Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Aobh
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2010, 00:45

Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Aobh »

Witam,

Rozważam kupno gry typu workerplacement, jednej spośród trzech:
- Age of Empires III: Age of discovery
- Carson City
- Magnum Sal

Temat w jakimś stopniu był już poruszany na forum, więc przepraszam za wtórność, jednakże potrzebuję rady, którą grę wybrać.
Lubię gry mające wysoki poziom interakcji i mnogość dostępnych strategii - i na tym mi najbardziej zależy. Kwestia ceny jest zagadnieniem drugorzędnym.
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: veljarek »

Najwięcej interakcji mają wg kolejności:
1. Carson City
2. Magnum Sal
3. Age of Empires III

Jednakże ja grając we wszystkie powyższe wybrałbym:
1. Age of Empires III
2. Magnum Sal
3. Carson City

Najmniej losowe jest za to Magnum Sal
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Aobh
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2010, 00:45

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Aobh »

Też skłaniałem się ku Age of Empires, jednakże po przeczytaniu instrukcji gra wydała mi się nieco monotonna. Wydaje mi się, że gra w głównej mierze sprowadza się do zbierania surowców, a wszystkie inne elementy są tylko ozdobnikiem. Może się mylę bo w gę nie grałem.
Tak wiele osób zachwala tę grę że aż wydaje mi się to podejrzane.
Jak AoE wypada w porównaniu ze Stone Age czy Caylusem?
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: oopsiak »

w ile osób będziesz grać?
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Awatar użytkownika
veljarek
Posty: 1189
Rejestracja: 07 sty 2009, 19:50
Lokalizacja: Warszawa - Ochota
Has thanked: 5 times
Been thanked: 23 times

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: veljarek »

Aobh pisze:Też skłaniałem się ku Age of Empires, jednakże po przeczytaniu instrukcji gra wydała mi się nieco monotonna. Wydaje mi się, że gra w głównej mierze sprowadza się do zbierania surowców, a wszystkie inne elementy są tylko ozdobnikiem. Może się mylę bo w gę nie grałem.
Tak wiele osób zachwala tę grę że aż wydaje mi się to podejrzane.
Jak AoE wypada w porównaniu ze Stone Age czy Caylusem?
Caylus rządzi :) Inne wymienione przez Ciebie gry są daleko za nim.
Caylus ma jedną zasadniczą wadę - jest bardzo brzydki dlatego zrobiłem samoróbkę z planszą dostępną na BGG :) (oraz żetonami)
_______________
Nie wystarczy grać w gry, trzeba jeszcze grać we właściwe gry
Awatar użytkownika
oopsiak
Posty: 832
Rejestracja: 04 lip 2009, 00:48
Lokalizacja: Warszawa / gdzieś na morzu

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: oopsiak »

veljarek pisze: Caylus ma jedną zasadniczą wadę - jest bardzo brzydki
:shock:


brzydki to jest Sankt Petersburg
LICZBA graczy/punktów/żetonów

MAM / ODDAM / CHCĘ
Aobh
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2010, 00:45

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Aobh »

w ile osób będziesz grać?
grupa docelowa to 3-4 graczy (jednakże zdarza się i liczniejsza obsada)
Caylus ma jedną zasadniczą wadę - jest bardzo brzydki
czy od razu brzydki, ja bym powiedział ascetyczny
Caylus rządzi :) Inne wymienione przez Ciebie gry są daleko za nim
może to i prawda ale Caylusa nie planuję kupować bo nie potrzebuję
Awatar użytkownika
DanCo
Posty: 668
Rejestracja: 27 maja 2008, 11:55
Lokalizacja: Zdzieszowice

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: DanCo »

Age of Empires III: Age of discovery - to bez wątpienia najlepsza gra z tych, które wymieniłeś. I to na kilku płaszczyznach zarówno gry jako mechaniki, klimatu, rywalizacji jak i pod względem estetycznym. Gra jest świetnie wydana (można mieć zastrzeżenie co do kilku rzeczy ale i tak bije na głowę dwie pozostałe). Niestety nie wszystkim przypada do gustu (większości ale nie wszystkim).
Awatar użytkownika
Ryslaw
Posty: 596
Rejestracja: 08 sty 2006, 14:17
Lokalizacja: Brzeg
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Ryslaw »

Mam zupełnie inne zdanie o AoE III. To nudna, pozbawiona polotu gra, która niemożebnie się dłuży. Początkowo byłem nią zachwycony, ale z każdą kolejną partią zachwyt ten malał i malał, aż w końcu pozostała tylko niechęć. Pozbyłem się jej i nie zamierzam do niej wracać. Są setki znacznie lepszych pozycji.

