Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: Zdzichosław »

Dla mnie "Poszukiwanie..." i "Mur Hadriana" to dwa odkrycia minionego miesiąca. W obydwie tłukę na zmianę w trybie solo i mam z tego masę uciechy. Polecam!
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4552
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1694 times
Been thanked: 2130 times

Re: The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: PytonZCatanu »

Ja zagrałem 8 partii w 2 tygodnie. Solo oraz kilka 3osobowych. Ciągle jeszcze nie czuję się na tyle pewnie, aby przechodzić na tryb ekspercki. Bardziej eksperymentuję zmniejszając liczbę podpowiedzi startowych.

Powiem tak: 8 partii w 2 tygodnie to u mnie wynik bardzo wysoki. Gra nie jest wybitna (a może jest, tylko w trybie eksperckim?), ale bardzo przyjemna, łatwa w obsłudze i setupie i daje dużo satysfakcji (jak w partii w której rozwaliłem bota 18:7 znajdując planetę X chyba w 6 ruchu 😁). Wstępna ocena 8/10.

Jestem ciekawy trybu eksperckiego, a w tym tygodniu będę wprowadzał nowych graczy więc jeszcze chwilę zostaje w zwykłym.

Ps. Przed zagraniem największym zmartwieniem było dla mnie to, czy ta gra ma sens jako gra kompetetywna. Tymczasem naprawdę ma, obserwowanie innych graczy i dedukcja ich ruchów to dodatkowa zagadka, która może dać nam sporą przewagę, jeśli jesteśmy w tym dobrzy.
Zdzichosław
Posty: 39
Rejestracja: 01 lut 2020, 07:08
Has thanked: 12 times
Been thanked: 12 times

Re: The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: Zdzichosław »

Algorytm bota jest dobrze pomyślany i w trybie solo też można z niego wnioskować. Na stronę trudniejszą przesiadłem się dopiero po kilku partiach i pierwszej wygranej bez informacji początkowych. W trybie ekspert jest trudniej wygrać głównie dlatego, że bot bezlitośnie wykorzystuje każdą okazję żeby zrobić dwie akcje na jedną akcję gracza, co ogranicza możliwość "wąskiego" przeszukiwania sektorów.
Trybu wieloosobowego jeszcze nie próbowałem ale małżonka lubi sudoku i liczę, że da się namówić. 😀
alex_dp88
Posty: 87
Rejestracja: 15 paź 2021, 19:08
Lokalizacja: Racibórz
Has thanked: 71 times
Been thanked: 89 times

Re: The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: alex_dp88 »

Rozegrałem na razie 2 partie 2osobowe i w kategorii gier dedukcyjnych jest to bardzo mocna pozycja. Dzięki aplikacji gra jest dynamiczna, nie ma dłużyzn, faza teorii wprowadza fajną, pozytywną interakcję. Wielki plus w porównaniu z Niepożądanymi Gośćmi, w których obsługa gry była upierdliwa i zabijała fun. Ja Poszukiwaniem Planety X na ten moment jestem zauroczony.
P.S. Grałem jedynie w wariant podstawowy
Awatar użytkownika
yrq
Posty: 959
Rejestracja: 06 sie 2018, 10:55
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 336 times
Been thanked: 363 times

Re: The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: yrq »

Wczoraj zagraliśmy dwie partie trzyosobowe, z kumplem, który dopiero uczył się zasad, więc na stronie podstawowej.
Daliśmy mu więcej podpowiedzi na początku i wygrał z nami - ja wciąż byłem w lesie.

W drugiej grze szliśmy równo i wykorzystując poszlaki z publikacji innych graczy znalazłem planetę X jeszcze przed konferencją o niej. Trochę farta i wiary w ruchy przeciwników, ale wszystko się spięło i było super.
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1235 times
Been thanked: 1453 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: Mr_Fisq »

Świeżutka recenzja od Gradania:
https://www.youtube.com/watch?v=IrhYhezePNI
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4552
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1694 times
Been thanked: 2130 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: PytonZCatanu »

Po ok. 10 partiach odkryłem, że gra NIE nazywa się W Poszukiwaniu Planety X. :lol:

To drugi przypadek w ciągu miesiąca, po Rykach Z Afryki.
Awatar użytkownika
Bart Henry
Posty: 974
Rejestracja: 15 sie 2013, 19:59
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 134 times
Been thanked: 683 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: Bart Henry »

Ja używam tych nazw zamiennie, bo gra trafiła na mój stół tuż po Załodze: W poszukiwaniu dziewiątej planety. :mrgreen:
KeyserSoze
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: KeyserSoze »

Jestem po pierwszej rozgrywce.
Wg mnie bliżej jej do niepożądanych gości niż do wspomnianych wcześniej alchemików.
Grało się przyjemnie, zasady proste i zrozumiałe.
Gra jest mocno losowa i wydaje mi się, że cierpi na strategię wygrywającą.
Spoiler:
Jeśli nie ktoś jest po kilku partiach i może potwierdzić lub zaprzeczyć chętnie wysłucham innych opinii.

Kod: Zaznacz cały

https://boardgamegeek.com/collection/user/K3ys3rSoz3 [code]
Awatar użytkownika
anitroche
Posty: 772
Rejestracja: 23 kwie 2020, 10:09
Has thanked: 672 times
Been thanked: 782 times
Kontakt:

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: anitroche »

KeyserSoze pisze: 30 gru 2022, 21:19 Jestem po pierwszej rozgrywce.
Wg mnie bliżej jej do niepożądanych gości niż do wspomnianych wcześniej alchemików.
Grało się przyjemnie, zasady proste i zrozumiałe.
Gra jest mocno losowa i wydaje mi się, że cierpi na strategię wygrywającą.
Spoiler:
Jeśli nie ktoś jest po kilku partiach i może potwierdzić lub zaprzeczyć chętnie wysłucham innych opinii.
Też o tym myślałam, bo automa jak gra solo bardzo często zaczyna on poszukiwania asteroid, jak ja robiłam to samo to rzadko udawało mi się wtedy niestety z nią wygrać. Za to jak daję jej szukać tych asteroid a sama skupiam się na innych obiektach, to podczas zgłaszania teorii automa coś zgłasza to analizując jej ruchy zazwyczaj wiem, co znalazła,co pozwala mi ostatecznie szybciej odkryć planetę x i inne obiekty i wygrać grę.

Wydaje mi się, że ta strategia na asteroidy w grze wiekosobowej może być dla nas zgubna na dłuższą metę, bo szybko coś ogłaszamy i korzystają na tym inni gracze, a punktowo asteroidy nie dają za wiele w stosunku do innych obiektów. Ale też nie jest to złota zasada, ogólnie dużą różnicę w tym jaką strategię wybiorę na daną grę maja tematy konferencji (mogę mylić nazwę tej akcji w grze), bo jak widzę że np. konferencja o planecie x będzie dotyczyła planet karłowatych i one też się przewijają w innych konferencjach, to będę dążyła do poznania ich położenia jak najszybciej, bo da mi to więcej podpowiedź a propos innych obiektów kosztem akcji za tylko jeden punkt ruchu.
"Cześć, mam na imię Ania i dzisiaj pokażę wam jak wygląda rozgrywka w wariancie solo w..."

Zapraszam na mój kanał z pełnymi rozgrywkami solo: Gram Solo na YouTube
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4552
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1694 times
Been thanked: 2130 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: PytonZCatanu »

KeyserSoze pisze: 30 gru 2022, 21:19 .
Gra jest mocno losowa i wydaje mi się, że cierpi na strategię wygrywającą.
Spoiler:
Jeśli nie ktoś jest po kilku partiach i może potwierdzić lub zaprzeczyć chętnie wysłucham innych opinii.
To niesamowite! Czy w innych grach również znajdujesz strategię wygrywającą po pierwszej partii? 🙂

Jeszcze bardziej intryguje mnie w którym to miejscu w tej grze jest losowość? 🤯
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: morthi »

Losowe są pierwsze podpowiedzi i wskazówki. A są tacy co po jednej nutce (tfu, po jednej wskazówce) wyszukują planetę X....

