Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Tutaj można dyskutować na tematy ogólnie związane z grami planszowymi, nie powiązane z konkretnym tytułem.
Awatar użytkownika
Gambit
Posty: 5242
Rejestracja: 28 cze 2006, 12:50
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 527 times
Been thanked: 1849 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Gambit »

psia.kostka pisze: 02 sty 2023, 23:42 Hot Topic: pinionszki influencerow
https://www.youtube.com/watch?v=vMjoXr-tzIY
sprawy finansowe u BoardGameCo [wink wink]
Dlatego chyba wolę pozostać po stronie "amatorów" a nie przechodzić na bycie profesjonalistą :)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

psia.kostka pisze: 02 sty 2023, 23:42 Hot Topic: pinionszki influencerow
https://www.youtube.com/watch?v=vMjoXr-tzIY
sprawy finansowe u BoardGameCo [wink wink]
Czyżby znowu jakiś lament tego pana że żona nauczycielka mało zarabia a on ledwo zipie od pierwszego do pierwszego?
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3572
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1060 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Kto ciekawski ten obejrzy. Ja za to zbyt leniwy, by tu wypisywac minutki z prezentacji :P
Podaje kwoty zarobione i koszty. Klasyczne "dej jutuberowi" tez jest.

Z ciekawszych rzeczy, to glownym kosztem dzialalnosci kanalu jest ponoc "pensja" jaka wyplaca "kolegom" za udzial w swoich filmach. Zeby nie bylo, ze zaraz hejtuje, ja tylko raportuje 8)
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

psia.kostka pisze: 03 sty 2023, 08:42 Z ciekawszych rzeczy, to glownym kosztem dzialalnosci kanalu jest ponoc "pensja" jaka wyplaca "kolegom" za udzial w swoich filmach. Zeby nie bylo, ze zaraz hejtuje, ja tylko raportuje 8)
Inflacja zrobiła swoje, więc takie ograniczenia należy kreatywnie omijać!

Obrazek
toblakai
Posty: 1280
Rejestracja: 19 mar 2014, 13:57
Has thanked: 228 times
Been thanked: 244 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: toblakai »

Leviathan pisze: 03 sty 2023, 10:26
psia.kostka pisze: 03 sty 2023, 08:42 Z ciekawszych rzeczy, to glownym kosztem dzialalnosci kanalu jest ponoc "pensja" jaka wyplaca "kolegom" za udzial w swoich filmach. Zeby nie bylo, ze zaraz hejtuje, ja tylko raportuje 8)
Inflacja zrobiła swoje, więc takie ograniczenia należy kreatywnie omijać!

Obrazek
I to jest topka którą bym obejrzał!
Awatar użytkownika
detrytusek
Posty: 7340
Rejestracja: 04 maja 2015, 12:00
Lokalizacja: Kraków
Has thanked: 460 times
Been thanked: 1112 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: detrytusek »

Leviathan pisze: 03 sty 2023, 10:26
psia.kostka pisze: 03 sty 2023, 08:42 Z ciekawszych rzeczy, to glownym kosztem dzialalnosci kanalu jest ponoc "pensja" jaka wyplaca "kolegom" za udzial w swoich filmach. Zeby nie bylo, ze zaraz hejtuje, ja tylko raportuje 8)
Inflacja zrobiła swoje, więc takie ograniczenia należy kreatywnie omijać!
Spoiler:
A jak się pokłócicie ? :)
"Nie ma sensu wiara w rzeczy, które istnieją."

Do sprzedania: Obsession + dodatki, Gaia Project, Roll Camera

Wątek sprzedażowy
Awatar użytkownika
Losiek
Posty: 950
Rejestracja: 31 sie 2010, 03:12
Lokalizacja: Łódź
Has thanked: 314 times
Been thanked: 202 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Losiek »

Dadzą sobie po razie i z głowy. To dorosłe chłopaki ;)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

detrytusek pisze: 03 sty 2023, 12:01 A jak się pokłócicie ? :)
W filmie, z którego wrzuciłem ten screen właśnie się pokłóciliśmy :) Spór został rozstrzygnięty nad planszą
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

Leviathan pisze: 03 sty 2023, 12:17
detrytusek pisze: 03 sty 2023, 12:01 A jak się pokłócicie ? :)
W filmie, z którego wrzuciłem ten screen właśnie się pokłóciliśmy :) Spór został rozstrzygnięty nad planszą
Mój syn grajacy sam ze sobą.
"Olek i jak tam?"
"Nic ...tata on wygrywa na razie"
maciej.kr
Posty: 206
Rejestracja: 01 lip 2019, 22:03
Has thanked: 47 times
Been thanked: 42 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: maciej.kr »

Jakiś czas temu wspominałem o kanale planszówki online . Zanim zacznę uchodzić za stalkera to po raz kolejny powiem że Chłopaki robią takie gameplaye że nie trzeba czytać po nich instrukcji. Tego mi brakowało właśnie.


