Everdell (James A. Wilson)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pegzi »

Mamy ostatnią recenzję: https://dicelandblog.pl/recenzja-371-everdell-bellfair/

A już jutro materiał porównawczy wszystkich 3 rozszerzeń ;)
Awatar użytkownika
Hardkor
Posty: 4547
Rejestracja: 15 paź 2019, 11:20
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 1369 times
Been thanked: 875 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Hardkor »

pegzi pisze: 17 paź 2020, 17:10 Mamy ostatnią recenzję: https://dicelandblog.pl/recenzja-371-everdell-bellfair/

A już jutro materiał porównawczy wszystkich 3 rozszerzeń ;)
Wyslij tu jak zrobisz ten porównawczy, bo jestem bardzo zainteresowany, a znajac mnie zapomne
Posiadam najwyższy (3%) rabat w aleplanszowki - jeśli chce skorzystać to daj znać. Jestem prawie ciągle przy komputerze (praca zdalna), więc szybko odpiszę :)
pegzi
Posty: 538
Rejestracja: 14 maja 2013, 08:57
Has thanked: 6 times
Been thanked: 36 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: pegzi »

Artykuł już dostępny - zapraszam!

https://dicelandblog.pl/everdell-i-doda ... -kolekcji/
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Elrond »

Dzięki za tą recenzję. Teraz już wiem jakie dodatki zamówić :)
Ciasteczkowa lovas
Posty: 5
Rejestracja: 08 lip 2020, 17:15

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Ciasteczkowa lovas »

A wiadomo już czy ich można się spodziewać w listopadzie czy grudniu?
Awatar użytkownika
kurdzio
Posty: 820
Rejestracja: 26 paź 2019, 13:18
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 131 times
Been thanked: 384 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: kurdzio »

Ciasteczkowa lovas pisze: 18 paź 2020, 16:48 A wiadomo już czy ich można się spodziewać w listopadzie czy grudniu?
Nie wiadomo.

Jeśli chodzi o dodatki to odpuściłem Pearlbrook, pozostałe dwa w preorderze. Podwójnie cieszy to że razem dobrze działają :)
Gramy głównie w 2 osoby, służę radą :)
Awatar użytkownika
sin
Posty: 673
Rejestracja: 24 mar 2019, 14:59
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 175 times
Been thanked: 300 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: sin »

Gry są już wyprodukowane, aktualne transportowane i na tę chwilę oczekiwany termin to połowa listopada, ale oczywiście możliwe są dalsze opóźnienia.
Great things are possible when one man's wisdom and an hour's effort are combined.
A sound offense has the power of roaring water, it fills every hole in an opponent's defenses.
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: REBEL.pl »

sin pisze: 18 paź 2020, 17:11 Gry są już wyprodukowane, aktualne transportowane i na tę chwilę oczekiwany termin to połowa listopada, ale oczywiście możliwe są dalsze opóźnienia.
20 listopada premiera dużych dodatków i ta data raczej nie jest zagrożona: https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 88/zoom:10
Ostatnio zmieniony 26 paź 2020, 14:04 przez REBEL.pl, łącznie zmieniany 2 razy.
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Benson
Posty: 77
Rejestracja: 19 cze 2019, 23:18
Has thanked: 15 times
Been thanked: 11 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Benson »

Który statek śledzimy? :mrgreen:
Awatar użytkownika
REBEL.pl
Posty: 1468
Rejestracja: 29 paź 2008, 11:52
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 199 times
Been thanked: 740 times
Kontakt:

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: REBEL.pl »

Benson pisze: 26 paź 2020, 13:43 Który statek śledzimy? :mrgreen:
link fixed, sorry :oops:
wydawnictwo Rebel
Nadchodzące premiery | Aktualności wydawnicze | Kontakt | Dystrybucja: hurt.rebel.pl
Rafal75
Posty: 304
Rejestracja: 21 gru 2012, 20:54
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Rafal75 »

bardzo długo szukałem gry która by zainteresowała moja rodzinkę :) z żona na czele. No i wreszcie się udało. Pierwszy raz zona sama wzięła instrukcje do ręki i zaczęła czytać i miała chęć zagrać.
Gra bardzo dobra jeśli chodzi o mechanikę, o warstwie graficznej nie ma co mówić bo jest piękna i już nie raz to było napisane. Świetna rodzinna nie prosta gra, ale za to z bardzo prostymi zasadami. Polecam!
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 279
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: yaro_ »

