Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: costi »

Zacytuje jeszcze raz Twojego poprzedniego posta:
Razzię można było wydać w troszkę większym pudełku z pełnym zestawem kart (w tym katastrofy i więcej policjantów)
Czym by sie to roznilo od Ra, poza settingiem?
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: jax »

costi pisze:Zacytuje jeszcze raz Twojego poprzedniego posta:
Razzię można było wydać w troszkę większym pudełku z pełnym zestawem kart (w tym katastrofy i więcej policjantów)
Czym by sie to roznilo od Ra, poza settingiem?
kafelkami, planszą i zetonami zwyciestwa (czy cena za Ra bierze sie tak zupelnie z powietrza ??)
za to wszystko w Ra sie placi (owszem, mozna pewnie i bez tego by wydac a wtedy cena bylaby nizsza - wlasnie taka jak opisanej przez Geko 'zupgradowanej' Razzii
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
Awatar użytkownika
Geko
Posty: 6491
Rejestracja: 18 mar 2006, 22:29
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 1 time
Been thanked: 4 times

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: Geko »

costi pisze:Zacytuje jeszcze raz Twojego poprzedniego posta:
Razzię można było wydać w troszkę większym pudełku z pełnym zestawem kart (w tym katastrofy i więcej policjantów)
Czym by sie to roznilo od Ra, poza settingiem?
Pomijając jakość wydania, niczym. Byłaby to mechanicznie ta sama gra, a nie jej okrojona wersja. Szkoda, że tak się nie stało.
Moje blogowanie na ZnadPlanszy.pl
Na BGG jako GekoPL. Ja tu tylko moderuję, żaden ze mnie administrator.
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: Filip z Lublina »

to ja do całej dyskusji dodam Ra: The Dice Game:D
grał już ktoś? po przeczytaniu instrukcji wydaje się być świetna. trochę pozmieniane, trochę zostawione. licytacji brak, w ich miejsce zbieranie zestawów za pomocą kości. katastrofy działają inaczej(przy odpowiednim zestawie możemy je rzucać na innych). no i punktacja niemal identyczna. ja kupuję w ciemno jak się pojawi poniżej 100zł. za granicą jest zancznie taniej więc pewnie wystarczy poczekać.
co do poprzednich wypowiedzi dodam też coś od siebie: mam Razzię! - jest znakomita i bardzo dobrze się przy niej bawię. mimo to jak tylko nadarzy się okazja kupię też Ra. to są bardzo podobne gry, ale różnią się głównie ciężkością. mam ochotę na luźniejszą zabawę - wyjmuję Razzia!, w przeciwnym wypadku zagram w Ra. myślę, że warto mieć je obie. a i wersja kościana będzie miłym uzupełnieniem:)
Awatar użytkownika
costi
Posty: 3416
Rejestracja: 09 lut 2005, 19:19
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 7 times
Been thanked: 3 times

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: costi »

jakbys nie podal tytulu tej Dice game, to bym pomyslal, ze mowa o Roll Through The Ages. ;)
trochę człowieka i technika się gubi
Moja kolekcja
Jacek_PL
Posty: 1307
Rejestracja: 25 mar 2007, 18:06
Lokalizacja: Częstochowa
Has thanked: 17 times
Been thanked: 36 times

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: Jacek_PL »

Ra the Dice Game jest całkiem przyjemna, jeśli komuś nie przeszkadza spora losowość. Na razie rozegrałem pięć partii, ale mam wrażenie że na wygraną składa się tak z 50% strategia i 50% szczęście. Jednak mimo wszystko bez kombinowania jest ciężko wygrać, z drugiej strony nawet najlepsza strategia może zostać pogrzebana przez "dobre" rzuty. Mnie się podoba, ma podobną ciężkość jak Osadnicy z Catanu, jedyny poważniejszy minus to cena, szczególnie że jak na niemieckie wydanie drewniane kostki są wykonane na "odwal się", są nierówne, niedomalowane, oczywiście nie chodzi o te kości do rzucania, te są w porządku.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: Gabriel »

Jestem zaskoczony, że RA pojawiło się znowu u nas. Wcześniej dałbym sobie głowę uciąć, że była informacja, że nakłady się wyczerpały i nie ma planów na dodruki. Dlatego nawet nie bralem jej pod uwagę, gdy zastanawiałem się nad wyborem gry licytacyjnej. Teraz jest trudny orzech do zgryzienia:

1. Ra
2. Modern Art
3. Taj Mahal

Wszystko matematycznego doktora :).
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: Filip z Lublina »

kup wszystkie;P
to naprawdę dobre gry i każda do tematu licytacji podchodzi zupełnie inaczej. moja uwaga jest taka, że modern art jest dobry tylko z doświadczonymi graczam, nowicjusze mogą ją bardzo łatwo zrujnować. dwie pozostałe wchodzą dużo łatwiej(z naciskiem na Ra).
Awatar użytkownika
steady
Posty: 1034
Rejestracja: 25 wrz 2006, 17:51
Lokalizacja: Wrocław

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: steady »

Happosai pisze: moja uwaga jest taka, że modern art jest dobry tylko z doświadczonymi graczam, nowicjusze mogą ją bardzo łatwo zrujnować.
Eeee gadanie :wink: . Dorzućdo listy Traumfabrik - jak dla mnie bomba, mega wymiatacz i w ogóle najlepsza licytacja na świecie :).
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: Filip z Lublina »

steady pisze:Dorzućdo listy Traumfabrik - jak dla mnie bomba, mega wymiatacz i w ogóle najlepsza licytacja na świecie :).
Traumfabrik jest faktycznie świetny, jest też lepszy i ciekawszy niż Modern Art.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: Veridiana »

Właśnie się zauroczyłam Egipską wizją Knizii. Do tego stopnia, że śniły mi się dziś w nocy żetony, katastrofy i słoneczka :D oprócz tego, że bardzo mi pasuje mechanika to jest to pierwsza gra, w której zachwyciły mnie... kolory. nie chodzi tu o jakość wykonania, piękno ilustracji (bo piękne nie są) czy konkurencję dla Days of Wonders.
Pastelowe barwy i prosta kreska sprawiają, żę po otwarciu pudełka robi się tak optymistycznie i faktycznie egispko! przeważa barwa piasku i błękitnego Nilu oraz prosta geometria kwadratu...
nie wiem, co inni nazywają klimatem - ale dla mnie RA jest zaje**** klimatyczna :D
bb.bartosz
Posty: 217
Rejestracja: 17 cze 2006, 10:31
Lokalizacja: Łódź

Re: Ra - znajdę gdzieś recenzję? Jakie są Wasze opinie?

Post autor: bb.bartosz »

nn bgg jest wątek
http://rss.boardgamegeek.com/thread/656 ... -of-razzia
jak z trzech razii zrobić dwa ra
(czysto mechanicznie oczywiście, bez planszy i tematu)
ODPOWIEDZ