Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
mementomoris
Posty: 145
Rejestracja: 21 wrz 2020, 12:09
Has thanked: 66 times
Been thanked: 41 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: mementomoris »

karmazynowy pisze: 10 sie 2021, 12:42
mementomoris pisze: 10 sie 2021, 12:12 Na FB ktoś od Albi napisał, że nakład był czterocyfrowy. Wynika z tego, że przynajmniej 10000 sztuk musiało pójść.
1000 to już 4 cyfry.
Hah, fakt. Zapomniałem, że "1" też się liczy. ;)
MgK1989
Posty: 322
Rejestracja: 10 cze 2014, 10:34
Has thanked: 54 times
Been thanked: 126 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: MgK1989 »

Już stoją po prawie 400 w niektórych sklepach „od ręki”…. Noc cóż poczekam na dodruk…tak jak bym nie miał w co grać xD
Awatar użytkownika
RUNner
Posty: 4164
Rejestracja: 02 lip 2013, 12:25
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1028 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: RUNner »

I tak sporo osób się od tej gry odbije, więc tylko czekać na rynek wtórny, a jak ktoś musi mieć nówkę, to do jesieni już blisko ;)
Nie marnuję już czasu. Wolę grać ;)
Sprzedam https://www.gry-planszowe.pl/viewtopic.php?t=64690
Awatar użytkownika
leszczorek
Posty: 55
Rejestracja: 17 sty 2017, 22:46
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 4 times
Been thanked: 26 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: leszczorek »

spokojnie, ja swój egzemplarz pewnie będę opychał za miesiąc xD
Gatzky
Posty: 217
Rejestracja: 31 sie 2017, 11:47
Has thanked: 15 times
Been thanked: 35 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Gatzky »

Co do nakładu- w momencie pierwszej przedsprzedaży na stronie albipolska.pl (tej z 25 lipca chyba) udało mi się wepchnąć do koszyka 1911 sztuk gry. Podejrzewam że część tego jeszcze się pojawi w sklepach typu aleplanszowki.

Patrzę na to z tej strony- sam byłem zajarany mega (ale stwierdziłem że w ciemno nie biorę, mimo iż kusi), maaasa osób kupuje obecnie gry, znacznie więcej niż te trzy lata temu, JoTL jest od dawna praktycznie na każdej grupie planszowkowej sprzedawane jako Gloomhaven killer, GH jako TOP1 gier. Masa ludzi na pewno się na to rzuciła- sami widzieliście że za każdym razem jak gra się pojawiała, znikała w chwilę.
Widząc to zupełnie nie dziwi mnie sprzedaż przez sklepy powyżej SCD- przez wszystkie. Nawet jak to Twój ulubiony sklep internetowy, zauważ że większość gier sprzedaję bo minimalnej marży. JoTL zejdzie i za 270, i za 300 pewnie też. Nakręcono taką podaż, że każdy sklep chce zarobić.


Każdy wiedział jaki "hicior" się szykuje. Już pierwsze przedsprzedaże to pokazały. A że Albo sprzedaję po 90% SCD- cóż, portal w sklepie ma większość swoich gier za 80% więc to i tak nie największy rywal sklepów (z segmentu producenckiego).
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: litk »

Nakręcono taką podaż, że każdy sklep chce zarobić.
Sklepy nie zarabiają tylko ludzie.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: PytonZCatanu »

litk pisze: 10 sie 2021, 15:40
Nakręcono taką podaż, że każdy sklep chce zarobić.
Sklepy nie zarabiają tylko ludzie.
Sklepy to nie ludzie, to ideologia 😜😜
Awatar użytkownika
addekk
Posty: 642
Rejestracja: 28 gru 2018, 11:54
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 44 times
Been thanked: 103 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: addekk »

PytonZCatanu pisze: 10 sie 2021, 15:55
litk pisze: 10 sie 2021, 15:40
Nakręcono taką podaż, że każdy sklep chce zarobić.
Sklepy nie zarabiają tylko ludzie.
Sklepy to nie ludzie, to ideologia 😜😜
Spirala sklepów nienawiści
Weźże chodźże grać BGG
M_T
Posty: 82
Rejestracja: 24 sie 2019, 21:35
Has thanked: 353 times
Been thanked: 22 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: M_T »

odmu pisze: 10 sie 2021, 07:27 W glosariuszu na stronach 26-27 jest rozpiska mechaniki ruchu potworów w jednym miejscu.
A nie-potworów?
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aeiou871 »

