[Tychy] Spotkania planszówkowców w Wenecji

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

a jak było na pionku? mogę opisac tylko z mojego punktu widzenia.

byliśmy tylko w sobotę. na miejsce przyjechaliśmy po 1o:oo bo jak zwykle Tomek późno wyjechał z domu ;-) o 11:oo były przygotowania do MP w Osadnikach a o 12:oo start. w tym czasie nie zagrałem w nic, tylko przechadzałem się między grającymi. jak mi poszło na Mistrzostwach kilka postów wyżej. eliminacje zakończyły się ok 16:oo, nie zakwalifikowałem się do półfinałów.
wreszcie mogłem zagrać w coś innego. ok. 16:3o przyłączyłem się do ludzi którzy chcieli grać we Wsiąść do pociągu: Europa ale nie znali zasad. przyłączyłem się do nich i wytłumaczyłem zasady. niestety po pół godzinie przerwaliśmy grę bo moi współgracze postanowili wziąć udział w konkursie wiedzy o grach planszowych. no to poszedłem na dalsze poszukiwania.
po 10 minutach grałem już w That's Life!. układamy planszę z żetonów dodatnich i ujemnych, każdy z graczy ma 4 pionki w swoim kolorze. za pomocą kostki (k6 a jakże) przesuwamy pionki ale jeśli opuszczamy żeton i pozostawiamy go pusty zabieramy żeton. w ten sposób otrzymujemy dodatnie lub ujemne punkty. z 9-cioma punktami byłem trzeci na cztery osoby. może być :-)
i znów przechadzka. ok. 18:oo zaczynam grę w Portobello Market. wykładamy swoje stragany na uliczkach na polach o wartościach od 1 do 3, zdobywając przewagę między dwoma placami. jeśli na tych placach postawimy klientów zdobywamy punkty. takie sobie ale za to krótkie. ale chyba źle graliśmy bo nie wystawiliśmy najlepszego klienta. byłem drugi na troje graczy.
na koniec Dixit z pięciorgiem nieznanych mi osób. jak zwykle moje skojarzenie nikt nie zgadł a i mi ciężko było zgadnąć skojarzenia innych. piąty na sześć osób. ale nawet w takim towarzystwie dobrze się bawi przy tej grze.
jeszcze przed końcem pionka wracaliśmy do domu. ogólnie było spoko ale troszkę gorzej nie poprzednio. może gdybym został na spotkaniu integracyjnym mógłbym podnieść ocenę? :-)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

MG pisze:
kolderek pisze:znów niepotrzebne nikomu...
Potrzebne, potrzebne :) Mamy Cię chwalić za każdym razem?
było by miło :-)
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

Spotkanie piątkowe - Chaos - całkiem ciekawa gra, choć z elementem losowym, ale na pewno warta jeszcze pogrania. Wygrał dwa razy Awantar - raz trochę sam zaskoczony, a drugi raz to w efekcie planowego działania którego w pore nie zatrzymaliśmy.
Co do Piratów (nie grałem) - to Kolderewk poczekaj jeszcze z wyrzucaniem bo chętnie zobaczę. lubie pirckie klimaty, więc chętnie poznam ten tytuł.

Pionek - sympatycznie. Pograłem w Kleopatre - niestety zerzarły mnie krokodyle. Potem był Dixit - przyznam że bardziej podoba mi się gra z ludźmi których znam. Grało mi się srednio, chociaż, o ile się nie mylę, wygrałem.
No a potem trafiło się główne danie tego pionka (jak dla mnie) Axe & Fire. Bycie wikingiem to fajna rzecz ;-)
Gra ciekawa, przypominająca, adlegle AoE III. Nie ma jednej drogi do zwycięstwa, trzeba balansować między sagami, osadnictwem, handlem, a łupieniem. Niestety na samym łupieniu nie da się wygrać ;-(
Na koniec testowałem Witchcrafta i Neurochime Hex duo - obie, delikatnie mówiąc, nie zachwyciły mnie. Zasadniczo odradzam. niestety dwie słabe gry na koniec popsuły nieco smak, ale ogólnie bawiłem się fajnie. Następnym razem muszę się jednak lepiej wyspać przed tą imprezą :-)
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: AvantaR »

Jar pisze:Spotkanie piątkowe - Chaos - całkiem ciekawa gra, choć z elementem losowym, ale na pewno warta jeszcze pogrania. Wygrał dwa razy Awantar - raz trochę sam zaskoczony, a drugi raz to w efekcie planowego działania którego w pore nie zatrzymaliśmy.
Co do Piratów (nie grałem) - to Kolderewk poczekaj jeszcze z wyrzucaniem bo chętnie zobaczę. lubie pirckie klimaty, więc chętnie poznam ten tytuł.
Chaos bardzo fajny, z checia zagram raz jeszcze.

