Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

rebuzus pisze: 01 paź 2020, 15:02
ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 14:49 No i czy tak wiele godzin potrzeba, żeby porządnie zmontować filmik?
japanczyk pisze: 01 paź 2020, 14:52 Powiem Ci tak, dobry nawet prosty montaż to minimum godzina roboty, szczegolnie ze musisz przejrzeć surówkę
Samo napisanie tekstu mi np. zajmuje minimum dwie godziny
U mnie to wygląda podobnie - przygotowanie, nagranie i zmontowanie filmu to kilka godzin pracy, a i tak zawsze zostaje sporo rzeczy, które można zrobić dużo lepiej. Zgadzam się z tym, że wrzucenie całkiem surowego materiału byłoby nieprofesjonalne, ale nie wiem, czy rzeczywiście dużo twórców (szczególnie jeśli mówimy o tych "dużych" kanałach, bo wiadomo, że początki bywają różne) tak robi, choć pewnie są tacy.
Brawo Brawo!!! Masz rewelacyjny dobry głos (radiowy). Spójne opisy i naprawdę fajnie się ogląda i słucha. Co bym podpowiedział to w opisie filmu nie potrzebnie piszesz o czasie trwania filmu (każdy widzi na pasku taką informację. Lepiej dodać coś od siebie np "Osadnicy Narodziny Imperium- PC Settlersi na planszy"
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 118
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 49 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: sinbad78 »

ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 15:00 Choćby ostatnio powstał na forum temat związany z nową grą od Galakty. Ponieważ jestem typem pantofla kucharza i lubię spędzać czas przy garach stwierdziłem: Fajne, fajne, obejrzę, w tym samym poście, podlinkowany filmik.

https://www.youtube.com/watch?v=7k3fLjsRuiw

Przyspieszony do prędkości 1.5, sprawił mi ból i zniechęcił do samego produktu. Trochę niedźwiedzia przysługa.

@japanczyk: jeżeli sam nagrywasz i sam montujesz, nie musisz przeglądać całej surówki. Jesteś w stanie mniej więcej zapamiętać które elementy i w jakim czasie wymagają wycięcia.

I ja wcale nie mówię, że to jest łatwe. Mówię, że na pewno jest to warte poświęconego czasu.
Zniechęcił mówisz. Mnie totalnie zaskoczył brak czegokolwiek wartościowego w tym materiale. Jako wydawca omijałbym ten kanał z daleka. Taka "reklama" to tragedia. Zero omówienia, przerzucanie pionków bez ładu i skaldu. Zastanawiałem się nad tą grą że względu na córkę. Teraz szczerze nie wiem. Czekam na jakieś inne materiały na YT.
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11170
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3391 times
Been thanked: 3307 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: japanczyk »

ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 15:00 @japanczyk: jeżeli sam nagrywasz i sam montujesz, nie musisz przeglądać całej surówki. Jesteś w stanie mniej więcej zapamiętać które elementy i w jakim czasie wymagają wycięcia.
Ja uważam, że musisz - chyba, ze dojdziesz do tego momentu, w którym juz nie potrzebujesz pisania tekstu, a robisz tylko plan ramowy filmu i po nim jedziesz przez wszystkie elementy, ale wtedy mozesz tez robic one-take'i i nie ma potrzeby ciecia materiału ;-)
W momencie kiedy tniesz nie jestes na poziomie, w którym szukasz tylko "a tutaj powtórzenie, wiec to do wyrzucenia" :P

