(Gdańsk) Spotkania we Wrzeszczu (poniedziałek/Graciarnia - chwilowo Krolm)

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

King of Tokyo...ponoć byłem najbrzydszy!
To nie ulega wątpliwości!

[nawet się moje paznokcie na zdjęcie załapały :P // nie widziałam,że robiłeś zdjęcie.]
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Najśmieszniejsze, że Chaos w końcu w ogóle nie trafił na stół, bo albo było nas za mało albo za dużo. Zabawa w rozwalanie Tokyo świetna, masa śmiechu, mimo że koncertowo przerżnąłem obie rozgrywki. Jednak kiedyś kości się do mnie uśmiechną i wtedy wam pokażę! :D Fluxx zakręcony jak helikopter i kosmicznie chaotyczny, ale tematyka Monty Pythona sprawiła, że grało się całkiem przyjemnie. Nowy scenariusz w Posiadłości Szaleństwa faktycznie się nie udał, dość mocno różnił się założeniami od tego co poznaliśmy dotychczas, dostęp do wskazówek był bardzo łatwy i wymagał innego stylu gry. Kluczem była tu karta Strażnika, której nie użyłem ani raz (Niewidoczne skrzydła), pozwalająca przemieścić samotnego badacza o trzy obszary. W takiej sytuacji badacze musieliby poruszać się w parach, co spowolniłoby przeszukiwanie posiadłości, w innym wypadku samotny badacz z kluczem do kolejnej wskazówki, byłby cały czas cofany o trzy obszary, nie mogąc ruszyć się dalej. Teraz przynajmniej wiemy czego się spodziewać, kolejna rozgrywka w ten scenariusz na pewno nie skończy się tak nagle i mam nadzieję, że w finale będzie ta znana z poprzednich historii sytuacja "o włos od śmierci", o której wspomniał Mickey :twisted:

Ah, i jeśli ktoś z ekipy munchkinowej odnalazł drogę na forum, to pamiętam żeby zabrać dla was Horror w Arkham w przyszłym tygodniu ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: gabione »

Rzeczywiście, Munchkin okazał się czaso- i graczożerny :lol: Głównie przez niego nie zagrałam w Chaos :wink: I przez Robale, i przez Uga Buga też. Horror w Arkham na pewno ucieszy, bo kilku ludzi jest nim mocno zainteresowanych. A co do Chaosu, to strasznie mi żal, że nie było okazji zagrać. Dostałam go dzisiaj w prezencie, więc przyniosę go we wtorek, żeby niektórzy nie mieli za dużo do dźwigania w plecaku :wink: Szkoda, że wtorkowe wieczory zlatują tak szybko, nie ma kiedy pograć we wszystko...
Ostatnio zmieniony 18 maja 2012, 17:46 przez gabione, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Ogólnie zauważyłem tendencję, że rzadko kiedy udaje się zagrać w to co się planuje :) Mam plan - w przyszły wtorek nie gramy w Chaos!
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
Gilmour
Posty: 16
Rejestracja: 05 sty 2011, 13:41
Lokalizacja: Gdańsk/Oliwa

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Gilmour »

sirafin pisze:Kluczem była tu karta Strażnika, której nie użyłem ani raz (Niewidoczne skrzydła), pozwalająca przemieścić samotnego badacza o trzy obszary. W takiej sytuacji badacze musieliby poruszać się w parach, co spowolniłoby przeszukiwanie posiadłości, w innym wypadku samotny badacz z kluczem do kolejnej wskazówki, byłby cały czas cofany o trzy obszary, nie mogąc ruszyć się dalej.
Na szczęście i na to jest sposób, Mickey znalazł sztylet, który pozwala na obronę przed skrzydłami :). Poza tym nakręciłem się na grę Strażnikiem, tylko do papierowej wersji instr. będę musiał się dobrać ;)

Szkoda, że w następny wtorek nie zajrzę, koniec urlopu............ D:
Aloszka
Posty: 8
Rejestracja: 18 maja 2012, 22:28

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Aloszka »

Dzięki za pamięć Srafin ale nie wiem czy będę mógł zjawić się w ten wtorek, więc nie traktuj targania Horroru w Arkham jako priorytetu :)

P.S. Hej wszystkim graczom :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Polufka (Facebook) pisze:Pierwszy z trzech sprawdzianów polskiej reprezentacji przed EURO 2012 już w najbliższy wtorek. Zapraszamy do Polufki!
No dobra, ktoś chętny na wizytę w Polufce w INNY dzień niż wtorek? Po ostatnim spotkaniu współdzielonym z kibicami, dochodzę do wniosku, że jednak te formy rozrywki są zbyt rozbieżne :lol:

@gabione
Doceniam troskę i piszę się na rozgrywkę :D

@mnowaczy
Podpinam się, mogę nie zagrać nawet dwa razy!