REBEL.pl pisze: 26 paź 2020, 10:51
sin pisze: 18 paź 2020, 17:11 Gry są już wyprodukowane, aktualne transportowane i na tę chwilę oczekiwany termin to połowa listopada, ale oczywiście możliwe są dalsze opóźnienia.
20 listopada premiera dużych dodatków i ta data raczej nie jest zagrożona: https://www.marinetraffic.com/en/ais/ho ... 88/zoom:10
Oh boy, a na fejsie napisaliście że płynie na pokładzie "marseile maersk" który dopiero co rozpoczął podróż.
No to jak już jest w okolicach Hiszpanii to super :)
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Ciekawe czy lockdown 2.0 nie opóźni albo uniemożliwi dostawy?
Marek.gdansk
Posty: 145
Rejestracja: 03 sie 2019, 20:31
Has thanked: 39 times
Been thanked: 21 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Marek.gdansk »

litk pisze: 29 paź 2020, 17:53 Ciekawe czy lockdown 2.0 nie opóźni albo uniemożliwi dostawy?
To w dodatkach już są prawdziwe owoce?? Bo spożywka może dostać się na dodatkowe kontrole celne/sanepidu- ale reszta raczej nie (chyba że taka chała jak z nemesis )
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Kurde jak ja się nie mogę doczekać jak rozpakuję tę grę i wszystkie dodatki. Podstawkę trzymam w piwnicy, wszystko będzie do otwarcia na gwiazdkę :D
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

Czy myślicie ,że zostaną w ogóle dodatki w sprzedaży? Czy cały nakład pójdzie na przedsprzedaż i nie będzie już można kupić? Pzdr.
magnetfix
Posty: 116
Rejestracja: 09 paź 2016, 21:54
Has thanked: 1 time
Been thanked: 18 times

Everdell dla dziecka w jakim wieku?

Post autor: magnetfix »

Hej. Czy 8 letnie dziecko da radę zagrać w Everdell? Do tej pory graliśmy w Agricole rodzinna i Wyspę Sky. Szukam kolejnych gier planszowych do wspólnego grania.
Paskuder
Posty: 725
Rejestracja: 18 gru 2016, 13:22
Lokalizacja: Skawina
Has thanked: 118 times
Been thanked: 142 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Paskuder »

Jak umie czytać to radę da ale przyjemności z tego mieć nie będzie za dużo, bo to jednak cięższa gra, wymaga sporo myślenia jak dla malucha.
crus221 - "Teraz pytanie czy sprzedać nerkę dla gry..."
olsszak - "Swoją drogą po ile nerka teraz?"
crus221 - "Jeden Lords of Hellas lub dwie Kawerny"
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: litk »

Ja myślę że nie, bo już dawno by poszło. Aczkolwiek sam właśnie z tej obawy kupiłem, bo bardzo mi zależy, ale jeszcze nie zapłaciłem z kolei z obawy o sytuację polityczną w kraju, żeby nie powiedzieć epidemiczną.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gribbler »

Paskuder pisze: 31 paź 2020, 17:46 Jak umie czytać to radę da ale przyjemności z tego mieć nie będzie za dużo, bo to jednak cięższa gra, wymaga sporo myślenia jak dla malucha.
Nie zgodzę się. To kwestia podejścia i oczekiwań. Gra jest bardzo ładna, mechanika prosta, a trudniejsze karty można wytłumaczyć. Dziecko w takim wieku nie czerpie radości z "wykręcania kombosów" czy "maksymalnej optymalizacji ruchów". Dobrze się bawi, bo buduje żółwika, stawia szkołę i spędza miło czas z rodzicami.
szymuss
Posty: 408
Rejestracja: 26 lut 2009, 11:48
Has thanked: 34 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: szymuss »

litk pisze: 31 paź 2020, 18:00 Ja myślę że nie, bo już dawno by poszło. Aczkolwiek sam właśnie z tej obawy kupiłem, bo bardzo mi zależy, ale jeszcze nie zapłaciłem z kolei z obawy o sytuację polityczną w kraju, żeby nie powiedzieć epidemiczną.
Czyli ,ze beda w sklepach normalnie dostepne?:) pzdr
Awatar użytkownika
Neoptolemos
Posty: 1973
Rejestracja: 09 sty 2014, 18:30
Has thanked: 192 times
Been thanked: 871 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Neoptolemos »