Ale to taka dygresja, IMHO polskim kanałom brakuje profesjonalizmu troche :P
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 14:49 Czy naprawdę tak dużym problem jest przygotować sobie tekst i choćby wyświetlać na laptopie umieszczonym pod kamerą jak prompterem?
Tak i nie. Kilkukrotnie myślałem już o tym, żeby przygotowywać sobie taki skrypt do tego fragmentu, gdzie pokazuję grę. Bo wtedy przekazuję suche informacje, więc mogę czytać z kartki. Niestety nie mam gdzie postawić laptopa, żeby to się jakoś dobrze kleiło i było wygodne do czytania i nagrywania.
W przypadku tej części materiału, gdzie przekazuję swoją opinię, uznałem, że wypiszę sobie tylko punkty, o których chcę powiedzieć. Bo tu, czytanie z kartki przygotowanego tekstu jest dla mnie słabe. Źle bym się z tym czuł, to zupełnie nie moja bajka. No i przy ujęciu na twarz, czytanie z czegoś położonego dużo poniżej kamery jest boleśnie widoczne.
ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 14:49 Ale w filmiku nagrywanym SOLO, i to ewidentnie montowanym po czasie, bo ma intro, ma osobno nagrany wstęp i zakończenie, to przemontowanie i wycięcie tych paru minut, albo nawet nagranie dubla!
Duble czasem nagrywam, bo się gdzieś zamieszam, bo zaplącze mi się maksymalnie język...i wtedy hejka jadziem jakiś blok od nowa. Tyle, że czasem nawet będąc świadomym jakiejś drobniejszej wpadki zostawiam to, bo jestem zmęczony i nie chce mi się robić tego jeszcze raz. No i do tego dochodzi moja przypadłość, przez którą im dłużej siedzę przed kamerą, tym gorzej wyglądam (był jeden godzinny materiał, którego o mało przez to nie wywaliłem do kosza).
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: seki »

Curiosity pisze: 01 paź 2020, 14:52 A jednak znalazłem :)

https://www.youtube.com/watch?v=5xk4hIN6Wi4
Dzięki za wyręczenie w poszukiwaniu. Dla mnie to była idealna odpowiedź wookiego na absurdalną dramę jaka pojawiła się w komentarzach. Trzeba przyznać, że zabawna. Mi brakuje wookiego na scenie recenzenckiej. Nie z powodu merytorycznej jakości a z powodu dużego luzu w tworzeniu prezentacji i dobrej zabawy.

Przy okazji przypomniał mi się jeszcze jeden stary film, również humorystyczny. Technicznie był świetny, był scenariusz, dobry montaż, dźwięk. Ale mógł zrobić więcej złego niż dobrego bo pokazywał nas geekow planszowych w dosyć negatywnym świetle. Pamięta ktoś film, w którym para siedzi na romantycznej randce, po czym pada pytanie o hobby, gry planszowe, a efektem końcowym jest kłopotliwa
Spoiler:
scena? Nie pamiętam nazwy kanału, on nagrywał wyłącznie recenzje ameri a teraz zdaję się pracuję jako dyrektor w jednym z wydawnictw?
Ostatnio zmieniony 01 paź 2020, 16:36 przez seki, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Yyy eee i ooo są raczej (dla mnie) wypadkową wodolejstwa - pojawiają się raczej wtedy, gdy nie ma się co powiedzieć. Jak się ma, to wszystko wręcz się ciśnie i nakłada, żeby wyjść, więc to tylko kwestia zapisania sobie kluczowych haseł, które będą uruchamiać konkretne myśli. U Gambita np. nigdy nie zauważyłem tego problemu. Tomek ma wręcz odwrotnie - „musi” (nie musi, ale wiadomo) kompresować trochę wypowiedzi, żeby nie wyjechać za daleko czasowo.
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

seki pisze: 01 paź 2020, 16:33 Przy okazji przypomniał mi się jeszcze jeden stary film, również humorystyczny. Technicznie był świetny, był scenariusz, dobry montaż, dźwięk. Ale mógł zrobić więcej złego niż dobrego bo pokazywał nas geekow planszowych w dosyć negatywnym świetle. Pamięta ktoś film, w którym para siedzi na romantycznej randce, po czym pada pytanie o hobby, gry planszowe, a efektem końcowym jest makabryczna scena? Nie pamiętam nazwy kanału, on nagrywał wyłącznie recenzje ameri a teraz zdaję się pracuję jako dyrektor w jednym z wydawnictw?
Kojarzę tamten filmik. Możliwe, że to był Kamil (sanex) - przystole.org

