Duże kolekcje (>150 gier)

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
KOSHI
Posty: 878
Rejestracja: 23 kwie 2011, 19:23
Has thanked: 304 times
Been thanked: 303 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: KOSHI »

Frontem do pokoju... Hmmm, jak ktoś lubi ogarnianie bajzlu wewnątrz pudełka to proszę bardzo. Na pewno bardzo apetycznie wyglądają pomieszane karty i tokeny.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: PytonZCatanu »

Niestety, ale optymalne jest ogólnie przechowywanie gier w pionie, wiele osób tak robi :) Np. ja teraz tak mam. Więcej się mieści po prostu.
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Fojtu »

PytonZCatanu pisze: 20 sie 2021, 11:07 Przymierzam się właśnie to jakiejś wersji Kallaxa do sypialni. Ale nie mam dużej kolekcji, 70 pozycji, w tym dużych gier ok 40. Wychodzi na to, ze potrzebuję ok 10 takich "kwadratów" kalaxowych.
Ja mam takiego 2x4 i bardzo fajnie mieści kolekcję. Do mniejszych gierek polecam dokupić podziałkę na 2 półeczki (link), szufladki (link) albo pudełko materiałowe (link).
BartP pisze: 20 sie 2021, 10:59 Często widzę w wideorecenzjach takie właśnie układanie gier również frontem. I zastanawiam się, czy to taki myk do filmów, by ładnie wyglądało; czy rzeczywiście optymalizacja powierzchni; czy jakiś taki estetyczno-wnętrzarski wkręt (dla siebie, a nie pod widzów)?
Ja trzymam frontem, ze względu na miejsce (mieści się ekstra gra) + estetyka. Jak lubię jakąś grę, to ją eksponuję i zmieniam w zależności od widzimisie. A tak jak ktoś już wspominał, najlepiej po prostu mieć to jakoś posortowane i wtedy człowiek mniej więcej pamięta co gdzie jest, aczkolwiek faktycznie takie przeglądanie co by tu zagrać jest mniej wygodne, ale coś za coś.
Awatar użytkownika
Gizmoo
Posty: 4127
Rejestracja: 17 sty 2016, 21:04
Lokalizacja: Warszawa/Sękocin Stary
Has thanked: 2686 times
Been thanked: 2597 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Gizmoo »

korne pisze: 19 sie 2021, 15:09 Też myslalem w tych kategoriach, ale wyroslem z tego.

Odrobina elastycznosci jest potrzebna, ale nie mozna przesadzić w myśleniu o osobnych grach na każdą okazje, grach skrojonych pod konkretny typ osob itd.
Też tak kiedyś myślałem, ale wyrosłem z tego. :lol:

Sprzedałem swego czasu wszystkie proste gry dla początkujących. Powiedziałem sobie - "Po co mi one, nie będę już się w to bawił. Za proste dla mnie". I nagle ostatnio okazało się, że miałem na wyjeździe samych laików, których styczność z planszówkami była na poziomie Taboo i Kalamburów. Jak skończyliśmy wspólnie etap imprezówek, to wypadałoby pójść poziom wyżej. I nagle okazało się, że w mojej kolekcji jest wielka luka pomiędzy np. Tajniakami, a średnio ciężkim euro. Dodatkowo - mam mało gier na 6 graczy. Umówiliśmy się na wieczór planszówkowy i ja miałem zorganizować gry. I co? I nagle panika, bo nie mam nic, co sensownie działa na 6 osób i nie jest prostą, imprezową grą. Przecież na takie spotkanie nie zabiorę Power Grid: First Sparks, bo ludzie wyjdą w połowie tłumaczenia zasad. :lol: Skończyło się to tym, że musiałem pożyczać gry od znajomych.
korne pisze: 19 sie 2021, 15:09 To rozrywka społeczna, trzeba wyjść z własnej strefy komfortu i wejść do wspólnej piaskownicy, a nie że każdy ma swoją. Nawet jak masz gry skrojone pod kazdego, to i tak ostatecznie cos trzeba będzie wybrać i ktos bedzie musial ze swojej "dopasowanej" gry zrezygnować.
Mam koleżanki, które nie znoszą Area Control. To jak bym miał kolekcję zrobioną wyłącznie pod jeden gatunek, to byśmy z koleżankami nie zagrali. :lol: Wolę zmienić grę, niż słuchać marudzenia znajomych, albo usłyszeć "jak w to gracie, to ja jednak rezygnuję". Mając wybór na półkach - zawsze są alternatywy. Zaznaczam przy tym dosadnie, że ja nie mam w kolekcji gier, których nie lubię. Mam takie, w które zawsze chętnie zagram, bez względu na ciężar. Lubie swoje imprezówki i kocham swoje cięższe sucharki. ;) Mam sporo znajomych, którzy grają sporo w planszówki, sporo takich, co grają od wielkiego dzwonu i absolutnych laików, których często poznaje na wyjazdach. Zawsze coś znajdę w kolekcji dla każdego.
KOSHI pisze: 20 sie 2021, 11:20 Hmmm, jak ktoś lubi ogarnianie bajzlu wewnątrz pudełka to proszę bardzo. Na pewno bardzo apetycznie wyglądają pomieszane karty i tokeny.
Jak ktoś nie umie sobie zorganizować wnętrza pudełka, to rzeczywiście ma problem. W każdym sklepie narzędziowym, czy nawet w takim Auchan w dziale majsterkowicza, można kupić znakomite organizery po 3-5 zł. Albo za 8-10 - to już takie na wypasie. Nie dość, że przyspieszają setup i zwijkę, to jeszcze ładnie organizują wnętrze pudełka. Dla chcącego nic trudnego! ;) No chyba, że dla kogoś wydanie tych kilku złotych więcej, to kwestia życia i śmierci.
Awatar użytkownika
BartP
Administrator
Posty: 4721
Rejestracja: 09 lis 2010, 12:34
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 384 times
Been thanked: 886 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: BartP »

