Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: PytonZCatanu »

BOLLO pisze: 02 wrz 2020, 08:57 Po prostu zacząłem sobie dozować przyjemności. A uwielbiam ten moment kiedy idę do lokalu po jakaś nową grę i będę ją otwierał sprawdzał czytał instrukcję itd :mrgreen:
To prawda, jest w tym coś przyjemnego :)
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

Podejmuje wyzwanie zagrania w jedna gre co mam niezagrana miesiecznie. A wiec do lutego 2021 powinienem sie wyrobic.
jakubski
Posty: 83
Rejestracja: 20 mar 2019, 09:34
Lokalizacja: Zamość
Has thanked: 3 times
Been thanked: 10 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: jakubski »

Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3360
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1120 times
Been thanked: 1288 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: seki »

U mnie lista niezagranych gier stałe maleje. To dobra tendencja. Maksymalnie miałem coś około 15 gier w folii, obecnie tylko 5 + 2 dodatki.

Wcale nie kupuje gier bo chce mieć i na nie patrzeć. Ja chcę w nie grać. Niestety czas nie jest z gumy. Gry, które leżą w folii (a najstarsza leży tak już 2,5 roku conajmniej), to gry których zakup był okazyjny (promocja) bądź tytuł znikał z rynku. To dobre powody ku temu by kupić na zapas, prawda? Równolegle pozwalam sobie kupować gry z kategorii instant buy and play i zwyczajnie gry w folii muszą poczekać na moment gdy akurat nie będę pożądał żadnego innego tytułu.
Nie czuję potrzeby by przy tych grach od razu po zakupie zrywać folię. Grę otwieram zwykle dopiero przed czytaniem instrukcji i graniem.

Jak to się dzieje, że takich gier mam na półce coraz mniej? Są ku temu powody. Jestem coraz bardziej wybredny i rzadko pojawiają się okazyjne ceny, na tytuły które mnie interesują. Może to też kwestia zmieniającego się rynku, na którym coraz rzadziej można trafić fajne gry na wyprzedażach. Ale to temat do innej dyskusji. Po drugie coraz częściej kupuje coraz droższe tytuły a mam ściśle ustalony budżet na to hobby. Wydaję tyle samo co kiedyś (a przy uwzględnieniu sprzedaży gier będących odrzutem z kolekcji można powiedzieć że wydaje nawet coraz więcej), ale siłą rzeczy kupując droższe gry, kupuje ich ilościowo mniej niż kiedyś więc łatwiej.mi nadrobić zaległości w ogrywania starych tytułów w folii.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Najgorsze w tym wszystkim jest takie poczucie żę jak czegoś teraz nie kupie (Nemesis Lockdown) to później nie kupie w cale bo:
a) nie będzie
b) będzie za drogie
c) bo mi przejdzie ochota
Odpowiem sam sobie na swoje sformułowanie :-) Dla przykładu aktualna sprawa a mianowiście SW Rebelia. Leży na półce w pięknej folijce i czeka na lepsze (wiecej czasu wolnego) czasy. Przypadkowo widze ze na allegro gra osiąga kwote rzedu 550pln!!! A upiłem w tym roku jakoś w lutym za 314.99... Jak widac moje punkty A i B się sprawdzają w mojej chorobie zakupoholizmu planszówkowego
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: 08 paź 2020, 15:25
Najgorsze w tym wszystkim jest takie poczucie żę jak czegoś teraz nie kupie (Nemesis Lockdown) to później nie kupie w cale bo:
a) nie będzie
b) będzie za drogie
c) bo mi przejdzie ochota
Odpowiem sam sobie na swoje sformułowanie :-) Dla przykładu aktualna sprawa a mianowiście SW Rebelia. Leży na półce w pięknej folijce i czeka na lepsze (wiecej czasu wolnego) czasy. Przypadkowo widze ze na allegro gra osiąga kwote rzedu 550pln!!! A upiłem w tym roku jakoś w lutym za 314.99... Jak widac moje punkty A i B się sprawdzają w mojej chorobie zakupoholizmu planszówkowego
To moze te lepsze czasy wlasnie dla niej nadeszly.
Sprzedaj poki sie da.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4114
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2662 times
Been thanked: 2576 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Gizmoo »

BOLLO pisze: 08 paź 2020, 15:25 Przypadkowo widze ze na allegro gra osiąga kwote rzedu 550pln!!! A upiłem w tym roku jakoś w lutym za 314.99
Przecież teraz bez problemu można dostać w kilku sklepach w cenie rzędu 320-350.
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: sin »

