Planszowe plany weekendowe (PPW)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: mistrz_yon »

U mnie dzisiaj bez rewelacji ilościowych - jedynie 4 partie:
Teotihuacan (2 graczy - powrót po roku)
Aeon’s End Legacy (3 graczy)
Ride the Rails: Niemcy (2 graczy)
OMZ: Rewolta w Longsdale (solo)

Rewolta mnie wykończy, ale znalazłem pocieszenie na forach BGG. Generalnie, nie cierpię z tą grą sam - jest nas więcej. Dużo więcej... :lol:

Zaskakująco ciekawie się gra w Aeon’s End. Mechanicznie, bo story i wizualnie to jakieś totalnie infantylne (dla mnie oczywiście, no offence dla miłośników stylówki).

No i Teo fantastyczne... Zastanawiamy się tylko, kiedy włączyć do gry te wszystkie kafle modyfikujące planszę. Póki co, gramy na podstawce.

Wiadomość dnia: Młoda przyszła, że chce pograć w Paryż (ten od duetu Kramer&Kiesling). No tego się nie spodziewałem (ostatnio średnio ogarniała o gra się zapółkowala na dłużej) - będzie mocne otwarcie tygodnia chyba 8) 8) 8)
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 309
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 509 times
Been thanked: 176 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: nimsarn »

Spoiler:
Plany powyżej, a wykonanie...

W piątek niespodziewanie syn sięgnął po Farlight :shock: - graliśmy jedynie we dwójkę i muszę przyznać, że zamki kosmicznego ludwiczka dają radę, ale szału też nie robią,
W sobotę za to planszówki obrodziły: spodziewanym Sentientem - miło przegranym i "oddanym" Gangesem - w który udało mi się w bardzo złym stylu (na remisie w 3 osoby) wygrać.
W niedzielę za to była taka posucha, że musiałem sięgnąć po ORP Orzeł - którego przegrałem grając Krigsmarine.

Ogólnie weekend oceniam jako umiarkowanie udany - tzn. udało się zagrać w jedną z zaplanowanych pozycji :(
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: mistrz_yon »

nimsarn pisze: 22 mar 2021, 07:53 Plany powyżej, a wykonanie...

Ogólnie weekend oceniam jako umiarkowanie udany - tzn. udało się zagrać w jedną z zaplanowanych pozycji :(
Moim zdaniem, grunt że udało się pograć. Że nie w to, w co się chciało? Zdarza się...
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Tdx22 »

Hej :)
Miniony weekend minął pod znakiem Sword and Sorcery. W nadchodzacy nie będzie inaczej ;)
Teraz trwają przygotowania do tego aby było jeszcze więcej klimatu;)
MALUJEMY
Obrazek
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: 13thSON »

Tdx22 pisze: 24 mar 2021, 07:33
MALUJEMY
Też jestem w trakcie malowania i grania. Najpierw zmalowałem 2 bohaterów, którymi gramy i 5 gremlinów. Teraz maluję kolejne figurki po 2 (zielona i niebieska, z czego łupieżców pomalowałem obu zielonych).
W przerwie jeszcze zmajstrowałem insert, żeby wszystko w tym wielkim pudle miało swoje miejsce ;)
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: mistrz_yon »

U nas dzisiaj jesteśmy już po czwatej sesji w AE:Legacy. Czwarta sesja, czwarty rozdział - nie wiem, jakoś to (za) szybko idzie. AE było planowane na dzisiaj i dzisiaj poszło. Trochę smuteczek, bo liczyłem, że coś jeszcze zagramy, ale dzieciory nie chcą dzisiaj. No trudno.

Plany na jutro już nieco bardziej ambitne: Teotihuacan w późnym okresie preklasycznym (na 2 osoby), pewnie w tym samym składzie Ride the Rails USA. A we trójkę Paris i AE: Legacy. Dużo, nie wiem czy zdążymy i czy coś się nie przeniesie na niedzielę. Na krótkiej liście jest też Valley of the Kings i ostatni Azul. Nie wyobrażam też sobie niedzieli bez kolejnego podejścia do RTR.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: jakmis83 »

Nie mam planów.
Przede mną intensywny weekend, w którym nie ma czasu na planszówki.
Szkoda, ale nic na to nie poradzę.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: eveni »

Czytam instrukcję do Robinsona Crusoe, mam nadzieję że chociaż solo uda się jutro zagrać.
gregoff
Posty: 798
Rejestracja: 02 maja 2006, 22:55
Lokalizacja: Świecie nad Wisłą
Has thanked: 539 times
Been thanked: 163 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: gregoff »

U mnie wczoraj:
Inis na 4 osoby. Druga moja gra i pierwsza wygrana. Muszę wam powiedzieć, że ta gra to trochę zagwozdka dla mnie. Dużo tam planowania i zbierania odpowiedniego ukladu na planszy oraz decku kart. Konfliktów jak na lekarstwo w tych dwóch moich rozgrywkach. Wolę chyba bardziej bezpośrednie gry. Mimo to doceniam i z chęcią zagram jednak nie będzie to mój pierwszy wybór do gry.

