Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

Witam. Przychodzę do Was z pytaniem o wybór gry minimum jednoosobowej o tematyce fantasy, horror lub jeśli takowych (dobrych) nie ma coś innego. Strategie też mnie interesują. Moje wymagania odnośnie gry:
-do 200 zl
-minimum jednoosobowa
-rozgrywka trwająca nie krócej niż 60min

Mam nadzieję, że razem uda nam się coś wybrać. Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: TV3 »

Zapewne zaraz ktoś ci poleci Eldritch horror, będę więc pierwszy.

- cena - się zgadza
- od 1 osoby - się zgadza
- czas - się zgadza
- temat - jak wyżej

Oczywiście istnieje ryzyko, że pomimo w 100% spełnionych wymagań gra nie podejdzie - na przykład mi nie podeszła - ale to bardzo subiektywne zdanie. Bardziej obiektywnie i zważywszy na fakt, że pozycja ta podoba się całej rzeszy graczy - zapewne warto rozważyć.


Z innej beczki tematycznej (choć ta pozycja oscyluje wokół jednej godziny) - Robinson Crusoe. Bardzo dobry tryb solo. Tu jednak istnieje ryzyko, że zakwitniesz nie tyle nad instrukcją, co nad FAQ / działem "pytania i wątpliwości".
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

Zastanawiałem się nad Robinsonem. Myślę też nad DungeonQuest, ale czytałem mieszane recenzje.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: c08mk »

Dungeonquest Smocze Lochy jest bardzo szybki. Żeby grać 60+ minut trzeba iść zrobić herbatę i posiedzieć chwilę na FB albo wyprowadzić psa. Ogólnie rozgrywka trwa od 5-30 min zależnie jak się szybko ginie. Gra to raczej czarny humor niż horror ale na pewno fantasy. Żeby wyciągnąć maksimum klimatu z gry trzeba pomalować figurki (ale niemalowanymi też się da grać). :)
Bardzo duża losowość którą jest ciężko kontrolować.

Eldritch Horror w zasadzie spełnia wszystkie punkty, które wymieniłeś. Wadą podstawki jest to, że grając często szybko zapamiętasz co jest na kartach i gra stanie się bardziej przewidywalna. Można ten efekt zniwelować dokupując rozszerzenia. Dużo klimatu.
Duża losowość ale da się ją kontrolować jak się już trochę pozna grę.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: detrytusek »

Hertil pisze:Zastanawiałem się nad Robinsonem. Myślę też nad DungeonQuest, ale czytałem mieszane recenzje.
ee 60 minut? Sam setup trwa z 15, a i bez setupu w godzinę się nie wyrobisz.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: kamron6 »

Eldricht tylko z dodatkami.
Robinson z dodatkami.
I to w sumie jedyne gry jakie mógłbym polecić, jeśli chcesz wielokrotnie grać solo w coś dłuższego.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

kamron6 pisze:Eldricht tylko z dodatkami.
Robinson z dodatkami.
I to w sumie jedyne gry jakie mógłbym polecić, jeśli chcesz wielokrotnie grać solo w coś dłuższego.
Po ilu sesjach mniej więcej musiałbym dokupić dodatki by się za bardzo nie nudzić?


Dziękuje wszystkim za odpowiedzi. :)

Po Polsku nie ma w sklepach a szkoda - chciałem kupić głównie coś pod siebie, ale rodzina, która nie zna angielskiego będzie miała problem z Eldritch Horror.
c08mk
Posty: 2463
Rejestracja: 02 sie 2013, 16:24
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 100 times
Been thanked: 286 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: c08mk »

Hertil pisze: Po Polsku nie ma w sklepach a szkoda - chciałem kupić głównie coś pod siebie, ale rodzina, która nie zna angielskiego będzie miała problem z Eldritch Horror.
Eldritch można znaleźć tu na forum używki, a Galakta szykuje reprint więc miesiąc, dwa może trzy i powinny być nówki w sklepach.
Awatar użytkownika
TV3
Posty: 1257
Rejestracja: 09 lut 2013, 15:07
Been thanked: 25 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: TV3 »

Hertil pisze:Po ilu sesjach mniej więcej musiałbym dokupić dodatki by się za bardzo nie nudzić?
To już bardzo indywidualne. Ale Robinson ze swoimi kilkoma scenariuszami na kilkadziesiąt i więcej partii mi by pewnie starczył.
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