@Gilmour
Dobrze kombinujesz profesorze Walters, ale sztylet trzeba znaleźć (poruszając się w parach to nie takie proste), przy każdym użyciu wykonuje się test czy sztylet zadziała, a co gorsza Strażnik Tajemnic dysponuje w tym scenariuszu kartami mitów do niszczenia ekwipunku, więc przeciwności też nie brakuje.

@Aloszka
Czołem! Miło że kolejny gracz znalazł naszą wirtualną salę narad wojennych. Jak widzisz ja też pewnie we wtorek nie dotrę, więc z tym Arkham się zgadamy na bieżąco.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Polufka
Posty: 114
Rejestracja: 17 gru 2011, 00:25
Lokalizacja: Gdańsk-wrzeszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: Polufka »

@Sirafin: Na tą chwilę nie ma takiego zainteresowania wtorkowym meczem, więc nie zamierzamy włączać projektora na dole. Jeśli miałoby się to zmienić dam znać. :)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

O, to w takim razie czujnie śledzę wątek i być może jednak we wtorek dotrę, jeśli dolna sala nie ulegnie piłkarskiemu szaleństwu :D
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Liczę, że po kolokwiowym praniu mózgu dotrę po 19 :)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Pomimo warunków sprzyjających aktywnościom na świeżym powietrzu frekwencja nadal dopisuje. Ludzi było sporo, gier także, więc było w czym wybierać. Zaklęcie rzucone na Chaos zadziałało więc powtarzam: za tydzień nie gramy w Chaos ;) Królem przerywników ostatnich spotkań został King of Tokyo, co prezentują Markus i Szała na ostatnim zdjęciu.

Fotoreportaż:
Obrazek
Osada

Obrazek
Sadek dorwał naiwnych ;)

Obrazek
King of Tokyo i Rebelowy kościany prototyp

Obrazek
Znów zajęliśmy cały dół

Obrazek
Elasund

Obrazek
Na chwałę Rzymu

Obrazek
To rude i kudłate to...King of Tokyo oczywiście :)
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

To rude i kudłate to...King of Tokyo oczywiście
oczywiście 8)
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Markus, po przemyśleniu Elasunda nie skreślam więc jeśli jeszcze kiedyś go przyniesiesz to zagram, ale zanim przyniesiesz wydrukuj to:
http://files.boardgamegeek.com/file/dow ... ids_PL.jpg
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
sehelan.nere
Posty: 1
Rejestracja: 23 maja 2012, 18:56

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sehelan.nere »

Wczoraj byłam pierwszy raz. było odlotowo! ;]
Mam nadzieję, że uda się znaleźć trochę czasu za tydzień.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Grupka rozrosła się nam tak radośnie, że mam problem z wyłapywaniem znajomych twarzy w lokalu, anatolinę i sadka dostrzegłem jak już grali w najlepsze przy innych stolikach, a dopiero ze zdjęć dowiedziałem się, że Szymon też był :lol:
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

sirafin pisze:Grupka rozrosła się nam tak radośnie, że mam problem z wyłapywaniem znajomych twarzy w lokalu, anatolinę i sadka dostrzegłem jak już grali w najlepsze przy innych stolikach, a dopiero ze zdjęć dowiedziałem się, że Szymon też był :lol:
Jak zeszłam na dół, to miałam to samo.
Nie widziałam nikogo.
Dopiero po dłuższej chwili dostrzegłam Mickey'go a Ciebie, to nie dostrzegłam a usłyszałam, jak już byliśmy w połowie rozgrywki.
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Uwaga, komunikat zakupowy :!: :)
Mam kod 5% ważny do końca czerwca, więc jeśli ktoś chce coś zakupić na wakacje to czekam na zamówienia do 14 czerwca. Dla jasności, zniżka będzie wynosiła skromne 13%.
Informacje dla nowych:
Odbiór w Pulufce lub wspólny w Rebelu. Nie można odbierać indywidualnie. Ja odbieram wszystko i przekazuję dalej. Stali bywalcy mogą płacić przy odbiorze, reszta wpłaca na moje konto lub umawia się na odbiór w Rebelu. To już 3 taka akcja.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: gabione »