Po raz kolejny polecam
Awatar użytkownika
walkingdead
Posty: 2078
Rejestracja: 06 lut 2013, 19:57
Has thanked: 143 times
Been thanked: 385 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: walkingdead »

Zerknęłam dziś na grupę "Gry planszowe" na fb i lekko się zdziwiłam liczbą recenzentów, którzy się tam promują*. Czy ominął mnie moment, kiedy recenzowanie gier stało się modne albo dochodowe?? :shock: :wink:





*
nie mam na myśli ludzi, którzy na grupie dzielą się wrażeniami z gry tylko ludzi, którzy publikują tam linki do swoich fp/yt z recenzjami etc.
Awatar użytkownika
miker
Posty: 708
Rejestracja: 03 maja 2019, 16:55
Has thanked: 552 times
Been thanked: 423 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: miker »

walkingdead pisze: 05 sty 2023, 08:47 Zerknęłam dziś na grupę "Gry planszowe" na fb i lekko się zdziwiłam liczbą recenzentów, którzy się tam promują*. Czy ominął mnie moment, kiedy recenzowanie gier stało się modne albo dochodowe?? :shock: :wink:
*
nie mam na myśli ludzi, którzy na grupie dzielą się wrażeniami z gry tylko ludzi, którzy publikują tam linki do swoich fp/yt z recenzjami etc.
Starzy ochodzą, nowi przychodzą. Tak chyba było już od kilku lat. Tylko wytrwali zostaną ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

walkingdead pisze: 05 sty 2023, 08:47 Zerknęłam dziś na grupę "Gry planszowe" na fb i lekko się zdziwiłam liczbą recenzentów, którzy się tam promują*. Czy ominął mnie moment, kiedy recenzowanie gier stało się modne albo dochodowe?? :shock: :wink:

*
nie mam na myśli ludzi, którzy na grupie dzielą się wrażeniami z gry tylko ludzi, którzy publikują tam linki do swoich fp/yt z recenzjami etc.
Jako że jestem jednym z tych którzy się tam promują wypowiem się.
FB mam od bardzo niedawna i generalnie bardzo się wzbraniałem. Do tej pory uważam że to medium nie jest ideale. Ale patrząc w panelu YT Studio skąd pochodzą wejścia z zewnątrz w 60-80% jest to właśnie FB. Widzę zatem potencjał w tym medium zaczynając swoją przygodę z nagrywaniem.
Nie mam publiczności 10k+ wiernych subskrybentów którzy sami (za mnie) udostępniają moje materiały komentują pod filmami i lajkują powodując że moje filmy się mocno promowane.
Ja się cieszę z każdego suba i jak widzę że przekroczyłem 200 to serce się raduje....tak samo się smucę jak widzę że ktoś odszedł. Dlatego takie co dla niektórych "spamowanie" lub ładnie ujęta autoreklama jest niezwykle ważna. Przeważnie na samym początku przygody bycia "jutobowym pokazywaczem" :mrgreen:

*Gwarantuję że jak będę miał 30k subów to już nie będę wchodził i spamował swoimi treściami żadne grupy FB

*
Spoiler:
Więc może warto i tu podać namiary na siebie:
https://www.youtube.com/@dreamdicetv
https://www.facebook.com/DreamDiceTV
bourbon
Posty: 111
Rejestracja: 17 maja 2019, 10:26
Lokalizacja: Bytom
Has thanked: 32 times
Been thanked: 23 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: bourbon »

