Gra "z kopertami" dla dziecka

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Gra "z kopertami" dla dziecka

Post autor: Miszon »

Syn (7 lat) mocno się wkręcił w gry legacy: Zombie Kidz, Zombie Teenz, Skarpetkowe Potwory - jest meganakręcony na kolejne rozgrywki, rzecz jasna największym motorem napędzającym chęć grania jeszcze i jeszcze są koperty z ukrytą zawartością ;-) .

Pytanie: czy znacie jeszcze jakieś inne gry tego typu dla dziecka w tym wieku? (od razu mówię, że Pandemic odpada, raz że wg mnie jest za młody na taką tematykę, dwa i to ważniejsze dwa - nie znoszę Pandemica i ja z nim nie będę w to grał, a gram z nim w 90% ja).

Względnie jakieś inne coopy dobre na ten wiek. Wiem, że dobre pewnie byłyby Pluszowe Opowieści, ale obecnie niedostępne. No i chyba jednak przydrogie.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
vder
Posty: 731
Rejestracja: 30 gru 2007, 20:20
Lokalizacja: warszawa
Has thanked: 306 times
Been thanked: 124 times

Re: Gra "z kopertami" dla dziecka

Post autor: vder »

moje miasto moze, co prawda nie koop ale koperty są. Chociaz to bardziej taki patchwork/tetris, ale całkiem przyjemny.
Miszon
Posty: 2533
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1030 times
Been thanked: 503 times

Re: Gra "z kopertami" dla dziecka

Post autor: Miszon »

Nie musi to być Coop.

Moje Miasto rozważałem, ale ma mieszane recenzje i jakoś ostatecznie mnie nie zachęcił.
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Iskierek
Posty: 307
Rejestracja: 18 maja 2018, 14:28
Has thanked: 10 times
Been thanked: 2 times

Re: Gra "z kopertami" dla dziecka

Post autor: Iskierek »

charterstone ?
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Gra "z kopertami" dla dziecka

Post autor: arturmarek »

Z gier Legacy przychodzą mi do głowy tylko Moje Miasto i Chartertone. Ja lubię te wszystkie tetrisowe gry, więc podobało mi się Moje Miasto. Jednak to odkrywanie kopert nie jest tu zbyt emocjonujące. W charterstone nie grafitem więc nie wiem dokładnie jak tam jest ten element Legacy rozwiązany.

Pluszowe opowieści oraz Magię i Myszy gorąco polecam, grałem ze swoim 7-latkiem. To nie są gry Legacy. Co do ceny, to jeśli kupisz używke to prawdopodobnie po zagraniu odsprzedaż w tej samej cenie.

Btw. Nie polecam pandemica do grania z 7latkiem. Jednak ja również nie trawię normalnego pandemica, a sezon 1 zagrałem z wypiekami na twarzy.
Awatar użytkownika
The Fifth Horseman
Posty: 155
Rejestracja: 09 sie 2021, 12:35
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 172 times
Been thanked: 56 times

Re: Gra "z kopertami" dla dziecka

Post autor: The Fifth Horseman »

Jest jeszcze np Risk Legacy. Na BGG masz całą listę gier z tego typu mechanizmem (a nawet dwie)

https://boardgamegeek.com/search/boardg ... &B1=Submit

https://boardgamegeek.com/boardgamefami ... epublisher
ODPOWIEDZ