Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Forever
Posty: 83
Rejestracja: 04 maja 2007, 11:25

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Forever »

Ta gra jest wiecznie żywa w moje pamięci. Zagrałem w nią 12-14 lat temu 3-4 razy i od tamtej pory moim marzeniem było zdobycie jej. I oto dziś po 14 dniach oczekiwania otrzymałem przesyłkę z Rebela. Wydanie świetne jedyne do czego można się przyczepić to pudełka frakcji które po złożeniu nie mieszczą sie w pudle i trzeba je rozkładać a pnieważ są z papieru to obawiam się że długo nie pożyją.

Dla wszystkich zainteresowanych w temacie:

http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... start=6175

Zbieram chętnych na najbliższy piątek na rozgrywkę

Pozdrawiam

Forever
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Oooooo Forever żyje:)
Awatar użytkownika
waffel
Posty: 2600
Rejestracja: 26 lip 2007, 14:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 8 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: waffel »

Jak nazwa wskazuje Forever jest wieczny :)
Forever
Posty: 83
Rejestracja: 04 maja 2007, 11:25

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Forever »

;-)

Panowie zapraszam do rozgrywki bo zostały już tylko dwa miejsca
Awatar użytkownika
Aldarus
Posty: 78
Rejestracja: 22 lut 2008, 14:26
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Aldarus »

Mam pytanko do tych, co grę już zakupili:
1. Podobno zabrakło w pudełkach żetonów o nominale "0" do oznaczania wpływów/prestiżu ?
2. Błędy na kartach - podobno jest parę "przeoczeń na kartach" - czy VG planuje coś z tym zrobić (może przekazali już jakiś komunikat do sklepów) ?
3. Podobno jest jakaś pomyłka na planszy - czego dotyczy ?

Wybaczcie, tę ilość "podobno" - ale dotarły do mnie takie informacje (których nie mogę zweryfikować), a że planuję zakupić grę, chciałbym się upewnić jak sprawy wyglądają :)
Nie dyskutuj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem.
Forever
Posty: 83
Rejestracja: 04 maja 2007, 11:25

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Forever »

CO do braków

Według instrukcji powinny być trzy karty pomocnicze z zasadami a w moim egzemplarzu była tylko jedna
Do gry były dołożone żetony dodatkowe o wartości 9/1 (awers/rewers)
Jeśli wpływy to szare żetony to zera są
Co do kart i planszy nie mogę się wypowiedzieć bo jeszcze nie grałem ale po piątku powinno się rozjaśnić

IMO największą wadą są tak jak już pisałem papierowe pudełka frakcji (do złożenia) które po złożeniu nie mieszczą się w pudełku. Reszta gry wydana REWELACYJNIE

Pozdrawiam

Forever
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: JB »

IMO największą wadą są tak jak już pisałem papierowe pudełka frakcji (do złożenia) które po złożeniu nie mieszczą się w pudełku.
Sprobuj je tak ustawic jak na zalaczonym obrazku a plansze wlozyc w srodek.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Forever
Posty: 83
Rejestracja: 04 maja 2007, 11:25

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Forever »

Wielkie dzięki to może pomóc

Udało się z tym że nadal uważam że te pudełeczka są felerne a ich pakowanie niedopracowane
Ostatnio zmieniony 24 lut 2010, 22:38 przez Forever, łącznie zmieniany 1 raz.
Ezechiel
Posty: 253
Rejestracja: 18 sty 2006, 19:20
Lokalizacja: Gdynia
Been thanked: 1 time

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Ezechiel »

Gdyby ktoś miał ochotę, RoR jest grywany (samoróbka) na spotkaniach łódzkich strategów.

Oprócz comiesięcznych spotkań, na pewno będzie grany na tegorocznych Łódzkich Manewrach Strategów (4-6 czerwca 2010).

Z moich obserwacji (sam nie grywa, bo to nie mój gatunek) wynika, że te 6 godzin to jednak absolutne minimum.
Amalgamaty kulturalne z mojej półki Muzyka, książki, planzówki

Moja kolekcja.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Grzech »

Aldarus pisze:Mam pytanko do tych, co grę już zakupili:
1. Podobno zabrakło w pudełkach żetonów o nominale "0" do oznaczania wpływów/prestiżu ?
2. Błędy na kartach - podobno jest parę "przeoczeń na kartach" - czy VG planuje coś z tym zrobić (może przekazali już jakiś komunikat do sklepów) ?
3. Podobno jest jakaś pomyłka na planszy - czego dotyczy ?

