Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
redber
Posty: 97
Rejestracja: 04 lut 2021, 15:52
Lokalizacja: Warszawa Bemowo
Has thanked: 59 times
Been thanked: 17 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: redber »

Dopiero poznaję rynek planszówkowy a już mi się podoba :) Wydawało mi się, że niedawno poznałem giganta polskiego rynku a tutaj taka odpowiedź rywala.

Pierwszy raz w życiu obejrzałem zapowiedzi na Portalcon i pomyślałem, że Portal to musi być wydawnictwo nr 1 w Polsce mające nie tylko znanego twórcę gier na swym czele, ale i wizję mocnego rozwoju. Z premier Portalu zainteresowało mnie jakieś 2/3 tytułów pewnie też ze względu na to, że mam ogranych mało planszówek (choć o wielu czytałem i je śledziłem) i przy zapowiedzi w formie video łatwiej mnie "kupili".

W tym tygodniu śledziłem zapowiedzi Galakty i choć tym razem nie napiszę, że spodobało mi się 2/3 to kilka wybranych tytułów zrobiło chyba jeszcze większe wrażenie.
A zaczęło się od Wyspy Dinozaurów ponoć wcale nie aż takiej super (ja chcę spróbować), ale pojawiającej się regularnie w Topkach GameTrollTV i stamtąd ją znałem. A najbardziej zapadło mi w pamięć powtarzane za każdym razem, że gra jest po angielsku i nie ma szans, żeby ktoś wydał ją w Polsce. Nie rozumiałem dlaczego, dalej nie rozumiem, lecz wiem przynajmniej jedno - nie oglądać lub nie przejmować się przynajmniej co mówią w GameTrollTV. Dalej była Kahuna na dwoje, Anno 1800 i Oriflamme a na koniec Pax Pamir, rozszerzenie do Tuareg i coś dla samotników - Nemo’s War.

Nie znam historii Galakty jak wielu z Was, ale to co jest tu i teraz, to co zostało zapowiedziane robi mega wrażenie :D Mam nadzieję, że wszystko zostanie zrealizowane.
Z nowoczesnymi planszówkami od 2018. Wytrwale rozbudowuję swoją kolekcję. Obecnie ponad 350 gier i trochę dodatków.
Chętnie poznam (-y) osoby (pary) z Wawy do wspólnego grania w najróżniejsze tytuły :)
Alaren
Posty: 4
Rejestracja: 24 paź 2020, 15:18
Been thanked: 1 time

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Alaren »

Łoj Łoj Łoj,
Robin Hood- a portfel będzie.. bardzo fajne zapowiedzi..
Umknęła mi gdzieś informacja (o ile taka była)- jaka wersja tego Nemo's War nas czeka, link do BGG jest podany do drugiej edycji,ale moze jakimś cudem będzie ta z ostatniego KSa ze wszystkimi dodatkami?
Awatar użytkownika
Zaan84
Posty: 479
Rejestracja: 16 wrz 2015, 15:14
Has thanked: 16 times
Been thanked: 103 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Zaan84 »

Elemenek pisze: 05 lut 2021, 17:12 Ojjj moim też. W mojej ocenie znokautowali Portal.
Jak to znokautowali... to Portal swoich gier nie wyda?
Awatar użytkownika
Arcziwald
Posty: 243
Rejestracja: 31 mar 2018, 09:54
Has thanked: 72 times
Been thanked: 43 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Arcziwald »

Jakoś nie mój typ gier ale widzę, że sporo osób zadowolonych :)
Awatar użytkownika
jnowaczy
Posty: 503
Rejestracja: 15 wrz 2005, 20:43
Has thanked: 27 times
Been thanked: 126 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: jnowaczy »

