Lacerta - dyskusja o wydawnictwie

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: sliff »

Lacerta zaskoczyła wszystkich i zrobiła Czarny Piątek we Wtorek.

Może na allegro albo olx trzeba wystawiać tego tak łatwo garstka osób nie położy ;)
Xoltro
Posty: 261
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 75 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Xoltro »

Szkoda, że tyle to trwa. Rozumiem, że strona nie działa przez godzinę od uruchomienia promocji, ale 5?...
Awatar użytkownika
AnlAir
Posty: 214
Rejestracja: 18 lut 2020, 22:05
Lokalizacja: 3sity
Has thanked: 52 times
Been thanked: 90 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: AnlAir »

Proszę jak to ładnie wygląda.
Więcej się nie da zrobić jak popatrzeć.
Ciekawe kiedy się to odblokuje, koło 3 rano? :lol:
Spoiler:
Może jednak warto dać sygnał, że sprzedaż jest wstrzymana.
Lub zrobić zamówienie grupowe na forum :?:
Awatar użytkownika
trollasek
Posty: 25
Rejestracja: 15 maja 2017, 12:03
Has thanked: 8 times
Been thanked: 7 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: trollasek »

Zamówienia grupowego nie zrobisz bo max 2 sztuki. Poza tym, drożej by wyszło wysyłać każdemu a niżeli bezpośrednio ze strony.
Pewnie ruch jest dalej wzmożony i dlatego tak to wolno się ładuje(albo wcale)
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 951
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 203 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Losiek »

Też mi się (chyba) udało. W tak zwanym międzyczasie klikałem sobie F5 w przeglądarce i w końcu dodałem do koszyk, wybrałem płatność, zapłaciłem i otrzymałem mail od Lacerty z potwierdzeniem płatności.
Brzmi tak prosto ale zajęło sporo czasu.
Xoltro
Posty: 261
Rejestracja: 09 cze 2021, 12:50
Has thanked: 63 times
Been thanked: 75 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Xoltro »

Ja neistety nie zrobiłem wcześniej konta na sklepie Lacerty co mi urudnia to przeklikanie. Co prawda już jestem na etapie tworzenia konta i płatności...
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1488
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 725 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: arturmarek »

Teraz już komunikat "trwa przerwa techniczna, zapraszamy za kilka godzin"
Może przynajmniej na forum ktoś odsprzeda bez zysku jeśli kupił dwa zestawy...
Awatar użytkownika
Irr3versible
Posty: 994
Rejestracja: 09 cze 2019, 01:03
Lokalizacja: Kraków/Zabierzów
Has thanked: 634 times
Been thanked: 544 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Irr3versible »

Losiek pisze: 01 gru 2021, 15:28 Też mi się (chyba) udało. W tak zwanym międzyczasie klikałem sobie F5 w przeglądarce i w końcu dodałem do koszyk, wybrałem płatność, zapłaciłem i otrzymałem mail od Lacerty z potwierdzeniem płatności.
Brzmi tak prosto ale zajęło sporo czasu.
Gratulacje, mnie się udało wskoczyć w kolejkę obsługi dopiero kilka minut temu, gdy finalizowałem zamówienie (przed płatnością) kolejne odświeżenie przyniosło taki komunikat:
Zaraz wracam Przepraszamy.
Aktualnie trwa przerwa techniczna. Zapraszamy ponownie za kilka godzin.

Tyle wygrać :/
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

Lacerta rzuciła formularz do rezerwacji:
https://www.facebook.com/LacertaPL/post ... 7795716313
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Witchma
Posty: 450
Rejestracja: 19 sty 2020, 11:25
Has thanked: 145 times
Been thanked: 85 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Witchma »

Mam wrażenie, że nadal niewiele wiem na temat rynku planszówkowego, ale czy to jest normalna sytuacja? Czy w interesie wydawcy nie byłoby raczej zapewnienie odpowiedniej liczby dodatków, tak by każdy chętny mógł spokojnie nabyć swój egzemplarz? Oszacowanie tej liczby nie może być trudne, skoro wiadomo, ile sprzedało się sztuk podstawki i pierwszego dodatku. Na dodatek sprzedaż prowadzona jest tylko przez sklep wydawcy. Wyszła szopka i loteria dla szczęśliwców, reszta musi cierpliwie zaczekać do przyszłego roku. Komu to służy? Chyba tylko spekulantom. Dziwny ten rynek planszówkowy, dziwny.
Awatar użytkownika
ekwilibrystyczny
Posty: 125
Rejestracja: 19 cze 2020, 17:04
Has thanked: 27 times
Been thanked: 35 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: ekwilibrystyczny »

