Portal Ogarnij się!!!

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Kisun
Posty: 1131
Rejestracja: 12 lip 2015, 16:47
Lokalizacja: Gostyń (Wlkp)
Has thanked: 113 times
Been thanked: 133 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kisun »

Opisuję sytuację, której doświadczyłem 4 lata temu. Osoba, która wtedy tym się zajmowała już tam nie pracuje więc bardzo możliwe, że wszystko już jest pod tym względem cacy. Odniosłem się tylko do wspomnianego "dysonansu poznawczego", który mi pozostał. Cieszy mnie, że (jeżeli) w tym temacie się ogarnęli.
Pozostało mi też bardzo miłe wspomnienie kontaktu z Multim, który wtedy jako jedyny już był "ogarnięty" :)
Awatar użytkownika
VivoBrezo
Posty: 786
Rejestracja: 11 sie 2019, 10:56
Has thanked: 157 times
Been thanked: 534 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: VivoBrezo »

pcyzm pisze: 09 kwie 2021, 09:26

Ale wiecie, że to nie jest reklama robiona po TV i w ogóle masowe odsłony? ;) Bo jakość może nie jest ultra HD, nie ma znanego autora jako lektora i nie ma niesamowitych efektów specjalnych, ale... to jest materiał skrojony bodajże pod przerywnik w niszowym (jeśli patrzeć na całego YouTube) programie PlanszówkiTV. Portal jak chce to potrafi co pokazali na Portalconie, ale zasadniczo lepiej już jakby szlifowali gry niż sztukę produkcji wideo.
Ale ten film ma bardzo profesjonalna oprawę wizualną i lektora, który mógłby zapowiadac pociągi na dworcu i pasuje tutaj jak kwiatek do kożucha.
Jeśli byłbym klientem, który pierwszy raz natyka się na firmę Portal, wlaczylaby mi się lampka ostrzegawcza pod tytułem ,,czy ich produkty, są tak samo profesjonalnie traktowane, jak ten film promocyjny?"

Dobry wizerunek to jedna z najcenniejszych rzeczy jakie ma firma. Nie, Portal moze robić takie filmy jakie chce, natomiast w ogólnym rozrachunku, takie detale składają się potem na pewna całość.

Tym bardziej, że tu nawet lektor nie jest potrzebny. Bo sam film z ewentualnymi napisami w zupełności by wystarczył.
Cześć! Nie widzicie nas, ale możecie nas usłyszeć w podcaście Kości, Piony i Bastiony. Rozmawiamy o grach, które lubimy, bo życie jest za krótkie, na te słabe.
Kości, Piony i Bastiony Youtube
Kości, Piony i Bastiony Spotify
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 935
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: sliff »

Te 'zapowiedzi' mają po 700 wyświetleń nie przesadzajmy z tą profesjonalnością, poprawa przyjdzie z czasem.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

sliff pisze: 09 kwie 2021, 13:05 Te 'zapowiedzi' mają po 700 wyświetleń nie przesadzajmy z tą profesjonalnością, poprawa przyjdzie z czasem.
To też pewnie zależy od tego na ile dostają 'gotowce' od oryginalnych wydawców, przykładowo zapowiedź Coatl wygląda całkiem nieźle: https://youtu.be/PMqr0ZxHtG0

Ja doceniam to, że Portal jako jeden z niewielu wydawców ogarnia w ogóle materiały okołogrowe. Do Smartphone INC sami wcześniej nagrali gameplay, nie uzależniają się od kanałów recenzenckich. Coatl to też dobry przykład, w zeszły piątek ruszyła przedsprzedaż, w środę już były wrażenia z gry w 2 pionkach. Jak była kampania Wiedeńskiego to zrobili live'a z autorami. Proste? No a często jest tak, że konkurencja ogranicza się do posta na Facebooku albo zbiera chętnych na zakup gry tak aktywnie jak Phalanx na Freedom...
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 677 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: anitroche »

Ja na początkach mojego angażowani się w to hobby w ogóle nie zwracałam uwagi na to, z którego wydawnictwa gra pochodzi, więc jakbym zobaczyła taki filmik smartphone inc, to by miało to zerowy wpływ na moje postrzeganie wydawnictwa. Teraz jak coś tam więcej wiem w temacie i śledzę recenzentów itp., to znam jakość gier Portalu, bo zaczęłam zwracać uwagę na to co, kto wydaje. Jednocześnie również teraz ta reklama by ani mnie nie zachęciła ani nie zniechęciła do Portalu ani do gry, bo wiedzę o obu czerpię z solidniejszych źródeł niż krótki spot reklamowy. Więc jak dla mnie ta reklama to wartość dodana do szumu wokół gry, który poza wzrostem rozpoznawalności tytułu, z mojej perspektywy ani zachęca ani zniechęca - ot jest miejsce, gdzie po raz kolejny usłyszałam tytuł Smartphone Inc.