A porównywanie Caylusa i AoEIII jest wręcz śmieszne. To porównywanie Rolls Royca do rowera Wigry.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Veridiana »

Ile ludzi tyle opinii... wszystko zależy od tego, ilu fanów każdej z wymienionych gier się w ten temat zabłąka :wink:

Ja obstawiam, niezmiennie od dłuuuugiego czasu i to nie tylko w kategorii WORPLAC'u Age of Empires III. cieszy mnie zawsze i wszędzie. a twierdzenie, że opłacają się jedynie surowce faktycznie obnaża fakt, że w grę nie grałeś :wink:

Carson City - nie grałam
Magnum Sal - przyjemne, relatywnie krótkie, mniej rozbudowane, bardziej kompaktowe itp itd.

Caylus - świetne, bez przesady z mózgożernością czy brzydotą, zawsze warto grać

Nowa propozycja do rozważenia: Agricola 8)
Aobh
Posty: 13
Rejestracja: 17 sie 2010, 00:45

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Aobh »

Są setki znacznie lepszych pozycji.
Pewnie i są lepsze gry- każdy wszak może tak powiedzieć, a nawet napisać. Dowody mości Państwo,dowody!
a twierdzenie, że opłacają się jedynie surowce faktycznie obnaża fakt, że w grę nie grałeś
Tak, przyznaję się ze wstydem nie miałem jeszcze przyjemności
Nowa propozycja do rozważenia: Agricola
Agricola to rzeczywiście bardzo dobra gra, ale mam z nią styczność więc nie potrzebuję jej kupować


I mam jeszcze jedną pozycję pod rozwagę: Egizia. Ciekawy jestem z czym to się je i jak to się sprawdza w praktyce? (pomijam zagadnienie że jest praktycznie niedostępna)
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Veridiana »

Egizia jest mega przyjemna :) świetnie zazębiają się poszczególnie dobroci z obstawianych pól, dzięki czemu ciągle wybierasz, poświęcasz coś kosztem czegoś itp. no i ten dodatkowy mechanizm "spływu" rzeką... jako generalna fanka WP (nie, nie wirtualnej polski) szczerze polecam.
choć to akurat można powiedzieć o każdym ŚWIETNYM workerplacemencie ;) ale i tak AoE3 rządzi :twisted:
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: gervaz »

Nie widziałem wcale magnum sal, za to sporo grałem w AoEIII i CC - w sumie ciężko mi powiedzieć, która z tych gier jest fajniejsza. Carson City jest bardziej różnorodne - ma mnóstwo zasad alternatywnych (plansza z rzeką kontra plansza bez rzeki, osoby "żółte" i "czerwone", walka losowa i decyzyjna). Ma też mnóstwo opcji wyboru działania (więcej niż w AoEIII) - przez co trudno się w tej grze połapać (w sensie - jaka decyzja przyniesie mi najwięcej profitów) przy większej ilości graczy. AoEIII jest bardziej przejrzyste... W CC gra się szybciej...No i mechanika tej gry dobrze moim zdaniem oddaje temat (troszkę lepiej niż AoEIII)
Suma sumarum polecam CC - kiedyś zastanawiałem się nad kupnem prezentu dla brata lubiącego klimaty westernowe - ktoś na tym forum polecił mi filmik prezentujący zasady tej gry - poszukam linku i zapodam, bo mnie ten filmik do zakupu przekonał - i z perspektywy czasu myślę, że podjąłem właściwą decyzję ;)
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Ouragan »

Mam Aoe III i Magnum Sal. Polecam tę pierwszą, bo nie dość że lepiej wydana to zawiera też więcej możliwych strategii niż Magnum Sal. Aoe III to nie tylko zbieranie surowców. Można iść na ilość osadników, na handlowców i kasę, na piratów i okręty, na ekspedycje, można też strzelać żołnierzami w obcych osadników (choć sano strzelanie nie doprowadzi do wygrania, tu zasady akurat są cienkie i należałoby je home rulsami zmodyfikować). Natomiast Magnum Sal to generalnie kupowanie górników, pobranie w pierwszych 2 ruchach narzędzi, potem wywożenie soli i tak przez 3 rundy. Trochę schematyczne, ale duża część osób być może stwierdzi co innego. Ja cenie w grach dużą ilość możliwych do przyjęcia strategii, Magnum Sal wypada an tym tle dość ubogo.