Witchma pisze: 01 gru 2021, 17:44 Mam wrażenie, że nadal niewiele wiem na temat rynku planszówkowego, ale czy to jest normalna sytuacja? Czy w interesie wydawcy nie byłoby raczej zapewnienie odpowiedniej liczby dodatków, tak by każdy chętny mógł spokojnie nabyć swój egzemplarz? Oszacowanie tej liczby nie może być trudne, skoro wiadomo, ile sprzedało się sztuk podstawki i pierwszego dodatku. Na dodatek sprzedaż prowadzona jest tylko przez sklep wydawcy. Wyszła szopka i loteria dla szczęśliwców, reszta musi cierpliwie zaczekać do przyszłego roku. Komu to służy? Chyba tylko spekulantom. Dziwny ten rynek planszówkowy, dziwny.
Póki co nie wiadomo ile jest egzemplarzy, być może wystarczy dla wszystkich. Głównym problemem wydaje się być obciążenie strony, poczekajmy jeszcze z tą loterią.
Awatar użytkownika
esubotowicz
Posty: 340
Rejestracja: 31 paź 2015, 10:59
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 442 times
Been thanked: 135 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: esubotowicz »

Aż jestem ciekawa ile osób musiało równocześnie kupować, żeby wywaliło sklep. Nie sądzę, żeby wydawnictwo miało jakiś wysoki traffic, może kilkanaście-kilkadziesiąt osób standardowo, tutaj ile weszło? Jak oceniacie? 500? 1000? Generalnie te promosy są chyba dość drogie? 70 zł za obydwa w porównaniu do ceny całej gry, która można kupić za 200 zł, ktoś mnie wyprowadzi z błędu? 🙂
Całe to zamieszanie mogło jednak zwiększyć zainteresowanie 😉
Ewa
dannte
Posty: 739
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 441 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: dannte »

Mr_Fisq pisze: 01 gru 2021, 17:13 Lacerta rzuciła formularz do rezerwacji:
https://www.facebook.com/LacertaPL/post ... 7795716313
Nie wiem czemu (nie używam FB), ale jak wrzucasz link do posta Lacerty, to przenosi on na stronę, która wymaga zalogowania aby kontynuować (czyli bez konta ten link jest bezużyteczny).

Mnie działa np. taki (bez bycia zalogowanym): https://pl-pl.facebook.com/LacertaPL/ph ... 0869052339
ArtIO
Posty: 556
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 36 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: ArtIO »

esubotowicz pisze: 01 gru 2021, 17:54 Aż jestem ciekawa ile osób musiało równocześnie kupować, żeby wywaliło sklep. Nie sądzę, żeby wydawnictwo miało jakiś wysoki traffic, może kilkanaście-kilkadziesiąt osób standardowo, tutaj ile weszło? Jak oceniacie? 500? 1000? Generalnie te promosy są chyba dość drogie? 70 zł za obydwa w porównaniu do ceny całej gry, która można kupić za 200 zł, ktoś mnie wyprowadzi z błędu? 🙂
Całe to zamieszanie mogło jednak zwiększyć zainteresowanie 😉
Wystarczy jak nawet 100 osób co minutę będzie odświeżać stronę.
Dodatki zwykle są droższe niż gra podstawowa. Każdy z tych mini dodatków zwiększa regrywalność.
dannte
Posty: 739
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 441 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: dannte »

Mr_Fisq pisze: 01 gru 2021, 19:37Na mobilce też działa. Nie wiem w czym leży Twój problem.
Też nie wiem na czym polega Mój problem. Widocznie nikt inny na tym forum tego problemu nie ma, wybacz.

Używam Opery, Firefoxa, Chrome. We wszystkich to samo. Próbowałem zarówno będąc zalogowany do googla jak i w oknie prywatnym, za każdym razem to samo: "Zaloguj się aby kontynuować". Nie jest to dla mnie żaden problem, założyłem po prostu, że skoro nigdzie nie działa (nie będę instalować czwartej i piątej przeglądarki żeby to potwierdzić), to oznacza to błędny link z twojej strony, ale najwyraźniej się mylę, skoro u Ciebie działa nawet z okna prywatnego, gdy masz 100% pewności, że jesteś wylogowany.