Jak nie znajdę niczego innego to kupię Eldritch Horror. :) Dziękuje i czekam na kolejne propozycje.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: detrytusek »

a przyglądałeś się Runeboundowi? Wymagania spełnia:)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kamron6
Posty: 1106
Rejestracja: 23 sty 2010, 20:57
Has thanked: 49 times
Been thanked: 66 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: kamron6 »

Nie wiem jak nowy Runebound, ale stary miał niską regrywalność w porównaniu do tych dwóch gier ;)

Do eldrichta trzeba od razu kupić 1 mały dodatek, inaczej bardzo słabo. Z pierwszym dodatkiem masz z kilkanaście - kilkadziesiąt gier.
W robinsonie wystarczy, że kupisz scenariusze jak Livingstone (kilka złoty), ale nawet bez nich kilkadziesiąt gier.
Oczywiście to jest subiektywne, zależne głównie od częstotliwości rozgrywek, jednak scenariusze, postacie i duża pula kart naprawdę przekłada się w ogromną regrywalność tych dwóch pozycji (Eldricht z masą dodatków szczególnie).

Jednak jak dla mnie to każda z tych gier grana non stop może się z łatwością przejeść :p Osobiście na jednego gracza wolę WP LCG, ale on się raczej nie wpisuje w twoje wymagania.
Osoby z Wrocławia zapraszam do wrocławskiej grupy facebookowej zrzeszającej miłośników gier strategicznych i wojennych
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

Grać często nie będę - sam raz w tygodniu, może dwa ze względu na nadmiar nauki. Dlatego chcę coś dłuższego, żebym jak już przysiadł to mocno się wciągnął.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: detrytusek »

kamron6 pisze:Nie wiem jak nowy Runebound, ale stary miał niską regrywalność w porównaniu do tych dwóch gier ;)
No chyba dodatków do Runebounda to koledze nie braknie także o regrywalność bym się nie martwił :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

Dodatki dodatkami, ale skąd na to wszystko wziąć pieniądze. :/
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: detrytusek »

Hertil pisze:Dodatki dodatkami, ale skąd na to wszystko wziąć pieniądze. :/
Jeśli chodzi o Runebounda to nawet jeśli już ograsz podstawkę to dodatkowe talie nie są bardzo drogie. O to bym się póki co najmniej martwił. Żebyś miał problem z regrywalnością to najpierw musisz te kilkadziesiąt rozgrywek rozegrać, a to świadczy o tym, że gra się spodobała - to chyba najważniejsze. Jak źle wybierzesz to regrywalność faktycznie nie będzie problemem.
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
kamil018
Posty: 201
Rejestracja: 22 lis 2015, 10:42
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times
Kontakt:

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: kamil018 »

do Robinsona płatny dodatek jest tylko 1 i w sumie odczucia są mieszane, jedni polecają inni mówią, że spoko ale ze względu na mnogość nowych zasad i zmian nie chce im się go rozkładać i w końcu sprzedają, do podstawowej gry wnosi względnie niewiele.
Natomiast wszystkie scenariusze te oficjalne jak i fanowskie można sobie najzwyczajniej ( i legalnie) wydrukować, czego o innych wymienianych grach powiedzieć nie można.
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

Dobrze, zastanowię się nad wszystkimi wymienionymi tytułami, pooglądam i poczytam recenzję. Dziękuje bardzo. :)
Awatar użytkownika
Trampon
Posty: 359
Rejestracja: 26 mar 2012, 13:44
Lokalizacja: Warszawa Ursus
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Trampon »

Podrzucę jeszcze Space Hulk: Anioł Śmierci

Jeżeli Ci nie przeszkadza brak planszy (same karty) to poza tym warunki brzegowe spełnione (ok, może przy 1 osobie zejdziesz poniżej 60 min). Jest horror, jest grywalna dla 1 osoby, choć fajnie(j) się gra z ekipą. Ew. nieznajomość świata Space Hulk nie przeszkadza, mi i tak to bardziej przypomina Obcego: Decydujące Starcie. Wchodzisz ekipą kosmicznych krzyżowców do jakiegoś zagrzybialego wraku, masz losowo ustawiane pomieszczenia, system rozmnażania potworów, zmienny szyk marines, różny zasięg broni itd.

