Posiadłość Szaleństwa / Mansions of Madness 2 ed (Nikki Valens)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
grzeslaw90
Posty: 1750
Rejestracja: 20 lis 2013, 18:53
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 179 times
Been thanked: 437 times
Kontakt:

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: grzeslaw90 »

jakmis83 pisze: 04 maja 2021, 10:21
grzeslaw90 pisze: 04 maja 2021, 09:34 Ucieczka jest przegenialna i jest to jak na razie mój ulubiony scenariusz lecz jest zbyt trudny na sam początek. Zdecydowanie nie wybacza błędów :)
Czy zbyt trudny? Nie będę się spierać, ponieważ wszystkie scenariusze potrafią dokopać :)
Na start na pewno zbyt trudny, bo nie mając obycia z grą nie wiesz czego się spodziewać, co tutaj jest bardzo ważne, bo jest w nim dosłownie wszystko :D

Edit. Dla przykładu my musieliśmy go przechodzić 3 razy żeby w końcu wygrać.
Awatar użytkownika
Shodan
Posty: 1236
Rejestracja: 24 cze 2017, 20:15
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 477 times
Been thanked: 447 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Shodan »

Brylantino pisze: 04 maja 2021, 10:16 Który dodatek byście polecali jako pierwszy do Posiadłości? (tak pytam z ciekawości póki co, bo podstawkę liznąłem) :)
Ulice Arkham - dużo kafli, fajne potworki, niezłe scenariusze (np. ten w muzeum). Następnie Przerażające Podróże - duży powiew świeżości, ciekawe miejscówki "w ruchu" (pociąg, tonący statek), a nawet mechanika zdrajcy.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Brylantino »

Shodan pisze: 04 maja 2021, 11:21
Brylantino pisze: 04 maja 2021, 10:16 Który dodatek byście polecali jako pierwszy do Posiadłości? (tak pytam z ciekawości póki co, bo podstawkę liznąłem) :)
Ulice Arkham - dużo kafli, fajne potworki, niezłe scenariusze (np. ten w muzeum). Następnie Przerażające Podróże - duży powiew świeżości, ciekawe miejscówki "w ruchu" (pociąg, tonący statek), a nawet mechanika zdrajcy.
Miejscówki w ruchu brzmią bardzo fajnie :) Mechanika zdrajcy mi raczej odpada, bo i tak gramy zawsze w 2 osoby.

Znacie miejsce, gdzie można dokupić komplet kości? Niestety w googlach wszystkie sklepy mają je jako niedostępne, a przyznam że wkurza mnie że przy 1/3 testów brakuje mi zawsze tej 1 kości do 6...
dzepciu
Posty: 30
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:47
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: dzepciu »

Ja kupowałem w sklepie czeskim, przesyłka do punktu odbioru wyszła ok. kilkunastu złotych, a przy okazji zamawiałem jeszcze inne rzeczy po angielsku. Osobiście polecam zawsze poszukać u naszych południowych sąsiadów takich rzeczy, jak nie ma u nas ;>
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Brylantino »

Nawet się udało dorwać set na Planszomanii :) Ale dzięki za podpowiedź z Czechami - pewnie kiedyś wykorzystam :)
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

dzepciu pisze: 04 maja 2021, 13:23 Ja kupowałem w sklepie czeskim, przesyłka do punktu odbioru wyszła ok. kilkunastu złotych, a przy okazji zamawiałem jeszcze inne rzeczy po angielsku. Osobiście polecam zawsze poszukać u naszych południowych sąsiadów takich rzeczy, jak nie ma u nas ;>
Masz może namiary na ten sklep?😀
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Babik
Posty: 245
Rejestracja: 08 maja 2013, 18:55
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 214 times
Been thanked: 72 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Babik »