Natomiast co do kręcenia rozgrywek przez Portal, to to jest jak dla mnie masakra :D. Ja decyzję o zakupie gry podejmuję właśnie głównie po obejrzeniu pełnej rozgrywki (jeśli oczywiście nie mam okazji sprawdzić gry w życiu), no i te rozgrywki, które oni prezentują są bardzo źle nakręcone, nie mówiąc już o tym, że część graczy nie zna zasad i je myli, a Joanna, tak jak cenię jej wkład w dewelopowanie gier Portalu, to jako osoba prowadząca rozgrywkę i ucząca na nagraniu, to słabo jej to wychodzi (może po prostu brak praktyki i będzie lepiej ;)). No i dochodzi jeszcze fakt, że np. w Mezo to mieli wyznaczone, że mają zdaje się godzinę na pokazanie rozgrywki no i nie wyrobili się z pełną grą i przed fazą podliczania punktów i wyłonienia zwycięzcy po prostu zakończyli filmik, co dla mnie było bardzo słabe i poczułam, że straciłam tylko czas i już kolejnego gameplay'u z tej gry nie chciało mi się nawet szukać nigdzie. To już bym wolała, żeby nawiązali współpracę z kanałem na YT jakimś, co się "specjalizuje" w pokazywaniu rozgrywek albo po prostu umie to robić lepiej niż oni.

Poza tym jak głosi stare porzekadło "tylko ten się nie myli, kto nic nie robi", Portal robi dużo i w związku z tym też część rzeczy im nie wychodzi, bo często eksperymentują na żywca bez większego przemyślenia tematu mam wrażenie. Próbują coś zrobić i dopiero jak pomysł chwyci, to go ulepszają - patrz Planszówki TV, gdzie teraz używają green screena przy omawianiu tematów odcinka i nie jest to tylko siedzący IT i gadający do kamerki. Co prawda wolałabym, żeby od razu przy pierwszej próbie jakiegoś nowego przedsięwzięcia wykazywali nieco więcej profesjonalizmu, ale też rozumiem, że mają dużo pomysłów i względnie mało rąk do pracy, więc wygląda to jak wygląda. Jednak bardzo ich cenię za to, że robią dużo i próbują. No i za to, że wydają aż tyle tytułów, bo inne wydawnictwa mogłyby nie mieć tyle odwagi lub środków na ryzykowanie z wydaniem Die Macher, Barrage czy Cooper Island.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

anitroche pisze: 09 kwie 2021, 14:18 To już bym wolała, żeby nawiązali współpracę z kanałem na YT jakimś, co się "specjalizuje" w pokazywaniu rozgrywek albo po prostu umie to robić lepiej niż oni.
Ja też bardziej wolę jak opowiadają o wrażeniach z gry (Grzegorz np. ciekawie opowiada), ale trzeba przyznać, że gameplay'e z gier planszowych to... ogólnie trudny temat. Najlepiej to robią PogramyTV, ale to jednak ich główna działka (tworzenie treści) i widać, że wymaga to naprawdę zarówno czasu jak i znajomości 'sztuki', a i tak nie przynosi dziesiątek tysięcy widzów. Dla Portalu to jest i podejrzewam, że będzie to traktowane jako wyłącznie dodatek.

Od czasu do czasu współpracują z Watch It Played w temacie wideo instrukcji.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4728
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1457 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Mr_Fisq »

Ja mam wrażenie, że próba wpłynięcia na Portal Games, żeby zmienili swoje praktyki ma podobny charakter co próba wpłynięcia na producentów AGD, żeby nie postarzali sztucznie sprzętu...