M_T pisze: 10 sie 2021, 18:55
odmu pisze: 10 sie 2021, 07:27 W glosariuszu na stronach 26-27 jest rozpiska mechaniki ruchu potworów w jednym miejscu.
A nie-potworów?
W glosariuszu pod hasłem Ruch. Kolega miał na myśli znajdowanie skupienia (celu) przez potwory i konsekwencje dla ruchu potworów, przykłady znajdują się na końcu glosariusza (swoją drogą ciekawe czy poprawili błędy z angielskiej wersji, jeśli ktoś ma polską, mógłby wstawić zdjęcie tych przykładów)
odmu
Posty: 118
Rejestracja: 23 wrz 2011, 22:18
Lokalizacja: Trzebnica
Has thanked: 12 times
Been thanked: 15 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: odmu »

M_T pisze: 10 sie 2021, 18:55
odmu pisze: 10 sie 2021, 07:27 W glosariuszu na stronach 26-27 jest rozpiska mechaniki ruchu potworów w jednym miejscu.
A nie-potworów?
Założyłem, że mówimy o ruchu potworów, bo ten w instrukcji wstępnej był trochę rozbity (chyba pomiędzy trzy rozdziały). Ruch postaci był opisany w dwóch miejscach z tego co pamiętam, ale w drugim dochodziły chyba tylko zasady skoku. Ruch jest też podsumowany w glosariuszu w jednym miejscu (str 14 PL).
aeiou871 pisze: 10 sie 2021, 19:33 (swoją drogą ciekawe czy poprawili błędy z angielskiej wersji, jeśli ktoś ma polską, mógłby wstawić zdjęcie tych przykładów)
Jeśli chodzi o zdjęcia ruchów to wyglądają tak samo jak w glosariuszu, który znalazłem na bgg:
https://boardgamegeek.com/filepage/2074 ... n-glossary
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aeiou871 »

odmu pisze: 10 sie 2021, 20:25

Jeśli chodzi o zdjęcia ruchów to wyglądają tak samo jak w glosariuszu, który znalazłem na bgg:
https://boardgamegeek.com/filepage/2074 ... n-glossary
no to są tak samo błędne jak w oryginale, do którego jest errata online i była dostępna dla "zajebistych" tłumaczy
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3572
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1059 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: psia.kostka »

aeiou871 pisze: 10 sie 2021, 20:40
odmu pisze: 10 sie 2021, 20:25

Jeśli chodzi o zdjęcia ruchów to wyglądają tak samo jak w glosariuszu, który znalazłem na bgg:
https://boardgamegeek.com/filepage/2074 ... n-glossary
no to są tak samo błędne jak w oryginale, do którego jest errata online i była dostępna dla "zajebistych" tłumaczy
Czy rozpoczynamy juz flejm o tym jak Albi spitolilo 1sze wydanie Szczek Lwa?
<popcorn ready> :twisted:
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: litk »

Ktoś znalazł już jakieś babole? Jak dla mnie dziwny jest dwa razy powtórzony ten sam akapit na stronie 4 Instrukcji wprowadzającej zaczynający się od słów "Wyciągnijcie woreczek z potworem o nazwie...", a niżej "1) Ta ikona pokazuje..." tu nie ma żadnej ikona tylko jest wypunktowanie. W instrukcji o nazwie "Witamy w Gloomahven" jest mowa o Chochilakch Czarnym i Krwawym, ale chyba tego drugiego nie ma, jest tylko Chochlik Krwi.