Kolder - piraci to samorobka, wiec szkoda wyrzucac chyba?

Co do Pionka - jakos tak dziwnie bylo. Zajalem trzecie miejsce w turnieju Dominionia, ale niestety prawdziwe nagrody byly od drugiego (dziwne :P). Ale przynajmniej dostalem zestaw kart "Black market" :) A tak to chodzilismy z Mikolajem i Tomkiem przez pol imprezy jacys rozbici i nie umielismy sie za nic chwycic. Brakowalo tytulow w ktore chcielismy zagrac ;)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
Awatar użytkownika
MG
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2007, 12:34
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: MG »

AvantaR pisze:A tak to chodzilismy z Mikolajem i Tomkiem przez pol imprezy jacys rozbici i nie umielismy sie za nic chwycic. Brakowalo tytulow w ktore chcielismy zagrac
Rozwinę myśl:

Na Pionka przyjechaliśmy przed 11-tą, żeby na dobry początek zacząć od prezentacji Strongholda. Niestety, autor wyszedł z założenia, że wszyscy znają już jego jeszcze nie wydaną grę i przez pierwsze 50 minut tłumaczył niuanse w zasadach na bazie dwóch slajdów puszczonych z projektora. Nie wiem, co było dalej, bo nie wytrzymaliśmy i wyszliśmy. Przed prezentacją byłem pewny, że kupię Strongholda, teraz już nie jestem.

Następnie przeszliśmy do etapu, wspomnianego wyżej przez Avantara, czyli do poszukiwań gry, w którą mieliśmy ochotę zagrać. Okazało się to zadaniem trudnym. Po przejrzeniu biblioteki Pionka, uznaliśmy, że trzeba coś samemu kupić, i pojechaliśmy do pobliskiego sklepu z grami. Był to miły przerywnik, Tomek kupił karciankę Call of Cthulhu, w którą jednak nie zagraliśmy, bo nikt nie znał zasad.

Koniec końców udało się jednak zagrać w Le Havre. Właścicielka gry rozłożyła nas na łopatki, jednak grało się bardzo przyjemnie. Gra ma prostsze zasady od Agricoli (tego samego autora), ale mimo to jest trudniejsza. Dobrze zbalansowana, płynna rozgrywka.

I tu dla mnie Pionek się skończył, gdyż będąc tego dnia na środkach farmakologicznych z powodu przeziębienia, uznałem, że czas odpocząć i pojechałem do domu :) Koledzy zostali na turnieju Race for the Galaxy, ale nie wiem jak im poszło.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mst »

AvantaR pisze:Zajalem trzecie miejsce w turnieju Dominionia, ale niestety prawdziwe nagrody byly od drugiego
Żebyś nie gryzł się już tą stratą jednego miejsca to informuję, że ostatecznie nagroda była tylko za pierwsze miejsce. :twisted:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Nayan
Posty: 134
Rejestracja: 21 maja 2008, 20:38
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Nayan »

Dla mnie na pionku odkryciem był "Trybun" prosta pod względem mechaniki gra o przychylność różnych grup społecznych. Po za tym Wiking w gronie znajomych uznany za bardzo fajny mnie przypadł do gustu głównie z powodu niezłego wykonania i ciekawego rozwiązania postępu w grze przy pomocy "Sag". W turnieju w "Race for the galaxy" nie poszło najlepiej ale zawsze da się to zwalić na losowość rozgrywki :). No cóż teraz tylko czekać na następnego pionka.
Nayan
"Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny."
Awatar użytkownika
mrowka
Posty: 163
Rejestracja: 11 lis 2006, 14:16
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mrowka »