Skoro pieniądze się zgadzają (co pokazuje kampania Robinsona), to nie ma co się przejmować narzekającymi...
Sprzedam: Lands of Galzyr , Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Mr_Fisq pisze: 09 kwie 2021, 16:05 Skoro pieniądze się zgadzają (co pokazuje kampania Robinsona), to nie ma co się przejmować narzekającymi...
Bo po prostu nadal większość ich Klientów jest albo zadowolona albo umiarkowanie zadowolona, a tendencja wydaję się wręcz wzrostowa. Jeśli nie zaliczą jakiejś spektakularnej wpadki po drodze to będą rosnąć wraz z rynkiem.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3556
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 451 times
Been thanked: 1057 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: psia.kostka »

Jak to mówią w Knurowie: "zażarło"!

Gra zażarła? Ale co to właściwie znaczy? Aaa, pelikany zażarły, to rozumiem.

Polecam na weekend bezkrytyczne komentarze ultrasów portalu pod filmikiem z krojenia Robinsonowej pieciozłotówki.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
feniks_ciapek
Posty: 2301
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1608 times
Been thanked: 936 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: feniks_ciapek »

psia.kostka pisze: 09 kwie 2021, 18:41 Jak to mówią w Knurowie: "zażarło"!

Gra zażarła? Ale co to właściwie znaczy? Aaa, pelikany zażarły, to rozumiem.

Polecam na weekend bezkrytyczne komentarze ultrasów portalu pod filmikiem z krojenia Robinsonowej pieciozłotówki.
Wydaje mi się, że ten komentarz jednak przekracza granice dobrego smaku. Jedna rzecz narzekać na wykonanie i strategie marketingowe, a druga obrażać innych za to, że akurat są w grupie docelowej.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

feniks_ciapek pisze: 10 kwie 2021, 07:46 Wydaje mi się, że ten komentarz jednak przekracza granice dobrego smaku. Jedna rzecz narzekać na wykonanie i strategie marketingowe, a druga obrażać innych za to, że akurat są w grupie docelowej.
Problem jest taki, że nawet w tym narzekaniu jest dużo ślepaków:

Przykład, kampania do Vienna Connection i uwagi co do bonusów. Wystarczyło spokojnie porównać wersję przedsprzedażową i retail, odfiltrować portalowy marketing i... po prostu samemu wybrać, bez spiny. Ja po tych 2 miesiącach jak kurz opadł nadal uważam, że dali całkiem niezłą ofertę (porównując ceny z innymi sklepami i to co się REALNIE dostaje).

Ostatnio był temat z Mystic Vale i wypraską (chociaż mocno ucichł) , a okazuje się, że Portal po prostu dorzucił do standardowego pudełka dodatki. Z tego co wiem, to wydanie jest cenowo dosyć atrakcyjne, w zamian oczywiście dostaje się tą wypraskę, która nie do końca została skrojona pod taki zestaw, chociaż z drugiej strony też chyba mocno nie uwiera. I teraz pytanie czy rzeczywiście jest to błąd czy z punktu widzenia klienta jednak fajnie, że 'wciśnięto' coś więcej niż podstawka.
Kin@a
Posty: 1272
Rejestracja: 27 lip 2015, 16:22
Has thanked: 16 times
Been thanked: 138 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kin@a »

pcyzm pisze: 10 kwie 2021, 11:54 Problem jest taki, że nawet w tym narzekaniu jest dużo ślepaków:
Ostatnio był temat z Mystic Vale i wypraską (chociaż mocno ucichł) , a okazuje się, że Portal po prostu dorzucił do standardowego pudełka dodatki.
Tu masz oczywiście rację, zwłaszcza, że wypraski się zazwyczaj wyrzuca. Przynajmniej ja tak robię bo nie są projektowane pod dodatki.
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 774
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 677 times
Been thanked: 787 times
Kontakt:

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: anitroche »

pcyzm pisze: 10 kwie 2021, 11:54 Ostatnio był temat z Mystic Vale i wypraską (chociaż mocno ucichł) , a okazuje się, że Portal po prostu dorzucił do standardowego pudełka dodatki. Z tego co wiem, to wydanie jest cenowo dosyć atrakcyjne, w zamian oczywiście dostaje się tą wypraskę, która nie do końca została skrojona pod taki zestaw, chociaż z drugiej strony też chyba mocno nie uwiera. I teraz pytanie czy rzeczywiście jest to błąd czy z punktu widzenia klienta jednak fajnie, że 'wciśnięto' coś więcej niż podstawka.
A to nie jest tak, że Portal zrobił edycję BigBox jakiej nie ma nigdzie na świecie? a w związku z tym zaprojektował taką wypraskę jaką dali do pudełka już wiedząc, że w pudełku będzie podstawka + dwa dodatki? przestałam śledzić tę grę, jak stwierdziłam, że chyba mi nie podejdzie, ale z tego coc pamiętam, to Portal się chwalił, że właśnie robi własną edycję Big Box, więc zła wypraska, to chyba jednak tylko ich wina :) Z drugiej strony, jak sam zauważyłeś, jakoś nikt się specjalnie na jej temat nie uskarża, więc albo nie jest z nią tak tragicznie, albo ludzie już mają dość narzekania na każdy błąd Portalu ;)
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

