Super Dungeon Explore

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Fegat »

Tutaj macie planowane dodatki + daty wejścia na rynek + ceny:
http://ninjadivision.com/super-dungeon-explore/


Na zielono zaznaczyłem edycję, która według mnie wygrywa w danych zasadach/zmianach. Na czerwono zaznaczyłem największą bolączkę gry.
Odnośnie gier cd.
SDE: Consul przywołuje potworki za 4 pkt za każdy spown point || SDE:FK: Consul przywołuje wszystkie możliwe potworki wypisane na karcie a następnie spown point (jak są dwa to oba) otrzymują obrażenia)

SDE: Podzas rundy consul porusza na zmianę z bohaterami potworami za 4 pkt, a na końcu wszystkimi pozostałymi stworami || SDE:FK: Consul porusza co turę potworkami za 4 pkt
(komentarz: o ile ruszanie ciągle tymi samymi potworkami w FK jest fajne, o tyle niefajne jest to, że reszta stoi w miejscu i ani drgnie... W SDE wszystkie stwory muszą się ruszać)

SDE: Bohater gdy ginie można go resnąć tylko i wyłącznie gdy ktoś ma specjalny artefakt || SDE:FK: Princess Coiny wskrzeszają bohaterów. Wstać jest łatwiej niż w classicu.

SDE: Tor "lootu" i 8bit/16bit/super jest bardzo intuicyjny i łatwy || SDE:FK Brak toru, trochę inne zasady działania pobierania przedmiotów, inne działanie 8bit/16/bit/super

SDE: Bohaterów jest więcej, są bardziej zróżnicowani, jest kilku healerów || SDE:FK: Mniej bohaterów, gorzej zbalansowani (dystansowe jednostki są mocniejsze od mele), brak typowego healera.

SDE: Ciężko zapamiętać kto i kiedy się ruszał || SDE:FK: W instrukcji podają, aby zaznaczać tokenami kryształów ruchy potworków/bohaterów

SDE: Mniej specjalnych pól na planszach || SDE:FK: Prawie 20 kart z efektami podłoża...

SDE: brak petów xD || SDE:FK Są pety, ale i tak ich nie lubię :D

SDE: Gra w klimacie dungeonówki ze sporą ilością groteski, bohaterowie są komiczni, potworki również || SDE:FK bohaterowie nadal groteskowi, ale po potworkach tego nie widać.
(komentarz: dungeon explore to według mnie gra w lochach, a nie na otwartej przestrzeni z kwiatkami...)

SDE: Boss pojawia się kiedy licznik osiągnie SUPER || SDE:FK Boss pojawia się, kiedy bohaterowie zniszczą ostatni spown point

SDE: Brak wstępu fabularnego || SDE:FK Wstęp fabularny

SDE: Brak specjalnych potworków || SDE:FK Specjalne potworki typu wiewiórki

SDE i SDE:FK: Kratki są za małe, aby pomieścić modele obok siebie!

SDE:FK: Karty bohaterów są czytelniejsze (ikona zasięgu przy atrybucie!)

SDE: Boost potworów (w najdłuższym trybie gry) w postaci przedmiotu || SDE:FK: Boost za każde zabicie mini bossa... Kolejne zasady do zapamiętania.

Różnic jest jeszcze kilka. Ogólnie podsumowując:
SDE: Jest łatwe, przyjemne, naparzanka jakich mało. Do tego czuć klimat i jest sporo bohaterów do wyboru.
SDE:FK: Znacznie więcej zasad, mniej bohaterów, nie czuję klimatu.
SDE:FK leci w świat, nie podeszło mi. Mam Descenta, mam wiele innych trudniejszyh gier i od SDE wymagałem banalnych zasad do wytłumaczenia w 10 min i sporej naparzanki w kliamatach dungeonówki. SDE:FK to gra bardziej złożona, która nie trafiła w mój gust i moich współgraczy. Najbardziej boli nas chyba to, że w SDE:FK cała gra rozgrywa się na 1/2 kafelkach, a reszta potworków stoi i nic nie robi... Po prostu zalega. W SDE jest mniejsza rotacja, ale wszystkie modele muszę zostać poruszone, daje to większe pole do manewru jeżeli chodzi o taktykę. Graficznie (karty, a szczególnie przedmioty) wygrywa SDE:FK.

