Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
yaro_
Posty: 280
Rejestracja: 31 gru 2018, 09:44
Lokalizacja: Radzionków
Has thanked: 64 times
Been thanked: 110 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: yaro_ »

Ktoś wie kiedy dokładnie premiera? W niektórych sklepach widnieje 03.06, w innych 24.06, ale podejrzewam że to data wklepana na oślep.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 219 times
Been thanked: 350 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Khonrad pisze: 27 maja 2024, 08:51 Przymierzam się do zakupu Diuny. Nie grałem w Imperium. Co lepiej kupić, Imperium czy Uprising? Będę też grywał solo. Podpowiecie? :)
Diuna:imperium+dodatki moim zdaniem jest lepsze niż uprising ale uprising jest lepsze niż goła podatawka d:i.

Jak wchodzisz dopiero w diunę to lepiej uprising
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Zet »

Ale piszecie jakby dodatki były tylko do starej Diuny, a przecież widzę na BGG, że oba rozszerzają także Uprising. Co prawda wiem, że internet może kłamać, ale w tym też?
Kal-El83
Posty: 1154
Rejestracja: 03 sty 2015, 17:28
Lokalizacja: Kołobrzeg
Has thanked: 243 times
Been thanked: 137 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Kal-El83 »

Dodatki mają być kompatybilne z „niwą podstawką”.
Dyskusja bardziej jest o tym, że właściciele DI z dodatkami nie czują potrzeby przesiadki. Co może i tak ulec zmianie ;)
Sam chodzę wokół DI od paru lat ale nie mam okazji zakupić. Może na DI:U się skuszę :)
Niegdyś Azazelek, narodzony na nowo jako Kal-El83 ;)
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 219 times
Been thanked: 350 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

Zet pisze: 27 maja 2024, 11:03 Ale piszecie jakby dodatki były tylko do starej Diuny, a przecież widzę na BGG, że oba rozszerzają także Uprising. Co prawda wiem, że internet może kłamać, ale w tym też?
Chodzi o to że d:i+dodatki to spory wydatek a uprising daje fun prawie podobny temu zestawowi.

Jakbym nie miał prłnego zestawu i grałbym na zestawie kolegi a chciałbym di u siebie na półce to bym kupił uprising.

T grałem na wszelkich możliwych kombinacjach z wyjątkiem d:i+immo.

Jak się diuna wkręci to wtedy pewnie z czasem dokupisz wszystko co wyszło.
Wildcard
Posty: 112
Rejestracja: 18 lut 2024, 12:42
Has thanked: 30 times
Been thanked: 19 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Wildcard »

Dodatki sa kompatybilne z Uprising ale z tego co wiem to absolutnie niepotrzebne. Wiec dyskusja jest podstawka plus dodatek czy Uprising.

Oczywiscie pozniej ktos moze sobie dokupic te dodatki do Uprising jak czuje taka potrzebe ale to jzu raczej po solidnym ograniu podstawki :)
dannte
Posty: 739
Rejestracja: 15 paź 2018, 21:52
Lokalizacja: Elbląg
Has thanked: 105 times
Been thanked: 441 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: dannte »

Zet pisze: 27 maja 2024, 11:03 Ale piszecie jakby dodatki były tylko do starej Diuny, a przecież widzę na BGG, że oba rozszerzają także Uprising. Co prawda wiem, że internet może kłamać, ale w tym też?
Źle na to patrzysz. Nie jest to kłamstwo - jest to po prostu naciągana prawda. To tak jakby powiedzieć, że Legendary Encounters Matrix jest rozszerzeniem do Legendary Encounters Alien - oczywiście są kompatybilne i oczywiście można je łączyć (brzmi nawet sensownie i epicko), ale naciągane jest stwierdzenie, że jedno jest rozszerzeniem/dodatkiem do drugiego.

W ten sam sposób Diuna Imperium jest rozszerzeniem do Uprising (bo możesz z niej wyciągnąć kilka kart + karty liderów i razem z nimi grać...)

Dodatki do podstawki były projektowane bez wiedzy o tym, że Uprising powstanie - nadal są kompatybilne (jeśli chodzi o format kart i ich tyły) i możesz je łączyć - ale nie w 100%, bo np w dodatkach mogą istnieć karty odnoszące się do pól planszy (lub kart), które nie istnieją w Uprising (np. jedna z liderek z dodatku do swojej specjalnej umiejętności potrzebuje karty, która występuje w DI ale nie w DI:U).

Piszę to do osoby, która zakładam, że nigdy nie grała z dodatkami (albo zwyczajnie nie orientuje się jak wygląda Uprising) i zadaje sensowne pytanie co do nieprecyzyjnej informacji na BGG. Nie ma tu żadnej złośliwości, tylko konkrety.
Awatar użytkownika
itsthisguyagain
Posty: 503
Rejestracja: 04 lut 2020, 22:27
Has thanked: 219 times
Been thanked: 350 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: itsthisguyagain »

A ja powiem, że owszem można grać w Uprising z dodatkami. Będzie niezbalansowane i dziwne ale można: da się. Trzeba houseruli i ludzi nastawionych na eksperymentowanie.

W Imperium i tak jest sporo losowości i niesprawiedliwych sytuacji. Sednem funu w Diunie jest dobre szacowanie ryzyka, satysfakcjonujące kombowanie, planowanie na kilka rund do przodu i doprowadzanie planu do satysfakcjonującego końca, napięcie no i przede wszystkim REGRYWALNOŚĆ - co gra nowe sytuacje nowe przemyślenia nowe zagrania. Jeśli dodatki z Uprisingiem robią jakieś nowe rzeczy i nowe sytuacje nowe ciekawe zagrania to ja powiem zdecydowanie: czemu nie?

Póki co kolega pytał co kupić czy D:I czy czekać na Uprising. I ja jako psychofan D:I mówię, że lepiej zaczekać na Uprising. Feeling samego Uprisinga (ok 200zł) jest podobny do tego z D:I+dodatki (ok 450zł). Jak siądzie samo Uprising to można (bo czemu nie?) inwestować w dodatki.
Awatar użytkownika
Zet
Posty: 1365
Rejestracja: 26 paź 2006, 00:08
Lokalizacja: Sosnowiec
Has thanked: 164 times
Been thanked: 169 times

Re: Dune Imperium Uprising (Paul Dennen)

Post autor: Zet »

Spoiler:
Dzięki za rozjaśnienie sytuacji. Jak najbardziej grałem z dodatkami. Mało tego - stanowczo odmawiam gry bez obu dodatków, bo uwielbiam ich elementy. Ale prawdą jest druga opcja - nie mam prawie żadnego pojęcia jak wygląda Uprising, poza tym, że z daleka widziałem planszę ze zmianami. No i teraz jest to już dla mnie klarowne :)
Ostatnio zmieniony 27 maja 2024, 21:51 przez Curiosity, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: cytowanie
ODPOWIEDZ