anitroche pisze: 10 kwie 2021, 13:48
pcyzm pisze: 10 kwie 2021, 11:54 Ostatnio był temat z Mystic Vale i wypraską (chociaż mocno ucichł) , a okazuje się, że Portal po prostu dorzucił do standardowego pudełka dodatki. Z tego co wiem, to wydanie jest cenowo dosyć atrakcyjne, w zamian oczywiście dostaje się tą wypraskę, która nie do końca została skrojona pod taki zestaw, chociaż z drugiej strony też chyba mocno nie uwiera. I teraz pytanie czy rzeczywiście jest to błąd czy z punktu widzenia klienta jednak fajnie, że 'wciśnięto' coś więcej niż podstawka.
A to nie jest tak, że Portal zrobił edycję BigBox jakiej nie ma nigdzie na świecie? a w związku z tym zaprojektował taką wypraskę jaką dali do pudełka już wiedząc, że w pudełku będzie podstawka + dwa dodatki? przestałam śledzić tę grę, jak stwierdziłam, że chyba mi nie podejdzie, ale z tego coc pamiętam, to Portal się chwalił, że właśnie robi własną edycję Big Box, więc zła wypraska, to chyba jednak tylko ich wina :) Z drugiej strony, jak sam zauważyłeś, jakoś nikt się specjalnie na jej temat nie uskarża, więc albo nie jest z nią tak tragicznie, albo ludzie już mają dość narzekania na każdy błąd Portalu ;)
Ten big box jako hasło odnosi się ponoć do zawartości, a nie pudełka i co za tym idzie samej wypraski. Na jakimś live'ie Trzewik mówił, że ich edycja jest na wypasie, tylko dla jednych może to być wyłącznie zaletą, ale dla części minus i ja to rozumiem, co nie zmienia faktu że gdybym był zainteresowany tym tytułem to raczej bardziej bym się cieszył mimo wszystko z takiego wydania w dobrej cenie, tym bardziej, że tych dodatków do gry jest więcej na horyzoncie (potencjalnie do wydania przez Portal).
Ostatnio zmieniony 10 kwie 2021, 17:35 przez pcyzm, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

Robiąc niefunkcjonalną podstawkę tylko podwyższasz koszty druku, a więc i koszt końcowy gry. Z punktu widzenia klienta jest to podwójny bezsens. Wyobraźcie sobie jakikolwiek grę, która przychodzi z customowym insertem, której nie da się upchnąć do niego postępując nawet zgodnie z instrukcją? To, że są tam dodatki byłoby spoko, gdyby klient mógł taniej kupić samą podstawkę i dokupić dodatki licząc się z ich niezmieszczeniem w pudełku. A tak, to Mystic Vale ma wszelkie przesłanki, by nazywać go produktem niedopracowanym pod tym względem. Ot, coś po drodze znowu się nie spięło.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Bart Henry pisze: 10 kwie 2021, 14:35 Robiąc niefunkcjonalną podstawkę tylko podwyższasz koszty druku, a więc i koszt końcowy gry. Z punktu widzenia klienta jest to podwójny bezsens. Wyobraźcie sobie jakikolwiek grę, która przychodzi z customowym insertem, której nie da się upchnąć do niego postępując nawet zgodnie z instrukcją?
Jak customowy? Cytując Gambita z wątku o samej grze: "Gra zawiera podstawkę i trzy dodatki. Natomiast pudełko i wypraska są dokładnie takie same, jak w podstawowej wersji gry".
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

W sensie, że przygotowany pod zawartość gry, w tym przypadku podstawki. Wytłoczenie takiego plastikowego insertu to nie są małe koszty. Chyba nikt by sobie nie dokupił insertu, który nie mieści gry (lub trzeba kombinować, by się zmieściła). Nazywalibyśmy taki produkt nieprzystosowanym do danej gry. Tutaj mamy takowy w pudełku, tylko ludzie przymkną oko, bo cena insertu jest ukryta w cenie gry. Ktoś kiedyś na tym forum napisał, że od braku insertu gorszy jest tylko niefunkcjonalny insert.

