Area control + Ameri

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Area control + Ameri

Post autor: SwistakCZC »

Hej,

z area control mam Kemeta i Rising Sun, ew. Scythe, ale jako że jestem byłym graczem warhammerów bitewniaków, to wrzuciłbym do kolekcji grę - strategię, chętnie z mechaniką area control i z klimatem i kostki by mogły też być :) bo jednak Kemet, RS, Scythe to area-euro. Fajne są, ale bez kostek i klimatem też jakoś nie kipią.

Obie gry z uniwersum WH czyli Forbidden Stars czy Chaos in Old World brałbym w ciemno, bo się wpasowuję w to czego szukam, ale są trudno dostępne/drogie, nie chcę, Twilight Imperium za ciężkie, taki Inis graficznie nie za bałdzo, a z tego co się zorientowałem to pozostały Lang (Blood Rage, Ankh, Godfather) to też area zabarwione Euro.

Jest coś co by spasowało w te kryteria?
Awatar użytkownika
Yuri
Posty: 2765
Rejestracja: 21 gru 2018, 09:58
Has thanked: 332 times
Been thanked: 1259 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Yuri »

Hmmm, Tytani?
Moja kolekcja: https://boardgamegeek.com/collection/user/Yuri1984
RABATY, gdyby ktoś potrzebował: Portal = 15%, Mepel.pl = 5%, Planszomania.pl = 2%
Chcesz się zrewanżować kawą ? Zapraszam >>> https://www.buymeacoffee.com/yuri4891
Cyel
Posty: 2600
Rejestracja: 27 kwie 2018, 15:18
Has thanked: 1237 times
Been thanked: 1458 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Cyel »

Gra o Tron. Jako weteran bitewniaków bardzo ją lubię mimo pozornej eurowatości.

Inwestycja w Forbidden Stars bolesna dla portfela, ale gwarantuję, że nie pożałujesz.

Inis to jeszcze bardziej abstrakcyjna układanka niż pozostałe, ktore wymieniasz. Nie polecam.
Lubię grę. (a nie "tą grę")
Kupiłem grę. (a nie "tą grę")
Wygrałem w grę. (a nie "tą grę")
Aras
Posty: 69
Rejestracja: 19 sty 2020, 21:40
Has thanked: 14 times
Been thanked: 14 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Aras »

Woja o Pierścień - ale mnogość zasad i długa rozgrywka
Star Wars Rebelia - długa rozgrywka
Tytani - "normalny czas", przy dwóch graczach 1h, proste zasady
Lords of Ragnarok - może będzie w przyszłym roku
Jinx1337
Posty: 118
Rejestracja: 19 maja 2021, 13:37
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Jinx1337 »

Lords of Hellas ze wszystkimi dodatkami jest przekozak; wspieram Lords of Ragnarok w ciemno.

Mythic Battles Pantheon - super skirmish z elementami area of control; wlasnie trwa kampania na Mythic Battles Ragnarok (to samo tylko wikingowie); można w niej też zamówić Pantheon.

Oprócz tego, to co już było wymienione wyżej:

War of the Ring
Star Wars: Rebelia
Forbidden Stars
Awatar użytkownika
kaszkiet
Posty: 2810
Rejestracja: 03 maja 2013, 13:06
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 312 times
Been thanked: 528 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: kaszkiet »

Ja bym polecił Heroes of Land, Air and Sea.
Co prawda nie ma tam kostek :(
Mechanika walki to symetryczne talie, z których zagrywamy jednocześnie zakrytą kartę walki (różnie działają w zależności od tego czy jest się atakującym czy obrońcą, lub od tego co zagrał przeciwnik, można blefować, można uciekać z pola bitwy). Podczas bitwy jest także możliwość rzucania zaklęć.
Podstawka HOLASa ma 4 frakcje, dodatki jeszcze 8. Oczywiście frakcje są asymetryczne, ale i trzeba swoją frakcję ukierunkować poprzez odpowiedni rozwój.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4567
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1703 times
Been thanked: 2145 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: PytonZCatanu »

SwistakCZC pisze: 12 paź 2021, 23:38 Hej,

z area control mam Kemeta i Rising Sun, ew. Scythe, ale jako że jestem byłym graczem warhammerów bitewniaków, to wrzuciłbym do kolekcji grę - strategię, chętnie z mechaniką area control i z klimatem i kostki by mogły też być :) bo jednak Kemet, RS, Scythe to area-euro. Fajne są, ale bez kostek i klimatem też jakoś nie kipią.