Ktoś tam napisał jeszcze, że w Magnum Sal jest jakaś interakcja. Nie wiem skąd to wytrzasnął, bo nie ma w nim jakiejkolwiek interakcji. Jedyne to przyglądanie się co zrobił przeciwnik i jak możemy to ewentualnie wykorzystać. W AOE III też nie ma za wiele interakcji, conajwyżej strzelanie wojskiem w osadnikół innego gracza, albo kradzież złota z piratów, o ile można nazwać takie czynności interakcyjnymi.
Awatar użytkownika
Veridiana
Administrator
Posty: 3241
Rejestracja: 12 wrz 2008, 17:21
Lokalizacja: Czyżowice
Has thanked: 16 times
Been thanked: 72 times
Kontakt:

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Veridiana »

Dla mnie gry typu worker placement są z zasady interakcyjne. wyścig o pola to samo zło :twisted:
w AoEIII zachodzi poważny i cudowny syndrom "muszę się obstawić w 5 miejscach na raz", którego w Magnum Sal nie zauważyłam
Awatar użytkownika
Atamán
Posty: 1348
Rejestracja: 13 kwie 2010, 12:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 565 times
Been thanked: 284 times

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Atamán »

Nie wiem co to za pomysł, by porównywać ze sobą Magnum Sal oraz Age of Empires III - te gry są kompletnie różne.

Age of Empires III to gra worker placement - najpierw ustawiasz ludzików w kolejkach po różne akcje (w przeciwieństwie do ostatniej produkcji IPN-u w AoEIII kolejki nie mają żadnego uzasadnienia czy odniesienia do klimatu gry - są czystą mechaniką) - a potem wykonuje się te akcje w z góry zaplanowanej kolejności. Plusem jest na pewno duża różnorodność tych dostępnych akcji.

Magnum Sal - choć gra zawiera drewniane meeple nie jest to worker placment. Pod względem mechaniki bardziej przypomina mi Brassa - każdy wykonuje dwie akcje na turę i stara się zapunktować jak najmocniej w jak najkrótszym czasie. Przewracanie meepli w kopalni jest niczym flipowanie żetonów przemysłu w Brassie. W obydwu grach ważne jest optymalizowanie liczby zdobytych punktów na akcję. Poziom interakcji w obydwu grach też jest podobny - opiera się na ciągłym reagowaniu na zagrania przeciwnika. Przy czym o ile w Brassie zazwyczaj panuje tendencja odśrodkowa (inwestuj w to, co inni olewają + olej to, w co kilku graczy już idzie), to w Magnum Sal raczej dośrodkowa - czyli zasada "owczego pędu". Dzieje się z kilku powodów, np: im głębiej w kopalnię tym trudniej jest to robić samemu i dobrze jest się pod kogoś podpiąć - skutkuje to tym, że kilku graczy wzajemnie ułatwia sobie wydobycie - gracze którzy z takiego pędu w głąb kopalni nie skorzystają zazwyczaj słabo na tym wychodzą. Drugim powodem jest moment wyjścia z kopalni - w pewnym momencie jest taka sytuacja, że gracze sumarycznie mają tyle soli, że wszystkie zamówienia królewskie dałoby się zrealizować, ale mając obstawioną ścieżkę wydobywczą w kopalni aż żal z niej wychodzić. Wystarczy jednak, by choć jeden z graczy się wyłamał i pobiegł do króla, to reszta często biegnie za nim - niczym owczym pędem. Oczywiście zgodzę się, że Magnum Sal jest grą prostszą i nie ma w niej dużej różnorodności przyjmowanych strategii (generalnie każdy gracz robi to samo, różnice są w szczegółach - takie mam przynajmniej wrażenie, ale nie grałem za dużo). Nie wiem natomiast jak można twierdzić, że w tej grze nie ma "jakiejkolwiek interakcji" - toż to jest bzdura. :wink:
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Ouragan »