Psy szczekają, a karawana jedzie dalej - jakby gra była tak beznadziejna to na bgg nie organizowano by wyzwań miesiąca ;) tak jakoś od ponad pół roku ;)
mineralen
Posty: 976
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 572 times
Been thanked: 645 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: mineralen »

Ja jestem po ok 10 partiach.

To wyszukiwanie asteroid jakoś do mnie nie przemawia. Być może na planszy standardowej daje to więcej, ale na zaawansowanej? Nie wydaje mi się.

Jak dla mnie elementem losowym w tej grze jest to, że jeden gracz przeskanuje sektor i trafi na pusty a drugi gracz trafi na jedyną planetę karłowatą - i dla człowieka myślącego to już właściwie gg :) oczywiście taki urok push your luck i taka sytuacja dotyczy tylko planszy standardowej.

Ja z kolei zauważyłem, że badania dotyczące komet na planszy standardowej są bezwartościowe. Mam wrażenie, że zawsze się trafia taka podpowiedź, która i tak obejmuje cały nieboskłon :D

W ogóle ta gra w moim odczuciu działa dużo lepiej na planszy zaawansowanej. Pojawia się opcja przeszukiwania nieba za 2 czasu (na standardowej zawsze skanowanie sektora > przeszukiwanie nieba), badania są bardziej przydatne, mniejsza szansa na znalezienie czegoś przydatnego przy skanowaniu w ciemno.
KeyserSoze
Posty: 33
Rejestracja: 12 lut 2018, 22:52
Has thanked: 4 times
Been thanked: 6 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: KeyserSoze »

PytonZCatanu pisze: 30 gru 2022, 21:37
KeyserSoze pisze: 30 gru 2022, 21:19 .
Gra jest mocno losowa i wydaje mi się, że cierpi na strategię wygrywającą.
Spoiler:
Jeśli nie ktoś jest po kilku partiach i może potwierdzić lub zaprzeczyć chętnie wysłucham innych opinii.
To niesamowite! Czy w innych grach również znajdujesz strategię wygrywającą po pierwszej partii? 🙂

Jeszcze bardziej intryguje mnie w którym to miejscu w tej grze jest losowość? 🤯
To niesamowite jak na normalnie zadane pytanie np: przepraszam gdzie jest Pałac Kultury? można odpowiedzieć: ty tępa dzido!! za tym rogiem będzie to najwyższy budynek w zasięgu wzroku!Ale ja nie jestem za tym rogiem a nie znam okolicy...
Powinieneś znać bo ja znam więc wszyscy powinni!!!
Losowość?? W pierwszej turze przeszukuję sektory 2-5 i znajduję 4 asteroidy- to 1/3 wszystkich sektorów!
Jeszcze bardziej mnie intryguje czy w innych tematach też odpowiadasz pytaniem na pytanie dowartościowując swoją osobę nie wnosząc nic do tematu??

W jaki sposób znalezienie na początku gry planety karłowatej to klucz do sukcesu??

W ogóle mam wrażenie że tryb podstawowy jest tylko do zapoznania się z grą.

Kod: Zaznacz cały

https://boardgamegeek.com/collection/user/K3ys3rSoz3 [code]
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: seki »

Dziś rozegrałem partię na 3 graczy w trybie experckim. Bardzo źle zacząłem, robiłem poszukiwania, które niezbyt zwiększały moją wiedzę, nie było punktu styku z wiedzą z badań a rywale miałem wrażenie, że idę po swoje. Wpadłem w popłoch, robiłem błędy. Ta gra potrafi stłamsić, przeżuć i wypluć. Człowiek kombinuje jak może a nie umie się ogarnąć. Całą grę goniłem, trochę teorii ogłosiłem bez pełnej wiedzy. Ostatecznie nie wystawilem tylko jednego żetonu teorii. 3 z pośród wygłoszonych okazały się fałszywe. Trudno, koszt niewielki (1czas). Jakimś cudem odszukałem planetę X w tej samej rundzie co przeciwnicy, co więcej udało mi się to w tym samym czasie obiegu słońca co dało mi max punktów za jej znalezienie. Gdyby X była w innej połówce kosmosu nie miał bym tam żadnej wiedzy. Jak się okazało w teoriach zapunktowalem cenniejsze obiekty niż rywale i ostatecznie wygrałem 4 punktami. Jak się okazuje w tej grze nie trzeba mieć pełnej wiedzy jeśli zagra się sprytnie a rywale nie będą pilnować każdego aspektu gry. Wiedza i dedukcja to jedno, gra to drugie. Dla mnie to plus, bo mam świadomość, że wygrywa nie ten kto będzie miał szczęście w tropie a ten kto zagra lepiej biorąc pod uwagę całokształt, punkty z teorii są bardzo ważne.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4552
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1694 times
Been thanked: 2130 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: PytonZCatanu »