Był jeszcze kiedyś film (albo ujęcie) z panną w domniemanym negliżu w wannie pełnej kostek :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

rattkin pisze: 01 paź 2020, 16:35 Yyy eee i ooo są raczej (dla mnie) wypadkową wodolejstwa - pojawiają się raczej wtedy, gdy nie ma się co powiedzieć. Jak się ma, to wszystko wręcz się ciśnie i nakłada, żeby wyjść, więc to tylko kwestia zapisania sobie kluczowych haseł, które będą uruchamiać konkretne myśli. U Gambita np. nigdy nie zauważyłem tego problemu. Tomek ma wręcz odwrotnie - „musi” (nie musi, ale wiadomo) kompresować trochę wypowiedzi, żeby nie wyjechać za daleko czasowo.
Ostatnio zacząłem się pilnować z tymi "yyy, eeee, aaaa, mmm" bo też miałem z nimi problem. Wiem, że czasem jeszcze się to trafi, ale na razie nie potrafię tego wyciąć do zera. Jednak walczę :)
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3365
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1122 times
Been thanked: 1289 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: seki »

rattkin pisze: 01 paź 2020, 16:37
seki pisze: 01 paź 2020, 16:33 Przy okazji przypomniał mi się jeszcze jeden stary film, również humorystyczny. Technicznie był świetny, był scenariusz, dobry montaż, dźwięk. Ale mógł zrobić więcej złego niż dobrego bo pokazywał nas geekow planszowych w dosyć negatywnym świetle. Pamięta ktoś film, w którym para siedzi na romantycznej randce, po czym pada pytanie o hobby, gry planszowe, a efektem końcowym jest makabryczna scena? Nie pamiętam nazwy kanału, on nagrywał wyłącznie recenzje ameri a teraz zdaję się pracuję jako dyrektor w jednym z wydawnictw?
Kojarzę tamten filmik. Możliwe, że to był Kamil (sanex) - przystole.org

Był jeszcze kiedyś film (albo ujęcie) z panną w domniemanym negliżu w wannie pełnej kostek :)
Z całą pewnością był to Kamil "przy stole". Przeszukałem jego kanał, wygląda na to, że ten materiał usunął. Mimo wszystko szkoda.
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1116 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

rattkin pisze: 01 paź 2020, 16:37 Był jeszcze kiedyś film (albo ujęcie) z panną w domniemanym negliżu w wannie pełnej kostek :)
Pyrkon 2014
https://gazetawroclawska.pl/pyrkon-2014 ... ar/3373623
Filmu nie ma ale można wejść do szafy i oglądnąć sobie galerię :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

Melanzownia cięła pierwsze materiały tak żeby nie było yyy, efekt jeszcze wisi na jutubach, specyficznie się to ogląda.
rattkin pisze: 01 paź 2020, 16:35 Yyy eee i ooo są raczej (dla mnie) wypadkową wodolejstwa - pojawiają się raczej wtedy, gdy nie ma się co powiedzieć. Jak się ma, to wszystko wręcz się ciśnie i nakłada, żeby wyjść, więc to tylko kwestia zapisania sobie kluczowych haseł, które będą uruchamiać konkretne myśli. U Gambita np. nigdy nie zauważyłem tego problemu. Tomek ma wręcz odwrotnie - „musi” (nie musi, ale wiadomo) kompresować trochę wypowiedzi, żeby nie wyjechać za daleko czasowo.
No albo rozmówca dał do myślenia i trzeba na bieżąco przemyśleć i odpowiedzieć.
Żona zajmuje się teraz obróbką prezentacji naukowych geologicznych i zwróciła mi uwagę, że ilość yyy rośnie w miarę zmęczenia. Prelegenci opowiadają o przygotowanych przez siebie materiałach, mają to też przećwiczone (bo zanim prezentują na spotkaniach to robią prezentacje w małych grupach), a i tak ygreki się pojawiają wraz z rosnącym zmęczeniem. Z pewnością nie można prelegentom zarzucić ze nie mają co powiedzieć.

Przy okazji ciekawostka z ostatniej prezentacji, przy projektowaniu składowisk odpadów nuklearnych geolog musi uwzględniać perspektywę miliona lat, więc raporty opisują też co się stanie gdy cywilizacja upadnie, gdy cywilizacja zostanie zastąpiona etc. Jak kto zainteresowany mogę podesłać linka gdy będzie pojawiać się na Yt ;)
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Mr_Fisq »

kwiatosz pisze: 01 paź 2020, 17:13 Przy okazji ciekawostka z ostatniej prezentacji, przy projektowaniu składowisk odpadów nuklearnych geolog musi uwzględniać perspektywę miliona lat, więc raporty opisują też co się stanie gdy cywilizacja upadnie, gdy cywilizacja zostanie zastąpiona etc. Jak kto zainteresowany mogę podesłać linka gdy będzie pojawiać się na Yt ;)
Subuję to ;)
Sprzedam: Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
kwiatosz
Posty: 7874
Rejestracja: 30 sty 2006, 23:27
Lokalizacja: Romford/Londyn
Has thanked: 132 times
Been thanked: 417 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: kwiatosz »