Brylantino pisze: 04 maja 2021, 13:08 Znacie miejsce, gdzie można dokupić komplet kości? Niestety w googlach wszystkie sklepy mają je jako niedostępne, a przyznam że wkurza mnie że przy 1/3 testów brakuje mi zawsze tej 1 kości do 6...
Sam dokupiłem z miesiąc temu, choć nie pamiętam gdzie ale tu widnieje jako dostępne:
"Życie społeczne wyposażone jest w ponadbiologiczne formy użyczające mu wyższe wartości w postaci zabaw lub gier. W nich właśnie społeczeństwo wyraża swoje poglądy na świat i życie".
Johan Huizinga, Homo ludens
dzepciu
Posty: 30
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:47
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: dzepciu »

jakmis83 pisze: 04 maja 2021, 14:00
dzepciu pisze: 04 maja 2021, 13:23 Ja kupowałem w sklepie czeskim, przesyłka do punktu odbioru wyszła ok. kilkunastu złotych, a przy okazji zamawiałem jeszcze inne rzeczy po angielsku. Osobiście polecam zawsze poszukać u naszych południowych sąsiadów takich rzeczy, jak nie ma u nas ;>
Masz może namiary na ten sklep?😀
Brałem stamtąd też m.in. opowiadanie z kartami do Horroru w Arkham lcg, bo w Polsce poznikały ;>

A ta planszomania jakoś mi się nie pojawiała w wynikach wyszukiwania, szkoda.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

Brylantino pisze: 04 maja 2021, 10:16 Który dodatek byście polecali jako pierwszy do Posiadłości? (tak pytam z ciekawości póki co, bo podstawkę liznąłem) :)
Oczywiście Przerażające Podróże. Mechanika nie ma tu nic do rzeczy. Jest parowóz, jest dodatek w kolekcji.

A tak serio to polecam scenariusze DLC. Wychodzi chyba z 3xtaniej za scenariusz, nie masz nowych płytek do przewalania przy grze. Nowe postacie mają marginalny wpływ na grę. Osobiście losuje przed każdą partią postacie. Nowe mechaniki działają tylko w konkretnych scenariuszach więc nie możemy mówić o Posiadłości Szaleństwa 2ED jak o platformie.

Mam wrażenie, że 1 ED była o wiele bardziej regrywalna.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

Ale ktoś tutaj na forum pisał, że scenariusze DLC są słabsze.
Jak nie chcesz przewalania kafelków, zamiast tego do znudzenia będę zachęcać do korzystania z Valkyrii, gdzie może tych scenariuszy nie ma zbyt dużo, ale są za to dopracowane, opowiadają świetne historie i w przeciwieństwie do DLC, nie musisz za nie płacić.
Plus regularnie apka jest aktualizowana.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

I najprawdopodobniej dzisiaj będę ją instalował. Zmierzam do tego, że te dodatki do MoM2ed są drogie, przeładowane plastikiem ale tylko po to aby podbić cenę. Z dużych potworów z Podróży to chyba żadnego nie zobaczyłem. Czuję , że potencjału MoM nie rozwinął w pełni.
Pamiętam, że w 1ed był, chyba w podstawce, taki scenariusz, gdzie ST mógł Shoggothami zasypywać graczy. Brakuje mi takich tematycznych interakcji z tymi wielkimi potworami. Oczywiście ST widział co się dzieje i mógł sterować jak chce wprowadzając graczy np w konsternację, dlaczego potwór za nimi nie idzie. Mógł ST ustawić potwora na klatce schodowej, bo wiedząc, gdzie badacze muszą iść wymuszał na nich uniki lub objazd. W 2ed, brakuje tego uczucia zorientowanie przygody na badaczach. Fajne jest, że czas w grze mija i możemy czegoś nie zrobić a to nas później męczy, ale jednak gdzieś tu klimat bycia obserwowanym uciekł. Zatrzaskujace drzwi, gasnące światło w holu. Nie działo się to w 1ed bez przyczyny, tak jak mam wrażenie dzieje się w 2ed.