Ja prawie wszystkie trzymam w pionie. Jest naprawdę niewiele tytułów, które ze względu na jakieś szczególne elementy (kijowa wypraska, gdzie wszystko musi leżeć luzem) lub cienkie pudełko (PD-Verlag) trzymam poziomo jedno na drugiej. Tym na dole jest niewygodnie i boli je od nacisku.
Fojtu
Posty: 3396
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 563 times
Been thanked: 1267 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Fojtu »

BartP pisze: 20 sie 2021, 11:44 Ja prawie wszystkie trzymam w pionie. Jest naprawdę niewiele tytułów, które ze względu na jakieś szczególne elementy (kijowa wypraska, gdzie wszystko musi leżeć luzem) lub cienkie pudełko (PD-Verlag) trzymam poziomo jedno na drugiej. Tym na dole jest niewygodnie i boli je od nacisku.
Ja też wszystko poza małymi w pionie, aczkolwiek muszę przyznać, że z czasem gry mają tendencje do rozpychania się, wraz z tym jak elementy opadają jak się wyjmuje coś obok.
Awatar użytkownika
KurikDeVolay
Posty: 1002
Rejestracja: 25 paź 2018, 11:45
Lokalizacja: Milicz/Krotoszyn
Has thanked: 1009 times
Been thanked: 451 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: KurikDeVolay »

Spoiler:
To jest mokry sen chyba każdego kolekcjonera... (mój też)
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4566
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2144 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: PytonZCatanu »

KurikDeVolay pisze: 20 sie 2021, 11:57
Spoiler:
To jest mokry sen chyba każdego kolekcjonera... (mój też)
Bardzo praktyczne, ale mało estetyczne. :)
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: garg »

PytonZCatanu pisze: 20 sie 2021, 12:09
KurikDeVolay pisze: 20 sie 2021, 11:57
Spoiler:
To jest mokry sen chyba każdego kolekcjonera... (mój też)
Bardzo praktyczne, ale mało estetyczne. :)
W ogóle niepraktyczne :( . Weź wytrzyj kurz z tych wszystkich pudełek... :?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Awatar użytkownika
hipcio_stg
Posty: 1804
Rejestracja: 07 gru 2016, 16:30
Has thanked: 78 times
Been thanked: 337 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: hipcio_stg »

garg pisze: 20 sie 2021, 12:29
PytonZCatanu pisze: 20 sie 2021, 12:09
KurikDeVolay pisze: 20 sie 2021, 11:57
Spoiler:
To jest mokry sen chyba każdego kolekcjonera... (mój też)
Bardzo praktyczne, ale mało estetyczne. :)
W ogóle niepraktyczne :( . Weź wytrzyj kurz z tych wszystkich pudełek... :?

