Backstab for Life!

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Backstab for Life!

Post autor: mecenas »

Witam.

Wraz ze znajomymi szukam dobrej gry postawionej na duży element backstabbing'u (nóż w plecy to jest to).
Grę o Tron mamy ograną, ale to jednak nie to.
Z tytułów, które dorwaliśmy w tym klimacie, ale wciąż szukamy: Rex: The last Empire; Eclipse...

Czy macie jakieś propozycje?
zix
Posty: 258
Rejestracja: 12 paź 2015, 16:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 6 times
Been thanked: 5 times

Re: Backstab for Life!

Post autor: zix »

Może: Cosmic Encounter.
Podobno Game of Thrones: The Iron Throne jest czymś więcej niż nową wersją powyższej :)

+ Dead Last ma fajną mechanikę :)
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Backstab for Life!

Post autor: Patyk »

zix pisze:Podobno Game of Thrones: The Iron Throne jest czymś więcej niż nową wersją powyższej :)
Z tego co widziałem to jest czymś więcej niż nową wersją głównie ze względu na to, że jest słabsza.
Awatar użytkownika
Deem
Posty: 1222
Rejestracja: 23 mar 2005, 01:50
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 398 times
Been thanked: 270 times

Re: Backstab for Life!

Post autor: Deem »

Mall of Horror (i zapewne jego następca - City of Horror)

Dlaczego Irone Thorne ma być słabszy od CE? Opinie o zmianach są raczej pozytywne i w najgorszym razie sugerują grę inną, ale nie gorszą.
Immanentnie abstrahując od transcendentalnych dywagacji, w kierunku pejoratywnych aczkolwiek konstruktywnych rekapitulacji, dochodzimy do konkluzji, że ewenement jest ewidentnym paradoksem.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Backstab for Life!

Post autor: mecenas »

zix pisze:Może: Cosmic Encounter.
(...)
+ Dead Last ma fajną mechanikę :)
Oglądałem sobie wideorecenzje Cosmic Encounter i back-stabbing'u żadnego nie widizałem w tej grze... Negocjacji sporo, ale nie nóż w plecy.

Co do Dead Last - już na celowniku choć szukam właśnie czegoć co mogę podać na wieczór na danie główne (if you know what I'm mean *wink wink*)
Awatar użytkownika
Patyk
Posty: 324
Rejestracja: 15 mar 2015, 10:43
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: Backstab for Life!

Post autor: Patyk »

Deem pisze:Dlaczego Irone Thorne ma być słabszy od CE? Opinie o zmianach są raczej pozytywne i w najgorszym razie sugerują grę inną, ale nie gorszą.
Mniej mocy - na dodatek nie do końca losowe - może i poprawia balans, ale jednak te szalone kombinacje to według mnie ta jedna rzecz, która sprawia że CE jest wyjątkową grą. Do tego odpada kilka mechanik typu flare'y i technologie. Być może te zmiany sprawią nawet, że obiektywnie będzie to gra lepsza bo bardziej zbalansowana. Pytanie tylko czy zostanie tam na tyle ciekawych rzeczy żeby było warto w to grać - według mnie nie, ale to już indywidualna kwestia.
mecenas pisze:Oglądałem sobie wideorecenzje Cosmic Encounter i back-stabbing'u żadnego nie widizałem w tej grze... Negocjacji sporo, ale nie nóż w plecy.
Umówienie się na negocjacje po czym zagranie karty ataku to w sumie standard. Czasem zdarza się że dwóch graczy ma moce, które się uzupełniają więc grają razem i w momencie kiedy mają razem wygrać jeden (albo obaj na raz) zdradza drugiego. Wyższy poziom to zaproszenie do pomocy do ataku 2-3 osób po czym wyłożenie karty negocjacji i wysłanie wszystkich statków do warpa. Ile możliwości dają moce obcych nawet nie będę pisał.
Awatar użytkownika
bukimi
Posty: 925
Rejestracja: 08 mar 2013, 10:02
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Backstab for Life!

Post autor: bukimi »

Munchkin :lol:

A tak serio to czy musi być klimat a'la Gra o tron? Jeśli nie to polecę Dominant Species - z zupełnie innej beczki, ale w każdej rundzie możesz zmienić układ sił na "świecie", wypędzić, pozjadać (dosłownie) przeciwników. Przy tej grze najczęściej słyszałem "Ej! Dlaczego ja? Jemu weź, a nie mnie!".
Moja kolekcja na BGG (stan posiadania, na sprzedaż, oceny i komentarze): >KLIK<
Polecam transakcje z: Karioka, Voronwe, Deninis, Razul, Chaaber, cyberowca, tiamat997, syfon, joanna_kozlowska6, ArniK, GaGacek
Moje gry solo na Excela (w kodzie VBA): >KLIK<
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Backstab for Life!

Post autor: mecenas »

Patyk pisze: Umówienie się na negocjacje po czym zagranie karty ataku to w sumie standard. Czasem zdarza się że dwóch graczy ma moce, które się uzupełniają więc grają razem i w momencie kiedy mają razem wygrać jeden (albo obaj na raz) zdradza drugiego. Wyższy poziom to zaproszenie do pomocy do ataku 2-3 osób po czym wyłożenie karty negocjacji i wysłanie wszystkich statków do warpa. Ile możliwości dają moce obcych nawet nie będę pisał.
Już na celowniku :D
Bukimi pisze:A tak serio to czy musi być klimat a'la Gra o tron? Jeśli nie to polecę Dominant Species - z zupełnie innej beczki, ale w każdej rundzie możesz zmienić układ sił na "świecie", wypędzić, pozjadać (dosłownie) przeciwników. Przy tej grze najczęściej słyszałem "Ej! Dlaczego ja? Jemu weź, a nie mnie!".
Nie musi być klimat a'la Gra o Tron - chodzi głównie o sojusze i backstabbing, bo to sprawia, że gra ma pazur który lubimy z ekipą.

Co do Dominant Species, to mimo wszystko chyba "mózgożerność" tej gry spowodowały, że darowaliśmy sobie tę grę, choć przynajmniej dwa razy na stół trafiła.
Awatar użytkownika
Krwawisz
Posty: 1496
Rejestracja: 29 kwie 2010, 22:40
Lokalizacja: Poznań
Been thanked: 22 times

Re: Backstab for Life!

Post autor: Krwawisz »

Spartakus Spartakus Spartakus i jeszcze raz Spartakus. ewentualnie sens of anarchy
ODPOWIEDZ