Premiera i cena Brazil

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
TOMEQ
Posty: 263
Rejestracja: 08 sty 2019, 09:19
Has thanked: 150 times
Been thanked: 86 times

Re: Brazil: Imperial (Zé Mendes)

Post autor: TOMEQ »

No i cena 1xx to np 141,90 na jednym ze sklepów w przedsprzedaży.
A jak nie pasuje to na innym jest za 215,95...
Zagadka rozwiązana.
* Sic parvis magna *

Let's do some PnP... BUY COFFEE
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 152
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 41 times

Re: Premiera i cena Brazil

Post autor: Piskal »

U mnie gra byłana radarze, a teraz to prawie pewniak do zakupu :)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
ave.crux
Posty: 1624
Rejestracja: 20 maja 2021, 08:34
Lokalizacja: Piekary Śląskie
Has thanked: 747 times
Been thanked: 1110 times

Re: Premiera i cena Brazil

Post autor: ave.crux »

Piskal pisze: 23 lis 2021, 13:46 U mnie gra byłana radarze, a teraz to prawie pewniak do zakupu :)
Czy to tylko z racji ceny? Nauczyłem się, że tania planszówka =/= dobra planszówka.
Nic na siłę, wszystko młotkiem. Wieczne narzekanie obrzydza radość grania.
Awatar użytkownika
Piskal
Posty: 152
Rejestracja: 11 lis 2015, 22:35
Has thanked: 22 times
Been thanked: 41 times

Re: Premiera i cena Brazil

Post autor: Piskal »

ave.crux pisze: 23 lis 2021, 13:49
Piskal pisze: 23 lis 2021, 13:46 U mnie gra byłana radarze, a teraz to prawie pewniak do zakupu :)
Czy to tylko z racji ceny? Nauczyłem się, że tania planszówka =/= dobra planszówka.
W sumie nie do końca, choć cena miała duży wpływ - za 200+ bym pewnie nie kupił, a za 170 się zastanawiał.

Obejrzałem sobie zasady u Argo https://www.youtube.com/watch?v=SLVziUAMm0Y i nie mam takiego "krótkiego, acz dość rozbudowanego 4x" w kolekcji. Myślę, że z tego co zobaczyłem, to sprawdzi się w mojej grupie ;), może nawet zachęci do grania w większe tytuły.

Tania planszówka jest dobra, bo jest tania. Więc przynajmniej z jednego powodu jest dobra :)
Nie wiem, nie znam się, nie orientuję się, zarobiony jestem!
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Premiera i cena Brazil

Post autor: Leser »

ave.crux pisze: 23 lis 2021, 13:49
Piskal pisze: 23 lis 2021, 13:46 U mnie gra byłana radarze, a teraz to prawie pewniak do zakupu :)
Czy to tylko z racji ceny? Nauczyłem się, że tania planszówka =/= dobra planszówka.
Jest taka ekonomiczna prawidłowość - niektóre towary sprzedają się lepiej, gdy są drogie. Ale nie wiem, czy większość braci planszówkowej byłaby zadowolona, gdybyśmy w tym wypadku zastosowali ją w praktyce ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Premiera i cena Brazil

Post autor: Otorek »

Komponentowo to gra chyba przypomina dość mocno Roota, cena w sklepach jest dość zbliżona, więc wycena jest chyba całkiem ok, choć SCD trochę kosmos.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1752
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 576 times
Been thanked: 1438 times

Re: Premiera i cena Brazil

Post autor: Leser »

Otorek pisze: 23 lis 2021, 15:41 Komponentowo to gra chyba przypomina dość mocno Roota, cena w sklepach jest dość zbliżona, więc wycena jest chyba całkiem ok, choć SCD trochę kosmos.
Odkąd pracuję w Lucrum (właśnie pyknęło 5 lat), jedziemy niezmiennie na tym samym poziomie rentowności. Ceny są takie, bo takie też są koszty.
Na marginesie radzę przywyknąć do tego, że ceny gier z 2019 roku na dłuższy czas odejdą do przeszłości, a ceny z lat 2020-2021 też wkrótce mogą zacząć wydawać się atrakcyjne. Na Essen rozmowy z wszystkimi dużymi wydawcami zaczynały się od informacji o podwyżkach wraz z początkiem przyszłego roku (i to takich podwyżkach na poziomie przynajmniej 20%).

Na marginesie marginesu: założyłem temat przedpremierowego pokazu Brazila w Warszawie (dział spotkania) - zapraszam chętnych.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Otorek
Posty: 663
Rejestracja: 25 maja 2020, 18:00
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 243 times
Been thanked: 359 times

Re: Premiera i cena Brazil

Post autor: Otorek »

To dobrze, że na liście gier do kupienia zostały 2 tytuły - szykuje się dobry czas na przerwę od planszowych zakupów :D
ODPOWIEDZ