Trzeba grać w gry a nie je wycierać z kurzu ;)
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2062 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Ardel12 »

Billy/Kallax mieści sporo gier. Warto pamiętać by nie był do samego sufitu, gdyż prościej ustawić już na samym wierzchu większe tytuły, które sie nie mieszczą gdzie indziej. U mnie np taki Too Many Bones idealnie tam sobie leżakuje.

Trzymanie gier wyłącznie w pionie! Wszystko trzymam albo w organizerach, insertach albo chociaż w strunówkach. Wszystko zawsze na miejscu. Niektóre gry mogą robić backflipy i dalej wszystko będzie na miejscu :D
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 976
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 687 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Bart Henry »

Moja kolekcja liczy na ten moment nieco ponad 100 gier i do tego prawie 70 dodatków. W drodze kolejne 13 gier i 12 dodatków, z czego w tym roku i to nawet niedługo, dostanę 10 podstawek i 4 dodatki. Oprócz tego przechowuję kilka gier należących do mojej dziewczyny. Według mnie to już duża kolekcja. Za duża.

Od 2018 roku zbieram statystyki rozgrywek. W tym czasie rozegrałem 712 partii w 183 gry. Dzieląc te statystyki przez, w zaokrągleniu, 44 miesiące, wychodzi mi 16 partii miesięcznie, co daje niecałe 200 partii rocznie. No, nieco naciągając, może byłbym w stanie zagrać dwa razy w roku w każdą grę z kolekcji liczącej 100 tytułów. A gdzie ogranie dodatków? Gdzie czas przeznaczony na naukę zasad?

H-index w trakcie tych 44 miesięcy to 11, czyli w 11 gier grałem przynajmniej 11 razy. W 15 gier zagrałem przynajmniej 10 razy. Gry, w które grywam więcej są zazwyczaj grami imprezowymi (Tajniacy, Amazonki, Decrypto, Kto to zrobił?) lub szybkimi dwuosobówkami (Tajniacy Duet, Star Realms, 7 Cudów Świata: Pojedynek, Gejsze). Dużo dobrych gier nie wyszło ponad 4 rozgrywki, chociaż w części z nich wiem, że wynika to z tego, że nie rejestrowałem rozgrywek w pierwszych pięciu latach hobby, kiedy dużo częściej grałem w te kilka/kilkanaście gier, które posiadałem.

W moim przypadku 100 gier (podstawek) to zbyt wiele, by móc dobrze ograć te dobre produkcje. Jednocześnie bardzo często muszę ogarniać instrukcje kolejnych gier lub przypominać sobie zasady gier, w które dawno nie grałem. Od jakiegoś czasu na gry poświęcam większość moich weekendów i nie ma weekendu bez ogrywania kolejnej gry z półki wstydu. Ostatnio dziewczyna też ogarnia zasady, więc ogrywanie gier nieco przyspieszyło.

Cel? Około 50 gier w kolekcji. Brak sentymentów - tylko pozycje, po które realnie sięgam. Oczywiście po kilka przedstawicieli różnych gatunków, a ich liczebność dopasowana do moich gustów. Mniej przygodówek i area control, więcej euro, gier dobrze działających na dwie osoby. Raczej nie drastyczna wyprzedaż, tylko powolna redukcja, pozbywanie się co kwartał około 5-10 gier i kupowanie nowych tylko, gdy pozbędę się odpowiednio dużo starych w danym kwartale. Trzymajcie kciuki. :)
fitzroy
Posty: 292
Rejestracja: 28 sie 2012, 16:08
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 189 times
Been thanked: 111 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: fitzroy »

Moja kolekcja liczy około 110 tytułów nie licząc dodatków i muszę stwierdzić, że jest to liczba zadowalająca/wystarczająca, choć na szerokiej wishliście jest jeszcze około 20-30 tytułów. Jako, że miejsce powoli się kończy trzeba będzie zrewidować kolekcję i plany zakupowe.
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5323
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1091 times
Been thanked: 1721 times
Kontakt:

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: BOLLO »

Kilka garści odpowiedzi przed samym sobą dlaczego moja kolekcja jest duża.
viewtopic.php?f=64&t=69808&p=1390359#p1390359
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: sliff »

Jeszcze jedna mała wada posiadania dużej kolekcji i ogrania sporej liczby gier - przesyt i zblazowanie.