SW Rebelia to akurat nietrafiony przykład, bo wysokie ceny to efekt skończonego nakładu, ale został zapowiedziany już dodruk (który jest już wyprodukowany i w transporcie do nas), więc wygląda to na sytuację tymczasową.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: mirukan »

Halloween pisze: 08 paź 2020, 21:10
BOLLO pisze: 08 paź 2020, 15:25
Najgorsze w tym wszystkim jest takie poczucie żę jak czegoś teraz nie kupie (Nemesis Lockdown) to później nie kupie w cale bo:
a) nie będzie
b) będzie za drogie
c) bo mi przejdzie ochota
Odpowiem sam sobie na swoje sformułowanie :-) Dla przykładu aktualna sprawa a mianowiście SW Rebelia. Leży na półce w pięknej folijce i czeka na lepsze (wiecej czasu wolnego) czasy. Przypadkowo widze ze na allegro gra osiąga kwote rzedu 550pln!!! A upiłem w tym roku jakoś w lutym za 314.99... Jak widac moje punkty A i B się sprawdzają w mojej chorobie zakupoholizmu planszówkowego
To moze te lepsze czasy wlasnie dla niej nadeszly.
Sprzedaj poki sie da.
A Ty jak zwykle "sprzedaj" ! Nie przyszło Ci do głowy że ktoś chce w grę zagrać zanim sprzeda (lub jeśli sprzeda) ? Może mu się spodoba? Czy Ciebie naprawdę boli że ludzie są fanami gier i ich kolekcjonowania?
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Halloween pisze: 08 paź 2020, 21:10
BOLLO pisze: 08 paź 2020, 15:25
Najgorsze w tym wszystkim jest takie poczucie żę jak czegoś teraz nie kupie (Nemesis Lockdown) to później nie kupie w cale bo:
a) nie będzie
b) będzie za drogie
c) bo mi przejdzie ochota
Odpowiem sam sobie na swoje sformułowanie :-) Dla przykładu aktualna sprawa a mianowiście SW Rebelia. Leży na półce w pięknej folijce i czeka na lepsze (wiecej czasu wolnego) czasy. Przypadkowo widze ze na allegro gra osiąga kwote rzedu 550pln!!! A upiłem w tym roku jakoś w lutym za 314.99... Jak widac moje punkty A i B się sprawdzają w mojej chorobie zakupoholizmu planszówkowego
To moze te lepsze czasy wlasnie dla niej nadeszly.
Sprzedaj poki sie da.
I za 5-10 lat tez sie bedzie dalo. Nawet z podniszczonym pudelkiem i pogryzionym przez dzieciaki Lukiem. To ze nie gram aktualnie w gry tyle co bym chcial i w te gry w ktorw bym chcial nieoznacza ze w nie nie zagram. Nje po to kupuje kartony zeby je sprzedawac. Na razie zdobia regal....jestem cierpliwy i ogrywam pokolei pierwsze gry.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: GAZDA »

Hmm z nieogranych gier to by było tak
Urban Panic, 7 dni Westerplatte, imperializm droga ku dominacji, seafall, ostatni piątek, studium w szmaragdzie,android netrunner lcg, zombie 15, StarCraft, zakazane gwiazdy, chaos w starym świecie, cry havoc, blood bowl menadżer drużyny, adrenalina, pszczoły, prision run, małe karcianki scherlocka, auztralia, dungeon lords, pandemonium, zupka chińska, sanctum, new Angeles, Root, Gretchiny, Paryż miasto świateł i (mam nadzieję;P) tyle.
Z tego co mam jeszcze zamówione:
Cthulu DmD
Lasy aurora
Nemesis lockdown
Etherfields
Hmm a jeśli dodamy do zestawu dodatki i promki ehhh...
3 duże dodatki do nightfall
4 małe dodatki do nightfall
Wszystko polskie do android netrunner lcg
WoW TBC I SoW
WoW adventure 8x character pack
Cry havoc aftermatch
Warcraft Frozen thore
StarCraft Brood war
Pośród gwiazd ambasadorzy
Lords of war 2 pudełka po 2 talie
Tta cuda i liderzy
4 dodatki do Arkham horror 2 es
Szeryf wesoła kompania
Blood bowl 2 dodatki
Rogaty szczur
Bloodborne koszmar tropiciela
Ze 3 armypacki do neuroshima Hex
Hexoglowki
Akademicy
Komplet dodatków do elekta
2 Dodatki do cthullu DmD
Dungeon Petz dodatek
Dungeon lords 2 dodatki
Detektyw drugie dno
Rekordzista? Chyba StarCraft leży z jakieś 5 lat :P
Jeśli liczą się jeszcze paragrafówki to mam jeszcze jakieś 2 części sherlocka i coś o krasnoludach z wspieram to ;P
Masakra ale byłem gotowy psychicznie na większą porażkę :)
Aha i jest to lista z marginesem błędu +10 tytułów Gdybym coś przeoczył :)
Podziwiam i zazdroszczę wszystkim którzy mają swoją kolekcję ograną, nie dość że super zabawa, to jeszcze dodatkowo kiedy mam jakiś tytuł, to dużo łatwiej jest mi go sprzedać kiedy zagram w niego i mnie np. rozczaruje albo nawet nie zachwyci niż sprzedać bo "nie zagrałem teraz to nie zagram nigdy". Myślę że jak zagram w tytuły z listy wstydu to też kilka z nich wyleci z mojej kolekcji do nowych właścicieli :)
Golfang
Posty: 1987
Rejestracja: 10 wrz 2018, 21:47
Lokalizacja: Będzin
Has thanked: 230 times
Been thanked: 314 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Golfang »