O już jest, okazuje się że poszło w ramach struktur regionalnych: https://youtu.be/-4tKEj5FVO4
Czy istnieje miejsce bardziej pełne chaosu niż Forum? Jednak nawet tam możesz żyć w spokoju, jeśli będzie taka potrzeba" - Seneka, Listy moralne do Lucyliusza , 28.5b

ZnadPlanszy kwiatosza|ZnadPlanszy gradaniowe
Rebel Times - miesięcznik miłośników gier
Awatar użytkownika
rattkin
Posty: 6518
Rejestracja: 24 maja 2013, 15:00
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 382 times
Been thanked: 930 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: rattkin »

Nie, nie, litości, mamy 2020. Nic o cywilizacjach i upadaniu :)
Awatar użytkownika
yosz
Posty: 6359
Rejestracja: 22 lut 2008, 22:51
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 194 times
Been thanked: 490 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: yosz »

ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 14:49 Czy naprawdę tak dużym problem jest przygotować sobie tekst i choćby wyświetlać na laptopie umieszczonym pod kamerą jak prompterem?
No i czy tak wiele godzin potrzeba, żeby porządnie zmontować filmik?
Kiedyś nagrałem film ile kręciłem moją trzyminutową recenzję Jump Drive. 3 minuty w 3h. Patrząc teraz to był naprawdę niezły czas ale ogólnie jedna godzina na jedną minutę przy moich filmach jest w miarę poprawnym przybliżeniem.
To nie jest problem. To wymaga czasu. I czasami nakład pracy/czasu potrzebny na przygotowanie takiego długiego materiału jest niewspółmierny do "zysku".

https://www.youtube.com/watch?v=hvBbSOv_pFA
ZnadPlanszy | YouTube
Always keep at the back of your mind the possibility that you're dead wrong. -- T. Pratchett --
Lukić
Posty: 237
Rejestracja: 28 mar 2019, 09:31
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 49 times
Been thanked: 71 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Lukić »

No Time For Games - The Reviewers :D :D :D :D

https://www.youtube.com/watch?v=tKE3xMCsKkQ
Ostatnio zmieniony 02 paź 2020, 11:09 przez Lukić, łącznie zmieniany 1 raz.
...słaba ta gra, nawet nie ma premii za przejście przez start...
Awatar użytkownika
EsperanzaDMV
Posty: 1537
Rejestracja: 17 lut 2017, 14:40
Has thanked: 306 times
Been thanked: 646 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: EsperanzaDMV »

Gambit pisze: 01 paź 2020, 16:39Ostatnio zacząłem się pilnować z tymi "yyy, eeee, aaaa, mmm" bo też miałem z nimi problem. Wiem, że czasem jeszcze się to trafi, ale na razie nie potrafię tego wyciąć do zera. Jednak walczę :)
Gambit, ale zobacz jaki progres zrobiłeś ze wzdychaniem w materiałach - brzmiało to, jakbyś nagrywał wszystko za karę ;) Sam Cię o to wtedy cisnąłem mocno w komentarzach, a teraz jest o niebo lepiej :) Dodatkowo akurat w Twoim wykonaniu uważam, że źle by to wyglądało gdybyś czytał z kartki, bo u Ciebie to naprawdę nie jest źle - widać, że masz wynotowane najważniejsze punkty i idzie Ci całkiem płynnie :)
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5244
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 528 times
Been thanked: 1852 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

