(Oficjalny) Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Plany wydawnicze i dyskusje o wydawnictwach polskich i zagranicznych
Awatar użytkownika
barni132
Posty: 94
Rejestracja: 01 lut 2015, 17:19
Lokalizacja: Gliwice
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: barni132 »

Jakieś wieści o dodruku Camel Up? I dodatku? :)
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

barni132 pisze: 16 gru 2021, 15:03 Jakieś wieści o dodruku Camel Up? I dodatku? :)
Wkrótce będziemy pakować na statek.
Dodatku do Camel up póki co nie ma, będzie za to spin off.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1547
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Hej, hej,

A ja chciałam się podpytać o Intrygantów. Planowany jest jakiś dodruk/3-cia edycja (np. z płótnowanymi kartami i bez tych kolorowych pasków)?

Ostatnio mi mignęło ogłoszenie, używka za 100zł i poszła... Jestem w szoku!
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

Tringa pisze: 28 gru 2021, 11:09 Hej, hej,

A ja chciałam się podpytać o Intrygantów. Planowany jest jakiś dodruk/3-cia edycja (np. z płótnowanymi kartami i bez tych kolorowych pasków)?

Ostatnio mi mignęło ogłoszenie, używka za 100zł i poszła... Jestem w szoku!
Pracujemy nad tematem. Niestety na ten moment nie mogę powiedzieć nic bardziej konkretnego, ponieważ sytuacja jest złożona.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1547
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

Ok, dzięki za info. W tym tempie to w przyszłym roku spłacę kilka rat hipotecznych - mam jeszcze 2 egzemplarze w folii - za Intrygantów. To dajcie mi znać tak z miesiąc przed ogłoszeniem dodruku, abym zdążyła je spieniężyć ;)

A na serio to powodzenia i mam nadzieję, że uda się wszystko załatwić. Gra jest mega!
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
spikexxl
Posty: 16
Rejestracja: 03 kwie 2020, 20:37
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: spikexxl »

Szanowne Lucrum :D Jakaś przybliżona data dotarcia Brzdęk'a Legacy ?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

spikexxl pisze: 28 gru 2021, 19:36 Szanowne Lucrum :D Jakaś przybliżona data dotarcia Brzdęk'a Legacy ?
Dostaliśmy pierwsze egzemplarze poprodukcyjne. Musimy je teraz zatwierdzić i pakujemy na statek. Jakąś przybliżoną datę będę w stanie podać, gdy nam się to uda. W każdym razie jest już blisko...
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1686
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 884 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: XLR8 »

Kiedy planujecie dodruk Camel Up?
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

XLR8 pisze: 28 gru 2021, 20:44 Kiedy planujecie dodruk Camel Up?
Sytuacja podobna, jak z Brzdękiem Legacy. Produkcja skończona, trzeba zapakować na statek.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: MaciekK5454 »

Leser pisze: 28 gru 2021, 23:05
XLR8 pisze: 28 gru 2021, 20:44 Kiedy planujecie dodruk Camel Up?
Sytuacja podobna, jak z Brzdękiem Legacy. Produkcja skończona, trzeba zapakować na statek.
To kiedy można się spodziewać podania ceny i uruchomienie (przed)sprzedaży obu gier?

Nie pytam o dotarcie tych gier do sklepów, bo to pytanie padło wyżej.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

MaciekK5454 pisze: 29 gru 2021, 10:29
Leser pisze: 28 gru 2021, 23:05
XLR8 pisze: 28 gru 2021, 20:44 Kiedy planujecie dodruk Camel Up?
Sytuacja podobna, jak z Brzdękiem Legacy. Produkcja skończona, trzeba zapakować na statek.
To kiedy można się spodziewać podania ceny i uruchomienie (przed)sprzedaży obu gier?

Nie pytam o dotarcie tych gier do sklepów, bo to pytanie padło wyżej.
Jak pisałem przy okazji Brazila, podawanie cen "z góry" przy obecnej sytuacji ekonomicznej jest praktycznie niemożliwe (no dobra: możliwe, ale mocno ryzykowne).
Cała "zabawa" z pakowaniem na statek polega na zgraniu logistycznym. Mamy Legacy, mamy Camel up, mamy Dobry rok i tak dalej. Trzeba to upchnąć do kontenerów w taki sposób, żeby nie płacić grubej kasy za transport chińskiego powietrza. Wbrew pozorom to nie jest łatwe zadanie.

