Ostatnio kupiliśmy...bo...

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
vikingowa
Posty: 578
Rejestracja: 18 maja 2015, 21:42
Has thanked: 459 times
Been thanked: 310 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: vikingowa »

BOLLO pisze: 09 mar 2021, 14:15
vikingowa pisze: 09 mar 2021, 13:13 Kingdom Rush: Rift in Time + wieżyczki 3d + upgrade komponentów - bo.... ładne, kolorowe, czemu nie? Chcę sprawdzić czy się spodoba jako solo zanim wejdę w all in Elemental Uprising (i może resztę dodatków do Rift) :D
No to daj znaka bo mnie syn na tę grę męczy....a ja na komórce w nią straciłem kilka tygodni życia :-)
Jak zobaczyłam gdzieś reklamę, że rusza nowa kampania na Gamefound, to od razu ściągnęłam gierkę na telefon żeby zobaczyć o co taki szał bo nigdy nie słyszałam o tym tytule. Teraz męczę się z 9 poziomem któryś dzień.... Liczę na podobny poziom trudności w planszówce a słyszałam, że nawet kapci nie oszczędza :lol:
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Hej wszystkim zakupoholikom!!!

Właśnie przyszły do mnie tak wyczekiwane paczuchy z wieloma dobrodziejstwami w środku.
Jako że jestem mega szczęśliwy to postanowiłem uszczęśliwić również i kogoś z was. Pierwsze 3 osoby które trafią jaka gra/gry znajdują się w tych kartonach otrzyma ode mnie grę Cry Havoc-Aftermath (koszt tylko za paczkomat OLX).
1 osoba udziela 1 odpowiedzi i podaje max 6 tytułów. O wygranej decyduje kolejność zgłoszeń. Pisać TYLKO na PW żeby tu nie śmiecić. Konkurs trwa do 14/03 24:00.
Podpowiedz jaką mogę dać to w sumie taką że są tam gry o tematyce WH, innowacyjna gra dla dzieci, kilka świeżych nowości, jakieś gry które nie będą miały już dodruku,oraz coś co bardzo lubię. W sumie podpowiedzi macie sporo a więc dobrej zabawy :mrgreen:
Obrazek
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jakmis83 »

Właśnie na półkę wróciło Le Havre - bo Rosenberg, bo jedna z jego najlepszych gier.
Orzeł i Gwiazda - absolutna perła wśród gier planszowych. Wojenna gra o wojnie polsko - bolszewickiej oparta na systemie bloczkowym. Od dawna niedostępna, więc jak zobaczyłem ogłoszenie ze świetną ceną...nie mogłem inaczej.
Ostatnio zmieniony 11 mar 2021, 15:30 przez jakmis83, łącznie zmieniany 1 raz.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: fitzroy »

Moje marcowe zakupy właśnie doszły:
New Frontiers-długo się broniłem przed tym tytułem ale to w sumie planszowa wersja bardzo dobrego klasyka, bardzo uczciwa zawartość pudła.
Kartografowie-tyle dobrego słyszałem o tej grze, że musiałem kupić, znalazłem w dobrej cenie. To będzie moja pierwsza wykreślanka, jestem bardzo ciekaw czy ten typ gier mi siądzie.
Draftozaur- dla młodszej córki
Na Skrzydłach Ptaki Oceanii- lubię Na Skrzydłach a do tego interesuję się ornitologią więc musiałem mieć ten dodatek do kompletu.
Rzuć na tacę- kolejna podobno świetna mała gra, w którą będę mógł grać również sam.
Patrząc na zapowiedzi kwietnia będzie grubo, portfel już płacze.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Spoiler:
Konkurs wygrywa:
Cappuciono i ptf....oboje poprawnie odpowiedzieli co może znajdować się w pudłach tym samym wygrali gre CryHavoc-Aftermath
A co było w kartonach w takim razie:
-Star realms
-hero realms
-masa modeli do X-winga
- core sety do WH Podbój
-Zombie Kids evolution
-Dodatek do res arcana
-azul
-colt express z dodatkami
-wyspa arnak (przez przypadek ja kliknałem i mam teraz 2szt)
-dodatek do summoner wars
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: hipcio_stg »

Bollo grasz czasami w te gry? Czy tylko wpadasz do magazynu się popatrzeć na półki i zamówić coś kolejnego?
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Argue »

Witajcie,

Kupiłem Cywilizację Poprzez Wieki 3 edycje, bo szukałem czegoś cięzkiego, a Barraże i Brassy są 2 razy droższe, a na muvie dołożyłem sobie rabacik 10% i pykło za 125, uczciwa cena, za mózgożera :)
Awatar użytkownika
mikeyoski
Posty: 1524
Rejestracja: 08 lut 2015, 00:32
Has thanked: 278 times
Been thanked: 172 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: mikeyoski »