EsperanzaDMV pisze: 01 paź 2020, 20:47 Gambit, ale zobacz jaki progres zrobiłeś ze wzdychaniem w materiałach - brzmiało to, jakbyś nagrywał wszystko za karę ;) Sam Cię o to wtedy cisnąłem mocno w komentarzach, a teraz jest o niebo lepiej :)
Wzdychanie, to często kwestia zmęczenia.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

yosz pisze: 01 paź 2020, 18:12
ShapooBah pisze: 01 paź 2020, 14:49 Czy naprawdę tak dużym problem jest przygotować sobie tekst i choćby wyświetlać na laptopie umieszczonym pod kamerą jak prompterem?
No i czy tak wiele godzin potrzeba, żeby porządnie zmontować filmik?
Kiedyś nagrałem film ile kręciłem moją trzyminutową recenzję Jump Drive. 3 minuty w 3h. Patrząc teraz to był naprawdę niezły czas ale ogólnie jedna godzina na jedną minutę przy moich filmach jest w miarę poprawnym przybliżeniem.
To nie jest problem. To wymaga czasu. I czasami nakład pracy/czasu potrzebny na przygotowanie takiego długiego materiału jest niewspółmierny do "zysku".

https://www.youtube.com/watch?v=hvBbSOv_pFA
I tym oto filmikiem pozbawiłeś się konkurencji :-) Mnie bardzo skutecznie zniechęciłeś to założenia swojego kanału.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Elemenek »

Czesto mam wrazenie ze recenzenci nasi rodzimi (nie chce wymieniac o kim mam takie wrazenie dokladnie) to recenzuja cos w co nie grail, ewentualnie zagrali jedna rozgrywke. Rozumiem brak czasu i sporo tytulow w kolejce, tylko ze w takim przypadku nie jest to recenzja tyko wrazenie z rozgrywki. Fajnie z tego tematu wybrnal Piotrek z "Granie W Chmurach" gdzie ma serie "Zagralem w...". Yosz fajnie prezentuje gre w 3 minuty i nie wymagam nie wiadomo czego, ale czuc ze wie o czym mowi. Niesamowicie cenie za kompresje wypowiedzi i opini. Podobnie Melanzownia czy Gradanie. Widac ze chlopaki grail w gre.

Inna sprawa jest to ze mozna zagrac w gre 20 razy i nie wiedziec o niej nic, nie poznac jak dziala. Tu trzeba analitycznego myslenia i wyciagania wnioskow. I tak tym sposobem uwazam ze od dluzszego czasu recenzentow w PL YT jest kilku, a reszta co sie tak szumnie okresla recenzentami to zwykli prezenterzy (tez dobrze, ale po co udawac?).

Osobna kwestia to Tomek Gambit. Aktualnie u mnie top. Mowi duzo i sensownie, czasem nawet za duzo :).

Edycja:

Dobra robote robi jeszcze WojennikTV. Czesto niestety zapominam o nim ze wzgledu specyfiki kanalu. Good job!
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2272
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 398 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

Elemenek pisze: 02 paź 2020, 22:48 Edycja:

Dobra robote robi jeszcze WojennikTV. Czesto niestety zapominam o nim ze wzgledu specyfiki kanalu. Good job!
Dziękuję!

I nie zapominajcie o mnie! :D

Gry wojenne nie są nudne i nie wszystkie wymagają stu czterdziestu godzin czytania instrukcji, rozkładania i rozgrywki.
Zresztą na kanale są też materiały zupełnie niewojenne. Każdy znajdzie coś dla siebie
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 118
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 49 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: sinbad78 »

Wojennik pod względem merytorycznym, dykcji, przygotowania materiałów jesteś w TopTier kanałów planszowych. Szczerze życzę Ci zasięgów i większej popularności. Obawiam sie, że wymagałoby to wdrożenia w repertuar nieco bardziej popularnych tytułów. Watergate, nad którym sprawujesz patronat, jest w moim odczuciu taką właśnie grą. Świetna robota. Czekam na materiał z rozgrywką.
Awatar użytkownika
raj
Administrator
Posty: 5225
Rejestracja: 01 lis 2006, 11:22
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 287 times
Been thanked: 901 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: raj »

Przeniosłem dyskusję o deklaracja społecznych i politycznych w mediach planszówkowych.
Możecie ją tam kontynuować, byle kulturalnie.
viewtopic.php?f=41&t=68802
"Jest to gra planszowa. Każdy gracz ma planszę i lutuje nią przeciwnika." - cytat za "7 krasnoludków - historia prawdziwa."