Zaan84 pisze: 05 lut 2021, 20:52
Elemenek pisze: 05 lut 2021, 17:12 Ojjj moim też. W mojej ocenie znokautowali Portal.
Jak to znokautowali... to Portal swoich gier nie wyda?
Żeby wydali chociaż z polowe z tego co zapowiedzieli to można uznać ze Portal dał radę, ich obietnice i zapowiedzi należy brać przez pol. Żeby nie było to o Galakte tez się boje, tyle znakomitych tytułów zapowiedzieli, ze to będzie zbyt piękne by było prawdziwe, jeśli wydadzą to wszystko. Fantastyczne zapowiedzi, na radarze Mam aż 10 gier ze statusem must have
Every single fucking day I get closer to the grave
I am terrified, I fell asleep at the wheel again
Crashed my car just to feel again
Awatar użytkownika
Goldberg
Posty: 1512
Rejestracja: 29 maja 2013, 13:22
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 83 times
Been thanked: 174 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Goldberg »

Heritage i nemo...PL....
:shock:
Ok, im in....
A w "kirche" co ja mam? Cztery gołe ściany i tak pusto jakby się miał interes za chwilę zlikwidować! Pastor gada jakieś rzeczy o piekle nieprzyjemne, a czy ja idę do kościoła żeby się denerwować?; Moryc "Ziemia Obiecana"
MarioWiśnia
Posty: 15
Rejestracja: 22 paź 2020, 22:24
Has thanked: 4 times
Been thanked: 18 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: MarioWiśnia »

jnowaczy pisze: 05 lut 2021, 23:09
Zaan84 pisze: 05 lut 2021, 20:52
Elemenek pisze: 05 lut 2021, 17:12 Ojjj moim też. W mojej ocenie znokautowali Portal.
Jak to znokautowali... to Portal swoich gier nie wyda?
Żeby wydali chociaż z polowe z tego co zapowiedzieli to można uznać ze Portal dał radę, ich obietnice i zapowiedzi należy brać przez pol. Żeby nie było to o Galakte tez się boje, tyle znakomitych tytułów zapowiedzieli, ze to będzie zbyt piękne by było prawdziwe, jeśli wydadzą to wszystko. Fantastyczne zapowiedzi, na radarze Mam aż 10 gier ze statusem must have
Pisanie, że to czy tamto wydawnictwo znokautowało konkurencję jest bez sensu. Dla mnie np. Portal pozamiatał zapowiedzią Eleven, chociaż nawet nie wiem dokładnie, jak to będzie wyglądać. Ale to produkt łączący moje zainteresowania i jest numerem jeden na liście. Dla kogoś może być inny tytuł i ok. Mamy różne upodobania i możemy się tylko cieszyć, że mamy w czym wybierać.
Pewne też jest, że i Portal i Galakta nie wydadzą wszystkiego w tym roku. Myślę, że nawet same wydawnictwa to gdzieś tam zakładają i stąd takie bogate zapowiedzi. Bo nawet jak coś się wysypie, to są inne tytuły i wydawnictwo ma czym zaistnieć na rynku a nie czekać z utęsknieniem i założonymi ręrkoma na kontener z Chin. Pozdrowienia.
Awatar użytkownika
brazylianwisnia
Posty: 4120
Rejestracja: 07 mar 2017, 20:48
Has thanked: 272 times
Been thanked: 941 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: brazylianwisnia »

MarioWiśnia pisze: 07 lut 2021, 22:51
jnowaczy pisze: 05 lut 2021, 23:09
Zaan84 pisze: 05 lut 2021, 20:52