Gribbler pisze: 31 paź 2020, 21:47
Paskuder pisze: 31 paź 2020, 17:46 Jak umie czytać to radę da ale przyjemności z tego mieć nie będzie za dużo, bo to jednak cięższa gra, wymaga sporo myślenia jak dla malucha.
Nie zgodzę się. To kwestia podejścia i oczekiwań. Gra jest bardzo ładna, mechanika prosta, a trudniejsze karty można wytłumaczyć. Dziecko w takim wieku nie czerpie radości z "wykręcania kombosów" czy "maksymalnej optymalizacji ruchów". Dobrze się bawi, bo buduje żółwika, stawia szkołę i spędza miło czas z rodzicami.
Nie zgadzam się z niezgodzeniem. Everdell jest grą, w której jest sporo zależności między kartami i bardzo dużo opcji. Poza tym może trwać dość długo, a dziecko ma jednak ograniczoną cierpliwość. Na tej zasadzie można kupić cokolwiek, bo dziecko i tak będzie się "dobrze bawić z rodzicami" - ale zamiast Everdella na tym etapie polecałbym coś prostszego: Capital, Chatkę z Piernika, Takenoko, Wielką Pętlę.
Game developer w Lucky Duck Games
Autor bloga Karta - stół!
Redaktor Board Times
Awatar użytkownika
Elrond
Posty: 193
Rejestracja: 26 lut 2013, 12:51
Lokalizacja: Białystok
Has thanked: 6 times
Been thanked: 25 times

Re: Everdell dla dziecka w jakim wieku?

Post autor: Elrond »

magnetfix pisze: 31 paź 2020, 13:40 Hej. Czy 8 letnie dziecko da radę zagrać w Everdell? Do tej pory graliśmy w Agricole rodzinna i Wyspę Sky. Szukam kolejnych gier planszowych do wspólnego grania.
Spokojnie :) Moja 8 letnia córka bez problemu ogarnia całą grę. Może nie umie robić jakiś super kombosów ale na luzie gra się z nią bardzo fajnie. Najważniejsze, że sprawia jej ta gra wiele radości i przyjemności, włącznie ze mną :) Dodatki zamówione i czekamy. Tak więc śmiało kupuj, a Twoje dziecko na pewno będzie zadowolone :D
Awatar użytkownika
vnzk
Posty: 497
Rejestracja: 10 cze 2018, 11:39
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 254 times
Been thanked: 444 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: vnzk »

szymuss pisze: 01 lis 2020, 13:14 Czyli ,ze beda w sklepach normalnie dostepne?:) pzdr
Myślę, że nikt nie jest w stanie obecnie na to odpowiedzieć. Może być różnie:
1. Rebel optymistycznie założył niemały nakład a cena kolekcjonerskich dodatków jest na tyle wysoka (miejscami wyższa niż podstawki), że będą jeszcze długo w sklepach.
2. Dodatki trafią do sklepów i dość szybko będą znikać (dzięki osobom, które chcą mieć dodatki, ale poprzez możliwe przesunięcia premiery nie kupują w przedsprzedaży).
3. Na kilka dni przed premierą Rebel ogłosi, że wszystko z ich magazynów się wyprzedało (co może zwiększyć w ostatniej chwili przedsprzedaż).

Opcja 1 jest o tyle prawdopodobna, że dodatków jest trzy a pewnie mniejsza część osób weźmie wszystkie.
Opcja 2 może sprawić, że ceny w sklepach (już spore) jeszcze wzrosną poprzez mniejszą dostępność.
Opcja 3 sprawi zapewne, że Rebel zaplanuje dodruk dodatków, więc prędzej czy później i tak kupisz.

Pozostaje pytanie, która opcja jest bardziej prawdopodobna i jak długo jesteś w stanie czekać.
Awatar użytkownika
Gribbler
Posty: 552
Rejestracja: 11 wrz 2019, 22:24
Has thanked: 122 times
Been thanked: 410 times

Re: Everdell (James A. Wilson)

Post autor: Gribbler »

Neoptolemos pisze: 01 lis 2020, 14:50
Na tej zasadzie można kupić cokolwiek, bo dziecko i tak będzie się "dobrze bawić z rodzicami".
Czy właśnie nie o to w grach z dziećmi chodzi? Dla mnie to jest w planszówkach najlepsze. W ten sposób mogę grać z 7-latką coop w Nemesia, Eldritcha (jej ulubiona gra) czy Posiadłość Szaleństwa. Bawimy się doskonale, a potem idziemy razem oglądać "Barbie i wielka przygoda z pieskami" 😀
ODPOWIEDZ