Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
nort
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2020, 11:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: nort »

Cześć
Wprawdzie z obsuwą ale phalanx ostatnio potwierdził na swojej stronie wydanie DS i DSM w 2022.
Wie ktoś, coś może więcej, jakiś mały przeciek 1Q czy np. 4Q 2022 planowana cena etc?
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: XLR8 »

nort pisze: 26 sie 2021, 23:37 Cześć
Wprawdzie z obsuwą ale phalanx ostatnio potwierdził na swojej stronie wydanie DS i DSM w 2022.
Wie ktoś, coś może więcej, jakiś mały przeciek 1Q czy np. 4Q 2022 planowana cena etc?
Jak Phalanx to pewnie miliony monet, a jak pierwszy druk się rozejdzie szybko, to dodruki to będą 1.5x miliony monet ;)
Obstawiam 200zł~ w najtańszych sklepach.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

Ja nic nie wiem, ale śledzę temat i wygląda mi na to, że raczej nie Q1. Cena? Będzie dużo zmian, podpimpują gry, spodziewam się 250-300 zł.
Awatar użytkownika
Markus
Posty: 2456
Rejestracja: 04 mar 2005, 00:35
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 564 times
Been thanked: 275 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: Markus »

Po co pimpować DSa? Przecież design jest perfekcyjny.
Jak podpimpowali kostki w Hanibalu to nie dało się nimi grać (duze sześciany niezdolne do toczenia sie po stole)
Awatar użytkownika
Błysk
Posty: 1405
Rejestracja: 19 cze 2010, 13:58
Has thanked: 154 times
Been thanked: 189 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: Błysk »

Markus pisze: 27 sie 2021, 11:58 Po co pimpować DSa? Przecież design jest perfekcyjny.
Jak podpimpowali kostki w Hanibalu to nie dało się nimi grać (duze sześciany niezdolne do toczenia sie po stole)
Choćby po to, żeby estetycznie wyglądało. Stary DS jest po prostu brzydki. A ja jestem tym klientem, który dopłaci jeśli coś mu się podoba ;)
Awatar użytkownika
warlock
Posty: 4675
Rejestracja: 22 wrz 2013, 19:19
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 1045 times
Been thanked: 1987 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: warlock »

Pierwszy DS może i wyglądał niespecjalnie, ale drugi jak dla mnie prezentuje się bardzo dobrze :).
Awatar użytkownika
bogas
Posty: 2801
Rejestracja: 29 paź 2006, 00:17
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Has thanked: 357 times
Been thanked: 639 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: bogas »

W lipcu Planszowe Newsy pisały o całkowitej zmianie szaty graficznej w polskie wersji oraz o znacznikach zwierząt.
Planszowe Newsy pisze: Jak prezentują się te figurki możecie sami zobaczyć na naszym YT w rozmowie z Arletą z Phalanxa (od 15:30 minuty): https://bit.ly/3wKVtVK. Wow! Pamiętajcie też, że w stosunku do oryginału zmianie ulegnie rozmiar pudełek (polskie będą kwadratowe).
Mam nadzieję, że to nie jest ostateczna wersja, albo to nie są znaczniki zastępujące kostki, bo bez znacznego powiększenia planszy to nie ma szans się na niej pomieścić.
nort
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2020, 11:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: nort »

Dzięki za linka do wywiadu z Phalanxem.
Faktycznie od dłuższego czasu trochę ukrywali się medialnie.