BOLLO pisze: 05 sty 2023, 13:27
Więc może warto i tu podać namiary na siebie:
https://www.youtube.com/@dreamdicetv
https://www.facebook.com/DreamDiceTV
no to leci sub, zobaczymy co tam ciekawego opowiadasz


rozbawila mnie troche liczba wyswietlen zyczen swiatecznych w porownaniu do pozostalych filmikow ;)
Awatar użytkownika
BOLLO
Posty: 5290
Rejestracja: 24 mar 2020, 23:39
Lokalizacja: Bielawa
Has thanked: 1088 times
Been thanked: 1707 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: BOLLO »

bourbon pisze: 05 sty 2023, 16:43
BOLLO pisze: 05 sty 2023, 13:27
Więc może warto i tu podać namiary na siebie:
https://www.youtube.com/@dreamdicetv
https://www.facebook.com/DreamDiceTV
no to leci sub, zobaczymy co tam ciekawego opowiadasz


rozbawila mnie troche liczba wyswietlen zyczen swiatecznych w porownaniu do pozostalych filmikow ;)
Dziekuje za suba.
Zyczenia od serducha wiec warto posluchac😁
loaru
Posty: 307
Rejestracja: 13 sty 2015, 10:07
Has thanked: 65 times
Been thanked: 118 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: loaru »

Jakbym miał podzielić influencerów, których słucham/oglądam na kategorie, to wychodzi mi coś takiego:
- gdy chcę poznać grę: Planszówki online, Solo Gamers Club, Watch it played
- gdy szukam inspiracji: Gambit TV, dżentelmeni przy stole, Tryb Solo, The Dungeon Dive
- przed zakupem: Gradanie, Wojennik TV, Stare Kości, Dice Tower
- gdy biegam: KPiB, 2 Pionki, One Stop Co-Op Shop

Mam też listę influencerów, których unikam, bo albo jest tam więcej marketingowej papki niż informacji dla gracza albo oceniają gry po jednej rozgrywce. Są popularni, więc widocznie takie formaty się sprawdzają, wolę jednak poświęcić swój czas na kogoś, kto chce mi przekazać coś więcej niż informacje z tyłu pudełka :)
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

Kości Piony i Bastionu: Myśleliście nad Q&A? Gradanie robią co roku i dość ciekawie to wychodzi. Ciekawie się tego słucha jak Ciuniek opowiada jak orać pole ;) Może Marek opowie jak obsłużyć probówkę.

Jeszcze raz tutaj napiszę (może jacyś twórcy patrzą), że dużo ciekawszym formatem luźnego tematu jest "w co graliśmy" zamiast topek. Topki moim zdaniem często są trochę sztuczne, Absolutnym ekstremum jest top100 of all time na DT, gdzie mam wrażenie, że w połowę tych gier co mają na swoich listach nie grali od paru lat. W takim "w co graliśmy" siłą rzeczy wybrzmiewa w jakie gry gra się często i przez długi czas, jakie są słabe, jakie mogą być słabe, jakie są średnie itd. Chyba najlepszy cykl tego rypu to na ten moment Gierkowo od KPiB, głównie dlatego, że przeważnie rozmawiają w 3-4 osoby, niektóre rozgrywki mają wspólne, niektóre nie i wychodzi bardzo ciekawa naturalna rozmowa. Stare Kości też testują ten format i wychodzi ciekawie, jednak są tylko we dwoje i sporo rozgrywek mają wspólnych.

PS. Sesja TI4 Karola z KPiB to jest sztos! Dla tych co nie słuchali odsyłam do podsumowania roku,
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: PytonZCatanu »

Ej, ja co pół roku robię swoje Top100 😜😜😜
Awatar użytkownika
arturmarek
Posty: 1486
Rejestracja: 31 paź 2017, 08:05
Has thanked: 257 times
Been thanked: 723 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: arturmarek »

PytonZCatanu pisze: 19 sty 2023, 14:25 Ej, ja co pół roku robię swoje Top100 😜😜😜
No i tak z ciekawości, w ile gier z Top100 zagrałeś w ostatnim roku, w ile zagrałeś 3+ razy itd... Dodatkowo recenzenci siłą rzeczy graja więcej w nowości a mniej w swoje ulubione gry.
Awatar użytkownika
PytonZCatanu
Posty: 4563
Rejestracja: 23 mar 2017, 13:53
Has thanked: 1701 times
Been thanked: 2142 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: PytonZCatanu »

arturmarek pisze: 19 sty 2023, 16:20
PytonZCatanu pisze: 19 sty 2023, 14:25 Ej, ja co pół roku robię swoje Top100 😜😜😜
No i tak z ciekawości, w ile gier z Top100 zagrałeś w ostatnim roku, w ile zagrałeś 3+ razy itd... Dodatkowo recenzenci siłą rzeczy graja więcej w nowości a mniej w swoje ulubione gry.
Istnieje jakaś ustawa mówiąca ile razy mam zagrać w grę w ciągu roku, żeby była w topce? Przecież to by było 300 partii ciągle w to samo.
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3572
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1060 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