A co tam jest z interakcji? :P
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: farmer »

Jeśli ktoś weźmie narzędzie - Ty go nie weźmiesz (interakcja)
Jeśli ktoś zrealizuje kontrakt, Ty go nie zrobisz (interakcja)
Jeśli inni zrobią 5 kontraktó, Ty jesteś w czarnej d... (interakcja)
Jeśli inni postawią się w domkach, to chodząc tam, dajesz Im kasę (interakcja)
I odwrotnie (interakcja)
Jeśli ktoś wydobędzie sól z komnaty, Ty jej nie wydobędziesz (interakcja)
Jeśli ktoś nie zrobi łańcuha górników, to musisz go sobie zrobić sam i nie starcza Ci ludzi na wydobycie (interakcja)
Jeśli ktoś zrobi taki łańcuch, to Mu płacisz (interakcja)
Jeśli ktoś kupi górnika - Ty go nie kupisz (interakcja)
Jeśli ktoś Ci przeleje wodę do komnaty - to masz więcej wody, która nie wzięła się znikąd (interakcja)
Jeśli ktoś sprzeda sól na targu - to możesz ją kupić (interakcja)
Jeśli ktoś wykupi sól z targu, to nie możesz nic kupić (interakcja)
Jeśli ktoś zapełni targ - nie możesz nic sprzedać (interakcja)
itd, itp...

Polecam definicję słowa interakcja w jakimś słowniku :P .

interakcja NIE RÓWNA SIĘ walka/ wojna/ strzelanie,
choć czasem, niektórzy uważają te słowa za synonimy :O

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
Ouragan
Posty: 283
Rejestracja: 13 sty 2010, 08:30
Lokalizacja: Poznań

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Ouragan »

Dla mnie interakcja w grze planszowej to bezpośrednie oddziaływanie na kogoś swoim ruchem, w taki sposób, że odczuwa ten ktoś tego przykre lub dobre konsekwencje i co najważniejsze... osoba na którą wpływam ma możliwość bezpośredniej jakiejś obrony na moją akcję, coś na zasadzie akcja - rekacja.

Pewnie większość ludzi też tak to rozumie, nie potrzeba im jakiegoś słownikowego tłumaczenia. Gdyby przyjmować Twoje tłumaczenie to nie ma gry w której nie ma interakcji, bo każda czynność jednego gracza w jakiejkolwiek grze wpływa na sytuację pozostałych graczy.

Parafrazując Twoja porównania:

"Jeżeli ktoś wygra jakąś grę, Ty jej nie wygrasz"

Czy to nie jest dowód na metainterakcję?
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: farmer »

Czyli mówisz o interkacji negatywnej, bezpośredniej. Oczywiście, to też interakcja, ale nie ma się co tak ograniczać :)

Interakcja to wzajemne oddziaływanie na siebie osób, przedmiotów lub zjawisk
Jeśli to, co robię ja, musisz uwzględnić w swoich planach (bo zabrałem coś, co Ty chciałeś), lub chcesz uwzględnić w planach (bo zrobiłem coś, co wymusza na Tobie zmianę planu jeśli chcesz walczyć o zwycięstwo) to interakcja jest. Mimo braku karabinów czy pochodni palących moje chaty.
Jeśli grze jest wszystko jedno, czy grasz w nią sam, czy z kimś - interakcji brak, lub jest szczątkowa. Każdy sobie rzepkę skrobie. Np przykład:
Race for the Galaxy - tylko wybór akcji
Runebound - interakcja bezpośrednia czysto potencjalna (nieopłacalna), interakcja pośrednia szczątkowa (zabór przedmiotów, misji)
51szy Stan - draft i korzystanie z budynków

Odpowiedz sobie uczciwie:
Gra w Magnum Sal w jedną osobę jest taka sama jak w 2-4 osoby?