Wyłuskałem chyba naprawdę dobrą wiadomość - DS i DSM będą drukowane w Polsce co powinno uniezależnić czasowo te tytuły od totalnie nieprzewidywalnego transferu z Chin.
Drewno jest adekwatne do oczekiwań - na to liczyłem, pliki ponoć będą do końca roku - więc 1Q 2022 wydaje się całkiem realny.
Aha. I wg Phalanx nie wyjdą oba na raz tylko po kolei.
Awatar użytkownika
Highlander
Posty: 1635
Rejestracja: 15 gru 2013, 00:09
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 101 times
Been thanked: 152 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: Highlander »

bogas pisze: 27 sie 2021, 12:32 W lipcu Planszowe Newsy pisały o całkowitej zmianie szaty graficznej w polskie wersji oraz o znacznikach zwierząt.
Planszowe Newsy pisze: Jak prezentują się te figurki możecie sami zobaczyć na naszym YT w rozmowie z Arletą z Phalanxa (od 15:30 minuty): https://bit.ly/3wKVtVK. Wow! Pamiętajcie też, że w stosunku do oryginału zmianie ulegnie rozmiar pudełek (polskie będą kwadratowe).
Mam nadzieję, że to nie jest ostateczna wersja, albo to nie są znaczniki zastępujące kostki, bo bez znacznego powiększenia planszy to nie ma szans się na niej pomieścić.
No właśnie to mnie ciekawi. W pierwszej chwili pomyślałem że zwierzęce meeple zastąpią znacznik dominacji jakościowej (dawny stożek), ale w ramach wywiadu pokazano również meeple do Dominant Species:Marine, gdzie stożków już nie ma. Więc one muszą zastępować małe kostki, co albo oznacza że plansza została znacznie powiększona, albo że trzeba będzie meeple danej gromady układać w stosy żeby się wszyscy na danym heksie zmieścili?
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11090
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3285 times

Re: Dominant Species (Chad Jensen)

Post autor: japanczyk »

Highlander pisze: 15 wrz 2021, 15:28 No właśnie to mnie ciekawi. W pierwszej chwili pomyślałem że zwierzęce meeple zastąpią znacznik dominacji jakościowej (dawny stożek), ale w ramach wywiadu pokazano również meeple do Dominant Species:Marine, gdzie stożków już nie ma. Więc one muszą zastępować małe kostki, co albo oznacza że plansza została znacznie powiększona, albo że trzeba będzie meeple danej gromady układać w stosy żeby się wszyscy na danym heksie zmieścili?
One zastępują stożki we Władcach Ziemi.
Jak będzie w marines nie mam pojecia.

Dyskusja o polskim tytule tutaj: viewtopic.php?f=64&t=72962
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: PytonZCatanu »

W kilku miejscach rozpoczęła się przedsprzedaż Władców Ziemi
Torquemada666
Posty: 805
Rejestracja: 24 sie 2009, 11:08
Has thanked: 255 times
Been thanked: 129 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: Torquemada666 »

Gdzie jeszcze poza sklepem wydawcy i Ale Planszowki?
Awatar użytkownika
playerator
Posty: 2873
Rejestracja: 01 lis 2015, 21:11
Has thanked: 904 times
Been thanked: 310 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: playerator »

Torquemada666 pisze: 23 mar 2022, 15:47 Gdzie jeszcze poza sklepem wydawcy i Ale Planszowki?
https://planszove.pl/product/search?typ ... adcy+ziemi
tak że = w takim razie, więc
także = też, również
Piszmy po polsku :)
Awatar użytkownika
ananas
Posty: 126
Rejestracja: 03 sty 2010, 19:38
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Been thanked: 4 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: ananas »

ananas pisze: 17 paź 2010, 21:57 Obrazek

Link do BGG

Dominant Species to niezwykła gra planszowa dla 2 do 6 osób, symulująca okres wkraczania Ziemi w czas zlodowacenia i walki żywych stworzeń o przystosowanie się do zachodzących na kontynencie zmian. Każdy z graczy kontroluje jedną z sześciu gromad zwierząt: ssaki, gady, ptaki, płazy, pajęczaki lub owady.

Rozgrywka toczona jest na abstrakcyjnym modelu Ziemi, budowanym dwuetapowo z sześciokątnych płytek o różnych rozmiarach. Większe płytki prezentują różne rodzaje terenu (pustynie, góry, lasy i morza). Mniejsze płytki symbolizujące tundrę, układane są na wierzchu pierwotnego modelu, prezentując postępujące zlodowacenie kontynentu.

