Nemesis - błędy w dodruku

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1932
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomuch »

tomuch pisze: 28 lis 2020, 02:11
tomuch pisze: 24 lis 2020, 12:39 Spleśniałe woreczki pojawiają się tylko w wydaniu z 2019? Mój egzemplarz właśnie leci do mnie i trochę obawiam się, co będzie, jeśli zobaczę, że jest 2019. Jestem alergikiem, bardzo niekorzystnie znoszę wszelkie pyłki. Nie chciałbym więc, żeby światek planszówkowy miał o jednego gracza mniej...
REBEL.pl pisze: 27 lis 2020, 16:16 3) pleśń w edycji 2019 dotyczy tylko części nakładu, najprawdopodobniej tylko część woreczków była źle przechowywana (bo to o przechowywanie chodzi, a nie o świeży, nie wyschnięty wydruk). Wyjątkowo pechowa sprawa, zwłaszcza, że najprawdopodobniej pleśń powstała już po spakowaniu elementów gry do pudełka i nie była do wykrycia podczas dopuszczania gry do dystrybucji, jeśli nie trafiliśmy na taki egzemplarz. Na chwilę obecną liczba reklamacji ze słowem kluczowym "pleśń" nie przekracza 10% reklamacji dla nakładu numerowanego "2019".
Ech... Czyli jestem niestety w tych 10% :evil:
Pleśń i sporo zarodników (maska FFP2 wystarczyła :lol: ), brak zębów, cztery zamienne karty, różne odcienie 1... Coś jeszcze by się dało? :roll:
Zdjęcia porobione, trzeba teraz wystosować mejla/formularz do Rebela.
W sumie to chyba nawet wściekły/zły nie jestem (no może ta pleśń...), każdemu się może zdarzyć. Szkoda, że przy takim tytule.
Dobrze, że Karnomorfy nie były jakoś długo w przedsprzedaży, bo nie wiem, kto by w ciemno zamówił :lol:
No i w końcu przysiadłem do formularza reklamacyjnego. Pudełko i wszystkie elementy obejrzałem bardzo dokładnie. Normalnie części uszkodzeń bym się w życiu nie czepiał, ale skoro i tak już wysyłam, to wyszczególniłem je - jak już wiem, że można rozróżnić te karty, to tego nie odwidzę. Dodatkowo wiem, że część zarzutów Rebel potraktuje śmiechem (bezzębne figurki, zamienione nazwy na bokach plansz graczy), ale je wyszczególniłem, żeby nie było, że mi to pasuje.
A oto moje zarzuty (wersja 2019) - może komuś się jeszcze przyda:
Spleśniały woreczek; zarysowany skaner; karty z błędami (m.in. "druch", a w 4 kartach dodatkowych nie ma tej poprawnej); bezzębne figurki; różne odcienie kafli; jedna karta skażenia na rewersie ma dwie pionowe kreski; karty z rolami(?) po angielsku (np. bounty hunter, convivt, scientist etc.), a dodatkowo jedna z nich (therapist) jest na rewersie lekko przejechana/wgnieciona (1cm); podobne przejechanie na rewersie w karcie Atak intruza-Atak ogonem (z "2" w lewym górnym rogu) oraz na rewersie karty Koordynaty (Ziemia D, Marc C, Wenus A, Daleka przestrzeń B) - to były skrajne karty w paczkach, więc pewnie czymś oberwały; pojedyncze małe karty po angielsku - Alcohol zamiast Alkohol (zielony przedmiot) / Energy charge zamiast Ładunek energetyczny (czerwony przedmiot) / Flamethrower zamiast Miotacz ognia (niebieski przedmiot samoróbka); "nadgryziona" od boku karta akcji kapitana "Przeszukanie" (odróżnia to bok karty od reszty); zamienione pola "Stos kart akcji" i "Odrzucone karty akcji" w porównaniu z wersją angielską.
Do tego wypraska to jakiś dramat - ledwo mieści poprawnie karty bez koszulek. Nie wiem, w jaki sposób mają tam wejść zakoszulkowane. Wyjmowanie pokrywek tacek nie należy do najłatwiejszych czynności, przydałoby się jakieś wgłębienie na palec.