Nawet, jeśli Ty uważasz, że do interakcji potrzebne są klątwy, czołgi czy palenie zasobów (interakcja bezpośrednia, negatywna), to trzymaj się ram języka i terminologii i nie wprowadzaj ludzi w błąd mówiąc, że gra z interakcją na poziomie średnim, nie ma jej wcale :P

W zasadzie, to nawet mogę się zgodzić z ogólną tezą:
Ouragan pisze:Gdyby przyjmować Twoje tłumaczenie to nie ma gry w której nie ma interakcji, bo każda czynność jednego gracza w jakiejkolwiek grze wpływa na sytuację pozostałych graczy.
Wszak dlatego gry planszowe (określane czasem grami towarzyskimi) potrzebują, w zdecydowanej większości, towarzystwa właśnie :D.

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Matio.K
Posty: 1582
Rejestracja: 04 cze 2007, 10:59
Lokalizacja: Olsztyn
Has thanked: 9 times
Been thanked: 12 times

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Matio.K »

Jeśli miałbym wybierać między Magnum Sal a AOEIII - wskazałbym zdecydowanie to drugie. Nawet mimo irytującej mnie mapki [masę miejsca poświęcono na ocean, a tymczasem na "grywalnych" polach ścisk], sprawdza się fantastycznie. Magnum Sal irytuje pewną schematycznością działań, ale to już taka mocno subiektywna opinia ;)
www.facebook.com/newsyograchplanszowych: newsy planszowe, choć nie tylko!
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: Arkadiusz »

Mi tam się Magnum Sal nie spodobał. Jak w niego grałem to z utęsknienie myślałem o Stone Age`u, który jest ładniejszy i przyjemniejszy. Magnum Sal ma więcej interakcji i jest bardziej móżgożerny ale ani jedno ani drugie mnie w tym tytule nie porwało.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
farmer
Posty: 1768
Rejestracja: 08 gru 2007, 10:27
Lokalizacja: Oleśnica
Has thanked: 381 times
Been thanked: 94 times

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: farmer »

Wracając do tematu, to i ja wybrałbym AoE III przed Magnum Sal.
MS jest fajne, nie powiem - u mnei akurat (w tej chwili) góruje nad Stone Age, ale to głównie dlatego, że w SA grałem już kilkadziesiąt razy, podczas gdy MS jest dla mnie nowe.

Jednak AoE III jest fajniejsze od obu tych gier, daje poczucie większej skali zmagań, większej różnorodności dróg możliwych do obrania. Jakby w ogóle półka wyżej - bardzo lubię tą grę.

Carson City niestety jeszcze nie znam - co może dzisiaj się zmieni (kumpel nabył niedawno ;P).

pozdr,
farm
W czasie wojny, milczą prawa.
Pierwszą ofiarą wojny jest prawda.


W to gram...
Awatar użytkownika
un4given
Posty: 34
Rejestracja: 16 lip 2010, 12:41
Lokalizacja: Warszawa

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: un4given »

Witam. Chciałbym się podłączyć do tematu, ponieważ stoję przed podobnym wyborem jak Aobh, tyle że zamiast Magnum Sal wstawiłbym Agricolę, czyli: Age of Empires III vs Carson City vs Agricola

Będzie to następny krok po Stone Age. W mojej kolekcji gościły już: Ticket to Ride, Osadnicy z Catanu, Thurn und Taxis, Carcassonne, Cytadela, San Juan, Havana, jednym słowem klasyka początkującego planszówkowicza. Teraz pora na bardziej zaawansowaną pozycję. Ponieważ będę grał głównie z dziewczyną, gra musi bardzo dobrze chodzić na dwie osoby i posiadać ten niezidentyfikowany pierwiastek, dzięki któremu moja wybranka będzie chciała w nią grać :D Acha, w Stone Age trochę brakuje mi większej interakcji (patrz Cytadela :twisted: ). Którą grę wybrać?

Pozdrawiam.
"Więc idź, są światy inne niż ten."
gervaz
Posty: 346
Rejestracja: 26 wrz 2009, 09:07
Has thanked: 8 times
Been thanked: 1 time

Re: Age of Empires III vs Carson City vs Magnum Sal

Post autor: gervaz »

to jest filmik pokazujący Carson City w akcji: http://www.youtube.com/watch?v=hCZGy5szFds

szczerze polecam tę grę - daje bardzo dużo różnych możliwości działania, grało mi się w nią z prawdziwą przyjemnością :)
http://bitewniakowepogranicza.blogspot.com/

Blog z pogranicza gier bitewnych i reszty rozrywki bez prądu (w tym picia).
ODPOWIEDZ