(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

tapczanik420 pisze: 07 lip 2020, 21:56 A dodatek do Dice Settlers dalej na sierpień? Bo zowu update na znadplanszy wskoczył :D Wiadomo kiedy odpala się preorder? Będzie u Was tylko czy w sklepach też?
W przyszłym tygodniu udzielimy pełnej informacji w tej kwestii.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
pioter123
Posty: 109
Rejestracja: 30 gru 2019, 13:38
Has thanked: 48 times
Been thanked: 10 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: pioter123 »

Leser pisze: 30 sty 2020, 15:25 Chodzi o odcień rewersów. Nie mam oficjalnej informacji względem sposobu rozsyłania tych żetonów, ale najpewniej bardziej to robić sami. Zawsze można po prostu mnie zaczepić tu na forum.
I jak sprawa z zetonami?
SmallFighter
Posty: 128
Rejestracja: 23 wrz 2019, 10:25
Has thanked: 10 times
Been thanked: 11 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: SmallFighter »

Leser pisze: 08 lip 2020, 13:33 W przyszłym tygodniu udzielimy pełnej informacji w tej kwestii.
Czy coś już wiadomo na temat dodatku do DS?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

SmallFighter pisze: 14 lip 2020, 15:08
Leser pisze: 08 lip 2020, 13:33 W przyszłym tygodniu udzielimy pełnej informacji w tej kwestii.
Czy coś już wiadomo na temat dodatku do DS?
Kończy się drukować. Konkretne info podamy pewnie za dwa tygodnie, jak opadnie kurz po powrocie Brzdęka i premierze dodatku do niego.
pioter123 pisze: 10 lip 2020, 11:39
Leser pisze: 30 sty 2020, 15:25 Chodzi o odcień rewersów. Nie mam oficjalnej informacji względem sposobu rozsyłania tych żetonów, ale najpewniej bardziej to robić sami. Zawsze można po prostu mnie zaczepić tu na forum.
I jak sprawa z zetonami?
Amerykanie je nam dodrukują. Przyznam się bez bicia, że nie wiem, czy przyjdą teraz z Brzdękiem, czy za miesiąc lub dwa z dodrukiem dodatków. Ustalę sprawę i jutro postaram się dać info.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Oficjalnie. Do sklepów wraca Brzdęk, a wraz z nim nowy dodatek Świątynia Małpich Królów. Dodatek serio bardzo fajny. Jedna ze stron planszy wprowadza ruchome korytarze, które dodają rozgrywce fajnej pikanterii. Przyjemnym urozmaiceniem jest też tryb minikampanii rozgrywany na obu stronach planszy.

Co do pytania o żetony z poprawionymi rewersami - przypłyną do nas wraz z dodrukiem starszych dodatków na jesieni.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
ewelilly
Posty: 95
Rejestracja: 11 lut 2020, 11:50
Has thanked: 1 time
Been thanked: 1 time

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: ewelilly »

A czy będą jeszcze poprzednie dodatki do Brzdęka?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

ewelilly pisze: 15 lip 2020, 12:39 A czy będą jeszcze poprzednie dodatki do Brzdęka?
Tak jak pisałem powyżej, na jesieni przypłyną dodruki.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Majkel89
Posty: 108
Rejestracja: 30 cze 2016, 18:59
Been thanked: 3 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Majkel89 »

A gdzie dodatki do clanka w kosmosie 🤔😀
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1542
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Początek Q4 :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 187 times
Been thanked: 29 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Mankoslaw »

Leser pisze: 25 maja 2020, 00:47
Manietu pisze: 24 maja 2020, 09:51 Ja mam najszczerszą nadzieję na polską wersję Clank!: Adventuring Party. Choć patrząc, z jaką ochotą wydawane są dodatki do Brzdęka to chyba się nie zawiodę
Do wydania tego dodatku daleka droga, ale oczywiście będzie po polsku - umowa już podpisana.
A jak daleka jest ta droga w przybliżeniu... 1 czy 2 połowa 2021... bo dalej to - "oby nie" :wink:
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1542
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Matko, trochę cierpliwości! To jeszcze po ang nawet nie wyszło :P
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Damon22
Posty: 205
Rejestracja: 13 gru 2018, 20:09
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 95 times
Been thanked: 42 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Damon22 »

Będzie może instrukcja w pdf do Espedycji: Świątyni Małpich Królów?
Awatar użytkownika
muj_rzłuf
Posty: 25
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: muj_rzłuf »