GAZDA pisze: 09 paź 2020, 01:57 Rekordzista? Chyba StarCraft leży z jakieś 5 lat :P
Jeśli liczą się jeszcze paragrafówki to mam jeszcze jakieś 2 części sherlocka i coś o krasnoludach z wspieram to ;P
Masakra ale byłem gotowy psychicznie na większą porażkę :)
Aha i jest to lista z marginesem błędu +10 tytułów Gdybym coś przeoczył :)
Podziwiam i zazdroszczę wszystkim którzy mają swoją kolekcję ograną, nie dość że super zabawa, to jeszcze dodatkowo kiedy mam jakiś tytuł, to dużo łatwiej jest mi go sprzedać kiedy zagram w niego i mnie np. rozczaruje albo nawet nie zachwyci niż sprzedać bo "nie zagrałem teraz to nie zagram nigdy". Myślę że jak zagram w tytuły z listy wstydu to też kilka z nich wyleci z mojej kolekcji do nowych właścicieli :)
Mam podobnie... sporo tytułów leży i czeka na szansę, sporo tytułów zamówionych a czasu na granie mało. Może za 25 lat jak już w końcu doczekam do emerytury - będę miał czas na nie wszystkie :)... nic tylko troszkę poczekać!
----------------
10% flamberg.com.pl
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Rekordzista na tym forum jest tylko 1. Ja :-) Ale podziwiam że również masz podobnie jak ja z kiszeniem planszówek na regale. U mnie po ostatnich zakupach aktualnie 69 dużych niezagranych gier w folii. Ale już kończe ogarniać się życiowo i będzie mam nadzieje więcej czasu wolnego. Nie mniej jednak jakoś nie specjalnie mi sie spieszy. Dozowanie sobie przyjemności i asceza planszówkowa też ma swój urok.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: PytonZCatanu »

BOLLO pisze: 09 paź 2020, 10:20 Rekordzista na tym forum jest tylko 1. Ja :-) Ale podziwiam że również masz podobnie jak ja z kiszeniem planszówek na regale. U mnie po ostatnich zakupach aktualnie 69 dużych niezagranych gier w folii. Ale już kończe ogarniać się życiowo i będzie mam nadzieje więcej czasu wolnego. Nie mniej jednak jakoś nie specjalnie mi sie spieszy. Dozowanie sobie przyjemności i asceza planszówkowa też ma swój urok.


Obrazek



Jeśli każda ma średnio wartość 200 zł to będzie ponad 13 000 zł w folii !!! :shock: :shock: :shock:
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: feniks_ciapek »

Ja zawsze rozfoliowuję i wyciskam żetony, chociażby po to, żeby nikt mi takich statystyk nie mógł robić :)
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8775
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2362 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Curiosity »

Odnośnie "rekordzistów", to tytuł tytułowi nierówny, bo jeden nie ograł Starcrafta, a drugi Listu Miłosnego. Mnie by ciekawiło ile są warte tytuły, w które jeszcze nie graliście, czyli innymi słowy ile kasy poszło na dociążenie półek?
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
Awatar użytkownika
cactusse
Posty: 482
Rejestracja: 10 sty 2012, 15:50
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 398 times
Been thanked: 338 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: cactusse »

BOLLO pisze: 09 paź 2020, 10:20 Rekordzista na tym forum jest tylko 1. Ja :-) Ale podziwiam że również masz podobnie jak ja z kiszeniem planszówek na regale. U mnie po ostatnich zakupach aktualnie 69 dużych niezagranych gier w folii. Ale już kończe ogarniać się życiowo i będzie mam nadzieje więcej czasu wolnego. Nie mniej jednak jakoś nie specjalnie mi sie spieszy. Dozowanie sobie przyjemności i asceza planszówkowa też ma swój urok.
Nie jest to powód do dumy, ale rekordzistą nie jesteś (jeszcze Ci jakiś 100 gier brakuje) ;-) .
Jedyna drobna różnica, to że ja niczego nie mam w folii... ;-)
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 775
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 681 times
Been thanked: 788 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: anitroche »