Uczestnicy rozgrywki starają się gromadzić Punkty Zwycięstwa, poprzez przystosowywanie swych gatunków do zmieniającego się środowiska i przemyślaną migrację zwierząt celem zdominowania jak największej ilości regionów.

W chwili ostatecznego wejścia kontynentu w okres zlodowacenia, gracz z największą ilością punktów uznany zostanie za zwycięzcę, zaś jego zwierzęta ostatecznie pozostaną dominującymi gatunkami na planecie.
To nie jest mój wpis. Nie tak zakładałem ten temat. Mogliście chociaż dać znać, że zmieniacie treść. Od 14 lat czytam to forum i pierwszy raz widzę taki numer...
Piękniej wygląda żołnierz poległy w bitwie niż wolny w ucieczce.
kisiel365
Posty: 777
Rejestracja: 10 paź 2016, 18:35
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 229 times
Been thanked: 282 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: kisiel365 »

ananas pisze: 24 mar 2022, 16:56 ...
To nie jest mój wpis. Nie tak zakładałem ten temat. Mogliście chociaż dać znać, że zmieniacie treść. Od 14 lat czytam to forum i pierwszy raz widzę taki numer...
Zapewne była to specjalna operacja pierwszopostowa :)
mam 3trolle-7% (S) errata do 1861/67 (K) 1882, 1817/USA
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 740 times
Been thanked: 1109 times

Re: Dominant Species

Post autor: ave.crux »

Gambit pisze: 24 cze 2015, 11:54 Wiem, że w zasadzie o Dominant Species powiedziano już wszystko, ale i tak podrzucam Wam moje spojrzenie na tę grę. Może ktoś się skusi i obejrzy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube

Gambicie,
Będzie jakaś rewizja w związku z polską wersją?

Gra ma świetne opinie, ale czy podołała próbie czasu?
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Dominant Species

Post autor: XLR8 »

ave.crux pisze: 26 mar 2022, 13:02
Gambit pisze: 24 cze 2015, 11:54 Wiem, że w zasadzie o Dominant Species powiedziano już wszystko, ale i tak podrzucam Wam moje spojrzenie na tę grę. Może ktoś się skusi i obejrzy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube

Gambicie,
Będzie jakaś rewizja w związku z polską wersją?

Gra ma świetne opinie, ale czy podołała próbie czasu?
Na pewno czuć, że to stara szkoła w porównaniu z najnowszymi grami AC/war ale dzięki temu, że jej design jest bardzo elegancki jest to nadal tytuł ponadczasowy :)
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1621
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 740 times
Been thanked: 1109 times

Re: Dominant Species

Post autor: ave.crux »

XLR8 pisze: 26 mar 2022, 13:29 Na pewno czuć, że to stara szkoła w porównaniu z najnowszymi grami AC/war ale dzięki temu, że jej design jest bardzo elegancki jest to nadal tytuł ponadczasowy :)
Ostatnio zacząłem grać z kobitą w tzolkin. Bardzo jej się podoba programowanie połączone z worker placementem i ogólny flow gry. Ja znowu narzekam lekko na brak negatywnej interakcji.

Jak mniemam tutaj najpierw ustawiamy wszystkie walce, a następnie wykonujemy akcje, które zostały zaprogramowane.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: Dominant Species

Post autor: AnlAir »

ave.crux pisze: 26 mar 2022, 18:46 Jak mniemam tutaj najpierw ustawiamy wszystkie walce, a następnie wykonujemy akcje, które zostały zaprogramowane.
Tak to właśnie działa.
Zajmuje się pola akcji na przemian i po wystawieniu wszystkich walców odpala akcje po kolei.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Dominant Species

Post autor: Gambit »

ave.crux pisze: 26 mar 2022, 13:02
Gambit pisze: 24 cze 2015, 11:54 Wiem, że w zasadzie o Dominant Species powiedziano już wszystko, ale i tak podrzucam Wam moje spojrzenie na tę grę. Może ktoś się skusi i obejrzy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube

Gambicie,
Będzie jakaś rewizja w związku z polską wersją?