Czekam aż młodszy syn podrośnie bo wtedy do pary z chrześniakiem żony będę miał 3 badaczy do maltretowania. Podstawka i 2 duże dodatki to naście scenariuszy, więc ogrom grania.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2021, 15:40 przez szczudel, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Brylantino
Posty: 1385
Rejestracja: 19 lut 2013, 22:30
Lokalizacja: Kraków
Been thanked: 192 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Brylantino »

jakmis83 pisze: 05 maja 2021, 15:01 Ale ktoś tutaj na forum pisał, że scenariusze DLC są słabsze.
Jak nie chcesz przewalania kafelków, zamiast tego do znudzenia będę zachęcać do korzystania z Valkyrii, gdzie może tych scenariuszy nie ma zbyt dużo, ale są za to dopracowane, opowiadają świetne historie i w przeciwieństwie do DLC, nie musisz za nie płacić.
Plus regularnie apka jest aktualizowana.
A tez z Valkirii są też w w wersji PL?
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

Dodatki faktycznie są drogie, ale dla mnie kluczowe są w nich nowe kafelki. Różnorodność w kartach i tak jest spora. Potwory są zapewne zależne od liczby graczy i czasu zmarnowanego na włóczenie się, więc faktycznie może być tak, że grając we dwie osoby albo kończąc scenariusze szybko, jakieś mogą w ogóle się nie pojawić.

Za to nowe kafle są fantastycznym dodatkiem. Te w Posiadłości są świetnie, rewelacyjnie narysowane, wyraźne i rzeczywiście przedstawiają miejsce, w którym są badacze. To nie są jakieś dość abstrakcyjne mapy, jak w Descencie. W Posiadłosci skala jest zwykle bardzo fajnie oddana, a klimat, jaki budują obrazki kolejnych pomieszczeń rewelacyjny. Pociąg, statek, sterowiec z Przerażających podróży, świątynie ze Scieżki Węża, muzeum z Ulic Arkham, jadłodajnia, główny hol posiadłości, przystań i uliczki Insmouth. To wszystko robi świetne wrażenie na stole i za nowe kafle jestem gotów płacić, chociaż sam narzekam, że nie ma tego gdzie trzymać. Dla nowych kafli zdecydowanie warto kupować dodatki, bo każdy przenosi nas w zupełnie inne miejsce i to miejsce mamy przed oczyma w czasie gry. A figurki faktycznie pojawiają sie i znikają, chociaż moim zdaniem też dodają klimatu.

Z szukaniem kafli nie ma problemu, jeśli zapamięta się, że wykorzystywane w rozgrywce będą zawsze wyłącznie kafle z podstawki i jednego dodatku. Wynika to z założeń FFG, wg których każdy dodatek jest niezależny od innych i można je kupować w dowolnej kolejności. Jeśli więc pojawi się dodatek z dodatku Za progiem, to wiadomo, że z żadnego inngo dodatku kafli nie będzie. Przynajmniej mnie się nigdy nie zdarzyło mieszanie dodatków.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

Brylantino pisze: 05 maja 2021, 15:33
jakmis83 pisze: 05 maja 2021, 15:01 Ale ktoś tutaj na forum pisał, że scenariusze DLC są słabsze.
Jak nie chcesz przewalania kafelków, zamiast tego do znudzenia będę zachęcać do korzystania z Valkyrii, gdzie może tych scenariuszy nie ma zbyt dużo, ale są za to dopracowane, opowiadają świetne historie i w przeciwieństwie do DLC, nie musisz za nie płacić.
Plus regularnie apka jest aktualizowana.
A tez z Valkirii są też w w wersji PL?
Tak, dla przykładu: z rozszerzeniem nie mam tylko Ścieżki Węża. Po użyciu filtrów i włączenia polskiego wyszło mi 11 scenariuszy.
Podobno kilka z nich jest tak zrobionych, że za każdym razem scenariusze się różnią przez zastosowanie zmiennych.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

arian pisze: 05 maja 2021, 15:50 Dodatki faktycznie są drogie, ale dla mnie kluczowe są w nich nowe kafelki. Różnorodność w kartach i tak jest spora. Potwory są zapewne zależne od liczby graczy i czasu zmarnowanego na włóczenie się, więc faktycznie może być tak, że grając we dwie osoby albo kończąc scenariusze szybko, jakieś mogą w ogóle się nie pojawić.
Uważam, że skandaliczna jest ilość scenariuszy w fizycznych dodatkach. Nie nacieszę się tym parowozem i wagonami jak będę miał tylko jeden scenariusz z nim.
Gdyby duży fizyczny dodatek oferowałby 5-6 scenariuszy brałbym każdy.