To pudełko bez problemu pomieściłoby pewnie i jeszcze jeden dodatek, ale insert jest zaprojektowany specjalnie pod podstawkę, więc marnuje się tam dużo miejsca na sztuczne odstępy. Niby big box, ale trzy trzech dodatkach już nie daje rady. Każdy niech sobie sam określi na ile mu to przeszkadza. Mnie osobiście nie przekonuje usprawiedliwianie tym, że wydanie jest "na wypasie", w szczególności, że akurat te dodatki podobno niewiele zmieniają. Jest to po prostu kolejne drobne niedociągnięcie, jakich w Portalu jest wiele.
pcyzm
Posty: 700
Rejestracja: 21 kwie 2020, 17:03
Has thanked: 210 times
Been thanked: 215 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: pcyzm »

Bart Henry pisze: 10 kwie 2021, 16:46 Jest to po prostu kolejne drobne niedociągnięcie, jakich w Portalu jest wiele.
Chyba akurat w tym przypadku bardziej kalkulacja albo kwestie logistyczne mogły być decydujące. Inna sprawa to trochę nadużywanie tego pojęcia 'big box', które jednak sugeruje coś większego od standardowego pudła
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 499 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Atk »

Nie no, jakich czasow dozylem. Ludzie dostaja wiecej niz standardowo, a im sie dalej cos nie podoba :D

Porownanie wypraski z gry do insertu, ktory nie miesci wszystkiego, miodzio :D (Nie wpsominajac o filmiku promocyjnym i czepianiu sie, ze portal robi to sam, a nie zatrudnia profesjonalistow :) ) Ja osobiscie w takie rzeczy inwestuje jak wiem, ze juz nie bedzie wiecej dodatkow, bo chyba to jest roznica miedzy wypraska, ktora najczesciej jest do wywalenia (hi brzdek w kosmosie :O) po kupieniu, bo czasami i samej podstawki dobrze nie da sie ulozyc, a insertem FINALNYM (nie takim co wyszedl zaraz po podstawce, a okazuje sie poniej, ze nie zmienisc dodatkow I TO JEST ZLY PRODUKT), ktory jest zaprojektowany pod wszystko (a i o to ciezko czasami, bo pewnie nikt sie nie spodziewal rok czy dwa temu, ze np takie Neroshima hex dostanie jeszcze kolejne armie)

Otwieram popcorn, poprawiajac sobie humor w poniedzialek, czytajac zale typowych polakow (typowy polak zawsze narzeka czego i ile by mu sie nie dalo) :) Licze na dobre dramy do ptk :) (co by nie bylo, proponuje wam ludzie wiecej luzu. Jeszcze troche, a dojdzie do tego, ze nie bedzie zadnych wyprasek bo po co? Tracic czas ludzi, pieniadze firmy itp, zeby pozniej dalej sluchac, ze cos komus sie nie podoba. Co mi akurat by wogole nie przeszkadzalo i to rozwiazanie bym szanowal, szczegolnie jakby wplynelo to na cene gry)
GL! HF!
https://images.app.goo.gl/2cf1RMomDEYjtQAs6
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Babik »

Atk pisze: 12 kwie 2021, 07:42 Otwieram popcorn, poprawiajac sobie humor w poniedzialek, czytajac zale typowych polakow (typowy polak zawsze narzeka czego i ile by mu sie nie dalo)
A dla mnie ta wypowiedź jest właśnie wypowiedzią takiego "typowego" Polaka, co to sam innego palcem wytknie, skrytykuje za prawo do uzasadnionej krytyki, z uśmiechem na twarzy oliwy do ognia doleje i z wypiekami na twarzy zasiądzie przed monitorem, aby prażoną kukurydzą zakąsić. Mierżą mnie zarówno wypowiedzi osób, co to "we własne gniazdo...", jak i takich, co to na "polakach" się znają dogłębnie, w poprawny sposób nie potrafiąc napisać zdania w ojczystym języku.
Przeglądając wątek od pierwszego, do przedostatniego posta zauważyłem, że dyskusja prowadzona była merytorycznie, nikt tu nikogo nie obrażał, a opinie wyrażane były w oparciu o faktyczne doświadczenia. Wolałbym jednak nadal czytać wypowiedzi przemyślane, czasem uzasadniane we właściwy sposób, a przede wszystkim szanujące zdanie i opinie innych wtedy, kiedy są wyrażone z klasą i kulturą. Na wypowiedzi jak ta z nad mojego posta są inne miejsca, popularniejsze nawet niż FGP i wolał bym, aby tam pozostały. Dziękuję.
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
Atk
Posty: 1406
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 499 times
Been thanked: 288 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Atk »

