Claustrophobia (Christophe Reaux)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Claustrophobia

Post autor: Gabriel »

Nie. Zarówno grubasy jak i biegacze powinni mieć i blondyna i bruneta. Powinno się to zgadzać z tym co masz na tekturkach do wyprasek.
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Claustrophobia

Post autor: ppski »

Dokładnie różnią się (powinni) nie chustą ale kolorem włosów :)
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Claustrophobia

Post autor: lukaszkuch »

Dzwoniłem już do Rebela. Obiecali dosłać brakującą figurkę. Jak zwykle REBEL zachował się wzorowo.
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Claustrophobia

Post autor: bartekb8 »

Tak naprawdę to nie brakuje Ci żadnej figurki, a po prostu masz obie jednakowe:) Kolor włosów można łatwo zmienić dzięki odrobinie farby(oczywiście nie chodzi mi o farbę do włosów, heh). Ale gratuluję, teraz będziesz miał 3 najemników - a ładnych figurek nigdy za dużo:)
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Claustrophobia

Post autor: lukaszkuch »

bartekb8 pisze:Tak naprawdę to nie brakuje Ci żadnej figurki, a po prostu masz obie jednakowe:) Kolor włosów można łatwo zmienić dzięki odrobinie farby(oczywiście nie chodzi mi o farbę do włosów, heh). Ale gratuluję, teraz będziesz miał 3 najemników - a ładnych figurek nigdy za dużo:)
Najpierw trzeba tą farbę mieć ;). Aha, przy okazji dopytałem Rebela odnośnie De Profundis. Na dzień dzisiejszy nie planują wydawania po polsku.
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Claustrophobia

Post autor: bartekb8 »

Instrukcja PL i wkładki do kart są dostępne, więc wersja angielska nie jest już żadną przeszkodą;) A de Profundis polecam, znacznie urozmaica rozgrywkę.
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Claustrophobia

Post autor: ppski »

Jak bardzo dodatek wplywa na scenariusze z gry podstawowej ? Mozna uzywac tych dodatkowych kilkudziesieciu kart, pieskow i kafli ?
Czy tez raczej dodatek ubawia przede wszystkim scenariusze z dodatku ?
Awatar użytkownika
lukaszkuch
Posty: 243
Rejestracja: 09 gru 2006, 23:02
Lokalizacja: Rybnik
Has thanked: 2 times
Been thanked: 9 times

Re: Claustrophobia

Post autor: lukaszkuch »

ppski pisze:Jak bardzo dodatek wplywa na scenariusze z gry podstawowej ? Mozna uzywac tych dodatkowych kilkudziesieciu kart, pieskow i kafli ?
Czy tez raczej dodatek ubawia przede wszystkim scenariusze z dodatku ?
Na dzień dzisiejszy dodatek jest wykorzystywany przy scenariuszach z dodatku. Natomiast CROC (autor) na BGG obiecał że opublikuje scenariusze z podstawki z uwzględnieniem nowych elementów.
bartekb8
Posty: 586
Rejestracja: 10 paź 2011, 11:03
Has thanked: 68 times
Been thanked: 61 times

Re: Claustrophobia

Post autor: bartekb8 »

2 nowe scenariusze( po polsku - wymagane rozszerzenie)
http://www.boardgamegeek.com/filepage/7 ... -in-polish
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Claustrophobia

Post autor: Arkadiusz »

Miałbym wielką prośbę do właścicieli gry. Czy mógłby ktoś podać mi wymiary pudła od Claustrophobii? Ewentualnie jak się komuś nie chce a ma Cyklady to prosiłbym o informacje czy jest dużo większe od tego od Cyklad. W szafie zmieści mi się jeszcze jedno pudło wielkości Cyklad, może być nieco większe ale tylko o kilka centymetrów. Istotna jest zwłaszcza szerokość i głębokość.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Claustrophobia

Post autor: Furia »

Długość: 47cm Szerokość: 27cm Wysokość: 7cm
Dłuższe od Cyklad, węższe o parę milimetrów i trochę niższe.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Claustrophobia

Post autor: Arkadiusz »

Furia pisze:Długość: 47cm Szerokość: 27cm Wysokość: 7cm
Dłuższe od Cyklad, węższe o parę milimetrów i trochę niższe.
Czyli jedynie długość może okazać się problemem (Cyklady mają dokładnie 40cm). Teoretycznie powinno wejść ale może się okazać, że zabraknie dosłownie centymetra. W każdym razie, dziękuję za pomoc!
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
seraf
Posty: 137
Rejestracja: 23 mar 2011, 13:25

Re: Claustrophobia

Post autor: seraf »

Graliście w Klaustro w więcej jak 2 osoby? Daje to jakiś fun?
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Claustrophobia

Post autor: ppski »

Ostatecznie nie wyszło, ale plan taki miałem. Są scenariusze na 3osoby, natomiast nie widzę problemu, dlaczego nie możnaby grać para vs. para, jest o czym dyskutować i kombinować w parze, więc powinno dać radę :)
Muttah
Posty: 1197
Rejestracja: 11 wrz 2005, 15:36
Lokalizacja: Katowice
Been thanked: 2 times

Re: Claustrophobia

Post autor: Muttah »

Seraf: Przeglądnij sobie wątek, jest tam gdzieś mój scenariusz dla 3 osób (wymaga dodatku). A tak swoją drogą, to nam w trójkę gra się świetnie. Powiem więcej - tak właściwie to gramy tylko w trójkę ostatnio, na dwie osoby jest mnóstwo innych gier.
Awatar użytkownika
maciejo
Posty: 3370
Rejestracja: 01 lut 2009, 14:20
Lokalizacja: Gliwice-Bielefeld
Has thanked: 126 times
Been thanked: 131 times