Nabyliśmy właśnie Szczura do Chaosu, więc będzie można grać w 5 osób. Do wypróbowania we wtorek :D
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

gabione pisze:Nabyliśmy właśnie Szczura do Chaosu, więc będzie można grać w 5 osób. Do wypróbowania we wtorek :D
I tu należy się zarówno pochwała jak i nagana! ;)
Pochwała wiadomo za co a nagana...zakupy robi się przez moje konto; nie dość że taniej to nabija się punkty do większej zniżki w przyszłości. Mam nadzieję że więcej się to nie powtórzy ;)
Na Chaosa w gronie 4 lub 5 osobowym oczywiście się piszę.
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

Super, też chętnie poskawenuję w Starym Świecie jak będzie możliwość :)

W przyszłym tygodniu planuję rozegrać partyjkę Horror w Arkham (z dodatkiem Czarny Faraon i Horror w Dunwich ale bez dodatkowej planszy, by nie komplikować rozgrywki). Ostatnio jakoś rzadko udaje się zorganizować domówkowe granie ze znajomymi i częściej planszówkuję w Polufce, a dawno nie miałem okazji wyciągnąć tego tytułu na stół. Jak ktoś ma ochotę dołączyć do drużyny i stanąć w szranki z Wielkimi Przedwiecznymi, to niech zaklepuje miejscówkę. Planuję partyjkę dla 3-4 graczy, żeby nie było przestojów między turami. Można przynosić ze sobą talizmany na szczęście, korzystać z uroków i innych zaklinań, bo kośćmi rzuca się często a gra jest kooperacyjna ;)
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
gabione
Posty: 147
Rejestracja: 01 sie 2011, 12:51

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: gabione »

To ja sobie rezerwuję miejscówkę na Horror, a Chaos zostawię pewnie tym razem na pożarcie innym graczom. Co prawda jeszcze nie mam pomysłu na talizman, ale do wtorku pomyślę nad tym :lol:
anatolina
Posty: 540
Rejestracja: 26 sty 2012, 14:51
Has thanked: 1 time

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: anatolina »

Czemu ja mam egzamin w środę na 8 ? :roll:
Awatar użytkownika
pit84
Posty: 34
Rejestracja: 04 gru 2008, 00:26
Lokalizacja: Pruszcz Gdański

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: pit84 »

hej,
od dawno planuje wpaść, ale z różnych powodów nie udaję się, myślę, że w najbliższy wtorek się uda w końcu. Czy miałby ktoś ochotę na partyjkę w Railroad Tycoon?

Pozdro!
Awatar użytkownika
sirafin
Posty: 2715
Rejestracja: 21 sie 2009, 14:17
Lokalizacja: Gdańsk
Been thanked: 150 times

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: sirafin »

@gabione
Kombinuj, kombinuj inaczej świat czeka zagłada i to w wyjątkowo paskudny sposób!

@anatolina
Spoko, do 8 się wyrobimy 8)

@pit84
Na spotkaniach przewija się sporo ludzi jak widać na zdjęciach, ale większość nie zagląda tu na forum. Najlepiej więc jest przyjść, przynieść grę i namawiać na miejscu.
BECAUSE I'M BATMAN!

Moje planszówki
Awatar użytkownika
mnowaczy
Posty: 2021
Rejestracja: 25 mar 2011, 16:11
Lokalizacja: Gdańsk
Has thanked: 18 times
Been thanked: 26 times
Kontakt:

Re: [Gdańsk] Wtorki we Wrzeszczu - Polufka

Post autor: mnowaczy »

Doszła do mnie gra Maharani. Wydana przepięknie ale trzeba sprawdzić jak to działa.
Będę szukał ekipy do testowej rozgrywki w pełnym składzie (4 osoby)
Jeśli ktoś ma ochotę to tu jest dość prosta instrukcja:
http://www.boardgamegeek.com/file/downl ... gel_US.pdf
Mickey

Spotkania planszówkowe we Wrzeszczu
Mogę się podzielić rabatem do Rebel.pl (10%)
ODPOWIEDZ