seki pisze: 09 sty 2023, 00:05jakimś cudem odszukałem planetę X w tej samej rundzie co przeciwnicy, co więcej udało mi się to w tym samym czasie obiegu słońca co dało mi max punktów za jej znalezienie.
Dobrze gracie? Punkty za planetę x uzależnione są od tego, jak daleko w jednostkach czasu jestes (im mniej w stosunku do graczatory jako pierwszy odkrył planetę x użyłeś jednostek czasu, tym lepiej) - nie wiem co oznacza "w tym samym czasie obiegu słońca".

I zawsze planetę x da się odnaleźć tylko w tej samej rundzie - nie da się jej znaleźć wcześniej ani później (choć można wcale) 🙂
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: seki »

PytonZCatanu pisze: 09 sty 2023, 00:28
seki pisze: 09 sty 2023, 00:05jakimś cudem odszukałem planetę X w tej samej rundzie co przeciwnicy, co więcej udało mi się to w tym samym czasie obiegu słońca co dało mi max punktów za jej znalezienie.
Dobrze gracie? Punkty za planetę x uzależnione są od tego, jak daleko w jednostkach czasu jestes (im mniej w stosunku do graczatory jako pierwszy odkrył planetę x użyłeś jednostek czasu, tym lepiej) - nie wiem co oznacza "w tym samym czasie obiegu słońca".

I zawsze planetę x da się odnaleźć tylko w tej samej rundzie - nie da się jej znaleźć wcześniej ani później (choć można wcale) 🙂
Chyba wszystko się zgadza tylko może nie precyzyjnie wyraziłem się w kwestii czasu. Cytując za instrukcją:
Jeśli zlokalizowałeś Planetę X jako któryś
z kolejnych graczy, policz, o ile sektorów dalej
jest pionek gracza, który zrobił to jako pierwszy
(1–5 sektorów). Zdobywasz 2 punkty za każdy
policzony w ten sposób sektor (2–10 punktów).
Przed odnalezieniem planety X przez innego gracza byłem na tym samym polu toru czasu co on. Jeśli prawidłowo interpretujemy zasady, on po wynalezieniu planety jest 5 czasów przede mną, ja mogę odnaleźć planetę X w tej samej rundzie zdobywając również 10 punktów.
morthi
Posty: 296
Rejestracja: 13 wrz 2009, 18:40
Has thanked: 43 times
Been thanked: 77 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: morthi »

seki pisze: 09 sty 2023, 06:32 Przed odnalezieniem planety X przez innego gracza byłem na tym samym polu toru czasu co on. Jeśli prawidłowo interpretujemy zasady, on po wynalezieniu planety jest 5 czasów przede mną, ja mogę odnaleźć planetę X w tej samej rundzie zdobywając również 10 punktów.
Co nie zawsze jest opłacalne jeśli mamy do wyłożenia kilka dobrze punktowanych teorii.
mineralen
Posty: 976
Rejestracja: 01 gru 2019, 19:07
Has thanked: 572 times
Been thanked: 645 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: mineralen »

morthi pisze: 09 sty 2023, 08:12
seki pisze: 09 sty 2023, 06:32 Przed odnalezieniem planety X przez innego gracza byłem na tym samym polu toru czasu co on. Jeśli prawidłowo interpretujemy zasady, on po wynalezieniu planety jest 5 czasów przede mną, ja mogę odnaleźć planetę X w tej samej rundzie zdobywając również 10 punktów.
Co nie zawsze jest opłacalne jeśli mamy do wyłożenia kilka dobrze punktowanych teorii.
Można wyłożyć max 2 teorie a najwięcej punktów za teorię to 4 + ew 1 za bycie pierwszym. Więc 10 punktów jest bardziej opłacalne (jeżeli się jest przekonanym do lokalizacji X).
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4552
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1694 times
Been thanked: 2130 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: PytonZCatanu »