Hejo,
Do świątyni małpiego króla nie ma żadnej karty promki?
Taki "golas" do mnie przyszedł. W poprzednim dodatku niespodzianka była :)
krwlng
Posty: 438
Rejestracja: 12 sie 2018, 14:15
Has thanked: 111 times
Been thanked: 131 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: krwlng »

muj_rzłuf pisze: 24 lip 2020, 00:04 Hejo,
Do świątyni małpiego króla nie ma żadnej karty promki?
Taki "golas" do mnie przyszedł. W poprzednim dodatku niespodzianka była :)
Jest promka, ale nie wszystkie sklepy się załapały na pulę z promką.
RaYell
Posty: 426
Rejestracja: 23 paź 2014, 13:18
Lokalizacja: Legnica
Has thanked: 23 times
Been thanked: 56 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: RaYell »

Zdaje się, że promka była w przedsprzedaży tylko.
Awatar użytkownika
muj_rzłuf
Posty: 25
Rejestracja: 23 cze 2018, 12:04
Has thanked: 2 times
Been thanked: 5 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: muj_rzłuf »

krwlng pisze: 24 lip 2020, 00:19 Jest promka, ale nie wszystkie sklepy się załapały na pulę z promką.
hmm... ojoj szkoda zawsze fajnie było mieć coś extra
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1542
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Hejo,

Zmieścicie w planach wydawniczych tłumaczenie nowej kampanii do Clanka Legacy? :)

https://boardgamegeek.com/filepage/2054 ... magic-lamp
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11079
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3382 times
Been thanked: 3278 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

Tringa pisze: 24 lip 2020, 18:20 Hejo,

Zmieścicie w planach wydawniczych tłumaczenie nowej kampanii do Clanka Legacy? :)

https://boardgamegeek.com/filepage/2054 ... magic-lamp
Ale to homebrew - fanowska robota
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1542
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Wiem, ale Super Clank to też fanowska robota ;)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: _leigam_ »

Mam sporo już sporo gier w kolekcji ale gra od Lucrum trafiła pierwszy raz na moją półkę. Kupiłem dice settlers. Co do jakości wydania w porządku. Co prawda miałem dość krzywo wykrojone kartony ale co tam, machnąłem ręką. Jest jednak rzecz która mnie drażni. Czy to wydawnictwo ma w zwyczaju dawać reklamy na wewnętrznej części pudła, na zewnątrz bocznych ścianek, czy ta gra jest wyjątkiem. W oryginalnym wydaniu na to wygląda że tego nie ma.
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: karp »

_leigam_ pisze: 27 lip 2020, 09:29 Mam sporo już sporo gier w kolekcji ale gra od Lucrum trafiła pierwszy raz na moją półkę. Kupiłem dice settlers. Co do jakości wydania w porządku. Co prawda miałem dość krzywo wykrojone kartony ale co tam, machnąłem ręką. Jest jednak rzecz która mnie drażni. Czy to wydawnictwo ma w zwyczaju dawać reklamy na wewnętrznej części pudła, na zewnątrz bocznych ścianek, czy ta gra jest wyjątkiem. W oryginalnym wydaniu na to wygląda że tego nie ma.
Kilku wydawców tak robi. Nic nadzwyczajnego.
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: _leigam_ »

Mam 40+ gier na półce i jeszcze się nie spotkałem. Widziałem oczywiście pudła dużo większej ilości gier. Czyli rozumiem że Dice Settlers to nie wyjątek w ich portfolio.
A z ciekawości jakie jeszcze polskie wydawnictwo tak robi?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: karp »

_leigam_ pisze: 27 lip 2020, 09:42 Mam 40+ gier na półce i jeszcze się nie spotkałem. Widziałem oczywiście pudła dużo większej ilości gier. Czyli rozumiem że Dice Settlers to nie wyjątek w ich portfolio.
A z ciekawości jakie jeszcze polskie wydawnictwo tak robi?
Bard tak czesto robil w przeszlosci. Podobnie Egmont o ile mnie pamiec nie myli.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Wróciłem z urlopu i zbiorczo odpowiadam na liczne pytania.
ewelilly pisze: 15 lip 2020, 12:39 A czy będą jeszcze poprzednie dodatki do Brzdęka?
Oczywiście będą, jeszcze w tym roku (kwestia 2-3 miesięcy).
Majkel89 pisze: 15 lip 2020, 21:41 A gdzie dodatki do clanka w kosmosie 🤔😀
Już płyną, będą razem z dodrukiem dodatków do Brzdęka fantasy.
Mankoslaw pisze: 23 lip 2020, 11:02 A jak daleka jest ta droga w przybliżeniu... 1 czy 2 połowa 2021... bo dalej to - "oby nie" :wink:
Adventuring Party zostało już przez nas przetłumaczone. Nie jestem w żaden sposób zdolny podać daty, bo teraz to już wszystko zależy od Amerykanów, ale nie będzie trzeba szczególnie długo czekać.
Damon22 pisze: 23 lip 2020, 13:46 Będzie może instrukcja w pdf do Espedycji: Świątyni Małpich Królów?
Będzie. Poprosiłem właśnie wo wrzucenie na stronę.
muj_rzłuf pisze: 24 lip 2020, 00:04 Hejo,
Do świątyni małpiego króla nie ma żadnej karty promki?
Taki "golas" do mnie przyszedł. W poprzednim dodatku niespodzianka była :)
No niestety promki było mniej. Będzie jeszcze na pewno dostępna kiedyś w pakiecie dodatkowych kart, a posiadacze pierwszego druku dodatku pewnie będą mogli też ją od nas "wyłudzić" na konwentach (kiedy te wreszcie wrócą).
Tringa pisze: 24 lip 2020, 18:20 Hejo,