Tym samym jakiekolwiek informacje cenowe mogą się wyklarować dopiero po załadunku. Nawet po nim mogą się pojawić dodatkowe koszty, toteż nie mogę obiecać, że podamy ceny rozładunkiem gier w Gdańsku. O wszystkim jednak zdecydujemy (a raczej zdecyduje szef po konsultacjach z resztą zespołu) po załadunku gier. - na razie brakuje nam kluczowych informacji kosztowych.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: MaciekK5454 »

Leser pisze: 29 gru 2021, 10:44 Cała "zabawa" z pakowaniem na statek polega na zgraniu logistycznym. Mamy Legacy, mamy Camel up, mamy Dobry rok i tak dalej. Trzeba to upchnąć do kontenerów w taki sposób, żeby nie płacić grubej kasy za transport chińskiego powietrza. Wbrew pozorom to nie jest łatwe zadanie.
Jeśli miałbym wskazać grupę społeczną, która z uwagi na posiadane doświadczenie powinna sobie najlepiej poradzić z tym zadaniem, to byliby to właśnie miłośnicy planszówek :D
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

MaciekK5454 pisze: 29 gru 2021, 11:00
Leser pisze: 29 gru 2021, 10:44 Cała "zabawa" z pakowaniem na statek polega na zgraniu logistycznym. Mamy Legacy, mamy Camel up, mamy Dobry rok i tak dalej. Trzeba to upchnąć do kontenerów w taki sposób, żeby nie płacić grubej kasy za transport chińskiego powietrza. Wbrew pozorom to nie jest łatwe zadanie.
Jeśli miałbym wskazać grupę społeczną, która z uwagi na posiadane doświadczenie powinna sobie najlepiej poradzić z tym zadaniem, to byliby to właśnie miłośnicy planszówek :D
Przydaliby się jacyś w chińskich portach ;)
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Awatar użytkownika
konradstpn
Posty: 873
Rejestracja: 22 sie 2017, 12:11
Has thanked: 204 times
Been thanked: 305 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: konradstpn »

Czy udostępnicie wcześniej na stronie instrukcję Dobrego Roku?
Gram, więc jestem.
Awatar użytkownika
Leser
Posty: 1750
Rejestracja: 22 lut 2009, 23:38
Lokalizacja: pod - Warszawa
Has thanked: 574 times
Been thanked: 1434 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Leser »

konradstpn pisze: 29 gru 2021, 19:42 Czy udostępnicie wcześniej na stronie instrukcję Dobrego Roku?
Jasne, zapisuję sobie, żeby uruchomić ten temat.
I rozjarzam się na mgnienie w uśmiechu z tych, co to trzeba mieć ten polor we krwi, żeby zmieścić bez pośpiechu pozdrowienie mimo energicznego pośpiechu przecież.
Raffik_San
Posty: 51
Rejestracja: 02 gru 2019, 16:40
Has thanked: 22 times
Been thanked: 42 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Raffik_San »

Czy pojawi się dodruk 2 mini dodatków do Brzdęk: Nie drażnij smoka?
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: TTR_1983 »

Ciekawi co w Lucrum piszczy? We wtorek rozmowa z Bartkiem.

Zapraszam: https://www.youtube.com/watch?v=R3igPH4ZMaU&t=1327s

Obrazek
Ostatnio zmieniony 05 sty 2022, 07:08 przez TTR_1983, łącznie zmieniany 1 raz.
TTR_1983
Posty: 3944
Rejestracja: 15 kwie 2012, 22:42
Has thanked: 2 times
Been thanked: 88 times
Kontakt:

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: TTR_1983 »

Nastąpiła drobna zmiana planów, dziś podczas transmisji zdradzimy również plan wydawniczy Lucrum Games na 2022 rok! Serdecznie zapraszam: https://www.youtube.com/watch?v=R3igPH4ZMaU&t=1327s
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: MaciekK5454 »

Mój hype co do Brzdęka Legacy zamienia się powoli we frustracje. Cena pewnie będzie kosmiczna bo znając życie nakład jest pewnie niedoszacowany. Ale mimo ceny i tak pewnie szybko zejdzie ze sklepów. Gry nie trafią jednak na stoły graczy, tylko do retailu z jeszcze bardziej kosmicznymi cenami, a dodruk pewnie za kolejne półtora roku z ceną dostosowaną "do rynku". I jeszcze możliwe błędy wydawnicze, skoro to pierwsze wydanie.... A wystarczyło jednak w jakiś sposób oszacować cenę, uruchomić przedsprzedaż, żeby zebrać funduszę na, większy i bardziej odpowiadający zapotrzebowaniom pierwszy nakład, żeby każdy, kto jest zainteresowany spokojne mógł zamówić swój egzemplarz. Proszę wyprowadzcie mnie z błędu, że mój czarny scenariusz jest nierealny :)
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11087
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3385 times
Been thanked: 3284 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: japanczyk »

