog.com/2015/08/25/dungeo ... -overview/
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: schizofretka »

Co w tym nowego? To elementy Adventurer's Companion jeśli dobrze rozumiem.


Sent from my awesome mobile I want to brag about. May contain trace elements of tpos.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: wilczur »

schizofretka pisze:Co w tym nowego? To elementy Adventurer's Companion jeśli dobrze rozumiem.
no nie wiem................. matic to wystawił jako news 25 sierpnia ale dla Ciebie to nic nowego.... :)
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: Iesthir »

wilczur pisze:
schizofretka pisze:Co w tym nowego? To elementy Adventurer's Companion jeśli dobrze rozumiem.
no nie wiem................. matic to wystawił jako news 25 sierpnia ale dla Ciebie to nic nowego.... :)
To co Mantic przedstawił w newsie było zapowiedziane w trakcie kampanii KSowej jako dodatki dla wspierających, zebrane w Adventurer's Companion, który jest częścią retailowej kopii gry. News był pomyślany jako prezentacja produktu, dla ludzi, którzy na KSie nie wsparli.

Dlatego nic nowego :)
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: schizofretka »

Przepraszam, nie chciałem zabrzmieć nieuprzejmie. Tak jak lesthir pisał, był to od początku planowany produkt, który się od czasu do czasu przewijał w różnych filmikach/postach i nie skojarzyłem, że ten 'spotlight' mógł być pierwszą 'oficjalną' zapowiedzią. Zastanawiałem się natomiast, czy dorzucili coś z zaskoczenia, jak promo legendarnego mortibrisa, o czym nikt nie wiedział.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Dungeon Saga PL !

Post autor: wilczur »

schizofretka pisze:Przepraszam, nie chciałem zabrzmieć nieuprzejmie. Tak jak lesthir pisał, był to od początku planowany produkt, który się od czasu do czasu przewijał w różnych filmikach/postach i nie skojarzyłem, że ten 'spotlight' mógł być pierwszą 'oficjalną' zapowiedzią. Zastanawiałem się natomiast, czy dorzucili coś z zaskoczenia, jak promo legendarnego mortibrisa, o czym nikt nie wiedział.
o nie nie ! to ja przepraszam - nie brałem udziału w podstawowym pledge więc mogłem nie wiedzieć że wiesz ;)

Co do wątku to się z przyczyn powyżej nie wypowiem ale dzisiaj pojawił się Q&A na pytania od graczy dot właśnie przyszłych produktów i kampanii DS.

http://www.gamewire.belloflostsouls.net ... d-answers/
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
ODPOWIEDZ