Obie gry z uniwersum WH czyli Forbidden Stars czy Chaos in Old World brałbym w ciemno, bo się wpasowuję w to czego szukam, ale są trudno dostępne/drogie, nie chcę, Twilight Imperium za ciężkie, taki Inis graficznie nie za bałdzo, a z tego co się zorientowałem to pozostały Lang (Blood Rage, Ankh, Godfather) to też area zabarwione Euro.

Jest coś co by spasowało w te kryteria?
Lubisz Gwiezdne Wojny?

Jeśli tak, spójrz na Star Wars Rebelia
Awatar użytkownika
Emil_1
Posty: 1390
Rejestracja: 31 maja 2016, 13:34
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 48 times
Been thanked: 172 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Emil_1 »

Może zakazane gwiazdy?
Miłego dnia! :)
Awatar użytkownika
Tachion
Posty: 424
Rejestracja: 24 sty 2019, 00:16
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 169 times
Been thanked: 210 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Tachion »

Podbijam z Lords of Hellas, Heroes of Land Air Sea, Star Wars Rebelia (2os.). A i pozostałe pozycje mimo, że sam w nie nie grałem to są warte sprawdzenia.
Każda ma mniejsze lub większe bolączki, każda niestety swoje kosztuje, bo to raczej spore gry z plastikiem. Co za tym też idzie różnie z dostępnością.
A jak już chcesz szaleć to Cthulhu Wars jak doślą ostatni druk, ale to dopiero droga zabawa. W zasadzie to Chaos w Starym Świecie w innym opakowaniu, bo mechanicznie podobne.
Atk
Posty: 1412
Rejestracja: 01 kwie 2020, 16:33
Has thanked: 504 times
Been thanked: 295 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Atk »

Może StarCraft 😉
Marcosii
Posty: 159
Rejestracja: 11 sty 2015, 12:48
Lokalizacja: Wlkp.
Has thanked: 177 times
Been thanked: 13 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Marcosii »

Struggle of Empires?
Awatar użytkownika
SwistakCZC
Posty: 166
Rejestracja: 16 lis 2018, 19:10
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Has thanked: 96 times
Been thanked: 26 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: SwistakCZC »

Dzięki za propozycję, War of the Rings czy SW Rebelia znam i miałem na oku pod innym kątem, bo tego area controla szukałbym na więcej graczy. We dwójkę gramy z żoną, a strategie w szerszym gronie.

Zakazane Gwiazdy byłby sztos, ale za droga to inwestycja jak na jeden tytuł, a kombinować z jakimiś wersjami francuskimi czy coś tam nie chce mi się.

Z tego co tu padło to Heroes of Land, Air and Sea i Lord of He... Ragnarok by siadło. O LoH słyszałem dość mieszane opinie, natomiast Ragnarok ma być usprawniony plus lepszy setting imo, dwie dobre opcje proszę Państwa, dziękuję, ale jak macie jeszcze jakieś pomysły to śmiało.
Awatar użytkownika
E2MD
Posty: 382
Rejestracja: 11 kwie 2017, 12:42
Lokalizacja: 43-518
Has thanked: 53 times
Been thanked: 135 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: E2MD »

Na 2-3 osoby Mysthea się idealnie nada.
Nie przyszedłem tutaj wygrać
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 219 times
Been thanked: 350 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: itsthisguyagain »

na q4 jest zapowiedziana Clash of Cultures: Monumental Edition od Portalu.

Ameritrash w wersji cywilizacyjne 4x
Argue
Posty: 436
Rejestracja: 06 lis 2017, 18:07
Lokalizacja: Orzesze
Has thanked: 7 times
Been thanked: 85 times

Re: Area control + Ameri

Post autor: Argue »

To ja podpowiem w nieco innym tonie, Battalia dość ciekawa hybryda area control z euro i deckbuildingiem (bez kostek), a z kostkami to może po prostu Summoner Wars Master Set (1 ed)?
ODPOWIEDZ