FFG trochę się rozpuściło tym, że w LCG Horroru w Arkham ludzie płacą po 60pln za scenariusz, to im się uroiło, że to jest ok w MoM.
Ostatnio zmieniony 05 maja 2021, 18:03 przez szczudel, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: arian »

szczudel pisze: 05 maja 2021, 17:56 Uważam, że skandaliczna jest ilość scenariuszy w fizycznych dodatkach. Nie nacieszę się tym parowozem i wagonami jak będę miał tylko jeden scenariusz z nim.
Gdyby duży fizyczny dodatek oferowałby 5-6 scenariuszy brałbym każdy.
Zgadzam się. Ja chciałbym, żeby chociaż dało się właśnie dokupić jakieś DLC do poszczególnych dodatków, a nie tylko do podstawki (faktycznie tak to wygląda, że DLC musi uwzględniać, że ktoś nie posiada żadnego dodatku). Z jednej strony to fajne, bo możesz kupić DLC nie kupując nic więcej. Z drugiej ja bym chętnie nawet zapłacił te dwadzieściaparę złotych za dodatkowy scenariusz do pobrania, gdybym mógł w większym stopniu wykorzystać każde rozszerzenie.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

Rzucałbym te 20ki w FFG za każdy scenariusz z pociągiem tak, że by podnosić z podłogi nie nadążali.
jakmis83
Posty: 1176
Rejestracja: 22 maja 2015, 14:31
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 130 times
Been thanked: 141 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: jakmis83 »

szczudel pisze: 05 maja 2021, 17:56
arian pisze: 05 maja 2021, 15:50 Dodatki faktycznie są drogie, ale dla mnie kluczowe są w nich nowe kafelki. Różnorodność w kartach i tak jest spora. Potwory są zapewne zależne od liczby graczy i czasu zmarnowanego na włóczenie się, więc faktycznie może być tak, że grając we dwie osoby albo kończąc scenariusze szybko, jakieś mogą w ogóle się nie pojawić.
Uważam, że skandaliczna jest ilość scenariuszy w fizycznych dodatkach. Nie nacieszę się tym parowozem i wagonami jak będę miał tylko jeden scenariusz z nim.
Gdyby duży fizyczny dodatek oferowałby 5-6 scenariuszy brałbym każdy.

FFG trochę się rozpuściło tym, że w LCG Horroru w Arkham ludzie płacą po 60pln za scenariusz, to im się uroiło, że to jest ok w MoM.
No nie do końca. Posiadłość wyszła pierwsza, potem był AH LCG.
Moje Gry
Jeśli nie wiesz, jak masz zagrać, poczekaj, aż twojemu przeciwnikowi przyjdzie do głowy jakaś idea. Możesz być pewny, że będzie to idea fałszywa.
Siegbert Tarrasch
Faello
Posty: 230
Rejestracja: 13 sie 2008, 09:53
Lokalizacja: Breslau
Has thanked: 34 times
Been thanked: 54 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: Faello »

.
Ostatnio zmieniony 13 cze 2024, 19:46 przez Faello, łącznie zmieniany 1 raz.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

Uważam, że 1ed miała lepszy klimat. Jest to mocno subiektywne odczucie, bo dla kogoś odkrywanie nowych pomieszczeń może być lepsze. Dla mnie jednak realne śledztwo, gdy trzeba słuchać gdzie iść i co zrobić zamiast po prostu rozłazić się po posiadłości aż się trafi na coś do zrobienia bardziej przemawia.

Prowadząc 1ed trzeba było graczom przypominać, że mają zadanie bo inaczej na bank się gubili. To plus setup time byly zapewne głównymi powodami do wprowadzenia 2ed. Miało być łatwiej i kropka.
Nie wiem czy wiesz, ale w 1ed mogłeś sprawić, że gracze do osiągnięcia celu mogli wykonać np 16 akcji albo nawet do 40. Jak się domyślasz w grze, w której była skończona ilość rund potrafiło to decydować czy scenariusz był wykonywalny przy pierwszym podejściu. Diametralnie inaczej też potrafił ten sam scenariusz wyglądać. Tzn raz trzeba było iść zachod-północ wschód innym razem północ-wschod-zachod. Nie rozumiem jak można było tego nie odwzorować z pomocą apki, bo wiele scenariuszy polega na tym samym co do joty ( tak czytalem na BGG i w przypadku ch6ba dwóch sam zaobserwowalem).
dzepciu
Posty: 30
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:47
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: dzepciu »

Pozwolę sobie zabrać głos odnośnie jednego ze scenariuszy, które są do kupienia w aplikacji - Altered fates.