Czy tydzien po Pionku ktos zamierza zjawic sie w Avanti w ten piatek czy tez odpoczywacie, lizecie rany etc? :) Ja mam wielka ochote na Starcrafta (najlepiej z rozszerzeniem), ale rzuce sie na wszystko - lacznie z Agrcicola, ktora moge sam przyniesc. Nie bylem na Pionku z przyczyn niezaleznych, a wlasnie on mial byc rekompensata za ostatnie tygodnie bez (prawie) grania, wiec glod jest... :cry:

ps a co do gry Stronghold - radze najpierw zagrac. Mi sie gra bardzo podobala (choc byl to pojedynczy strzal), ale oceniam ja jako ciezka i mozgozerna. Szczerze powiedziawszy, trudniej mi sie w nia gralo niz w Caylusa, lecz pewnie bede tu odosobnionym przypadkiem. A moze zwyczajne zmeczenie po pracy spowodowalo taka ocene Stronholda? Na pewno gra ma fajny klimat, jest ciekawie pomyslana i warta sprobowania. No i stawia zupelnie inne wyzwania przed obroncami, a inne przed szturmujacymi - wiec pewnie sie zbyt szybko nie znudzi.
"Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobię myślę, po co ja tyle myślałem, żeby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie mysleć i tyle samo bym wymyślił"
---
Amber i in. - armie do Neuroshima Hex!
Paola
Posty: 15
Rejestracja: 31 lip 2009, 13:50

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Paola »

Ja się wybieram. Po waszych opisach mam ogromną ochotę zagrać w Dixit:)
Ale w Agricole też chętnie.
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Mayasty »

Też się wybieram i zgłaszam na ochotnika do Dixita :-)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

Tomka nie będzie, więc tylko nadzieja w bmanie, żeby przyniósł Dixita.
ja przyniosę Beowulfa: Gra Planszowa, i kilka karcianek.
Awatar użytkownika
Jar
Posty: 422
Rejestracja: 02 sty 2007, 17:10
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Jar »

mam zamiar być - ale niestety ze mną nigdy nie wiadomo dopóki nie stawie się na miejscu.
Ilekroć zdecydowanie piszę, że będę, to życie brutalnie zmienia moje plany. Więc zostanę na: "mam zamiar..."
A może AoE III ?
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: bman »

Witojcie.:) Przyniosę dixit , posiadam też AoEIII i mogę przynieść, dawno jednak nie grałem i musiałby ktoś zasady wytłumaczyć. MA ktoś może Acquire? CHętnie bym zagrał.
x
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Mayasty »

Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem Dixita :-), więc jakby były problemy to też mogę przynieść.
Awatar użytkownika
MG
Posty: 195
Rejestracja: 28 cze 2007, 12:34
Lokalizacja: Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: MG »

Ja mam Acquire, przyniosę. Poza tym wziąłbym coś jeszcze, ale nie wiem co - może Age of Steam?
Awatar użytkownika
AvantaR
Posty: 1071
Rejestracja: 11 sty 2006, 14:27
Lokalizacja: Łaziska Górne
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: AvantaR »

mst pisze:
AvantaR pisze:Zajalem trzecie miejsce w turnieju Dominionia, ale niestety prawdziwe nagrody byly od drugiego
Żebyś nie gryzł się już tą stratą jednego miejsca to informuję, że ostatecznie nagroda była tylko za pierwsze miejsce. :twisted:
Wiesz, nie gryze sie, ja tam sie ciesze i jestem dumny z trzeciego miejsca :D Ale zdziwilo mnie, ze nie bylo 3 miejsc premiowanych skoro najwyrazniej duzo gier zostalo, bo Trzewik rzucal nimi w ludzi ;)

W ogole to dzieki za prowadzenie turnieju, milo bylo :)

Mnie w piatek raczej nie bedzie, na mecz jade. Milej gry zycze :)
Gór mi mało i trzeba mi więcej
bman
Posty: 184
Rejestracja: 10 lut 2008, 22:32
Lokalizacja: laziska

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: bman »

Mayasty pisze:Od niedawna stałem się szczęśliwym posiadaczem Dixita :-)...

