insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
krasnolud
Posty: 7
Rejestracja: 23 lip 2020, 15:37

insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: krasnolud »

witam,
czy insert do gry szczęki lwa znacznie przyspieszy grę? warto kupić?
aeiou871
Posty: 982
Rejestracja: 18 kwie 2017, 11:12
Has thanked: 314 times
Been thanked: 435 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: aeiou871 »

z innych mediów wiem, że jest sporo osób zainteresowanych insertem, ale w mojej ocenie jest to zbędny wydatek, zwłaszcza w porównaniu z dużym GH
1. Szczęki są względnie krótkie - średnio rozgrywa się ok. 20 scenariuszy
2. Szczęki w odróżnieniu od dużego GH mają jakiś nawet w miarę sensowny insert, w którym można uporządkować elementy
3. Szczęki nie mają aż tylu elementów do rozkładania podczas przygotowania scenariusza (w porównaniu do GH odpadają kafelki terenu i wszystkie elementy terenu przeszkody czy trudny teren - one są już w książce)
4. Problematyczne jest przechowywanie elementów postaci, których używasz - ja polecam swoje rozwiązanie w postaci teczek-kopert PVC. My mamy takie w kolorach odpowiadającym poszczególnym klasom i jak ktoś gra taką klasą, to do swojej koperty przekłada wszystkie używane przez siebie elementy, a te, które może dopiero odblokować pozostają w oryginalnej kopercie klasy.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4733
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1458 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: Mr_Fisq »

Jak zwykle, to zależy:
- Czy grę będziesz przechodził raz, czy np, 2 razy różnymi postaciami?
- Ile scenariuszy będziesz rozgrywał na raz - jak często będziesz musiał całkiem grę złożyć?

Mi brak insertu przeszkadzał, w przeciwieństwie do dużego GH, gdzie brak insertu był dyskwalifikujący (tylko raz zagrałem bez insertu).

Krótko mówiąc:
- W szczękach jest przydatny, ale nie obowiązkowy. Jeśli koszulkujesz wszystkie karty to zwróć uwagę czy insert to przewiduje.

Na rynku są inserty od Warboxa, ReDrewna, Folded Space.... jest w czym wybierać.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
arian
Posty: 830
Rejestracja: 26 sty 2016, 22:38
Has thanked: 267 times
Been thanked: 593 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: arian »

Zamiast teczki można też na karty i przedmioty postaci wykorzystać jakieś większe woreczki strunowe. Największym problemem tej gry jest łamigłówka jak powkładać do pudła wszystkie kartoniki i karty potworów w woreczkach strunowych. Najlepiej wcale ich nie wkładać i wtedy odpada problem insertu. Wystarczy przełożyć te woreczki do osobnego pudełka, poukładać po kolei i wtedy w podstawowym pudle robi się na tyle dużo miejsca, że wszystko wygodnie można sobie tam posegregować. To pudełko po prostu jest za małe, żeby było wygodne i nie rozumiem, dlaczego to nie mógł być normalny kwadrat, do którego wszystko by się zmieściło. A jeśli osobne pudło odpada i nie przeszkadza komuś niedomknięte pudełko, to te potwory najlepiej trzymać na samej górze i po otwarciu przerzucić od razu do pokrywki i stamtąd je wyszukiwać.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: PytonZCatanu »

Jesteśmy w środku kampanii, wypraska sprawdza bardzo dobrze, szkoda kasy na insert, serio.
Darkstorm
Posty: 866
Rejestracja: 04 gru 2018, 09:48
Lokalizacja: Wielkie Cesarstwo Północy Gdańsk
Has thanked: 139 times
Been thanked: 217 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: Darkstorm »

Ja raczej nie kupię. Wolę kupić inserty do czegoś innego.
Jak już napisał kolega wyżej, to co jest w miarę daje radę i wolę jednak wydać kasę na coś innego.
No ale oczywiście jak chcesz mieć perfekcyjnie udany setup to oczywiście możesz kupić:)
Awatar użytkownika
Dako
Posty: 905
Rejestracja: 13 paź 2021, 18:37
Has thanked: 278 times
Been thanked: 278 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: Dako »

Osobiście w zeszłym roku kupiłem Warboxowy.
Ładny, estetyczny, tani no i karty w koszulkach wchodzą.