Re: Claustrophobia

Post autor: maciejo »

Pewnie można i w 20 osób pograć :D (każdy prowadzi jedną figurkę) w sumie Claustrophobia to fajna gra na impreze :lol:
Przepraszam chłopaki :wink: ale niektórych gier nie trzeba zmieniać są świetne takie jakie są.
Planszówkowym skrytożercom mówię stanowcze NIE !!!
Awatar użytkownika
Skarga
Posty: 36
Rejestracja: 25 lip 2010, 10:01
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: Skarga »

Wczoraj rozegraliśmy z kolegą 2 x po pierwszym scenariuszu. Startowaliśmy z instrukcji, więc zrozumienie zasad nie było łatwym wyzwaniem (wiele rzeczy jest nieoczywistych w instrukcji, np. nie znalazłem wyraźnie zapisanego ani kto przypisuje obrażenia jednostkom ludzi, ani czy można eksplorować 2 obszary na turę itd., musiałem dzwonić do właściciela od którego pożyczyłem egzemplarz). Poza tym pozycja ma niesamowity klimat i naprawdę świetnie się bawiliśmy. Nam obu wydaje się jednak, że (przynajmniej w 1-szym scenariuszu) ludzie mają o wiele gorszą sytuację. Widziałem, że są też dodatkowe zasady utrudniające grę demonami. Co sądzicie? Warto je wprowadzać?
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Claustrophobia

Post autor: Arkadiusz »

Jutro pewnie zamówię sobie Claustrophobię, polecacie brać od razu z dodatkiem? Z tego co widzę nie wzbogaca on podstawowej rozgrywki w żaden sposób, dodaje po prostu nowe scenariusze, w których wykorzystuje się nowe postacie i karty. Gra na 99% mi się spodoba i liczę, że będzie długo służyć. W najbliższym czasie już niczego nie planuję dokupować, skończyło mi się miejsce na półkach. W tym wypadku żywotność ma szczególne znaczenie. Na BGG nie ma zbyt wielu informacji na jego temat a tani nie jest, dlatego pytam.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
ppski
Posty: 249
Rejestracja: 16 sty 2012, 12:15

Re: Claustrophobia

Post autor: ppski »

IMO nie ma sensu, ilość scenariuszy z podstawki starczy na długo.
Awatar użytkownika
BloodyBaron
Posty: 1308
Rejestracja: 15 sie 2007, 12:25
Lokalizacja: War Shau - czyli szał wojny? :)
Been thanked: 1 time

Re: Claustrophobia

Post autor: BloodyBaron »

STARSCREAM pisze:Jutro pewnie zamówię sobie Claustrophobię, polecacie brać od razu z dodatkiem? Z tego co widzę nie wzbogaca on podstawowej rozgrywki w żaden sposób, dodaje po prostu nowe scenariusze, w których wykorzystuje się nowe postacie i karty. Gra na 99% mi się spodoba i liczę, że będzie długo służyć. W najbliższym czasie już niczego nie planuję dokupować, skończyło mi się miejsce na półkach. W tym wypadku żywotność ma szczególne znaczenie. Na BGG nie ma zbyt wielu informacji na jego temat a tani nie jest, dlatego pytam.
w podstawce jest zawartych 6 scenariuszy + dodatkowo kampania i parę kolejnych do ściągnięcia z sieci. To moim zdaniem starcza na 20-30 partii spokojnie :) zakładając, że w każdy scenariusz grasz po razie każdą ze stron. Są głosy, że dodatek urozmaica grę demonami, ale wtedy i tak nie pograsz w scenariusze z podstawki. W sumie twierdzę, że dodatkiem warto zainteresować się przetrzepawszy już podstawkę - chyba, że te nowe karty, których można też używać w scenariusza z podstawki są jakieś wyjątkowe - ale nic mi o tym nie wiadomo.
_________
Moje gry
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: pan_satyros »

BloodyBaron pisze: w podstawce jest zawartych 6 scenariuszy + dodatkowo kampania i parę kolejnych do ściągnięcia z sieci.
Nie takie parę - w tej chwili to już 15 - wszystkie PL.
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Claustrophobia

Post autor: Arkadiusz »

Czyli generalnie nie polecacie, przynajmniej na razie. Dzięki za szczere opinie, zaoszczędzę kasę.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Claustrophobia

Post autor: pan_satyros »

STARSCREAM pisze:Czyli generalnie nie polecacie, przynajmniej na razie. Dzięki za szczere opinie, zaoszczędzę kasę.
Dokładnie - dodatek jest bardzo dobry, ale przez najbliższe miesiące (a może i dłużej) nawet byś go nie liznął.
Awatar użytkownika
Gabriel
Posty: 730
Rejestracja: 13 sie 2007, 23:08
Lokalizacja: Warszawa

Re: Claustrophobia

Post autor: Gabriel »

Dla mnie np. pierwszy scenariusz (ucieczka z lochów) można rozgrywać jak Zaginione Miasta - w nieskończoność. Rozkład lochu jest losowy, idealna gra na dwie osoby ;)
Kupię:Dark World: Dragon's Gate / Schwarze Auge Tal des Drachens (stary dungeon-crawler)
Awatar użytkownika
Arkadiusz
Posty: 1289
Rejestracja: 23 lis 2010, 08:54
Lokalizacja: Toruń

Re: Claustrophobia

Post autor: Arkadiusz »

No właśnie coś czytałem, że pierwszy scenariusz podstawki jest ciekawy. Podobno niektórzy grają w niego non stop, nie próbując nawet kolejnych.
"Those who don't believe in magic, will never find it."

BGG
ODPOWIEDZ