U mnie problemu nierozegranych gier raczej nie ma, bo jak tylko coś nowego trafia, to od razu jest rozgrywane i to kilka razu w ciągu tygodnia lub miesiąca, za to większa mi się stosik gier, które kupiłam już dawno i bardzo je lubię, ale że ogrywamy ciągle nowości, to tamte od roku leżą nietknięte :( a trochę tęsknię :(. Ale jak mam wybrać czy spróbować czegoś nowego i pograć kilka razy, żeby wyrobić opinię, a pograć w coś co już znam, to jednak pierwsza opcja często przeważa.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
Harun
Posty: 1099
Rejestracja: 21 sie 2006, 16:48
Lokalizacja: okolice Poznania
Has thanked: 648 times
Been thanked: 524 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Harun »

Uprzejmie donoszę, że w tym miesiącu liczba niezagranych gier (podstawki) osiągnęła 0.

Do pełni wykorzystania kolekcji pozostają dwa dodatki, z których jeden odpadnie dzisiaj, po dokończeniu wczorajszej partii.
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: GAZDA »

Ja zawsze mojej kobiecie mówię, że może mam dużo gier ale jak strzelę kopytami to będzie miała po mnie dobry spadek :D
Trochę się cieszę że są ludzie z większą ilością nieogranych gier niż ja ale z drugiej strony....liczyłem że będzie więcej takich przypadków :) miałem postanowienie noworoczne ograć wszystkie tytuły do końca roku ale chyba w przyszłym roku będę miał takie samo postanowienie :) gratuluję koledze powyżej ogrania całej kolekcji...aż się rozmarzyłem jak by przyjemnie było zatrzymać czas na rok i też sobie ograć wszystko :)
mirukan
Posty: 1583
Rejestracja: 02 paź 2018, 19:21
Has thanked: 1077 times
Been thanked: 87 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: mirukan »

GAZDA pisze: 09 paź 2020, 15:42 Trochę się cieszę że są ludzie z większą ilością nieogranych gier niż ja ale z drugiej strony....liczyłem że będzie więcej takich przypadków :)
Takich przypadków jest znacznie więcej :lol: Tylko nie wszyscy są na tym forum . A jeśli już są to niekoniecznie się afiszują z tym "problemem" :wink: . Ba niektórzy nawet ukrywają to że mają na półkach gry w które nie zagrali :D
Halloween
Posty: 1494
Rejestracja: 18 lis 2018, 13:02
Has thanked: 56 times
Been thanked: 86 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Halloween »

BOLLO pisze: Rekordzista na tym forum jest tylko 1. Ja :-)
Cactusse i Bart na 1szej i 2giej stronie watku pisali o 130 tytulach kazdy. Nawet jezeli udalo im sie zagrac czy sprzedac po 15 za ten czas to i tak maja sporo wiecej jak Ty.
69 tytulow w folii to BARDZO wysoki wynik rzeczywiscie, ale pewnie jest jakis forumowicz co mial sklep i zamknal a wiec jest juz osoba fizyczna i gdzies poupychal w piwnicy czy na strychu rowne 70 roznych gier :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5288
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: BOLLO »

Ehhhh..... nie pozostaje mi nic innego jak tylko ich gonic. Od dzis przestaje grac i zaczynam tylko kupowac. :mrgreen:
Cyel
Posty: 2587
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1234 times
Been thanked: 1449 times

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: Cyel »

Niestety niepohamowany konsupcjonizm ma inne konsekwencje niż tylko możliwość pośmieszkowania o nim na forum. Fast Food, Fast Fashion, a teraz najwyraźniej Fast Boardgaming. Dobrze, że to niewielka branża przynajmniej.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Awatar użytkownika
vinnichi
Posty: 2391
Rejestracja: 17 sty 2014, 00:16
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1301 times
Been thanked: 790 times
Kontakt:

Re: Liczba posiadanych gier, w które nie zagraliście

Post autor: vinnichi »

U mnie też 0. Swego czasu zrobiłem format:C całej kolekcji a później już stopniowo odkupowałem tylko sprawdzone hity. Ostatnio też dostałem listę zaległosci do odświeżenia w 2 osobowym gronie
Spoiler:
Więc zakupy mi nie w głowie :D
kręcimy wąsem na dobre gry
you tube
discord
ODPOWIEDZ