Brzdęk z dodatkiem Świątynia Małpiego Króla. Pietwszy raz na 4 graczy i też pierwsza wygrana. Coraz bardziej mi ta gra się podoba. Szczególnie na większą ilość graczy jest lepiej mi opanować planowanie w tej grze. A na początku mojej przygody z nią wydawało mi się, ze nie pokochamy się.

Dzisiaj miały być Dylematy rozegrane ale odpadł nam jeden gracz i musimy odwołać spotkanie.
Jestem tak stary, że pamiętam internet do którego sie dzwoniło...
mecenas
Posty: 762
Rejestracja: 08 gru 2012, 01:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 58 times
Been thanked: 157 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: mecenas »

Wczoraj weszło Spirit Island. A dokładniej sromotna porażka przeciwko Szwedom. Kiepsko zagrałem pod wybrane duchy i od samego początku popełniane błędy zemscily (jak na przykład poświęcenie połowy Dahenow przy pierwszym ataku najeźdźców...)

Plan minimum na ten weekend to pożyczone od kolegi Kroniki Zbrodni. Ostatnia z głównych gier detektywistycznych która została mi do sprawdzenia.

Oprócz tego jak się znajdzie chwila to w planach jeszcze Baseball Highlights 2045, a reszta to jak starczy czasu.
Awatar użytkownika
kastration
Posty: 1218
Rejestracja: 08 kwie 2015, 21:37
Lokalizacja: Kalisz
Has thanked: 108 times
Been thanked: 430 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: kastration »

Wczoraj 5 i pół godzinna rozgrywka z kolegą w Hannibala Barkasa. Rewanż po ostatniej... niemal o połowę dłuższej partii. Znowu wygrana Rzymu i znowu niesamowita zabawa ze zwrotami akcji. Nie ma to jak wczesne rozpoczęcie weekendu katorżniczym tytułem :D
"Człowiek bez religii, jest jak ryba bez roweru"
Mia San Mia!
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Tdx22 »

Sword and sorcery....akt pierwszy trwa ;)
Obrazek
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
Awatar użytkownika
nimsarn
Posty: 309
Rejestracja: 04 lis 2005, 16:54
Lokalizacja: Z buszu! W centrum Zielonej Góry
Has thanked: 509 times
Been thanked: 176 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: nimsarn »

Planów nie było (taki cichy protest żeńskiej części rodziny, co do pojawienia się "nowej" gry po łangielsku) - była posucha...
Było tak sucho, że w końcu w niedziele zagrałem z synem w Saltlands - i przegraliśmy.. :|
Awatar użytkownika
13thSON
Posty: 647
Rejestracja: 26 mar 2015, 10:19
Has thanked: 83 times
Been thanked: 194 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: 13thSON »

Tdx22 pisze: 28 mar 2021, 00:43 Sword and sorcery....akt pierwszy trwa ;)
Obrazek
Akurat wczoraj tą misję zagraliśmy pierwszy raz i za pierwszym razem udało się wygrać.
Figurki na tym dłuższym kawałku mapy rozstawiłeś tylko do zdjęcia ?
Chcesz podziękować za wykonaną pracę? Postaw kawkę :) https://buycoffee.to/13thson
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Szewa »

Wszystkie moje plany weekendowe (mysthea, kawerna, arnak, zameczki burgundii) poszly w piach kiedy w piatek wieczorem zlapalem goraczke :(

Jedynie co udalo sie zagrac to we Wladce Pierscieni LCG (przez OCTGN) i skonczyc cala sage wrzucajac pierscien do ognia :)
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Tdx22 »

"Figurki na tym dłuższym kawałku mapy rozstawiłeś tylko do zdjęcia ?"
Nie. Tam była brama przywołań. I karta mówiła iż należy przywołać nowych wrogów. Gramy w 5 osób to trochę potworów przybywa :)
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: eveni »

Udało mi się wczoraj rozegrać pierwszą rozgrywkę w Robinsona i to nie solo, a w 2 osoby. Oczywiście przegraliśmy, ale wrażenia mamy bardzo pozytywne.
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: mistrz_yon »

U mnie miało być tak pięknie, a wyszło najgorzej chyba od początku roku. Ale to dlatego, że musiałem zmontować jakiś okołoplanszówkowy film i zeszło mieć dłużej. A potem mecz...
Ale za to leży już (od wczoraj) rozłożony Teo z dwoma pierwszymi modułami preklasyki i dzisiaj popołudniem walczymy.