Ale żeby nie było, że tylko narzekam, Karnomorfy zamówiłem... :roll:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
Awatar użytkownika
bluebird
Posty: 154
Rejestracja: 21 lis 2017, 17:28
Has thanked: 5 times
Been thanked: 39 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: bluebird »

Czy fix pack dostaliście listem poleconym czy zwykłym, bo do mnie do tej pory nie dotarł. A na pytanie czy wysłali jest zero reakcji, dziwna sprawa bo na wiadomości przesłane na reklamacje rebel nie odpowiada od tygodnia. Pandemia ich dopadła czy o co chodzi?
dawid
Posty: 520
Rejestracja: 26 lut 2014, 14:59
Has thanked: 184 times
Been thanked: 243 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: dawid »

Zwykłym listem.
Ja dostałem na całkiem inne imię i nazwisko, więc widocznie mają burdel.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

Czy każdy już dostał fix packa? Ja cały czas czekam na swojego a na maile nikt nie odpisuje.
Awatar użytkownika
Kurczu
Posty: 373
Rejestracja: 16 mar 2010, 18:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 349 times
Been thanked: 83 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Kurczu »

Wczoraj dostałem swojego fix packa, wszystko jest w porządku 🙂
Tylko zastanawiam się w jakim celu są karty akcji postaci, nie widzę różnicy między nimi, a tymi co były pierwotnie w pudełku.
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1932
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomuch »

kozz84 pisze: 15 mar 2021, 10:01 Czy każdy już dostał fix packa? Ja cały czas czekam na swojego a na maile nikt nie odpisuje.
Ja jeszcze czekam, ale całkiem niedawno dopiero wysłałem zgłoszenie, więc jestem pewnie na końcu listy kolejkowej. :roll:
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

Tu jest rozpiska błędów na kartach graczy:

https://files.rebel.pl/files/instrukcje ... emesis.pdf
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: mateuszwon94 »

Kurczu pisze: 15 mar 2021, 10:54 Tylko zastanawiam się w jakim celu są karty akcji postaci, nie widzę różnicy między nimi, a tymi co były pierwotnie w pudełku.
Mogłeś dostać w swoim egzemplarzu poprawne karty. Z błędami w druku Nemesis jest tak, że każdy może mieć inne. Rebel przygotował generycznego fix-packa na 3-4 najpopularniejsze błędy i jego dostają wszyscy. Ogarnianie komu posłać które zapasowe elementy, a których on nie potrzebuje byłoby zbyt zapewne czasochłonne i generowałoby sporo problemów.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

Ktoś mógłby mi pomóc? 3 razy pisałem maila do Rebel. Cisza. Drugi raz wypełniłem ankietę odnośnie fixpaków. Cisza. Nikt nie odpisał i nadal nie mam poprawionych kafli. Coś robię nie tak?
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 476 times
Been thanked: 447 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Shodan »

kozz84 pisze: 30 mar 2021, 09:31 Ktoś mógłby mi pomóc? 3 razy pisałem maila do Rebel. Cisza. Drugi raz wypełniłem ankietę odnośnie fixpaków. Cisza. Nikt nie odpisał i nadal nie mam poprawionych kafli. Coś robię nie tak?
Oni nie odpisują na tę ankietę ani nie przysyłają żadnego potwierdzenia, po prostu wysyłają poprawione kafle. Ja już dawno mam wymienione, nie wiem tylko czy akcja jeszcze trwa.
Tenebricus
Posty: 1
Rejestracja: 30 mar 2021, 19:16

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Tenebricus »

Cześć

Mój pierwszy post i od razu w takim temacie...
W planszówki wszedłem dopiero od jakiś 2 miesięcy i pech chciał, że w tym miesiącu kupiłem Nemesisa...

16 dni temu napisałem na maila reklamacje@rebel.pl:

W dniu 09.03.2021 zakupiłem Nemesisa o numerze seryjnym NEM-PL-P02-2020, przy unboxingu okazało się niestety:

1. Uszkodzenie talii małych kart - fabryczna folia została tak mocno naciągnięta, że wygięła/złamała cześć kart w talii
2. Najważniejsze kafelki pomieszczeń lvl.1 mają jaśniejszy odcień
3. Zewnętrzna część pudełka oraz drugie wewnętrzne pudełka są fabrycznie rozerwane - w załączeniu zdjęcie przed rozfoliowaniem opakowania oraz film po rozpakowaniu
4. 2 figurki dorosłych osobników w pozie "kucającej" ma braki w elementach twarzy, nie chodzi tutaj tylko o popularny brak uzębienia ale brak jest również żuchwy, i niekompletne te bocznie kolce na twarzy oraz twarz wygląda jak dziura ( 2 są poprawnie wykonane a 2 są błędne)
5. Mimo aktualnie zerowego przebiegu bo jeszcze nie grałem, rozkleja się plansza, w załączeniu zdjęcie i film ( nie chcę tego bardziej rozciągać bo się rozchodzi a jak nie uznacie to zostanę z taką rozklejoną...)

Dostali zdjęcia, filmiki, moje dane i numer kontaktowy, zaznaczyłem, że proszę o kontakt i co? I nic mija 16 dzień, nie raczyli się odezwać...