Zmieścicie w planach wydawniczych tłumaczenie nowej kampanii do Clanka Legacy? :)

https://boardgamegeek.com/filepage/2054 ... magic-lamp
Na razie musimy skończyć samą podstawkę Legacy ;) Ale oczywiście, jeżeli autorzy się zgodzą, to i tę kampanię przetłumaczymy.
_leigam_ pisze: 27 lip 2020, 09:29 Czy to wydawnictwo ma w zwyczaju dawać reklamy na wewnętrznej części pudła, na zewnątrz bocznych ścianek, czy ta gra jest wyjątkiem. W oryginalnym wydaniu na to wygląda że tego nie ma.
Owszem, to standardowa praktyka Lucrum. Sądzę jednak, że będziemy od niej odchodzić (przynajmniej osobiście będę za tym optował).
mczlonka pisze: 23 lip 2020, 19:56 Ponadto, czy ktoś może własnymi słowami opisać co wprowadzają dodatki do Clank Legacy:
- Upper Management Pack
- The "C" Team Pack
- Clank! Adventuring Party
To pytanie padło w temacie Legacy, ale sądzę, że to lepsze miejsce na odpowiedź.

Upper Management i The "C" Team to dodatki z linii Legacy, ale można je wykorzystywać także w zwykłym Brzdęku. Z mojej perspektywy w zwykłym Brzdęku nawet sprawdzają sie lepiej ponieważ:
a) korzystają z terminologii podstawowego Brzdęka (np. odnoszą się do kryształowych grot, podczas gdy w Legacy tę samą funkcję spełniają lasy)
b) można z nich korzystać "od razu"; w Legacy zalecane jest to dopiero po zakończeniu kampanii

Co wnoszą? Każdy z nich to zawiera 4 plansze postaci z ich unikalnymi startowymi taliami oraz fajnymi figurkami.

Clank! Adventuring Party pozwala na rozgrywkę w gronie 5 i 6 graczy i wprowadza niezbędne dla takiego trybu zasady i komponenty. Ponadto dodaje 6 planszy postaci z ich unikalnymi taliami startowymi ORAZ specjalnymi zdolnościami, a także dodatkowe karty - z tych elementów można korzystać także w standardowej rozgrywce w gronie do 4 graczy. Dodatek działa zarówno z podstawowym Brzdękiem jak i z Legacy.
lou pisze: 24 lip 2020, 10:08 to krótkie pytanie do Lesera: planujecie te dodatki wydać po polsku?
Na tę chwilę wszystko co zostaje wydane z linii Brzdęka automatycznie wchodzi na naszą listę priorytetów wydawniczych.
mczlonka pisze: 24 lip 2020, 10:40 Zastanawiam się co stało za tym, że w 2 dodatkach dołączyli figurki, a do Adventuring Party (tylko) pionki.
To już pytanie do Amerykanów. Sądzę jednak, że chodzi tu o linie wydawnicze. Dodatki do Legacy korzystają z licencji Penny Arcade i z założenia mają być "na wypasie". Adventuring Party jest dodatkiem z linii zwykłego Brzdęka, mają pasować przede wszystkim do niego, stąd pionki.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Mankoslaw
Posty: 92
Rejestracja: 30 sie 2017, 09:43
Lokalizacja: Pszczyna
Has thanked: 187 times
Been thanked: 29 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Mankoslaw »

Leser pisze: 27 lip 2020, 11:41 Wróciłem z urlopu i zbiorczo odpowiadam na liczne pytania.
Mankoslaw pisze: 23 lip 2020, 11:02 A jak daleka jest ta droga w przybliżeniu... 1 czy 2 połowa 2021... bo dalej to - "oby nie" :wink:
Adventuring Party zostało już przez nas przetłumaczone. Nie jestem w żaden sposób zdolny podać daty, bo teraz to już wszystko zależy od Amerykanów, ale nie będzie trzeba szczególnie długo czekać.
rozumiem że mimo wszystko że pełna gotowość z Waszej strony to nie mamy co liczyć na najbardziej optymalne rozwiązanie czyli premierę razem z premierą światową ?
ODPOWIEDZ