A teraz pytania o samą rozgrywkę jak zaznaczać obrażenia potworów oraz jak potwory korzystają z talii zdolności, czy może nie korzystają w scenariuszu nr 1?
no to są tak samo błędne jak w oryginale, do którego jest errata online i była dostępna dla "zajebistych" tłumaczy
Jeśli tak to jak można tego nie wziąć pod uwagę robiąc polskie tłumaczenie?
Ostatnio zmieniony 10 sie 2021, 21:14 przez litk, łącznie zmieniany 2 razy.
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aeiou871 »

psia.kostka pisze: 10 sie 2021, 20:52
aeiou871 pisze: 10 sie 2021, 20:40
odmu pisze: 10 sie 2021, 20:25

Jeśli chodzi o zdjęcia ruchów to wyglądają tak samo jak w glosariuszu, który znalazłem na bgg:
https://boardgamegeek.com/filepage/2074 ... n-glossary
no to są tak samo błędne jak w oryginale, do którego jest errata online i była dostępna dla "zajebistych" tłumaczy
Czy rozpoczynamy juz flejm o tym jak Albi spitolilo 1sze wydanie Szczek Lwa?
<popcorn ready> :twisted:
możesz to nazywać "flejmem", ale tylko stwierdziłem fakt. Po dzisiejszej deklaracji (poniżej) spodziewałbym się tłumaczenia bez błędów oryginału.
Spoiler:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3572
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1059 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: psia.kostka »

aeiou871 pisze: 10 sie 2021, 20:57 możesz to nazywać "flejmem", ale tylko stwierdziłem fakt. Po dzisiejszej deklaracji (poniżej) spodziewałbym się tłumaczenia bez błędów oryginału.
Spoiler:
Nie no, bardzo dobrze ze jestes czujny i wylapales brak poprawki w PL wydaniu. Flejm to dopiero potencjalna odpowiedz community na Twoje znalezisko :D

Swoja droga kim jest ta pani Magdalena Wlodarczyk? To jakis pracownik Albi do kontaktu z klientem?
- ujawnia ceny hurtowe ze sklepami
- "kumpelski" jezyk komunikacji

Czy Albi Polska to trzech ziutkow z garazu? (czyli polski standard branzy planszowkowej)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Albi jest czeskie, nawet gdy idą z Czech, więc możliwe, że to garażowa firma w PL ;)

Co do odsprzedawania przez graczy którzy się odbiją... Oni też dadzą wysokie ceny na razie ;)
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: aeiou871 »

litk pisze: 10 sie 2021, 20:57 Ktoś znalazł już jakieś babole? Jak dla mnie dziwny jest dwa razy powtórzony ten sam akapit na stronie 4 Instrukcji wprowadzającej zaczynający się od słów "Wyciągnijcie woreczek z potworem o nazwie...", a niżej "1) Ta ikona pokazuje..." tu nie ma żadnej ikona tylko jest wypunktowanie. W instrukcji o nazwie "Witamy w Gloomahven" jest mowa o Chochilakch Czarnym i Krwawym, ale chyba tego drugiego nie ma, jest tylko Chochlik Krwi.

A teraz pytania o samą rozgrywkę jak zaznaczać obrażenia potworów oraz jak potwory korzystają z talii zdolności, czy może nie korzystają w scenariuszu nr 1?
no to są tak samo błędne jak w oryginale, do którego jest errata online i była dostępna dla "zajebistych" tłumaczy
Jeśli tak to jak można tego nie wziąć pod uwagę robiąc polskie tłumaczenie?
W pierwszym nie korzystają z talii zdolności, tylko robią Ruch zgodnie z kartą statystki i - jeśli są przy postaci - Atak 2. Jeśli mógłbyś udostępnić/podesłać zdjęcie 27 strony z glosariusza, to mogę potwierdzić czy poprawili błędy czy zostawili.
Awatar użytkownika
Retro
Posty: 510
Rejestracja: 26 gru 2014, 10:04
Has thanked: 32 times
Been thanked: 30 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: Retro »