Szukajcie recenzji planszówek na GamesFanatic.pl
Awatar użytkownika
sinbad78
Posty: 118
Rejestracja: 24 mar 2020, 17:11
Has thanked: 20 times
Been thanked: 49 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: sinbad78 »

Nie wiem czy planszówkowa brać zwróciła uwagę na kanał Wyjdzie w Graniu.

https://www.youtube.com/watch?v=cPf1PX0 ... ziewGraniu

Moim skromnym zdaniem to potencjał na złoto polskiego YT obok Wojennika.
Od razu zaznaczam, że nie jestem powiązany w żaden sposób z kanałem, a mój komentarz pod filmem (wyżej) widać jak na dłoni.
Powtórzę więc: Shut Up and Sit Down i No Pun Included to dwa kanały, które pod względem jakości recenzji, języka, treści i wykonania swoich materiałów, wyprzedzają konkurencję (może poza DT) o lata świetlne.
Ich recenzje to nie polskie unboxingi czy streszczenie zasad z niewyedytowanym "YYYYYY" i "AAAAAA".
To skecze, zabawne historie ale przede wszystkim rewelacyjnie przedstawienie danej gry z wszelkimi jej zaletami i wadami. Subiektywne opinie, które po poznaniu gustów tych twórców dają mi pojęcie czy danym tytułem jest sens się interesować.

Wyjdzie w graniu, kolejnym materiałem pokazuje, że można zrobić dobrze napisaną i zabawną recenzję po polsku.
Bez żenujących dowcipów, dobrze zmontowaną historię o grze.
Jestem pod dużym wrażeniem i czekam na więcej.

Bardzo polecam
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Jakoś ostatnimi czasy kompletnie przestałem oglądać i słuchać naszych planszówkowych youtuberów.
Nadal nr 1 jest "archaiczny" Gambit który rękami i nogami zapiera się żeby podnieść jakość swoich filmików :-) Wiem że jest MEGA czasochłonne, pieniędzożerne, i trzeba się uczyć....no ale Tomku uwierz mi że gdybyś tyko spróbował to z pewnością mógłbyś się z tego utrzymać. Taka hobby/praca. Nadal również oglądam Gambita z prędkością 1.5x i jest extra. Ostatnia topka 50 gier jak zwykle fajna bo połowy gier Gambitowskich nie znałem :-) Ogólnie zazdroszczę wiedzy ilości ogranych gier i tego że Twoje hobby nadal się rozwija.

Nr 2 to On Table i bardziej już tylko Board News....Asia jak to Asia ma najwyższy poziom wideo u nas . Merytorycznie wszystko tip top przygotowane. Nie mam do czego się przyczepić no chyba że do pana który jest na końcu i bardzo "trajkocze" z taką dziwną częstotliwością/tonacją dzwięku że ciężko się słucha. Teraz widzę że ktoś go zastąpił i to jest na mega plus. Kanał bardzo fajny i widać że Asia przykłada się bo i ma coś z tego nie małego a więc warto.

Nr 3 Wooke....ale też tylko sobotnie pogaduchy o dupie Maryny.

Niestety ale musiałem z żalem odsubskrybować kolejne 2 kanały.
Granie w Chmurach- mój kanał który uwielbiałem. Piotrek jest bardzo pozytywnym gościem (nawet wsparałem od tak Nanaki) ale jego kanał umarł praktycznie. Nic nie wrzuca , totalna cisza.....szkoda bo to był najlepszy kanał.

Po Gramy. Za długie odcinki i gadanie o niczym. A oglądanie PolsatGame mnie kompletnie nie interesuje. Ładna jakość i przygotowanie ale brakuje tego czegoś.

Chciałem dać jeszcze Game Trolowi szanse ale nie przemogłem się. Lubię Marka lubię Carlosa ale Piotrek jest nie do przejścia. Bije od niego fałszywe oblicze i nadal widze że stosuje swoje metody zakrzywiana rzeczywistości.

Myślę o wojenniku żeby tam zerkać,humigraj i regały Marcińskie. Macie jeszcze coś ciekawego na oku? Jakiś kanał/podkast o planszówkach ?
A zapomniałbym a copiątkowym live u Trzewika. Oglądam już jakieś 3 miesiące w każdy piątek i chwalę sobie. Trzewik to w sumie jeden z nielicznych gości któremu widze ze naprawdę zalezy na planszówkowym świecie. Żyję tym i to naprawdę czuć. Pozytywna energia. Czy prawdziwa? Nie wiem ale mnie kupił.
ODPOWIEDZ