Gra ma świetne opinie, ale czy podołała próbie czasu?
Pomyślę, ale najpierw pewnie na tapet wjedzie Marine, które niedawno dostałem z MatHandlu.
Awatar użytkownika
Bruno
Posty: 2025
Rejestracja: 27 lip 2017, 19:13
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1503 times
Been thanked: 1154 times

Re: Dominant Species

Post autor: Bruno »

Gambit pisze: 27 mar 2022, 09:39 Pomyślę, ale najpierw pewnie na tapet wjedzie Marine, które niedawno dostałem z MatHandlu.
A może w ocenie Marine poświęć kilka minut na porównanie jej z wersją lądową?
Jesteś szczęśliwym posiadaczem np. Gloomhaven? Masz więc egzemplarz tej gry, a nie jej kopię. To znacząca różnica ;-)
Druga edycja GWT: pacholęta wznoszą domy w krainie My little pony.
Kupię kryształy many ze starej edycji Mage Knighta!
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 873
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 204 times
Been thanked: 305 times

Re: Dominant Species

Post autor: konradstpn »

Gambit pisze: 27 mar 2022, 09:39
ave.crux pisze: 26 mar 2022, 13:02
Gambit pisze: 24 cze 2015, 11:54 Wiem, że w zasadzie o Dominant Species powiedziano już wszystko, ale i tak podrzucam Wam moje spojrzenie na tę grę. Może ktoś się skusi i obejrzy.
Obejrzyj na ZnadPlanszy
Obejrzyj na YouTube

Gambicie,
Będzie jakaś rewizja w związku z polską wersją?

Gra ma świetne opinie, ale czy podołała próbie czasu?
Pomyślę, ale najpierw pewnie na tapet wjedzie Marine, które niedawno dostałem z MatHandlu.
Popieram chronologię wszak podobno życie wyszło z morza...

PS. Teraz już wiem kto zawinił, że nie dostałem DS Marine w ostatniej edycji MH 😅
Gram, więc jestem.
_leigam_
Posty: 951
Rejestracja: 25 kwie 2018, 20:19
Has thanked: 112 times
Been thanked: 197 times

Re: Dominant Species

Post autor: _leigam_ »

Gambit pisze: 27 mar 2022, 09:39 Pomyślę, ale najpierw pewnie na tapet wjedzie Marine, które niedawno dostałem z MatHandlu.
Jak szybko sie mozna Marine wpodziewac?
Preferuje: średnie/ciężkie euro, rywalizacja. Gram we wszystko :D
Niezwiązany z branżą.


NA SPRZEDAŻ Dice Settlers +promka Wyspa dinozaurów Calico+promka Twisted Fables ALL-IN + mata i inne
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Dominant Species

Post autor: Gambit »

_leigam_ pisze: 27 mar 2022, 13:44
Gambit pisze: 27 mar 2022, 09:39 Pomyślę, ale najpierw pewnie na tapet wjedzie Marine, które niedawno dostałem z MatHandlu.
Jak szybko sie mozna Marine wpodziewac?
Raczej nie za szybko niestety. Dopiero co do mnie przyszła, a do tego pierwszeństwo recenzenckie mają gry od wydawców.
nort
Posty: 15
Rejestracja: 27 maja 2020, 11:17
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Dominant Species / Władcy Ziemi (Chad Jensen)

Post autor: nort »

Dzięki za recenzję Gambit
osobiście bardziej do mnie przemawia (i ładniej wygląda wzrokowo) na planszy klimat z rozszerzającym się zlodowaceniem niż nakładane gejzery; chyba że tu też Wydawca zmieni design

pozdrawiam
ODPOWIEDZ