Spoiler:

W takim razie dobrze się rozumiemy. Opisałeś to jakoś tak poetycko, że mnie to zmyliło 😜😉😉
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: seki »

morthi pisze: 09 sty 2023, 08:12
seki pisze: 09 sty 2023, 06:32 Przed odnalezieniem planety X przez innego gracza byłem na tym samym polu toru czasu co on. Jeśli prawidłowo interpretujemy zasady, on po wynalezieniu planety jest 5 czasów przede mną, ja mogę odnaleźć planetę X w tej samej rundzie zdobywając również 10 punktów.
Co nie zawsze jest opłacalne jeśli mamy do wyłożenia kilka dobrze punktowanych teorii.
W innym przypadku teorie mogą być bardziej opłacalne ale nie gdy z odnalezienia planety X możesz zdobyć jeszcze 8-10 punktów.
agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 634 times
Been thanked: 322 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: agt »

Czy nie przeszkadza Wam, że gracze otrzymują rozne wskazowki początkowe?
Czy może gracie wszyscy na tych samych?
Awatar użytkownika
Curiosity
Administrator
Posty: 8759
Rejestracja: 03 wrz 2012, 14:08
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 2675 times
Been thanked: 2357 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: Curiosity »

agt pisze: 23 sty 2023, 00:19 Czy nie przeszkadza Wam, że gracze otrzymują rozne wskazowki początkowe?
Czy może gracie wszyscy na tych samych?
Wszyscy, którzy mają tę samą porę roku, dostają identyczne wskazówki. Raz tak graliśmy (2 miało zimę i 2 lato) i było średnio, bo po ruchach współgraczki, wiedziałem jakie pola obstawiać. To trochę psuło rozgrywkę.
Jesteś tu od niedawna? Masz pytania co do funkcjonowania forum? Pisz.
Regulamin forum || Regulamin podforum handlowego
agt
Posty: 1185
Rejestracja: 17 sie 2020, 13:48
Has thanked: 634 times
Been thanked: 322 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: agt »

Curiosity pisze: 23 sty 2023, 01:11 Wszyscy, którzy mają tę samą porę roku, dostają identyczne wskazówki. Raz tak graliśmy (2 miało zimę i 2 lato) i było średnio, bo po ruchach współgraczki, wiedziałem jakie pola obstawiać. To trochę psuło rozgrywkę.
Dzięki za odpowiedź.
Hm. Z drugiej strony, kiedy każdy ma inne, to nietrudno o sytuację, że ktoś ma łatwiej, a ktoś trudniej. Np. Czasem po początkowych wskazówkach można mieć jakieś teorie do zgłoszenia, a czasem nie wychodzi z nich zupełnie nic konkretnego..
Wolałabym wiedzieć, że wygrywam, bo jestem wybitna, a nie zastanawiać się czy moje wskazówki początkowe nie były lepsze :wink:
Awatar użytkownika
seki
Moderator
Posty: 3358
Rejestracja: 04 gru 2016, 12:51
Lokalizacja: Czapury/Poznań
Has thanked: 1118 times
Been thanked: 1283 times

Re: Poszukiwanie Planety X/The Search for Planet X (Matthew O'Malley, Ben Rosset)

Post autor: seki »

To taka gra, która czasami szczęśliwie da fory. Wskazówki uważam, że są dość uczciwe dla wszystkich. Ale jeden gracz w pierwszym ruchu tak wybierze obiekt i strefy do przeszukania, że to mu da już dużą wiedzę, a inny nadal niewiele będzie wiedział. Trzeba to zaakceptować, a jak chce się mieć identyczne warunki to trzeba wybrać inną grę, bo moim zdaniem ta przy tych samych wskazówkach i boku planszy dla każdego gracza, funkcjonować prawidłowo nie będzie.
ODPOWIEDZ