Wybaczcie, tę ilość "podobno" - ale dotarły do mnie takie informacje (których nie mogę zweryfikować), a że planuję zakupić grę, chciałbym się upewnić jak sprawy wyglądają :)
ad. 1. na moim egzemplarzu była przyklejona koperta z odpowiednimi żetonami
ad. 2. w większości są to literówki - z poważniejszych Cezar zamienione dwie wartości na karcie (ale do naprawienia żetonami), jedna prowincja nie ma wydukowanych wartości dla strony nierozwiniętej.
ad. 3 niestety 3 błędy w tabelach (w stylu powinno być -2 a jest -1, +2d6 zamiast +3d6)

nie słyszałem informacji o przesylaniu poprawionych kart, o planszy nie wspomnę ;)
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: JB »

na moim egzemplarzu była przyklejona koperta z odpowiednimi żetonami
Kupiles w Polsce? Jesli tak, to gdzie?
nie słyszałem informacji o przesylaniu poprawionych kart, o planszy nie wspomnę
Mozna napisac do VG maila i ponoc jest szansa, ze dosla zetony. Map i kart jednak nie beda dodrukowywac.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Grzech »

JB pisze:
na moim egzemplarzu była przyklejona koperta z odpowiednimi żetonami
Kupiles w Polsce? Jesli tak, to gdzie?
Mój egzemplarz przyleciał z USA
Awatar użytkownika
macike
Posty: 2308
Rejestracja: 07 cze 2007, 18:24
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: macike »

JB pisze:Mozna napisac do VG maila i ponoc jest szansa, ze dosla zetony. Map i kart jednak nie beda dodrukowywac.
Nie żebym miał siać defetyzm, ale moja reklamacja dot. Containera od prawie roku nie jest obsłużona.
Si vis pacem, para bellum.
Gratislavia - wrocławski festiwal gier planszowych
BEF Hero
Posty: 58
Rejestracja: 04 cze 2004, 12:14
Lokalizacja: Piotrkow Trybunalski
Has thanked: 2 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: BEF Hero »

Grzech pisze:
JB pisze:
na moim egzemplarzu była przyklejona koperta z odpowiednimi żetonami
Kupiles w Polsce? Jesli tak, to gdzie?
Mój egzemplarz przyleciał z USA
Ja natomiast kupiłem w REBELU i w moim egzemplarzu również była koperta z brakującymi żetonami.
Na BGG oraz na oficjalnej stronie Valley Games jest oficjalna errata wraz z poprawnym wyglądem żetonów i kart.

Warto pamiętać, że ta gra powstała kilkanaście lat temu i pomimo graficznego "liftingu" widać jej wiek. Jednak moim zdaniem nie wpływa to w żaden sposób na zmniejszenie jej energii i poziomu grywalności. Produkcja jest bardzo wymagająca i nie nadaje się do grania przy piwie i chipsach. Opanowanie instrukcji to nie tylko wyzwanie dla tłumacza ale również ciekawa lekcja historii antycznej. Jeżeli nie ma się podstaw wiedzy dot. administracji rzymskiej, ciężko jest zrozumieć pewne mechanizmy.
Osoby przyzwyczajone do lekkich eurogier powinny sobie ją odpuścić. To ciężkie, mózgożerne i wymagające połączenie polityki, intryg, wzajemnych animozji itd...
Grałem wielokrotnie w edycję Avalon Hill. Przyznam, że tylko ta potrafiła mnie tak mocno "wciągnąć"... :D
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: JB »

Ja natomiast kupiłem w REBELU i w moim egzemplarzu również była koperta z brakującymi żetonami.
O, to dobrze, bo tez tam zamowilem. Choc pare tygodni temu, kiedy zapytalem, czy maja lub beda miec dodatkowe zetony, to mi odpisali, ze nie.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Forever
Posty: 83
Rejestracja: 04 maja 2007, 11:25