Jak to znokautowali... to Portal swoich gier nie wyda?
Żeby wydali chociaż z polowe z tego co zapowiedzieli to można uznać ze Portal dał radę, ich obietnice i zapowiedzi należy brać przez pol. Żeby nie było to o Galakte tez się boje, tyle znakomitych tytułów zapowiedzieli, ze to będzie zbyt piękne by było prawdziwe, jeśli wydadzą to wszystko. Fantastyczne zapowiedzi, na radarze Mam aż 10 gier ze statusem must have
Pisanie, że to czy tamto wydawnictwo znokautowało konkurencję jest bez sensu. Dla mnie np. Portal pozamiatał zapowiedzią Eleven, chociaż nawet nie wiem dokładnie, jak to będzie wyglądać. Ale to produkt łączący moje zainteresowania i jest numerem jeden na liście. Dla kogoś może być inny tytuł i ok. Mamy różne upodobania i możemy się tylko cieszyć, że mamy w czym wybierać.
Pewne też jest, że i Portal i Galakta nie wydadzą wszystkiego w tym roku. Myślę, że nawet same wydawnictwa to gdzieś tam zakładają i stąd takie bogate zapowiedzi. Bo nawet jak coś się wysypie, to są inne tytuły i wydawnictwo ma czym zaistnieć na rynku a nie czekać z utęsknieniem i założonymi ręrkoma na kontener z Chin. Pozdrowienia.
Managery pilkarskie na planszy to zazwyczaj niewypały. Watpie ze uda im sie zrobić cos sensownego. Tego nie da sie zrobic satysfakcjonujaco na planszy jako euro na multi. Jedyna opcja to gra solo, w pudle jak Gloomhaven ale po co tak sie katowac..
Sprzedam:Nemesis Lockdown Sundrop
forum/viewtopic.php?f=65&t=76430
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Kin@a »

Mr_Fisq pisze: 05 lut 2021, 17:07 Życzę im, żeby unieśli ciężar tych wszystkich zapowiedzi :)
Przyłączam się do życzeń, zresztą kieruje je do każdego innego wydawcy bo wydawanie gier wcale nie jest takie łatwe, jak mogłoby się niektórym wydawać. Widzę w zapowiedziach Andor Junior - proponowałabym zamienić na "normalny" Andor, jest droższy ale za to skierowany do szerszego grona odbiorców. Mogą w niego grać rodzinnie zarówno siedmioletnie dzieci, czterdziestoletni rodzice jak i siedemdziesięcioletni dziadkowie i się nie nudzić przy stole bo fabuła jest wciągająca. Przy czym ma przepiękną planszę :wink:
Mam podstawkę Legend Krainy Andor wcześniej wydaną przez Galaktę, podobnie jak mnóstwo innych jej gier, widzę na bgg że powstała chyba nowa edycja... Chętnie bym ją nabyła w wersji polskiej.

Nemo's War to bardzo dobry krok - po cichu mam nadzieję na wersję ultimate edition, taką jaka była na KS, proponowałabym rozważyć w przyszłości jeszcze wydanie jakiejś rozbudowanej gry typowo przygodowej, w klimatach Indiany Jonesa, aż się prosi o Fortune and Glory (wiem, że droga ale na rynku polskim praktycznie nie ma gier w tym stylu a myślę, że jest zapotrzebowanie).
aspo
Posty: 463
Rejestracja: 27 paź 2011, 14:10
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 17 times
Been thanked: 9 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: aspo »

Czy obiły się komuś o uszy jakieś informacje o dodruku Cytadeli?
steemm
Posty: 44
Rejestracja: 17 lut 2016, 13:21
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: steemm »

podobno w tym tygodniu miały być jakieś informacje o dodrukach. Pisali coś kiedy to ma być?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11100
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3386 times
Been thanked: 3285 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: japanczyk »

Wrzucili na razie informacje o dodrukach cyklu Arkham
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4733
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1458 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Terminarz dodruków Horror w Arkham: LCG:
Obrazek

Więcej informacji o sytuacji tego LCG:
https://www.facebook.com/groups/zalogag ... 321006603/
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4733
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1458 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Pojawił się szerszy plan dodruków na ten rok:

Obrazek

Źródło: https://www.facebook.com/wydawnictwogal ... 116853138/

Jest też na stronie Galakty jak ktoś nie lubi FB:
http://galakta.pl/planowane-dodruki-w-2021-roku/
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: SickMind »