Nie było tematu w takim razie :)
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

Mam wrażenie, że nadal niewiele wiem na temat rynku planszówkowego, ale czy to jest normalna sytuacja? Czy w interesie wydawcy nie byłoby raczej zapewnienie odpowiedniej liczby dodatków, tak by każdy chętny mógł spokojnie nabyć swój egzemplarz? Oszacowanie tej liczby nie może być trudne, skoro wiadomo, ile sprzedało się sztuk podstawki i pierwszego dodatku. Na dodatek sprzedaż prowadzona jest tylko przez sklep wydawcy. Wyszła szopka i loteria dla szczęśliwców, reszta musi cierpliwie zaczekać do przyszłego roku. Komu to służy? Chyba tylko spekulantom. Dziwny ten rynek planszówkowy, dziwny.
Dla mnie też to jest niepojęte. Przecież to same wydawnictwa prowadzą do tej patologii, że brakuje towaru na który jest popyt. Na logikę jak są chętni to chyba powinno się kupić tego jak najwięcej żeby zarobić, przecież to nie jest trudne do oszacowania, a w tej branży jest tak, że co drugi lepszy tytuł to trzeba się niemal bić, bo jak nie zdążysz to czekaj na dodruk za rok, dwa albo wcale.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4747
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1254 times
Been thanked: 1469 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Mr_Fisq »

litk pisze: 01 gru 2021, 20:58 Dla mnie też to jest niepojęte. Przecież to same wydawnictwa prowadzą do tej patologii, że brakuje towaru na który jest popyt. Na logikę jak są chętni to chyba powinno się kupić tego jak najwięcej żeby zarobić, przecież to nie jest trudne do oszacowania, a w tej branży jest tak, że co drugi lepszy tytuł to trzeba się niemal bić, bo jak nie zdążysz to czekaj na dodruk za rok, dwa albo wcale.
:mrgreen: kolega o wielkim sukcesie Uczty dla Odyna słyszał?
Ja się wydawnictwom nie dziwię, że przy dużej konkurencji na rynku nie szastają wysokimi nakładami.

Padnięcie sklepu Lacerty z powodu DDoS to zupełnie inny temat.
Sprzedam: Dochodzi: Necromunda. Obniżki: Deep Space D-6, Etherfields PL, Pożeracze Snów, Lands of Galzyr, Inferno
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
trixon
Posty: 629
Rejestracja: 24 sie 2020, 10:08
Has thanked: 256 times
Been thanked: 288 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: trixon »

litk pisze: 01 gru 2021, 20:58 Dla mnie też to jest niepojęte. Przecież to same wydawnictwa prowadzą do tej patologii, że brakuje towaru na który jest popyt. Na logikę jak są chętni to chyba powinno się kupić tego jak najwięcej żeby zarobić, przecież to nie jest trudne do oszacowania, a w tej branży jest tak, że co drugi lepszy tytuł to trzeba się niemal bić, bo jak nie zdążysz to czekaj na dodruk za rok, dwa albo wcale.
Chętnie bym usłyszał od kolegi jak łatwo oszacować (najlepiej w postaci jakiegoś wzoru) ilość druku dodatku zakładając, że:
A = ilość dotychczas wydrukowanych Spirit Island
B = ilość zamówionych do druku Spirit Island
C = Ilość dotychczas sprzedanych dodatków z pierwszego rzutu


Podejścia wydawnictwa nie nazwał bym tego patologią, a rozsądnym planowaniem własnego biznesu i nie mam tutaj na myśli Lacerty, ale ogólnie podejście wydawnictw. Przyczyn takiego stanu rzeczy moim zdaniem jest kilka:
1) Ograniczony budżet - Każdy druk wiąże się z zamrożeniem jakiejś kasy na pewien okres czasu.
2) Ryzyko przeszacowania. Oszacowanie popytu nie jest takie łatwe jak Ci się wydaje. Historia zna przypadki wydawnictw, które nie jeden tytuł przeszacowały. Wydawnictwa już nie ma, a ich gry w sprzedaży wciąż znajdziesz. Dodatkowo Lacerta po kilku "murowanych hitach", które sprzedawały się latami prawdopodobnie się sparzyła i woli ostrożniej planować druki.
3) Ryzyko jakiegoś "babola" - Nieprzewidziane błędy się zdarzają. Niech się okaże, że ktoś coś źle przetłumaczył i masz partię 4000 dodatków, które gracze będą reklamować. W przypadku takich planszetek koszt naprawy może być znaczny.
4) Większy nakład -> większy problem. Przypuszczam, że większy nakład wiąże się z dłuższym czasem realizacji, większym ryzykiem gdyby taka partia się uszkodziła w transporcie itp.
5) Możliwość późniejszego dodruku - zawsze można później dodrukować jeżeli będzie popyt. Wydawnictwo raczej na tym nie straci.
ArtIO
Posty: 556
Rejestracja: 27 cze 2020, 12:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 23 times
Been thanked: 36 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: ArtIO »