Z takim podejściem do Klienta to słabo wygląda, już nawet lepiej jak by napisali, że mam spadać xD
Awatar użytkownika
tomuch
Posty: 1932
Rejestracja: 21 gru 2012, 03:17
Lokalizacja: zza winkla
Has thanked: 154 times
Been thanked: 176 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomuch »

Tenebricus pisze: 30 mar 2021, 19:51 i co? I nic mija 16 dzień, nie raczyli się odezwać...
U mnie mija 33 dzień. Chill, prędzej czy później nastąpi przełom :roll: Wiem, że na początku każdego hobby chce się szybko i właściwie to już, ale... A właściwie, co będę gadał. Fakt, słabe to ;)
kolekcja
rabaty: Planszostrefa 11%, Planszomania 7%, 3trolle 7%, Rebel 5%, Cdp 5%, Aleplanszowki 5%, Mepel 5%
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

uff już myślałem, że tylko mnie olewają.

Ja uzupełniłem formularz w listopadzie i nic...
wert74
Posty: 118
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: wert74 »

Piszcie do Rebela na reklamacje bo słyszałem, że proces wysyłki już się skończył.
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

Już trzy razy pisałem i nic.
wert74
Posty: 118
Rejestracja: 15 mar 2019, 00:21
Has thanked: 54 times
Been thanked: 3 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: wert74 »

Napisz ponownie tu: zuzanna.maziarz@rebel.pl
kozz84
Posty: 735
Rejestracja: 27 lip 2013, 15:06
Has thanked: 17 times
Been thanked: 161 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: kozz84 »

Już pisałem... :evil:

2 maile poszły na reklamacje@rebel.pl, 1 na zuzanna.maziarz@rebel.pl. Mogę tak w nieskończoność.

PS Wysłałem ponownie :D I będę tak robić co tydzień dopóki nie otrzymam informacji :twisted:

PPS Dostałem maila i napisali, że wyślą ponownie fix packa. Błąd był w adresie :D
jakubcjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 lut 2015, 10:31

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: jakubcjusz »

A jak tam dodruk nr 3? Ogarnęli to w końcu, czy wciąż zdarzają się błędy?
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Beatrice »

Wydaje mi się, że wszystko ok, kafle pomieszczeń mają taki sam odcień, figurki to już te nowsze, jak coś sprawdzić konkretnego to piszcie :)
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: mateuszwon94 »

jakubcjusz pisze: 09 cze 2021, 10:21 A jak tam dodruk nr 3? Ogarnęli to w końcu, czy wciąż zdarzają się błędy?
Podobno nawet instrukcja jest nieco poprawiona (jakieś literówki, poprawne nazwanie tury i fazy, ale to chyba juz było poprawione w polskiej edycji). Ale to słyszałem o angielskiej, nie wiem czy coś się zmieniło w polskiej.
jakubcjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 lut 2015, 10:31

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: jakubcjusz »

Dzięki. Zamówione :)
Beatrice pisze: 09 cze 2021, 11:00 jak coś sprawdzić konkretnego to piszcie :)
A sprawdź, z ciekawości, czy te opisy talii na kartach postaci poprawili (ponoć były zamienione w poprzedniej wersji). Dzięki!
mateuszwon94
Posty: 41
Rejestracja: 19 sty 2020, 20:22
Has thanked: 1 time
Been thanked: 30 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: mateuszwon94 »

jakubcjusz pisze: 10 cze 2021, 11:11 A sprawdź, z ciekawości, czy te opisy talii na kartach postaci poprawili (ponoć były zamienione w poprzedniej wersji). Dzięki!
Z tego co widziałem ze zdjęć na fejsie to nie poprawili. Rebel już się kiedyś wypowiadał, że "taki błąd to nie błąd" i nie zamierzają tego poprawiać. Niestety...
Beatrice
Posty: 83
Rejestracja: 14 lut 2017, 15:10
Has thanked: 14 times
Been thanked: 13 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: Beatrice »

jakubcjusz pisze: 10 cze 2021, 11:11 A sprawdź, z ciekawości, czy te opisy talii na kartach postaci poprawili (ponoć były zamienione w poprzedniej wersji). Dzięki!
stos po lewej, odrzucone po prawej
jakubcjusz
Posty: 23
Rejestracja: 15 lut 2015, 10:31

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: jakubcjusz »

mateuszwon94 pisze: 10 cze 2021, 11:21Z tego co widziałem ze zdjęć na fejsie to nie poprawili. Rebel już się kiedyś wypowiadał, że "taki błąd to nie błąd" i nie zamierzają tego poprawiać. Niestety...
Chyba pisali to w kontekście zestawów naprawczych, ale mogę się mylić.
Beatrice pisze: 10 cze 2021, 12:08stos po lewej, odrzucone po prawej
Czyli jednak :) Dzięki
tomwro
Posty: 338
Rejestracja: 12 kwie 2021, 07:47
Has thanked: 21 times
Been thanked: 56 times

Re: Nemesis - błędy w dodruku

Post autor: tomwro »

Mam wersję z ostatniego dodruku i jest stos po lewej, odrzucone po prawej.
ODPOWIEDZ