A nie, sorry! W sobotę był Paris na 2 osoby i bawiliśmy się świetnie.
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Uncle_Grga »

U mnie w piątek i w sobotę zagościło This war of mi ne. Obydwa podejścia zakończone spektakularnymi porażkami.. za pierwszym razem było blisko.. niestety szóstego dnia zginęła ostatnia postać z pierwszego składu.. mimo to postanowilsmy jeszcze grac. Tyle, ze po siódmym w ogóle pozostala już tylko jedna postać.. wiec nie było co ratować. Skapitulowalismy.

Za drugim razem fatalnie rzucalismy i losowali karty. Mimo to do czwartego dnia było ok, zrealizowaliśmy cel rozdziału, mieliśmy wszystkie wyrwy zatkane, trochę surowców i pomysł na resztę gry. Nie chce spoilerowac, ale polasilismy się na pewne wydarzenie i.. nie było co zbierać.. :lol: piątego dnia poddalismy ludzkie wraki niezdolne do jakiejkolwiek aktywności.. :wink:

W sumie uświadomiłem sobie, że na tych kilka gier w TWOM.. nigdy jeszcze nie wygrałem. Gra zabija mnie bardziej niż Robinson.. :lol:
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Tdx22 »

W weekend znow zagości Sword&Sorcery :) na nowym stole bedzie się lepiej grac ;).
Obrazek
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
Awatar użytkownika
mistrz_yon
Posty: 705
Rejestracja: 26 kwie 2005, 11:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 158 times
Been thanked: 252 times
Kontakt:

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: mistrz_yon »

Ja w kwietniu planuję pograć w nieco starsze tytuły. Dzisiaj poszło De Vulgari Eloquentia, która po raz pierwszy doczekała się stołu po 10 latach... Mega tematyczne i bardzo się wkręciłem. Jutro powtórka, mam nadzieję.

Poza tym na krótkiej liście są:
- Valley of the Kings
- Teotihuacan
- Paris
- On the Origin of Species

Ale zmiany pewnie tutaj będą, bo taki to tylko jest plan...
Awatar użytkownika
Szewa
Posty: 866
Rejestracja: 10 sie 2016, 12:33
Has thanked: 353 times
Been thanked: 501 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Szewa »

Dosc niespodziewanie, ale udalo sie rozegrac dwie partyjki w Song of ice and fire - bitewniak. Zacny tytul, bardzo klimatyczny i swietnie sie przy nim bawilem, juz mysle o inwestycji w kolejne oddzialy. Szkoda, ze nie skonczyli serialu, bo mogl byc to jeden z najlepszych seriali ever :D
Top10:
1. A Song of Ice & Fire 2. Wojna o pierścień 3. Dominant Species 4. Brass: Birmingham 5. A Game of Thrones 2ed 6.Pax Renaissance 2ed 7. Tyrants of the Underdark 8. Zombicide:2nd 9. Empires: Age of Discovery
Honorowa: Lotr LCG
Uncle_Grga
Posty: 561
Rejestracja: 30 lis 2019, 12:07
Has thanked: 86 times
Been thanked: 284 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Uncle_Grga »

W sumie to już dzisiaj, tyle że wieczorem planuję przynajmniej po jednej partii Aury, Resa i tu już pewnie nie grać ale animowac jedną partyjkę Robinsona. Chyba zapodam Rodzinę, albo Uratuj Jenny. Taki jest plan, co wyjdzie zobaczymy..
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: eveni »

U mnie w planie normalnego grania (czyli nie solo) dopiero w niedzielę pierwsza partia w Anarchrony (instrukcja już przeczytana, zasady rozkminione). Dziś był Brzdęk w kosmosie na 2 ręcę i przegrałam sama ze sobą :lol:
Tdx22
Posty: 22
Rejestracja: 20 mar 2021, 20:50
Has thanked: 6 times
Been thanked: 1 time

Re: Planszowe plany weekendowe (PPW)

Post autor: Tdx22 »

Dziś będzie ponownie jak co tydzień Sword&Sorcery.
Kolejna figurka nabrała kolorow ;)

Obrazek

Obrazek
Top U-Boat , Sword&Sorcery, Alone, Machina Arcana, Zona Czarnobyla , War Of Warcraft wersja Pl :)
ODPOWIEDZ