PytonZCatanu pisze: 19 sty 2023, 16:26 Przecież to by było 300 partii ciągle w to samo.
300 partii w roku. Nie grasz w szabas? Szanuje 8)
arturmarek pisze: 19 sty 2023, 14:06 dużo ciekawszym formatem luźnego tematu jest "w co graliśmy" zamiast topek
Przeciez wiadomo co ogrywaja teraz, to co za darmo przysle wydawca :mrgreen:
Albo co algorytm uzna, ze sie bedzie klikac. Nie ma czasu na ulubione gry. Miraż wspomnienie...
Trzeba influencerowac, nie ma zmiluj.
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

psia.kostka pisze: 19 sty 2023, 17:22 Przeciez wiadomo co ogrywaja teraz, to co za darmo przysle wydawca :mrgreen:
Albo co algorytm uzna, ze sie bedzie klikac. Nie ma czasu na ulubione gry. Miraż wspomnienie...
Trzeba influencerowac, nie ma zmiluj.
Dokładnie! Trafione w punkt!
Właśnie dlatego recenzowałem ostatnio Seafalla, The Resistance i Midnight Legion, a dzisiaj wrzuciłem Apples to Apples. Kliknięcia muszą się zgadzać! :wink:
Awatar użytkownika
psia.kostka
Posty: 3572
Rejestracja: 02 mar 2020, 22:50
Has thanked: 452 times
Been thanked: 1060 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: psia.kostka »

Leviathan pisze: 19 sty 2023, 17:46 Właśnie dlatego recenzowałem ostatnio Seafalla
Hipsterzy to inna kategoria :D to nie sa "true recenzenci", kto by chcial z takim podpisac wspolprace reklamowa...

Seafall widzialem, zdaje sie ze nawet podziekowalem wystawiajac palec. Dobra recenzja, obiektywna i szczera, bo wiadomo, ze tylko negatywne recenzje moga byc szczere ;)
Dobry byl ten fragment, ze szanujesz kogos kto sie dobrze bawil przy Seafall, bo moze grac we wszystko/cokolwiek. Złoto! :lol:

PS Siege of Quebec byl tylko unboxing. Okazalo sie zbyt proste do nagrania kolejnego filmu/recenzji?
Szukam/Kupie: Chronicle X, Tide of Iron, HoN, Laboratorium (1ed PSz), Unlock;
#KolekcjonujeRabaty [DobraKarmaWraca][WarszawskiKolektyw][#WawHub] ʕ•ᴥ•ʔ
Miszon
Posty: 2531
Rejestracja: 22 sie 2015, 13:48
Has thanked: 1024 times
Been thanked: 500 times

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Miszon »

Nie wiem czy padła tu ta informacja, ale ja się dopiero kilka dni temu zorientowałem: Gralutka zamknęła z końcem 2022 swój kanał na YT. W sensie: nie będzie tam nowych materiałów. Przeskakuje na Instagrama i Facebooka. W ostatnim lajwie podała, niektóre gorzkie, powody takiego stanu rzeczy (najbardziej znamienny był chyba: wreszcie będę mogła grać dla przyjemności i cieszyć się planszowkami).
planszomania.pl - 10%
(rabat nie działa na pozycje już zrabatowane!)
Awatar użytkownika
Leviathan
Posty: 2269
Rejestracja: 01 wrz 2009, 13:53
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 397 times
Been thanked: 1053 times
Kontakt:

Re: Recenzenci gier których oglądamy/czytamy

Post autor: Leviathan »

psia.kostka pisze: 19 sty 2023, 18:00
Hipsterzy to inna kategoria :D to nie sa "true recenzenci", kto by chcial z takim podpisac wspolprace reklamowa...
:mrgreen: W życiu nie myślałem o sobie jako o hipsterze. Muszę zastanowić się nad swoim życiem :lol:
psia.kostka pisze: 19 sty 2023, 18:00 PS Siege of Quebec byl tylko unboxing. Okazalo sie zbyt proste do nagrania kolejnego filmu/recenzji?
Będą filmy o tej grze. Trzymam się zasady, że jak coś już pokazuję na kanale, to będzie też recenzja. Kiedyś :wink:
ODPOWIEDZ