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Forever »

Ja też mam z Rebela i były dodatkowe żetony
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: JB »

Te pudeleczka frakcji to faktycznie jakies takie rachityczne. Nie wroze im dlugiej zywotnosci.
Dodatkowe zetony byly, ale nie mam w ogole w pudelku pomocy gracza zatytulowanej "summary sheet". Ani jednej. Mam nadzieje, ze Rebel to jakos zalatwi z VG.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Grzech
Posty: 594
Rejestracja: 20 maja 2005, 13:55
Lokalizacja: Wrocław/Warszawa
Has thanked: 7 times
Been thanked: 10 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Grzech »

JB pisze:Te pudeleczka frakcji to faktycznie jakies takie rachityczne. Nie wroze im dlugiej zywotnosci.
Dodatkowe zetony byly, ale nie mam w ogole w pudelku pomocy gracza zatytulowanej "summary sheet". Ani jednej. Mam nadzieje, ze Rebel to jakos zalatwi z VG.
Po co Ci coś co się aż roi od błędów?
JB
Posty: 347
Rejestracja: 14 maja 2005, 19:09
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: JB »

Zdaje sie, ze sa tam raptem 2, czy 3 nieznaczace pomylki. Poza tym lepiej miec cos takiego, niz caly czas siedziec z nosem w instrukcji. Zreszta to samo mozna powiedziec o planszy - po co Ci ona, skoro ma bledy? Place ponad 200 za gre, to chce miec kompletna.
Jesli nie potrzebujesz swojej pomocy do gry, to podeslij mi. Mozemy sie dogadac na PW.
Tylko o sprawach, które nas zupełnie nie interesują, możemy wydać rzeczywiście bezstronną opinię, co niewątpliwie jest powodem, że opinia bezstronna jest zawsze absolutnie bezwartościowa.
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Pająk »

fluor pisze:ciekawostka: załączam niedokończoną prezentację do PBF, w której starałem się wypunktować najważniejsze zasady. Nie zmieściła się faza wojny, rewolucji i zakończenie gry, ale może dać pewien pogląd na to jak wygląda poziom detali.
http://www.megaupload.com/?d=FNWM4UUS
fantastyczna sprawa.. dzięki za trud włożony w przygotowanie.. jako wstęp idealne
kali_miszcz
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:01

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: kali_miszcz »

Dzień dobry, na wstępie chciałem się przywitać. Witam podpinam sie pod temat ponieważ dzisiaj moja dziewczyna kopiła ww. grę no i mamy nie mały problem z instrukcją,a dokładniej z tłumaczeniem,czy ktoś posiada przetłumaczona instrukcje ?? Ewentualnie wie jak można tak ową pozyskać. Z góry dziękuje i pozdrawiam. Nowicjusz :)
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Jeśli mieszkasz w Warszawie to mogę pomóc (użyczyć do ksero polską wersje instrukcji).
Pająk
Posty: 53
Rejestracja: 07 lut 2010, 18:14
Lokalizacja: Trójmiasto
Kontakt:

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Pająk »

też się w razie czego uśmiechnę o tłumaczoną instrukcję..

mieszkam niestety w Gdańsku
kali_miszcz
Posty: 3
Rejestracja: 26 kwie 2010, 22:01

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: kali_miszcz »

Tak się bardzo dobrze składa że mieszkam w Warszawie. Tylko mam takie pytanie ponieważ nie jestem zbyt obeznany w tematyce. Czy Republic of Rome z Valley Games 750 Special jest tą wersją gry z 2009r.? Jeśli tak to z chęcią bym się z Tobą umówił jakoś :)
Awatar użytkownika
Mały brzydki pędrak
Posty: 984
Rejestracja: 24 sty 2006, 19:37
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 11 times

Re: Republic of Rome z Valley Games 750 Special

Post autor: Mały brzydki pędrak »

Polskie tłumaczenie do gry dotyczy pierwszej edycji RoR, ale jak wiadomo gra sama w sobie nie zmieniła się aż w takiej mierze aby większa część instrukcji straciła na wartości. Tylko takim dysponuję.
ODPOWIEDZ