Sama gra może być ciężko dostępna, ale od czego rynek wtórny. Polecam.
"W świecie kolekcjonerów nader często dochodzi do zbrodni. Kolekcjonerzy to szaleńcy albo fanatycy na granicy szaleństwa, zaślepieni żądzą posiadania zdolni są do najgorszych przestępstw".
E. Niziurski, Nowe Przygody Marka Piegusa.
misioooo
Posty: 5114
Rejestracja: 19 sty 2012, 08:42
Been thanked: 3 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: misioooo »

Trampon pisze:Podrzucę jeszcze Space Hulk: Anioł Śmierci

Jeżeli Ci nie przeszkadza brak planszy (same karty) to poza tym warunki brzegowe spełnione (ok, może przy 1 osobie zejdziesz poniżej 60 min). Jest horror, jest grywalna dla 1 osoby, choć fajnie(j) się gra z ekipą. Ew. nieznajomość świata Space Hulk nie przeszkadza, mi i tak to bardziej przypomina Obcego: Decydujące Starcie. Wchodzisz ekipą kosmicznych krzyżowców do jakiegoś zagrzybialego wraku, masz losowo ustawiane pomieszczenia, system rozmnażania potworów, zmienny szyk marines, różny zasięg broni itd.

Sama gra może być ciężko dostępna, ale od czego rynek wtórny. Polecam.
+1
Gra bardzo fajna i przyjemna, choć czas gry... Bywało i 10min ;P (oczywiście marines jacyś bez śniadania chyba byli, bo padali jeden po drugim).
Gra kooperacyjna, ale jak dla mnie najlepsza solo (najlepiej można pokombinować z marines i ich umiejętnościami). W grupie też można, ale zajmuje to sporo czasu (dyskusje etc) no i zdecydowanie syndrom lidera się objawia.
Uwaga - gra potrafi bardzo brutalnie nas wykończyć w mgnieniu oka, nie ma miejsca na pomyłki albo "no dobra, jakoś to będzie" ;P Standardowo w starciu 1vs1 z Genokradem zwykłym marines ma szansę zginąc na poziomie 1/3... Przy 1 (marines) vs 2 - 50% na trupa, 1vs3 2/3 że trup będzie... A genokrady niczym w Obcym 2 - całymi hordami nadciągają z każdej strony.
Sprzedam / wymienięKeyflower+dodatki, Nemo's War, Alien Uprising, Hunt Unknown Quarry, inne
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

W pojedynku Eldrith Horror i Arkham Horror, które według Was wygrywa?
Awatar użytkownika
krecilapka
Posty: 972
Rejestracja: 26 mar 2013, 09:54
Lokalizacja: Szczecin
Has thanked: 39 times
Been thanked: 188 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: krecilapka »

Eldritch jeśli nigdy w żaden z tych tytułów nie grałeś.
Jeśli najpierw gralbyś w Arkham i nie przeszkadzało Ci że jedno miasto w stanach jest dosłownie oblegane przez wszelkie stwory i znasz zasady to mógłbyś nie docenić nowszego wydania.
To powinno Ci pomóc :)

Wysłane z mojego SM-J500FN przy użyciu Tapatalka
MsbS
Posty: 884
Rejestracja: 30 mar 2008, 17:34
Has thanked: 55 times
Been thanked: 73 times

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: MsbS »

W Warhammer Quest Adventure Card Game czas gry w pojedynczy scenariusz to około godziny (+/- 15 minut), a 5 scenariuszy układa się w kampanię. Do tego jest jeszcze scenariusz losowy (Delve Quest), który z tego co czytałem trwa z 2-3 godziny.

Jest na razie tylko po angielsku, Galakta szykuje dopiero polską wersję.
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Rafalm »

Robinson +1
Anioł Śmierci +1
Eldritch Horror nie grałem więc się nie wypowiadam (nagrałem się już w Arkham Horror :-P, a dla mnie to praktycznie to samo)

No i może jeśli Anioł Śmierci podpasuje, to dorzucę jeszcze Gears of War do listy.
Hertil
Posty: 127
Rejestracja: 09 paź 2012, 20:58

Re: Gra fantasy/horror/inna dla 1+ graczy.

Post autor: Hertil »

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi, zamówiłem Eldrith Horror. :)
ODPOWIEDZ