Zajebisty tłumacz przetłumaczył zajebiscie pliki które dostał. Pytanie dlaczego Albi nie dostało poprawionych plików przed przekazaniem do tłumaczenia. Chyba kupując licencje nie maja obowiązku przeszukiwania internetu w celu znalezienia errat itp…
MOJE ZASOBY
--------------------------------------
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: eveni »

psia.kostka pisze: 10 sie 2021, 21:07 - "kumpelski" jezyk komunikacji
Nie przesadzasz trochę? :wink: Na Facebooku wszyscy piszą do siebie w ten sposób, nikt z nikim nie "Pan-uje", byłoby to trochę dziwne żeby zwracała się do innych osób na forum gier planszowych per Pan/Pani. Na tej platformie bezpośredniość jest wszechobecna :)
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

eveni pisze: 10 sie 2021, 22:32 Nie przesadzasz trochę? :wink: Na Facebooku wszyscy piszą do siebie w ten sposób, nikt z nikim nie "Pan-uje", byłoby to trochę dziwne żeby zwracała się do innych osób na forum gier planszowych per Pan/Pani. Na tej platformie bezpośredniość jest wszechobecna :)
1. To nie było na forum, a pod wpisem bodaj Planszówkowych Newsów
2. Ależ bardzo dużo firm "Pan-uje"
3. "Zaje*isty" to już jednak wyższy poziom prowadzenia PR-u firmy :)
Ostatnio zmieniony 10 sie 2021, 23:13 przez gnysek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3572
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1059 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: psia.kostka »

eveni pisze: 10 sie 2021, 22:32
psia.kostka pisze: 10 sie 2021, 21:07 - "kumpelski" jezyk komunikacji
Nie przesadzasz trochę? :wink: Na Facebooku wszyscy piszą do siebie w ten sposób, nikt z nikim nie "Pan-uje", byłoby to trochę dziwne żeby zwracała się do innych osób na forum gier planszowych per Pan/Pani. Na tej platformie bezpośredniość jest wszechobecna :)
Dzieki za uswiadomienie, bo nie zapuszczam sie w takie odmety internetu :wink:
Ale jesli ktos ma jakas funkcje zawodową (komunikacja z klientem, sprzedaz) i wypowiada sie w tematach sluzbowych, a stosuje jezyk spod trzepaka, to dla mnie pachnie dziecinadą i firme traktuje z przymruzeniem oka. Niestety dzieciaki w garazu robia biznes.

W tym kontekscie ciesze sie, ze tlumaczenie nie odbylo sie "wlasnym sumptem" Albi Polska, tylko "zaj*biscie i profesjonalnie"

BTW i serio jak wchodzi sie na fejsa to kazdy rzuca lejce w kąt?
Ksiadz tez po mszy loguje sie i wrzuca na tablice: zaj*ebiste kazanie dzis odstawilem, ludziki klaskaly i propsowaly, biba na maksa! :lol:

Edit: PS nie zdziwilbym sie, jesli po tych calych jazdach z tym tytulem pani Magdalena i reszta ekipy zniknela z listy plac Albi. Sorry :?
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

psia.kostka pisze: 10 sie 2021, 22:49 BTW i serio jak wchodzi sie na fejsa to kazdy rzuca lejce w kąt?
Oczywiście, że nie. Ja korzystam z fejsa nałogowo i mnie dziwi, że ktoś uważa, że firmy tak luzacko podchodzą. Wręcz przeciwnie, jest kurtuazja, a pracownicy zazwyczaj nie występują pod swoim nazwiskiem w komentarzach w żaden sposób.

Btw. p. Magdalena od wczoraj czyta to forum, bo widziałem tu nawet lajki od niej (id #56326) :)
Awatar użytkownika
eveni
Posty: 1601
Rejestracja: 08 lip 2019, 15:24
Has thanked: 637 times
Been thanked: 550 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: eveni »

psia.kostka pisze: 10 sie 2021, 22:49 BTW i serio jak wchodzi sie na fejsa to kazdy rzuca lejce w kąt?
Na facebookowych forach / grupach gier planszowych często spotyka się brak kultury lub czyste chamstwo :( tu napiszesz niecenzuralne słowo, od razu administrator zwróci Ci uwagę, tam "hulaj dusza, piekła nie ma".
Awatar użytkownika
gnysek
Posty: 403
Rejestracja: 30 kwie 2020, 14:28
Has thanked: 40 times
Been thanked: 97 times

Re: Przedsprzedaż Gloomhaven Szczęki Lwa

Post autor: gnysek »

Dlatego wolę pisać z Wami tutaj, niż z nimi tam :D
Zablokowany