Mam nadzieję, że objaśniłem zainteresowanym różnice. Gdybym gdzieś miał błąd, pisać śmiało.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: wilczur »

Hej
Czy ktoś zamawiał SDE:FK z KS? Ja otrzymałem podstawkę Super ale nie mogę doczekać się dodatków. Najbardziej martwi mnie fakt że jak się zalogowałem na stronkę sklepu to jest wszystko "wysłane" jedną przesyłką.

W mailach pisali o Wave2 i nią pójdą wszystkie dodatki a jednak nie dostałem swoich addonów. Czy ktoś ma podobny problem w Polszy?
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

wilczur pisze:Hej
Czy ktoś zamawiał SDE:FK z KS? Ja otrzymałem podstawkę Super ale nie mogę doczekać się dodatków. Najbardziej martwi mnie fakt że jak się zalogowałem na stronkę sklepu to jest wszystko "wysłane" jedną przesyłką.

W mailach pisali o Wave2 i nią pójdą wszystkie dodatki a jednak nie dostałem swoich addonów. Czy ktoś ma podobny problem w Polszy?
Pisz do Soda Pop. Ja swoje dodatki dostałem już dawno.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: wilczur »

Okazało się że jest na KS gość o nicku nekodachi który jest chyba z dystrybucji w Niemczech. Udało mi się go zainteresować sprawą i okazało się że kurier był u mnie dwa razy:
1. Wed, 19.08.2015 14:22
2. Fri, 21.08.2015 12:09 h

wszystko w godzinach pracy i bez kontaktu telefonicznego. Odesłali do centrali. Na prośbę dopiero teraz ponowią wysyłkę.

Prosiłem żeby jakoś kurier się kontaktował albo wysłali to do pracy, nawet jak by uprzedzili że wysyłają ............ cokolwiek.

Ten element im ewidentnie nie zagrał tzn. kurierowi.

Ale o tyle jestem spokojny że jednak nie poszedł mail w kosmos i ktoś to nada jeszcze raz.
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: skolo »

za chwile (chyba w poniedziałek) startuje SDE LEGENDS na Kickstarterze
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

skolo pisze:za chwile (chyba w poniedziałek) startuje SDE LEGENDS na Kickstarterze
Skąd ta informacja?

Bo ostatnie co słyszałem, to to, że miał startować w poniedziałek 12.10 (poprzedni), ale wstrzymali bo czekają na kilka detali. Mieli uprzedzić o nowej dacie kilka dni wcześniej, ale na razie nic nie widziałem.
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: skolo »

z forum sodapop
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

skolo pisze:z forum sodapop
To jeszcze pytanie kontrolne: Przy poniedziałku była data? Czy mogło jednak chodzić o ten poprzedni, o którym mówili wcześniej?

Pytam, bo na fb/twiterze mówili, że dadzą znać kilka dni wcześniej, a na razie cisza...
Awatar użytkownika
skolo
Posty: 1074
Rejestracja: 02 lis 2011, 19:52
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 2 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: skolo »

ah, nie zauwazylem ze jeszcze zadales pytanie. ktos wspominal o 19stym...
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

Kickstarter zaczyna się w środę 8)
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Kickstarter ruszył https://www.kickstarter.com/projects/so ... re-legends
Ufundowany w 15 minut :) Wysyłka najprawdopodobniej w przedziale 15 - 30 dolarów. Kto się skusi? :D
Awatar użytkownika
Toudi
Posty: 1090
Rejestracja: 02 lis 2009, 10:21
Has thanked: 4 times
Been thanked: 2 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Toudi »

Ja pewnie tak, tylko mysle na co [emoji14]
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Dostawa planowana na grudzień 2016, więc jeśli nie będzie opóźnień (udało się to kiedykolwiek? xD), to akurat na prezent na przyszłe święta :D
Awatar użytkownika
karawanken
Posty: 2365
Rejestracja: 28 wrz 2014, 19:53
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 75 times
Been thanked: 98 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: karawanken »

Kurcze myślałem o tym ale 150$ + wysyłka to zdecydowanie za dużo :/ A wersję za 60$ będzie można kupić w sklepie taniej niż na KS (nie zapłacę za wysyłkę 30$).
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: GoldenDragon »