Chcieliśmy pokazać dwójce znajomych grę, bo ją polecaliśmy i stwierdziliśmy, że spróbujemy właśnie ten scenariusz. No i nie mogę go ocenić zbyt wysoko, bo jedna z rzeczy się nam zbugowała, przez co w połączeniu z szaleństwem jednego z badaczy doprowadziło do tego, że ukończenie scenariusza było właściwie nierealne. Opiszę w spoilerze co się wydarzyło starając się nie zdradzać zakończenia.
Spoiler:
Finał był taki, że połączenie buga gry z jedną z kart szaleństwa sprawiły, że scenariusz trwał ponad dwa razy dłużej niż powinien, a część osób nie miała praktycznie co robić - poza próba przetrwania. I było to tym bardziej irytujące, że taka sytuacja miała miejsce pomimo tego, że wszystko wcześniej zostało przez wszystkich badaczy prawidłowo wykonane. Nie miałem takich przygód w innych scenariuszach - zarówno tych oficjalnych jak i tych z valkyrie.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

dzepciu pisze: 06 maja 2021, 00:28 Pozwolę sobie zabrać głos odnośnie jednego ze scenariuszy, które są do kupienia w aplikacji - Altered fates.

Chcieliśmy pokazać dwójce znajomych grę, bo ją polecaliśmy i stwierdziliśmy, że spróbujemy właśnie ten scenariusz. No i nie mogę go ocenić zbyt wysoko, bo jedna z rzeczy się nam zbugowała, przez co w połączeniu z szaleństwem jednego z badaczy doprowadziło do tego, że ukończenie scenariusza było właściwie nierealne. Opiszę w spoilerze co się wydarzyło starając się nie zdradzać zakończenia.
Spoiler:
Finał był taki, że połączenie buga gry z jedną z kart szaleństwa sprawiły, że scenariusz trwał ponad dwa razy dłużej niż powinien, a część osób nie miała praktycznie co robić - poza próba przetrwania. I było to tym bardziej irytujące, że taka sytuacja miała miejsce pomimo tego, że wszystko wcześniej zostało przez wszystkich badaczy prawidłowo wykonane. Nie miałem takich przygód w innych scenariuszach - zarówno tych oficjalnych jak i tych z valkyrie.
Na moje to coś się gubisz w zeznaniach :P
Spoiler:
dzepciu
Posty: 30
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:47
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: dzepciu »

Za duży obrazek, więc wrzucam wszystko w spolier.
Spoiler:
Tak to mniej więcej wyglądało, więc nie wiem skąd poruszona kwestia "gubienia się w zeznaniach", ale chętnie zapoznam się z jej nieco szerszym rozwinięciem, aby ewentualnie wyeliminować błąd - bo z perspektywy czasu nie widzę, w którym miejscu mógłby on nastąpić.
szczudel
Posty: 1447
Rejestracja: 19 maja 2010, 21:19
Has thanked: 103 times
Been thanked: 142 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: szczudel »

Chyba rozumiem co czułeś grając w ten scenariusz bo zupełnie nie mam pojęcia co się u was dzialo po twoich dwóch postach ;)
Spoiler:
Generalnie mi się dyskutowany scenariusz podobał Grałem go jakoś w zeszłym tygodniu. Był fajny twist w pewnym momencie, różne sposoby osiągnięcia celu i wreszcie zobaczyłem w 2ed potwora XL na planszy.
dzepciu
Posty: 30
Rejestracja: 05 sty 2014, 23:47
Lokalizacja: Kraków/Warszawa
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Mansions of Madness / Posiadłość Szaleństwa 2 ed (Nikki Valens)

Post autor: dzepciu »

Ja byłem pozytywnie nastawiony na początku, bo po 20 minutach miałem dużo śmiechu i mogłem odpalać popcorn. Natomiast potem się wszystko popsuło.

Odpowiedź w spoilerze:
Spoiler:
ODPOWIEDZ