Widzisz, z mojej wypowiedzi, która w jakiś sposób była merytoryczną wyciągnąłeś tylko to, że cię obrażam, 🤦 gdzie jastwierdzilem fakt. Tu nie było niczego obrażającego, po prostu jesteśmy narodem narzekającym zawsze, wszędzie i na wszystko. Też kiedyś czułem się obrażony jak ktoś tak mówił, dopóki nie zacząłem pracować w delegacki po całej Europie i nie zobaczyłem na własne oczy, że tak jest faktycznie. Tak więc pozdrawiam. Udanego tygodnia.

Ps idąc logika niektórych tu osób, powinienem narzekać na portal, że w super cenie sprzedają mi smartphone z dodatkiem w 1 pudełku, a ja nie gram w 2 osoby praktycznie nigdy i nie potrzeba mi wszystkiego w jednym pudle, żeby więcej nosić 😃 (niestety nie wpisuje się w to całe narzekania, bo się cieszę, że mam dużo dobra w super cenie, a co nie potrzebne po prostu wyleci z pudełka na półkę i tyle).
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

Atk pisze: 12 kwie 2021, 07:42 Porownanie wypraski z gry do insertu, ktory nie miesci wszystkiego, miodzio :D (Nie wpsominajac o filmiku promocyjnym i czepianiu sie, ze portal robi to sam, a nie zatrudnia profesjonalistow :) ) Ja osobiscie w takie rzeczy inwestuje jak wiem, ze juz nie bedzie wiecej dodatkow, bo chyba to jest roznica miedzy wypraska, ktora najczesciej jest do wywalenia po kupieniu, bo czasami i samej podstawki dobrze nie da sie ulozyc, a insertem FINALNYM (nie takim co wyszedl zaraz po podstawce, a okazuje sie poniej, ze nie zmienisc dodatkow I TO JEST ZLY PRODUKT), ktory jest zaprojektowany pod wszystko (a i o to ciezko czasami, bo pewnie nikt sie nie spodziewal rok czy dwa temu, ze np takie Neroshima hex dostanie jeszcze kolejne armie)
Czyli według Ciebie wypraska, która nie potrafi sensownie zmieścić elementów gry jest ok, bo i tak się ją zazwyczaj wyrzuca? Nawet jeżeli to wypraska plastikowa, przez którą zapłaciłeś więcej za grę?

Trudno chyba firmie projektującej inserty stwierdzić, że dodatki do danej już nie wyjdą. Moje porównanie było proste - mając dodatki do gry nie kupisz insertu na samą podstawkę, co nie? A w przypadku Mystic Vale masz właśnie taką sytuację. Niepotrzebny problem dla klienta, którego można było uniknąć dołączając karteczkę z alternatywnym ułożeniem elementów w pudełku.
Atk pisze: 12 kwie 2021, 10:15 Ps idąc logika niektórych tu osób, powinienem narzekać na portal, że w super cenie sprzedają mi smartphone z dodatkiem w 1 pudełku, a ja nie gram w 2 osoby praktycznie nigdy i nie potrzeba mi wszystkiego w jednym pudle, żeby więcej nosić 😃 (niestety nie wpisuje się w to całe narzekania, bo się cieszę, że mam dużo dobra w super cenie, a co nie potrzebne po prostu wyleci z pudełka na półkę i tyle).
A dodatek do Smartphone Inc. też trudno zmieścić w dedykowane miejsca w wyprasce? Czy po prostu umiejętność logicznego rozumowania nie jest potrzebna pracując "w delegacki po całej Europie"?
karp
Posty: 184
Rejestracja: 28 maja 2019, 18:34
Has thanked: 27 times
Been thanked: 70 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: karp »