@ Toudi

Tylko Explorer :)
Awatar użytkownika
GoldenDragon
Posty: 611
Rejestracja: 11 lut 2009, 22:50
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 7 times
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: GoldenDragon »

@ Azriel

Jak Tobie i lubej się podobał Forgotten King?
Nam bardzo - dzięki za wciągnięcie w temat!
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Ja niestety musiałem się wycofać ze wsparcia w ostatniej chwili. Żałuję, że nie zdobyłem FK, ale cóż, są sprawy ważniejsze. Natomiast zwykłe SDE uwielbiamy i zapewne wezmę teraz Legendary ;)
zawadz
Posty: 60
Rejestracja: 18 wrz 2007, 14:19
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: zawadz »

Mógłby ktoś porównać Arcadię i SDE? Wizualnie są dosyć podobne, a jak z mechaniką? Muszę zdecydować się na tylko jedną z nich i jestem rozdarty;)
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

zawadz pisze:Mógłby ktoś porównać Arcadię i SDE? Wizualnie są dosyć podobne, a jak z mechaniką? Muszę zdecydować się na tylko jedną z nich i jestem rozdarty;)
To zupełnie inne gry. I to na prawdę ZUPEŁNIE inne gry.

Arcadia Quest to takie każdy na każdego. Jest sobie miasto, po którym pałętają się potwory. Każdy gracz kontroluje 3 bohaterów i żeby wygrać musi wypełniac questy PvE (np. zabić X potworów, dojść do jakiegoś miejsca) i PvP (zabić boahterów innych graczy).

Super Dungeon Explore to taki trochę taktyczny Descent. Jest sobie loch, jest drużyna bohaterów (każdy gracz ma 1 bohatera) i jest Mroczny Konsul. Mroczny konsul gra potworami i stara się zaciukać graczy. Gracze starają się przeżyć, zniszczyć spawn pointy i zabić bossa.

EDIT:
Moja rada - jak nie możesz brać obydwu to chyba lepiej zainwestować w Arcadię Quest. W SDE nie ma KS exclusives, więc wszystko potem będziesz mógł kupić w sklepie. Owszem deal nie będzie taki świetny, ale nic nie stracisz.

W AQ za to na pewno będzie tona rzeczy, których poza KS nie dostaniesz. A i deal będzie nie gorszy.

Na szczęście kampanie są blisko siebie i jest szansa, że będziesz mógł porównać AQ i SDE jeszcze w czasie trwania kampanii.
Awatar użytkownika
wilczur
Posty: 282
Rejestracja: 29 maja 2008, 12:08
Lokalizacja: Gliwice
Kontakt:

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: wilczur »

Iesthir pisze:
zawadz pisze:Mógłby ktoś porównać Arcadię i SDE? Wizualnie są dosyć podobne, a jak z mechaniką? Muszę zdecydować się na tylko jedną z nich i jestem rozdarty;)
Super Dungeon Explore to taki trochę taktyczny Descent. Jest sobie loch, jest drużyna bohaterów (każdy gracz ma 1 bohatera) i jest Mroczny Konsul. Mroczny konsul gra potworami i stara się zaciukać graczy. Gracze starają się przeżyć, zniszczyć spawn pointy i zabić bossa.
Nie do końca SDE ma dwie opcje od czasu FK:
Classic mode: konsul vs gracze
Arcade mode: gracze vs gra.
W kampanii dochodzi 3 czyli
Legend mode: kampania a'la rpg

Kampanie SDE i AQ nie będą na siebie zachodzić. Jest szansa że trafi na dwa osobne miesiące i nie obciążą jednego ..........
Mój Bloog
Moja kolekcja
Pozdrawiam
Wilczur
Fegat
Posty: 837
Rejestracja: 23 lut 2015, 08:22
Lokalizacja: Zabrze
Been thanked: 1 time

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Fegat »

zawadz pisze:Mógłby ktoś porównać Arcadię i SDE? Wizualnie są dosyć podobne, a jak z mechaniką? Muszę zdecydować się na tylko jedną z nich i jestem rozdarty;)
Arcadia:
https://www.youtube.com/watch?v=Eq0_VA36Evg