MaciekK5454 pisze: 05 sty 2022, 07:36 Mój hype co do Brzdęka Legacy zamienia się powoli we frustracje. Cena pewnie będzie kosmiczna bo znając życie nakład jest pewnie niedoszacowany.
Cena bedzie w okolicy 200 zł pewnie - troche bez sensu cisnac po grze, ktora jeszcze nie jest wydana - skad pomysl, ze naklad niedoszaconay, ze bedzie kosmiczna itp?
W tym momencie na prawde ciezko okreslac ceny jak shipping osiagal astronomiczne kwoty
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1547
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

1,5 roku temu skończyłam kampanię Brzdęka Legacy po ang. Jest mega dużo zawartości, SCD angielskiej wersji wynosi 110 USD. Gdybym miała strzelać to obstawiałabym SCD w okolicy 300-350zł.
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
MaciekK5454
Posty: 358
Rejestracja: 09 sie 2020, 20:44
Has thanked: 170 times
Been thanked: 193 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: MaciekK5454 »

japanczyk pisze: 05 sty 2022, 08:44
MaciekK5454 pisze: 05 sty 2022, 07:36 Mój hype co do Brzdęka Legacy zamienia się powoli we frustracje. Cena pewnie będzie kosmiczna bo znając życie nakład jest pewnie niedoszacowany.
Cena bedzie w okolicy 200 zł pewnie - troche bez sensu cisnac po grze, ktora jeszcze nie jest wydana - skad pomysl, ze naklad niedoszaconay, ze bedzie kosmiczna itp?
W tym momencie na prawde ciezko okreslac ceny jak shipping osiagal astronomiczne kwoty
Bo dodruki dotychczasowych Brzdęków znikały dość szybko ze sklepów, a tu mamy doczynienia z pierwszym, testowym nakładem. Niemniej mój post jest wyrazem moich wewnętrznych obaw i odczuć, nie przesądzam, że mój scenariusz się ziści. Może faktycznie cena będzie 200zł a moje obawy bezpodstawne ;)
Ostatnio zmieniony 05 sty 2022, 14:01 przez MaciekK5454, łącznie zmieniany 2 razy.
tomg
Posty: 408
Rejestracja: 02 gru 2019, 00:00
Has thanked: 128 times
Been thanked: 163 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomg »

Tringa pisze: 05 sty 2022, 09:20 1,5 roku temu skończyłam kampanię Brzdęka Legacy po ang. Jest mega dużo zawartości, SCD angielskiej wersji wynosi 110 USD. Gdybym miała strzelać to obstawiałabym SCD w okolicy 300-350zł.
Też obstawiam taką cenę ale nie SCD tylko u tanich detalistów. Nie ma uzasadnienia oczekiwać ceny rzędu 200 pln z groszami
Awatar użytkownika
Tringa
Posty: 1547
Rejestracja: 03 cze 2018, 13:23
Has thanked: 307 times
Been thanked: 321 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: Tringa »

To spora gra, dużo oferuje + ceny transportu + inflacja w PL i faktycznie może wyjść więcej. Mentalnie i portfelowo liczę, że zamknę się w 400 zł, a jak będzie naprawdę to się okaże w marcu :)
"Czasami lepiej jest użyć miotacza ognia niż narzekać na ciemność." - Terry Pratchett – Zbrojni

Moje zbiórki: CLICK
Moje gry: CLICK
tomekmani3k
Posty: 600
Rejestracja: 29 lip 2015, 19:26
Has thanked: 59 times
Been thanked: 144 times

Re: Lucrum Games - plany wydawnicze, akcje promocyjne

Post autor: tomekmani3k »

To forum potrafi podnieść na duchu, czytam o cenach brzdęku i człowiek się cieszy, że jest lepiej niż myślałem a potem kolejne posty i cena leci w górę. To może ja rzucę jakąś cenę z góry i inni mogą pisać czemu na pewno będzie mniej :D

Moim zdaniem będzie po 600 zł bo to przecież duża gra legacy jak np. gloomhaven a on jest po tyle. Możecie już pisać że się mylę :D
ODPOWIEDZ