Bart Henry pisze: 12 kwie 2021, 11:25
Atk pisze: 12 kwie 2021, 07:42 Porownanie wypraski z gry do insertu, ktory nie miesci wszystkiego, miodzio :D (Nie wpsominajac o filmiku promocyjnym i czepianiu sie, ze portal robi to sam, a nie zatrudnia profesjonalistow :) ) Ja osobiscie w takie rzeczy inwestuje jak wiem, ze juz nie bedzie wiecej dodatkow, bo chyba to jest roznica miedzy wypraska, ktora najczesciej jest do wywalenia po kupieniu, bo czasami i samej podstawki dobrze nie da sie ulozyc, a insertem FINALNYM (nie takim co wyszedl zaraz po podstawce, a okazuje sie poniej, ze nie zmienisc dodatkow I TO JEST ZLY PRODUKT), ktory jest zaprojektowany pod wszystko (a i o to ciezko czasami, bo pewnie nikt sie nie spodziewal rok czy dwa temu, ze np takie Neroshima hex dostanie jeszcze kolejne armie)
Czyli według Ciebie wypraska, która nie potrafi sensownie zmieścić elementów gry jest ok, bo i tak się ją zazwyczaj wyrzuca? Nawet jeżeli to wypraska plastikowa, przez którą zapłaciłeś więcej za grę?
Za grę z papierowym insertem, też płacisz. :)
Awatar użytkownika
Kwestor
Posty: 250
Rejestracja: 13 lis 2019, 14:38
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 186 times
Been thanked: 90 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Kwestor »

Bart Henry pisze: 12 kwie 2021, 11:25 Czyli według Ciebie wypraska, która nie potrafi sensownie zmieścić elementów gry jest ok, bo i tak się ją zazwyczaj wyrzuca? Nawet jeżeli to wypraska plastikowa, przez którą zapłaciłeś więcej za grę?
<spoiler>Wypraska służy do tego, żeby gra się nie uszkodziła w transporcie. Obniża ilość zwrotów, jakby elementy latające po pudełku się nie uszkadzały, to większość gier nie miałaby wyprasek w ogóle.</spoiler> ;)
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 975
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Portal Ogarnij się!!!

Post autor: Bart Henry »

karp pisze: 12 kwie 2021, 11:45
Bart Henry pisze: 12 kwie 2021, 11:25
Atk pisze: 12 kwie 2021, 07:42 Porownanie wypraski z gry do insertu, ktory nie miesci wszystkiego, miodzio :D (Nie wpsominajac o filmiku promocyjnym i czepianiu sie, ze portal robi to sam, a nie zatrudnia profesjonalistow :) ) Ja osobiscie w takie rzeczy inwestuje jak wiem, ze juz nie bedzie wiecej dodatkow, bo chyba to jest roznica miedzy wypraska, ktora najczesciej jest do wywalenia po kupieniu, bo czasami i samej podstawki dobrze nie da sie ulozyc, a insertem FINALNYM (nie takim co wyszedl zaraz po podstawce, a okazuje sie poniej, ze nie zmienisc dodatkow I TO JEST ZLY PRODUKT), ktory jest zaprojektowany pod wszystko (a i o to ciezko czasami, bo pewnie nikt sie nie spodziewal rok czy dwa temu, ze np takie Neroshima hex dostanie jeszcze kolejne armie)
Czyli według Ciebie wypraska, która nie potrafi sensownie zmieścić elementów gry jest ok, bo i tak się ją zazwyczaj wyrzuca? Nawet jeżeli to wypraska plastikowa, przez którą zapłaciłeś więcej za grę?
Za grę z papierowym insertem, też płacisz. :)
Też płacisz, ale mniej, bo producent nie musi specjalnie tłoczyć dla niej formy.
Kwestor pisze: 12 kwie 2021, 17:29
Bart Henry pisze: 12 kwie 2021, 11:25 Czyli według Ciebie wypraska, która nie potrafi sensownie zmieścić elementów gry jest ok, bo i tak się ją zazwyczaj wyrzuca? Nawet jeżeli to wypraska plastikowa, przez którą zapłaciłeś więcej za grę?
<spoiler>Wypraska służy do tego, żeby gra się nie uszkodziła w transporcie. Obniża ilość zwrotów, jakby elementy latające po pudełku się nie uszkadzały, to większość gier nie miałaby wyprasek w ogóle.</spoiler> ;)
Dlatego zrobiono ją z plastiku, zamiast z papieru, uwzględniając przegródki na różne rodzaje kart, seems logic. ;)
Zablokowany