Tylko nie mów jeszcze że masz aparat..:) a już broń Boże go nie przynoś!!:)
x
Nayan
Posty: 134
Rejestracja: 21 maja 2008, 20:38
Lokalizacja: Pszczyna

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Nayan »

Szybkie podsumowanie spotkania w avanti :) o rozwinięcie poproszę kolderka tak wiec dużo smallwordów czyli 2 :) poza tym dixit fury of dracula i battlestar Galactyka. Więcej tytułów nie widziałem ale może coś przeoczyłem walcząc w smallwordzie albo udając człowieka w battlestarze. Za tydzień licze na starcrafta lub imperiala.
Nayan
"Dopóki na świecie będzie istniał człowiek, będą też wojny."
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Mayasty »

"Fury of Dracula" niezły, ale może się zdarzyć, że raczej dla graczy, którzy wolą popatrzeć niż pograć :-). Zagraliśmy dwa razy. Najpierw skończyliśmy z Draculą, a potem Dracula skończył z nami. W obu przypadkach nie nagrałem się spektakularnie. Szczytem jednakowoż była druga gra. Zaczynałem z wysp brytyjskich, a Draculę dość szybko znaleźliśmy w Zagrzebiu czy gdzieś tam blisko. Podróż z wysp brytyjskich do Aten morzem (bo lądem w ogóle nie byłoby sensu) zajęła mi całą grę i jak dotarłem na Bałkany to było po wszystkim :-) Tak więc odczucia bardziej jak po obejrzeniu dobrego filmu w podróży na statku, niż jak po emocjonującej rozgrywce, ale pomimo to chętnie jeszcze do tej gry wrócę.
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

ale ludu wczoraj było! :-D

Informacje ze spotkania: piątek, 11 września 2009

I. Uczestnicy
1 - Błażej (Blejzimierz)
2 - Michał (mrowka)
3 - Mikołaj (MG)
4 - Krzysztof (kolderek)
5 - Marek (bman)
6 - Michał (Nayan)
7 - Grzegorz (Mayasty)
8 - Aleksandra (Paola)
9 - Michał (rus)
10 - Przemysław (ziela)
11 - Tymoteusz
12 - Marcin (raven)
13 - Grzegorz (kacik)
14 - Kuba
15 - Michał

kogoś pominąłem?



II. Rozegrane Gry
- Fury of Dracula
- Beowulf: The Movie Boardgame
- Mustang
- Battlestar Galactica
- Dixit
- Smallworld



III. Wyniki
- Fury of Dracula (? osób - ?min)
???
za dużo ludzi by wiedzieć kto z kim i w co grał - bez komentarza

---

- Beowulf: The Movie Boardgame (4 osoby - 60min)
mg - szary - 148pkt - [7/v]
blejzimierz - zielony - 181pkt - [8/v]
tymoteusz - pomarańczowy - 155pkt - [8/v]
kolderek - fioletowy - 135pkt - [4/v]
gra grana po raz pierwszy. gra z gatunku logicznych, przypomina mi trochę Neuroshimę Hex. nie mam takiego zmysłu taktycznego i pierwszą rozgrywkę przegrałem sromotnie. ja takich gier nie lubię, ale gra może się podobać. można nieźle przeciwnikom napsuć krwi a pogłówkować trzeba a raczej szukać miejsca na planszy gdzie się nam najbardziej opłaca a innym popsuć. dam tej grze jeszcze jedną szansę i zobaczę czy się jej pozbyć czy nie.

---

- Mustang (5 osób - 15min)
kolderek - 15pkt - [5/x]
mg - 6pkt - [3/v]
blejzimierz - 11pkt - [5/v]
tymoteusz - 7pkt - [6/v]
paola - 11pkt - [7/v]
szybka karcianka w polowanie na konie. można polować na prerii lub kraść innym graczom konie. zbieramy zestawy kart jak w pokerze. dla mnie spoko gierka ale nie sądzę byśmy jeszcze w nią kiedyś zagrali.