litk pisze: 01 gru 2021, 20:58
Mam wrażenie, że nadal niewiele wiem na temat rynku planszówkowego, ale czy to jest normalna sytuacja? Czy w interesie wydawcy nie byłoby raczej zapewnienie odpowiedniej liczby dodatków, tak by każdy chętny mógł spokojnie nabyć swój egzemplarz? Oszacowanie tej liczby nie może być trudne, skoro wiadomo, ile sprzedało się sztuk podstawki i pierwszego dodatku. Na dodatek sprzedaż prowadzona jest tylko przez sklep wydawcy. Wyszła szopka i loteria dla szczęśliwców, reszta musi cierpliwie zaczekać do przyszłego roku. Komu to służy? Chyba tylko spekulantom. Dziwny ten rynek planszówkowy, dziwny.
Dla mnie też to jest niepojęte. Przecież to same wydawnictwa prowadzą do tej patologii, że brakuje towaru na który jest popyt. Na logikę jak są chętni to chyba powinno się kupić tego jak najwięcej żeby zarobić, przecież to nie jest trudne do oszacowania, a w tej branży jest tak, że co drugi lepszy tytuł to trzeba się niemal bić, bo jak nie zdążysz to czekaj na dodruk za rok, dwa albo wcale.
To jest bardzo rozsądne podejście, tyle było chętnych na Pax Pamir a jak gra trafiła do sprzedaży pojawiło się jeszcze więcej narzekań. Bardzo trudno jest oszacować popyt na tego typu dodatki, a w tym przypadku jest to bardzo duże ryzyko dla wydawcy.
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Kal-El83 »

Niełatwy dzień dla Lacerty. Chcieli być „w porządku” i podali dokładny czas rozpoczęcia sprzedaży a ... wyszło jak wyszło. Jak dla mnie brawa za decyzję (choć ciut odwleczoną w czasie) bo na pewno nie była łatwa do podjęcia.
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
sliff
Posty: 937
Rejestracja: 29 maja 2020, 15:27
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 328 times
Been thanked: 383 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: sliff »

litk pisze: 01 gru 2021, 20:58
Spoiler:
Przecież to same wydawnictwa prowadzą do tej patologii, że brakuje towaru na który jest popyt. Na logikę jak są chętni to chyba powinno się kupić tego jak najwięcej żeby zarobić, przecież to nie jest trudne do oszacowania, a w tej branży jest tak, że co drugi lepszy tytuł to trzeba się niemal bić, bo jak nie zdążysz to czekaj na dodruk za rok, dwa albo wcale.
Co drugi ;) tylko taki mały szczegół że niewiadomo który jest ten co drugi.

A potem i tak przyjdzie np. taki gambit, powie "meh" i powietrze uchodzi jak z dziurawej dętki. Mezo już po 140zł zobaczymy po ile za rok będzię.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

A potem i tak przyjdzie np. taki gambit, powie "meh" i powietrze uchodzi jak z dziurawej dętki. Mezo już po 140zł zobaczymy po ile za rok będzię.
No nie wiem, ale jak dla mnie wystarczy spojrzeć na bgg i tylko dzięki temu można wyczuć jak gra się sprzeda. Mezo 7.3, więc nic dziwnego że idzie słabo.
Awatar użytkownika
kokosowy14
Posty: 323
Rejestracja: 22 sie 2021, 10:13
Has thanked: 160 times
Been thanked: 70 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: kokosowy14 »

Wydaje mi się, że druk dodatku jest nieco prostszy do oszacowania bo widać po sprzedaży jak gra się przyjęła. Poza tym już z pierwszymi promo duchami był problem bo szybko się rozeszły. Chyba w takiej sytuacji łatwo się domyślić że zainteresowanie będzie duże?
Awatar użytkownika
Beo
Posty: 129
Rejestracja: 02 wrz 2018, 11:10
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 125 times
Been thanked: 37 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: Beo »

No właśnie w takiej sytuacji można łatwo przestrzelić. Duże zainteresowanie z pierwszego druku nie musi oznaczać dużego zainteresowania przy drugim podejściu (co oczywiście tym razem nie miało miejsca). Zastanawiam się, czy najlepiej nie byłoby zebrać X chętnych przed drukiem jakimś podobnym formularzem, a potem zamówić X z jakimś zapasem. Inna kwestia ile tego zapasu.
Kolekcja
Sprzedam: Czarne Historie i inne.
litk
Posty: 849
Rejestracja: 30 lip 2018, 14:14
Has thanked: 177 times
Been thanked: 126 times

Re: Lacerta - plany wydawnicze

Post autor: litk »

Zastanawiam się, czy najlepiej nie byłoby zebrać X chętnych przed drukiem jakimś podobnym formularzem, a potem zamówić X z jakimś zapasem. Inna kwestia ile tego zapasu.
I to byłby świetny pomysł, z tym że nie tylko klienci indywidualni, ale i również sklepy, do tego jakieś 10% zapasu.
ODPOWIEDZ