Evacuation (Vladimír Suchý)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Mr_Fisq
Administrator
Posty: 4716
Rejestracja: 21 lip 2019, 11:10
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1236 times
Been thanked: 1453 times

Re: Evacuation (Vladimír Suchý)

Post autor: Mr_Fisq »

Bez zaskoczenia - będzie polska wersja od Portalu: viewtopic.php?t=81291
Sprzedam: Sands of Shurax, Dawn of the Zeds, Etherfields KS PL, Lanzerath Ridge i inne
Przygarnę: Skirmishe grywalne solo (np. Horizon Wars: Zero Dark, Exploit Zero, Space Station Zero, This is not a Test), figurki do Stargrave - SF, Postapo.
wajwa
Posty: 2229
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 403 times
Kontakt:

Re: Evacuation (Vladimír Suchý)

Post autor: wajwa »

Gry Suchego zawsze na radarze, zatem nie oponowałem gdy nadarzyła się możliwość zagrania...

No cóż, zagrałem prawie we wszystko co ten autor wydał, ale przy Ewakuacji odbiłem się od gry jak dawno od żadnej innej 8)
Qrde, to już nawet Weather Machine od Lacerdy weszło luźniej :lol:
Nie wiem może to wina tłumaczącego, ale nie było letko :wink:
Zagraliśmy na 3 osoby niby jakieś demo, to strach pomyśleć jak wygląda pełna wersja...
Całą partię zajęło mi skumanie o co kaman, niby idea jest prosta, przenieść wszystko z jednej strony na drugą, niby parę akcji na krzyż, ale strasznie to jakieś nieintuicyjne jak dla mnie, kiedy płacimy z tej, a kiedy z drugiej strony ... brr :evil:
Jak dla mnie gra ma wysoki próg wejścia, nie skreślam jej jednak i chcę zagrać ponownie, mając wielką nadzieję, że przymiotnik nieintuicyjna zamienię na jakikolwiek inny dokonując oceny :wink:
Pierwsze koty za płoty, nie zawsze zakochujemy się od pierwszego wejrzenia, oby w tym przypadku tak było, bo w grze ewidentnie coś jest, tyle tylko że strasznie kopie po dupie :wink: w pierwszym kontakcie...
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
XLR8
Posty: 1685
Rejestracja: 16 lis 2020, 18:11
Has thanked: 281 times
Been thanked: 882 times

Re: Evacuation (Vladimír Suchý)

Post autor: XLR8 »

Zdecydowanie wina tłumaczącego. Nigdy nikt u nas nie miał problemów z tą grą, wręcz przeciwnie. Po chwili każdy zawsze wie co ma robić i jak grać.
I zawsze gramy na wszystkie moduły.
Awatar użytkownika
crazygandalf
Posty: 433
Rejestracja: 14 lut 2016, 16:25
Has thanked: 78 times
Been thanked: 509 times
Kontakt:

Re: Evacuation (Vladimír Suchý)

Post autor: crazygandalf »

Nagraliśmy rozgrywkę dwuosobową w Ewakuację. Może kogoś zainteresuje.
Ewakuacja
wajwa
Posty: 2229
Rejestracja: 18 sty 2008, 10:24
Lokalizacja: Zabrze
Has thanked: 257 times
Been thanked: 403 times
Kontakt:

Re: Evacuation (Vladimír Suchý)

Post autor: wajwa »

Zagrałem ponownie na "świeżo", tym razem na 4 osoby i o ile było lepiej, klarowniej i bardziej świadomie, to jednak muszę stwierdzić, że nie porwała mnie ta gra...
Czasem tak bywa, niby wszystko się zgadza, no bo i autor i ciekawa mechanika, jednak w tym przypadku po prostu nie siadło.
Bardzo chciałem zmienić przymiotnik "nieintuicyjna" jakim określiłem ten tytuł na inny, ale jedyna zmiana jaka może nastąpić to na " małointuicyjna" :wink:
Trochę nie podoba mi się, że każdy coś tam dłubie przy tych swoich kuwetkach i tak naprawdę nie mam nad tym kontroli, bo o ile pamiętam jakie ja mam technologie i usprawnienia, o tyle kontrolowanie kuwetek współgraczy zwyczajnie może zmęczyć.
Nie wiem czy ktoś sobie nie wyprodukuje czegoś więcej, albo czy zrobi to na właściwej planecie.
Nie chodzi o to że ktoś oszukuje, chodzi o to że zwyczajnie może się pomylić.
A mi zwyczajnie nie chce się kukać do czyjejś kuwetki, bo aż nadto zarobiony jestem przy swojej z przeliczaniem różnych rzeczy :wink:
Daleki jestem od stwierdzenia, że to zla gra, bo tak nie jest, u mnie po prostu nie siadło i o ile nie odmówię rozgrywki to też proponował raczej nie będę.
Wolę inne tytuły Suchego, żeby daleko nie szukać, z tego co ostatnio lądowało na stole to już chętniej na ten moment popiłuję deski w Woodcrafcie :wink:
Always look on the bright side of life
Awatar użytkownika
japanczyk
Moderator
Posty: 11035
Rejestracja: 26 gru 2018, 08:19
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 3379 times
Been thanked: 3270 times

Re: Evacuation (Vladimír Suchý)

Post autor: japanczyk »

Wydaje mi sie, ze ta premiera jest mocno spozniona - jakby wyszlo razem z premeira na Essen to bylby sprzedazowy hit, po pol roku juz nikogo ta gra nie rgzeje
Fojtu
Posty: 3386
Rejestracja: 10 maja 2014, 14:02
Has thanked: 559 times
Been thanked: 1263 times

Re: Evacuation (Vladimír Suchý)

Post autor: Fojtu »

U mnie niestety gra poleciała z kolekcji, bo po prostu potwornie nie wybacza błędów. Ktoś coś skiepści i w zasadzie wyleciał z gry.

Ja tam lubię takie optymalizacyjne zagadki, ale współgraczy nie zachwyciło.
ODPOWIEDZ