---

- Battlestar Galactica (4 osoby - ?min)
rus, raven, mrówka, nayan - [dobrze mówię?]
bez komentarza

---

- Dixit (6 osób - 20min)
kolderek - różowy - 19pkt - [9/x]
blejzimierz - niebieski - 18pkt - [8/x]
mg - żółty - 22pkt - [8/v]
tymoteusz - zielony - 16pkt - [8/x]
paola - czerwony - 18pkt - [8/v]
raven - biały - 19pkt - [7/x]
chyba jedyna gra, przy której wszyscy się świetnie bawią, o czym świadczą oceny zabawy (w kwadratowych nawiasach). na pewno jeszcze nie raz w nią zagramy i znów będziemy się dobrze bawić.

---

- Smallworld (5 osób - 90min)
raven - 78pkt - [7/v]
paola - 87pkt - [2/v]
bman - 76pkt - [7/v]
kolderek - 69pkt - [3/x]
mg - 69pkt - [7/x]
gra w zdobywanie obszarów na mapie. każdy na początek wybiera sobie rasą jaką będzie grał i próbuje podbijać świat. inni mu w tym przeszkadzają. podczas gry można uśmiercić własną rasę i wybrać inną. jak zwykle u mnie z taktyką beznadziejnie więc na koniec gry miałem najmniej punktów zwycięstwa, ale przynajmniej exeqwo.

---

- Smallworld (? osób - ?min)
???
był drugi egzemplarz tej gry, więc obie gry były rozgrywane w tym samym czasie - bez komentarza



o komentarze do rozgrywek jak zwykle poproszę również koleżankę Olę i moich kolegów. :)

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Legenda:
nick - kolor - pkt - [ocena rozgrywki / debiutant]
Ostatnio zmieniony 14 wrz 2009, 14:25 przez kolderek, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mst
Posty: 5767
Rejestracja: 25 wrz 2007, 10:42
Lokalizacja: gliwice
Been thanked: 3 times
Kontakt:

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mst »

kolderek pisze:Smallworld
paola - 87pkt - [2/v]
Pomimo zwycięstwa oceniła Smallworld na 2 ? :shock:
Zawsze gdy zauważysz, że jesteś po stronie większości zatrzymaj się i zastanów.
magazyn
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

tak, nawet chciała wcześniej skończyć lub ktoś za nią dokończył grę. a wygrała dlatego, że miała pomoc kibica experta :-) mimo to widać była, że nie bawiła się przy tej grze dobrze, bo my oceniamy "jak się bawiłeś przy tej grze" a nie dajemy ocen gier.
Awatar użytkownika
mercol
Posty: 22
Rejestracja: 13 wrz 2009, 21:07
Lokalizacja: Kraków//Tychy

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: mercol »

Witam. Bardzo żałuje, że nie znalazłem wcześniej tego forum, bo lubię grać w planszówki tylko nie mam za bardzo z kim. Czy będę mógł grać z wami do końca września? Niestety nie mam jak dołączyć do was na stałe bo od października idę na studia do Krakowa. Posiadam: Horror w Arkham i 2 serie dungeoneer: Grobowiec i Powrót Króla Nieumarłych.
No pain, no gain.
Mayasty
Posty: 120
Rejestracja: 13 sty 2009, 21:47
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 7 times

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: Mayasty »

kolderek pisze:ale ludu wczoraj było! :-D
(...) 7 - Robert(???) (Mayasty) (+2)
(...)
Grzegorz :-), a poza tym byli ze mną Kuba i Michał (to właśnie to +2 w nawiasie) - syn mojego przyjaciela Michała i jego kompan. Planszówki jak widać łączą pokolenia :-)
Awatar użytkownika
kolderek
Posty: 1368
Rejestracja: 15 paź 2007, 17:25
Lokalizacja: Tychy
Been thanked: 1 time

Re: [Tychy] Spotkania planszówkowców w Avanti

Post autor: kolderek »

mercol pisze:Witam. Bardzo żałuje, że nie znalazłem wcześniej tego forum, bo lubię grać w planszówki tylko nie mam za bardzo z kim. Czy będę mógł grać z wami do końca września? Niestety nie mam jak dołączyć do was na stałe bo od października idę na studia do Krakowa. Posiadam: Horror w Arkham i 2 serie dungeoneer: Grobowiec i Powrót Króla Nieumarłych.
jasne, że możesz dołączyć, zapraszamy :-)
ODPOWIEDZ