Odwiedziłem w piątek nowy lokalny sklep z planszówkami, trochę z ciekawości i aby "coś" kupić na weekend. I mimo że asortyment był bardzo dobry a sprzedawca kompetentny, to z jakiegoś powodu obrał sobie za cel koniecznie polecenie mi czegoś. Co niestety przerodziło się w dobre 5 minut na zasadzie: to mam, tamto mam, to mnie nie interesuje, tamto nie siadło, tu mi się mechanika nie podoba itd. I teraz weź tu bądź miły i człowiekowi grzecznie powiedz, że w sumie jego starania są daremne :(

Trochę mi brakuje takiego wejścia do sklepu jak za dawnych czasów i zachwytu nad różnorodnością pudełek. Teraz aby dostać trochę zakupowej dopaminy trzeba albo iść w absolutne nowości, albo szukać jakiś mało popularnych zagranicznych gier.
feniks_ciapek
Posty: 2308
Rejestracja: 09 lut 2018, 11:14
Has thanked: 1614 times
Been thanked: 941 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: feniks_ciapek »

sliff pisze: 13 wrz 2021, 13:33 Trochę mi brakuje takiego wejścia do sklepu jak za dawnych czasów i zachwytu nad różnorodnością pudełek. Teraz aby dostać trochę zakupowej dopaminy trzeba albo iść w absolutne nowości, albo szukać jakiś mało popularnych zagranicznych gier.
Polecam się przerzucić na komiksy - tam trzeba będzie trochę dłużej poszukać, żeby osiągnąć podobny poziom zblazowania.

Ale zgadzam się, że czym więcej gier, tym się człowiek bardziej robi wybredny i zaczyna grymasić. Zwłaszcza kiedy patrzy się z perspektywy "czy ta nowa gra ma szansę konkurować z już posiadanymi przeze mnie innymi w swojej kategorii". No i nierzadko się okazuje, że jednak nie.
Dhel
Posty: 716
Rejestracja: 28 wrz 2018, 09:49
Lokalizacja: Rzeszów
Has thanked: 481 times
Been thanked: 405 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Dhel »

Ale to można podciągnąć pod każdą kategorię, filmy, książki, gry video/planszowe. Jak jesteś w czymś długo to w pewnym momencie dostrzegasz powtarzalność, bezpieczne projektowanie/pisanie/kręcenie, by się podobało i sprzedało. Nawet nie trzeba mieć dużej kolekcji tylko w czymś siedzieć latami a się po prostu przeje/przeleje. Dlatego mądre są słowa, by jednak z umiarem wszystkiego próbować, będzie dłużej smakowało :wink:
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Argue »

Na ten moment kolekcja liczy 86 podstawek z dodatkami 120 pozycji.
Niemniej zamówione mam w drodze chyba z 6 tytułów. Kolekcjonerem jest być fajnie, ale raczej kupuję świadomie gry i raczej kluczem, aby wniosła coś nowego do tych tytułów już posiadanych. Do tej pory kolekcję opuściło z różnych względów 18 tytułów. Gier nieogranych 6 tytułów, możliwe, że część z nich wyląduje na MH.
U nas dedykowany pokój i regał planszówkowy, miejsca jeszcze sporo, więc się nie martwię, a wygląda to tak :)

Obrazek
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4490
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1450 times
Been thanked: 1104 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: garg »

Argue pisze: 21 wrz 2021, 20:45 Na ten moment kolekcja liczy 86 podstawek z dodatkami 120 pozycji.
Niemniej zamówione mam w drodze chyba z 6 tytułów. Kolekcjonerem jest być fajnie, ale raczej kupuję świadomie gry i raczej kluczem, aby wniosła coś nowego do tych tytułów już posiadanych. Do tej pory kolekcję opuściło z różnych względów 18 tytułów. Gier nieogranych 6 tytułów, możliwe, że część z nich wyląduje na MH.
U nas dedykowany pokój i regał planszówkowy, miejsca jeszcze sporo, więc się nie martwię, a wygląda to tak :)

Obrazek
Miejsce masz, więc [Wróż Maciej tryb on] widzę w Twojej najbliższej przyszłości duuuże zakupy [Wróż Maciej tryb off]. :mrgreen:
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Argue »

garg pisze: 21 wrz 2021, 20:49
Miejsce masz, więc [Wróż Maciej tryb on] widzę w Twojej najbliższej przyszłości duuuże zakupy [Wróż Maciej tryb off]. :mrgreen:
To miejsce mam już prawie 2 lata, więc jak widać, nie szaleję aż tak. Przed przeprowadzką nie wiem ile miałem tytułów, ale myślę, że nie aż tak dużo więcej.
Nie jestem w stanie wyfiltrować w BGG ile dodałem gier do kolekcji przez ostatnie 2 lata, ale myślę, że może jakieś 20 gier, fakt w drodze teraz jest 6, ale mimo wszystko potrafię trzymać to w ryzach :)
Awatar użytkownika
Evokenx
Posty: 275
Rejestracja: 10 lip 2020, 16:14
Lokalizacja: Śląsk
Has thanked: 525 times
Been thanked: 52 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Evokenx »