Men at work. Bo było i to w nie najgorszej cenie :-)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

hipcio_stg pisze: 20 mar 2021, 15:58 Bollo grasz czasami w te gry? Czy tylko wpadasz do magazynu się popatrzeć na półki i zamówić coś kolejnego?
No jasne, czasami gram :mrgreen:
GAZDA
Posty: 103
Rejestracja: 11 sty 2015, 13:06
Has thanked: 6 times
Been thanked: 17 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: GAZDA »

Ja z moich gier najczęściej gram w tetrisa pudłami na szafie, żeby się wszystko trzymało w ryzach :D
Ostatnio kupiłem Ulm i wreckage bo były w dobrej cenie i lekko mnie zaintrygowały :) szczególnie to drugie i zachętą autora na bgg, żeby kupić sobie hotwheelsy i zastąpić nimi kartoniki z pudełka, bo taki podobno był jego podstawowy zamysł :)
Dodatkowo wpadła talia do Etherfields, żeby były 2 do kompletu :)
sngt
Posty: 127
Rejestracja: 26 lut 2014, 21:49
Has thanked: 23 times
Been thanked: 3 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: sngt »

Hej
ostatnio zakupiłem:
ISS Vanguard - w sklepie w przedsprzedaży za pobraniem - chyba najsensowniejsza forma zamówienia (w podobny sposób zamówiłem Etherfields). A kupiłem, bo nie mam w kolekcji żadnej gry, która jest tak bardzo nastawiona na eksplorację w kosmosie. Mi się kojarzy bardzo z powieściami S. Lema. Wiem, że będzie się długo czekało, ale wygląda bardzo ciekawie
Brzdęk Wesoła Kompania - bo to Brzdęk i asymetryczne talie początkowe wyglądają super oraz jest to jedna z ulubionych gier łądniejszej połówki
podkłady i farbki (Contrasty) - bo mam do skończenia malowania Warhammera Underworlds oraz Władcę Pieścieni: Podróże przez Śródziemie
Moja kolekcja - klik
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: KOSHI »

Kompani i wrogowie oraz Nie zazna spokoju nikt do Zombicide. Gra sporo ostatnio leżała, ale stwierdziłem, że obecnie potrzebne mi jest odmóżdżające tłuczenie zombi czyli gra z banalnym setupem i toną rozpierduchy. No i poszedł upgrade zestawu...
Awatar użytkownika
Fiacik
Posty: 440
Rejestracja: 24 wrz 2013, 09:59
Has thanked: 66 times
Been thanked: 63 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Fiacik »

BOLLO pisze: 19 mar 2021, 12:56
-wyspa arnak (przez przypadek ja kliknałem i mam teraz 2szt)
Jeśli ktoś już nie wie za co płaci i ile płaci to robi się już niebezpiecznie :>
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5324
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1722 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: BOLLO »

Fiacik pisze: 22 mar 2021, 12:08
BOLLO pisze: 19 mar 2021, 12:56
-wyspa arnak (przez przypadek ja kliknałem i mam teraz 2szt)
Jeśli ktoś już nie wie za co płaci i ile płaci to robi się już niebezpiecznie :>
Miałem w koszyku Dragon i jednoczśnie w Aleplansz...a że miałem tam z 10koszyków otwartych to tak jakoś wyszło. Spoko będzie na prezent nie zmarnuje się :lol:
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: jakmis83 »

BOLLO pisze: 22 mar 2021, 12:12 Miałem w koszyku Dragon i jednoczśnie w Aleplansz...a że miałem tam z 10koszyków otwartych to tak jakoś wyszło. Spoko będzie na prezent nie zmarnuje się :lol:
Bogatemu kto zabroni... :mrgreen:
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Atk »

51 stan MS bo pojawiły się w moim sklepie chyba z 3 sztuki w normalnej cenie, a nie chciałem czekać na dodruk do 2022 gry, która tak wszyscy chwała, a ja nie mam w kolekcji
Brzek w kosmosie bo wszyscy chwalili, nie mam gry typu wyścig w kolekcji to wziąłem
Cooper Island na urodziny dla ziomka z ekipy
Zestaw Barrage dla drugiego ziomka z ekipy na urodziny (z reszta to już 2 zestaw w ekipie a jeszcze 3 ziomek czeka na Dodruk 😃 Portal Ogarnij się!)
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Blue »

Atk pisze: 23 mar 2021, 08:14 3 ziomek czeka na Dodruk 😃
A wiadomo orientacyjnie chociaż kiedy to będzie? ;)
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Atk »

