Nowy tytuł do gry solo

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Phate
Posty: 931
Rejestracja: 06 lis 2013, 18:31
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 9 times
Been thanked: 33 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Phate »

Trochę zasugeruje a trochę też się podpytam w tej samej kwestii.
Hero realms z dodatkiem kampanijnym ? Kostek nie ma choć losowość w doborze kart sporą ...
Rafalm
Posty: 745
Rejestracja: 02 mar 2015, 00:23
Has thanked: 2 times
Been thanked: 1 time

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Rafalm »

Jeśli lubisz euraki to Pola Arle w wersji solo fajnie podchodzi.

Ale mój ulubiony tytuł solo to Thunderbolt-Apache Leader, jeśli lubisz gry wojenne. Wprawdzie tam walka jest oparta o rzut kostką, ale cała esencja gry polega na tym aby tak zaplanować misję i jej realizację, żeby zminimalizować lub wyeliminować efekt losowości. Tak naprawdę gra w 70% to przygotowywanie misji, wybór uzbrojenia i planowanie, a tylko 30% to sama realizacja, gdzie to co masz musi Ci starczyć na wszelkie możliwe ewentualności.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: PytonZCatanu »

Gracz euro, który szuka gry do grania solo? Proste:

Podwodne Miasta (+ew. dodatki) :)

1. Dobre euro
2. Prosta obsługa trybu solo.
3. Duża regrywalność (dostępne dodatki)
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: oduck »

Moja ulubiona gra solo to zdecydowanie Leaving Earth. Ciezko dostepna, ale czasem ktos wystawia na sprzedaz. Zdecydowanie polecam.
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: mecenas »

Yuri pisze: 23 lut 2021, 21:55 Sądzę warto skorzystać, bo są w dobrych cenach. Podejrzewam że wpłynęła na to informacja o wersji PL i aktualnym KSie.😉
I co? I jutro powinienem odebrać Nemo's War z paczkomatu...
oduck pisze: 01 mar 2021, 17:51 Moja ulubiona gra solo to zdecydowanie Leaving Earth. Ciezko dostepna, ale czasem ktos wystawia na sprzedaz. Zdecydowanie polecam.
Oglądam, zabieram się do tego jak pies do jeża... idzie w ogóle w jakimś normalnym czasie zamknąć się z tym tytułem czy szykować się na 2+ godziny grania?
Awatar użytkownika
oduck
Posty: 149
Rejestracja: 07 paź 2013, 19:37
Has thanked: 443 times
Been thanked: 73 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: oduck »

oduck pisze: 01 mar 2021, 17:51 Moja ulubiona gra solo to zdecydowanie Leaving Earth. Ciezko dostepna, ale czasem ktos wystawia na sprzedaz. Zdecydowanie polecam.
Oglądam, zabieram się do tego jak pies do jeża... idzie w ogóle w jakimś normalnym czasie zamknąć się z tym tytułem czy szykować się na 2+ godziny grania?
To raczej dluzsza gra, niz krotsza - ale tez duzo zalezy od tego, jak szybko liczysz:) Ja jestem z tych powolnych raczej, chociaz same obliczenia sa banalne, ale mnogosc opcji czasem potrafi zawrocic w glowie i trzeba przeliczyc kazda, zeby sie na ktoras zdecydowac. Ale gra jest wielce satysfakcjonujaca, zwlaszcza jesli tak jak ja interesujesz sie XXwieczna eksploracja Ukladu Slonecznego.
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: Yuri »

mecenas pisze: 01 mar 2021, 18:33
Yuri pisze: 23 lut 2021, 21:55 Sądzę warto skorzystać, bo są w dobrych cenach. Podejrzewam że wpłynęła na to informacja o wersji PL i aktualnym KSie.😉
I co? I jutro powinienem odebrać Nemo's War z paczkomatu...
...
Daj znać proszę w wątku gry jak grę odbierasz. Choć powinienem pewnie napisać, "zdradź w wątku gry skalę zachwytu" :)
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1933
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Nowy tytuł do gry solo

Post autor: tomuch »

mecenas pisze: 01 mar 2021, 18:33 Oglądam, zabieram się do tego jak pies do jeża... idzie w ogóle w jakimś normalnym czasie zamknąć się z tym tytułem czy szykować się na 2+ godziny grania?
U mnie na dwie rozgrywki z mierzonym czasem średnia wyszła 2h 46 min, ale to był powrót do gry po dłuższym czasie, więc zasady w ręku. Ale warto tak czy siak.
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
ODPOWIEDZ