SDE:
https://www.youtube.com/watch?v=Tc-QiKqtNp8

SDE:FK - dochodzi tryb co-op

SDE:2 Legends: dochodzi kampania



Descent jest inną grą, inny target, inny klimat, bardziej strategiczny. SDE (przynajmniej 1) jest ultra prosta, szybka, bardzo masowa, obie te gry to Dungeon Crawler'y, ale SDE to typowy Hack&Slash, a Descent to gra taktyczno/strategiczna z elementem przygody.
www.przystole.org <<=== Ameri, ameri i więcej ameri! :D
Iesthir
Posty: 286
Rejestracja: 18 lut 2015, 10:33

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Iesthir »

Fegat pisze: Descent jest inną grą, inny target, inny klimat, bardziej strategiczny. SDE (przynajmniej 1) jest ultra prosta, szybka, bardzo masowa, obie te gry to Dungeon Crawler'y, ale SDE to typowy Hack&Slash, a Descent to gra taktyczno/strategiczna z elementem przygody.
Przecież własnie napisałem, że SDE to bardziej taktyczny Descent :)

W Descencie (przynajmniej w moich grach) gracze zawsze ustalają sobie nadrzędny sposób gry na dany scenariusz - strategię - i pod to próbują grać. Wynika to z tego, że scenariuszy jest dużo, cele są różne, a Mroczny Władca ma mało szans na reakcję.

W SDE jest odwrotnie. MW jest bardziej reakcyjny (moim zdaniem przynajmniej), a ponieważ cel jest zawsze określony (zabić bossa) to nad strategią dominuje taktyka.

Nie wiem, co rozumiesz pod pojęciem "bardziej masowa". Jeśli chodzi Ci o przemiał potworów, do Descent potrafi być dokładnie takim samym Hack&Slashem jak SDE, ale ponieważ ma więcej zróżnicowanych scenariuszy, nie zawsze to widać.

Podobnie jeśli chodzi o prostotę/szybkość.

Natomiast zgadzam się co do tego, że target jest zupełnie inny, i że Descent to strategiczna namiastka RPGa z fabułą, a SDE to taktyczna namiastka Hack&Slasha.

Chyba najlepsze będzie porównanie do gier komputerowych:
Descent = Baldurs Gate
SDE = Diablo
Azriel
Posty: 362
Rejestracja: 20 cze 2014, 12:43
Lokalizacja: Kraków

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Azriel »

Moglibyście polecić jakieś koszulki do Forgotten King (zarówno duże jak i małe karty)?
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4121
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2670 times
Been thanked: 2586 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Gizmoo »

Czytam (zarówno tutaj jak i na forum BGG), że FK i pierwsze SDE to niemal zupełnie inne gry. Cały czas waham się, czy kupić FK. Obserwowałem kilka gier na YouTube, obserwowałem też męki moich znajomych przy arcade mode. Zastanawiałem się, dlaczego ta gra jest tak przekombinowana. Dlaczego te zasady są tak nieskładne, że trzeba wertować non-stop rulebook. W porównaniu do Arcadia Quest (którą absolutnie uwielbiam), to jakiś kompletny bałagan. W związku z tym mam kilka pytań:

1. Czy da się wprowadzić jakieś sensowne House-rules do arcade mode Forgotten King, by było szybsze i bardziej intuicyjne?
2. Czy istnieje jakiś tryb PVP (albo słabo szukałem, albo nie ma)? Coś w stylu Arcadii - każdy na każdego?
3. Czy w ogóle warto kupić FK, jeżeli ktoś nie planuje grać w Classic Mode?
Xawras
Posty: 103
Rejestracja: 01 lut 2015, 11:14
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 5 times
Been thanked: 8 times

Re: Super Dungeon Explore

Post autor: Xawras »

Witam,

Mam pytanie do osób posiadających Bon Drak Major. Czy zestaw, który można obecnie kupić jest kompatybilny z Forgotten King?
Aktualne pudełko dodatku jest z "okienkiem" jak wszystkie dodatki do FG, ale nigdzie nie mogę znaleźć jednoznacznej informacji czy w pudełku są min. karty do trybu Arcade.

Pozdrawiam
Moja kolekcja, wishlist, na sprzedaż:
https://boardgamegeek.com/collection/user/Xawras
ODPOWIEDZ