Siema.
Noszę się z zamiarem zakupu gry Mysthea.
Mam pytanie odnośnie kart znajdujących się w środku.
Na wszystkich recenzjach w polskim wydaniu jest tylko jeden rodzaj kart z ikonografią.
W recenzji na swoim kanale YT Gambit mówił że w angielskiej wersji są dwa rodzaje kart z opisami oraz ikonografia.
Czy w polskiej wersji też tak będzie?
Awatar użytkownika
Gromb
Posty: 2826
Rejestracja: 08 paź 2015, 19:09
Lokalizacja: Katowice
Has thanked: 846 times
Been thanked: 363 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Gromb »

SickMind pisze: 10 lut 2021, 21:05 Siema.
Noszę się z zamiarem zakupu gry Mysthea.
Mam pytanie odnośnie kart znajdujących się w środku.
Na wszystkich recenzjach w polskim wydaniu jest tylko jeden rodzaj kart z ikonografią.
W recenzji na swoim kanale YT Gambit mówił że w angielskiej wersji są dwa rodzaje kart z opisami oraz ikonografia.
Czy w polskiej wersji też tak będzie?
Polskie wydanie to tylko ikonki.
Na stronie Tabula Games w ich sklepiku, można kupić Karty z opisem. Niestety po angielsku.
The Corps Is Mother, the Corps Is Father
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1347
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 562 times
Been thanked: 284 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Atamán »

Aha i chyba nikt nie wrzucał tu informacji, że Galakta zmieniła zdanie w sprawie dodatku do Cywilacji: Nowy Początek. Planują w ty roku wydać wersję PL Terra Incognita.

http://galakta.pl/civilization-nowy-poc ... zapowiedz/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4733
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1458 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Mr_Fisq »

Chłopaki z Gradania "krótko" skomentowali zapowiedzi Galakty:
https://gradanie.znadplanszy.pl/2021/02 ... danie-337/

Edit:
Ja po obejrzeniu zaczynam się łamać w kwestii Wojny Szeptów, a i Nemo's War trafił gdzieś na daleki radar.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Kin@a »

Alaren pisze: 05 lut 2021, 18:02 Robin Hood- a portfel będzie.. bardzo fajne zapowiedzi..
Czy ta gra ma swój wątek, coś o niej więcej wiadomo? Rozumiem, że zawiera rozbudowaną fabułę i coś w rodzaju książki z paragrafami?
tomg
Posty: 408
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 163 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: tomg »

Na Bgg autor ujawnia pewne szczegóły ...
Gildiril Blackcairn
Posty: 209
Rejestracja: 03 gru 2020, 20:04
Has thanked: 75 times
Been thanked: 15 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Gildiril Blackcairn »

Jakieś wieści o Rebelii?
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: PytonZCatanu »

Gildiril Blackcairn pisze: 06 mar 2021, 20:55 Jakieś wieści o Rebelii?
Podobno ukrywają się na jakimś księżycu, ale nie wiesz tego ode mnie 😎
kamilpr
Posty: 375
Rejestracja: 05 maja 2015, 19:48
Has thanked: 25 times
Been thanked: 14 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: kamilpr »

Kiedy Można się spodziewać Pax Pamir ?
SickMind
Posty: 154
Rejestracja: 02 lip 2020, 12:16
Has thanked: 7 times
Been thanked: 22 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: SickMind »

kamilpr pisze: 21 mar 2021, 08:30 Kiedy Można się spodziewać Pax Pamir ?
Się podpinam 😉
Golin
Posty: 329
Rejestracja: 13 paź 2016, 20:04
Has thanked: 17 times
Been thanked: 32 times

Re: Galakta – Dyskusje o wydawnictwie

Post autor: Golin »

będzie się czymś różnić kickstarter PL Machina Arcana od ver z Galakty? oprócz wiadomych celów ks exe.
ODPOWIEDZ