PS.
Choć jak kupiłem a później wydrukowałem 3D sobie nowe podstawki i planszetki to i tak wszystko się już nie mieści :oops:
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: jozef.k »

Pomimo, iż "mówi się", że Szczęki Lwa łatwo się rozkłada to i tak zajmuje to sporo czasu. Ja kupiłem insert i jestem bardzo zadowolony bo dla mnie nieuciążliwy setup gry to jeden z elementów, który spokojnie pozwala mi do gry wrócić. Szczęki gra się raczej "ciągiem" i jeśli nie masz stołu żeby to zostawić do następnej rozgrywki to insert jak najbardziej. I jeszcze jedna rzecz - z tego co kojarzę to chyba teraz na rynku są dwa rodzaje insertów. Ja kupiłem ten bez osobnych pudełek dla bohaterów i uważam to za błąd ponieważ upychanie kart i całej reszty do tych kopert jest moim zdaniem niekomfortowe.
Awatar użytkownika
garg
Posty: 4486
Rejestracja: 16 wrz 2009, 15:26
Lokalizacja: Warszawa/Zielonka
Has thanked: 1445 times
Been thanked: 1103 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: garg »

jozef.k pisze: 10 lut 2022, 19:29 Pomimo, iż "mówi się", że Szczęki Lwa łatwo się rozkłada to i tak zajmuje to sporo czasu. Ja kupiłem insert i jestem bardzo zadowolony bo dla mnie nieuciążliwy setup gry to jeden z elementów, który spokojnie pozwala mi do gry wrócić. Szczęki gra się raczej "ciągiem" i jeśli nie masz stołu żeby to zostawić do następnej rozgrywki to insert jak najbardziej. I jeszcze jedna rzecz - z tego co kojarzę to chyba teraz na rynku są dwa rodzaje insertów. Ja kupiłem ten bez osobnych pudełek dla bohaterów i uważam to za błąd ponieważ upychanie kart i całej reszty do tych kopert jest moim zdaniem niekomfortowe.
Ten z pudełkami na bohaterów to jest e-Raptor, czy Folded Space?
Mam / Sprzedam/wymienię
(Może nie wystawiłem, ale też chętnie wymienię)

Najstarszy offtop świata: Ceterum censeo Carthaginem esse delendam ;-)
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4733
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1244 times
Been thanked: 1458 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: Mr_Fisq »

Dako_W pisze: 10 lut 2022, 11:31 Osobiście w zeszłym roku kupiłem Warboxowy.
Ładny, estetyczny, tani no i karty w koszulkach wchodzą.

PS.
Choć jak kupiłem a później wydrukowałem 3D sobie nowe podstawki i planszetki to i tak wszystko się już nie mieści :oops:
Pomijając brak miejsca na dodatkowe elementy, to dobrze się sprawuje/sprawował?
(z ich insertu do dużego Gloomhavena byłem zadowolony...)
garg pisze: 10 lut 2022, 21:09
Spoiler:
Ten z pudełkami na bohaterów to jest e-Raptor, czy Folded Space?
E-raptor bazuje na pudełkach oryginalnych vide:
https://www.xjoy.pl/inserty/15455-e-rap ... -lion.html
Podobnie Folded Space:
https://planszostrefa.pl/pl/p/Folded-Sp ... OJAW/12091
I Warbox:
https://www.warbox.pl/en_US/p/Game-Orga ... e-Lion/269

W insercie ReDrewna jest to już rozwiązane inaczej:
https://redrewno.pl/pl,produkty,pokaz,i ... zczeki-lwa
tylko nie wszystkie karty wchodzą w koszulkach.
Sprzedam: Root z dodatkami, Lands of Galzyr, Sands of Shurax, Etherfields KS PL, Inferno i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
jozef.k
Posty: 67
Rejestracja: 06 kwie 2020, 16:46
Has thanked: 29 times
Been thanked: 15 times

Re: insert do gry szczęki lwa warto kupić?

Post autor: jozef.k »

garg pisze: 10 lut 2022, 21:09
jozef.k pisze: 10 lut 2022, 19:29 Pomimo, iż "mówi się", że Szczęki Lwa łatwo się rozkłada to i tak zajmuje to sporo czasu. Ja kupiłem insert i jestem bardzo zadowolony bo dla mnie nieuciążliwy setup gry to jeden z elementów, który spokojnie pozwala mi do gry wrócić. Szczęki gra się raczej "ciągiem" i jeśli nie masz stołu żeby to zostawić do następnej rozgrywki to insert jak najbardziej. I jeszcze jedna rzecz - z tego co kojarzę to chyba teraz na rynku są dwa rodzaje insertów. Ja kupiłem ten bez osobnych pudełek dla bohaterów i uważam to za błąd ponieważ upychanie kart i całej reszty do tych kopert jest moim zdaniem niekomfortowe.
Ten z pudełkami na bohaterów to jest e-Raptor, czy Folded Space?
Ja mówiłem o tym z reDrewna, że ma osobne pudełka na bohaterów. Osobiście posiadam ten z Warboxa i też jest spoko ale tak jak pisałem wyżej uważam, że osobne pudła na bohaterów powinny być. Co do Folded Space to kupiłem raz i więcej nie kupię. Moim zdaniem te inserty w ogóle nie usprawniają setupu
ODPOWIEDZ