Widzę, że sporo osób trzyma swoje gry w Billy. Czy nie przeszkadza wam to, że gry wystają zza półkę? Czy może jednak wcale tak nie wystawają jak się może wydawać? :)
poxi
Posty: 241
Rejestracja: 28 kwie 2020, 21:37
Has thanked: 51 times
Been thanked: 110 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: poxi »

Billy ma też głębszą wersję, https://www.ikea.com/pl/pl/p/billy-rega ... -10401931/
Z niej pudełka nie wystają.
Elemenek
Posty: 375
Rejestracja: 27 wrz 2016, 16:29
Lokalizacja: Cracovia
Has thanked: 31 times
Been thanked: 107 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Elemenek »

Evokenx pisze: 05 paź 2021, 04:50 Widzę, że sporo osób trzyma swoje gry w Billy. Czy nie przeszkadza wam to, że gry wystają zza półkę? Czy może jednak wcale tak nie wystawają jak się może wydawać? :)
Po przeczytaniu Twojego postu, przypomnialem sobie ze faktycznie wystaja. Oznacza to jednocznacznie, ze mi nie przeszkadza. Na samej gorze mam pudelka ktore sa na styk, pozniej sa te wystajace (czyli standardowe pudla). W mojej opini nawet ma to swoj urok. Wad nie widze, nie oceram sie o to, i nie zachaczam jak przechodze.

Idealnym rozwiazaniem byloby, gdyby wszystkie gry mialy identyczne standardowe kwadratowe pudelko, ze swietna wypraska z ktorej nic sie nie wysypuje. Mozna by sobie je ustawic pionowo jak ksiazki, a na kazdej polce miescila by sie taka sama liczba gier i nie bylo by jakis "luzow". Wlasnie te "luzy" (patrze na Descenta 2ed ktory zaburzyl mi harmonie) mnie denerwuja. Nie lubie kiedy jestem zmuszony dokladac jakas mniejsza gre bo szkoda miejsca i wyglada to malo estetycznie, bo kolejne standardowe pudelko sie nie miesci. To mnie gryzie najbardziej.
Awatar użytkownika
Ardel12
Posty: 3387
Rejestracja: 24 maja 2006, 16:26
Lokalizacja: Milicz/Wrocław
Has thanked: 1055 times
Been thanked: 2062 times

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: Ardel12 »

poxi pisze: 05 paź 2021, 06:40 Billy ma też głębszą wersję, https://www.ikea.com/pl/pl/p/billy-rega ... -10401931/
Z niej pudełka nie wystają.
Potwierdzam, montowałem go u siebie 2 miesiące temu. Gry w standardowych pudełkach nie tylko się mieszczą to jeszcze jest zapas na głębokość. Bokiem wiele gier się mieści mi na styk i nie mam głupich przerw. No ale zależy to od tego jakie gry mamy. Mi ustawienie tego zajęło lekko 1h.

Problemem są gry dłuższe/szersze. TMB trzymam już na szafce. Carcasonne BB również się nie zmieści i podobne. Na szczęście mam od takich gier inną szafę, która jest odpowiednio głęboka.
Elemenek pisze: 05 paź 2021, 21:48 Idealnym rozwiazaniem byloby, gdyby wszystkie gry mialy identyczne standardowe kwadratowe pudelko, ze swietna wypraska z ktorej nic sie nie wysypuje.
Idealnie, a półki dopasowane by mieścić dokładnie ich konkretną ilość(po 5, bez szpar) :D
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Duże kolekcje (>150 gier)

Post autor: razul »

1. Jaką przestrzeń zajmuje taka kolekcja?
Dom, garaż, magazyn...
2. Jak poukładane są gry?
Rozpakowane w poziomie, zafoliowane w pionie.
3. Jaka jest przybliżona "ogrywalność", tzn. ile z takiego ogromnego regału to regał wstydu? :)
WG BGG ograłem 20%
ODPOWIEDZ