Blue pisze: 23 mar 2021, 08:39
Atk pisze: 23 mar 2021, 08:14 3 ziomek czeka na Dodruk 😃
A wiadomo orientacyjnie chociaż kiedy to będzie? ;)
Niestety ciężko powiedzieć. Co pytam prezesa to rozmowy trwają. Możliwe, że trochę poczekamy i przy okazji będzie nowy dodatek (trzyma kciuki jak ......)
Awatar użytkownika
wrojka
Posty: 477
Rejestracja: 10 cze 2018, 00:00
Lokalizacja: Gdańsk Wrzeszcz
Has thanked: 235 times
Been thanked: 217 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: wrojka »

Brzdęk + Wesoła Kompania
bo nie miałem żadnego deckbuildera, a Brzdęk wydał mi się ciekawszą wersją Wyprawy do El Dorado z munchkinowym klimatem.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: PytonZCatanu »

wrojka pisze: 23 mar 2021, 21:06 Brzdęk + Wesoła Kompania
bo nie miałem żadnego deckbuildera, a Brzdęk wydał mi się ciekawszą wersją Wyprawy do El Dorado z munchkinowym klimatem.
Brzdęk jest bardziej...przygodowy, wesoły, munchkinowy właśnie. Niemniej, wyprawa to fajna gra, szczególnie dla eurograczy (bo jest bardziej policzalna).
Awatar użytkownika
Blue
Posty: 2323
Rejestracja: 09 gru 2006, 22:42
Has thanked: 196 times
Been thanked: 254 times
Kontakt:

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Blue »

PytonZCatanu pisze: 24 mar 2021, 15:21
wrojka pisze: 23 mar 2021, 21:06 Brzdęk + Wesoła Kompania
bo nie miałem żadnego deckbuildera, a Brzdęk wydał mi się ciekawszą wersją Wyprawy do El Dorado z munchkinowym klimatem.
Brzdęk jest bardziej...przygodowy, wesoły, munchkinowy właśnie. Niemniej, wyprawa to fajna gra, szczególnie dla eurograczy (bo jest bardziej policzalna).
Ja się mam za eurogracza i za wyprawą nie przepadam(chociaż mam, nie jest to gra zła). Dużo bardziej wole Brzdęka mimo losowości kosteczek - nad innymi rzeczami można jako tako panować, jak idzie o wyprawe dużo lepsza jest wersja z dodatku standalone, gdzie idzie się do 3 świątyń w dowolnej kolejności.
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Argue »

Miałem świąteczny voucher z pracy na 200 zł do wykorzystania w bezuzytecznych sklepach + empik.

W końcu nadarzyła się promka w Empiku i udało sie go wykorzystać.
Nowy Wspaniały Świat
Wielka Pętla
Gejsze
QueenDomino
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3388
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2063 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Ardel12 »

Millennium Blades - pojawiło się w planszostrefie to od razu myk do koszyka. Byłem sam graczem MTG, więc jestem bardzo ciekaw tego tytułu. Niestety recenzja Gambita i jego zachwalanie tylko wzmogły apetyt :D Ogram i może jeszcze załapię się na dostępne dodatki. Niestety KS wszystkie mnie ominęły, więc pozostaje polowanie w polskich sklepach.

Ucieczka z Alcatraz i Upiór w Muzeum - poprzednia część nawet mi podeszła, a w tej cenie to w sumie nie mam oporów by ograć i puścić dalej.

Drax - dodatek do MC. W sumie nie chciałem go kupować(jeszcze), ale by mieć wiszące zamówienie do dodawania kolejnych mythosów z AH trzeba było coś zamówić - wymusi to kupienie reszty strażników... trudno :D
Awatar użytkownika
rav126
Posty: 798
Rejestracja: 27 paź 2010, 00:56
Has thanked: 409 times
Been thanked: 506 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: rav126 »

Kilka gier bo była promka w Empiku i to same gry dla dzieci, bo z nimi ostatnio głównie gram :)

Zombie Kidz - bo chciałem sprawdzić czy dzieci wkręcą się w te koperty :)

Draftozaur - bo jak córka zobaczyła dinozaury, to nie mogła się zdecydować czy to czy ZK

Uno Flip - bo młodsza córka bardzo lubi Uno, a chcieliśmy spróbować czegoś innego

Dodatek do Najlepszej Gry o kotach bo był w promo, a gra nam się podoba :)
Awatar użytkownika
Dr. Nikczemniuk
Posty: 2821
Rejestracja: 19 paź 2016, 13:39
Has thanked: 447 times
Been thanked: 318 times

Re: Ostatnio kupiłem...bo...

Post autor: Dr. Nikczemniuk »

GLEN MORE II- klepnięty preorder, bo ładne, na wypasie, z ciekawą mechaniką wyboru akcji i jedyną w mojej kolekcji.
Kto nie widzi ciemności, nie będzie szukał światła.
ODPOWIEDZ