Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Zastanawiasz się co kupić? Poszukujesz gry dla 2 osób? A może najzabawniejszej gry dla 3-6 osób Reinera Knizia o kosmosie, zaczynającej się na literę Z? Pomożemy!
Awatar użytkownika
xBronsonx
Posty: 100
Rejestracja: 10 lip 2010, 20:53
Lokalizacja: Połaniec
Has thanked: 5 times
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: xBronsonx »

lacki2000 pisze:
SirFiress pisze:Na allegro zero śladu po Cytadeli w sklepach też czyżby nakład wyczerpany? :(
http://i-szop.pl/szukaj/1/cytadela
Niestety ale sklepy z i-szopa też mają nakład gry wyczerpany.
Awatar użytkownika
lacki2000
Posty: 4091
Rejestracja: 30 maja 2012, 00:09
Lokalizacja: Gdynia
Has thanked: 299 times
Been thanked: 176 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: lacki2000 »

xBronsonx pisze:
lacki2000 pisze:
SirFiress pisze:Na allegro zero śladu po Cytadeli w sklepach też czyżby nakład wyczerpany? :(
http://i-szop.pl/szukaj/1/cytadela
Niestety ale sklepy z i-szopa też mają nakład gry wyczerpany.
oj, faktycznie. A ja naiwny uwierzyłem w wyniki wyszukiwania. Jakbym miał dwie cytadele to bym ci jedną dał ale ponieważ nie mam ani jednej to jeśli będziesz mieć dwie to możesz mi jedną podarować. Ja bym tak zrobił ;)
Nie dajcie gnuśnieć umysłom, grajcie w Go! - Konfucjusz (Kǒng Fūzǐ, 551-479 p.n.e.)
:: Moja kolekcja (BGG) :: Chciałbym do kolekcji (BGG) :: Chętnie kupię (BGG) ::
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

Ja też bym tak zrobił jakbym miał chociaż 2 ;)
Czyli Cytadeli nie ma.. Ciekawe czy jeszcze będzie dostawa.. Szkoda bo to była moja 2 z najbardziej pożądanych planszówek za Talismanem :(

Cóż , ponawiam moje pytanie z postu ostatniego na stronie 1 :wink:
Ostatnio zmieniony 22 cze 2012, 17:58 przez SirFiress, łącznie zmieniany 2 razy.
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

Dobra nieważne..
Po długich namysłach postanowiłem jednak kupić 2 Gry Planszowe ale 2 byłaby odmiennie inna od tej 1 czyli "Talisman MiM" zależy mi głownie na coś typu "Strategia"
Szczegóły :
- Dobra na 2-óch (Max do 4/5)
- Cena tym razem do 1-170zł
- Oprócz "Wojskowych Klimatów" typu. "303"

Z góry dziękuje. :D

Tytuły które wpadły mi w oko :
- Cyklady
- Age of Empires III
- Cywilizacja
Awatar użytkownika
Troll z bagien
Posty: 86
Rejestracja: 31 mar 2011, 10:25

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: Troll z bagien »

Zerknij też na Neuroshimę Hex, działa wspaniale na dwie osoby. ;)
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

Troll z bagien pisze:Zerknij też na Neuroshimę Hex, działa wspaniale na dwie osoby. ;)
Dzięki , przestudiuje ten tytuł :)
A co myślicie miedzy Age of Empires III a Cyklady? Na jednym forum wyłapałem że to jedne z najlepszych strategi.. Warte uwagi i kupna?
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: mig »

Obie są niezłe, ale jeśli priorytetem będzie granie w dwie osoby to, według mnie, znacznie lepiej chodzi Age of Empires.

Ze strategii warto zerknąć również na Cywilizację: Poprzez wieki (najlepsza na 2-3 osoby, potem zbyt duże przestoje są) i Sid Meier`s Civilization (ja osobiście średnio lubię, ale grono fanów jest spore;).

A jak odpuścisz sobie wariant wieloosobowy to w ogóle masz kłopot z głowy, bo będziesz mógł kupić Zimną wojnę ;)
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

mig pisze:Obie są niezłe, ale jeśli priorytetem będzie granie w dwie osoby to, według mnie, znacznie lepiej chodzi Age of Empires.

Ze strategii warto zerknąć również na Cywilizację: Poprzez wieki (najlepsza na 2-3 osoby, potem zbyt duże przestoje są) i Sid Meier`s Civilization (ja osobiście średnio lubię, ale grono fanów jest spore;).

A jak odpuścisz sobie wariant wieloosobowy to w ogóle masz kłopot z głowy, bo będziesz mógł kupić Zimną wojnę ;)
Fakt , dzięki za odp

Do tej pory (Nie wiem jakim cudem) myślałem że jest tylko jedna wersji cywilizacjii właśnie ten "Sid Meier`s Civilization" a "Cywilizacja: Poprzez wieki" to tylko Wydanie Polskie tej gry (LoL) a okazuję się że to 2 różnie gry :P Tak wgl. różnią się czymś? Bo podobno chodzi w nich o to samo czyli rozwijanie cywilizacji..
Dobrze trafiłeś bo priorytetem bedzie właśnie granie na 2-óch , czyli lepiej sprawdza się w takim wariancie AOE? Dużo odstają Cyklady? Bo szczerze mówiąc bardziej trawiłem właśnie Cyklady z powodu "Otoczki Greckiej" cholernie fajna :D
lolko
Posty: 1
Rejestracja: 23 cze 2012, 09:47

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: lolko »

Hej:) mam pewien problem z wyborem gry na prezent(dla mojej kochanej białogłowy). Myślałem nad: caylus, horror w arkham, anno 1503, dodatek do epoki kamienia, pandemic, evo, władcy podziemi, ale może macie jakieś inne propozycje(do 200zł). zazwyczaj gramy w dwie osoby.
SirFiress
Posty: 14
Rejestracja: 18 cze 2012, 16:43

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: SirFiress »

To wymienił by ktoś jakieś dobre planszówki Strategiczne i ich zalety oraz czy w Cyklady będzie się dobrze na 2-óch graczy grało?

Z góry dzięki za odpowiedź
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: mig »

Więc tak... Ważnym elementem Cykladów jest licytacja. Jak każdy tego typu mechanizm lepiej "chodzi" jeśli graczy jest więcej. W przypadku wielu gier licytacyjnych wariant dwuosobowy jest niewypałem ale uczciwie przyznać trzeba w przypadku Cyklad działa. Tyle, że imho grę to trochę zubaża.
Natomiast Age of Empires w wariancie dwuosobowym nie jest wcale grą gorszą niż na 5-6 osób. Gra się wprawdzie zupełnie inaczej ale równie dobrze, więcej rzeczy można przewidzieć, zaplanować.
Choć może nie do końca obiektywny jestem, bo mimo iż Cyklady lubię to w konfrontacji z AoE zostają mocno w tyle...
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
mig
Posty: 4046
Rejestracja: 24 lip 2010, 16:41
Lokalizacja: Konin
Been thanked: 4 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: mig »

lolko pisze:Hej:) mam pewien problem z wyborem gry na prezent(dla mojej kochanej białogłowy). Myślałem nad: caylus, horror w arkham, anno 1503, dodatek do epoki kamienia, pandemic, evo, władcy podziemi, ale może macie jakieś inne propozycje(do 200zł). zazwyczaj gramy w dwie osoby.
a jakieś wskazówki? w co grała, w ile osób gracie, jakie klimaty lubi, ile czasu chcecie na grę poświęcić itd. Przeczytaj najpierw poradnik dla początkujących http://www.gry-planszowe.pl/forum/viewt ... =43&t=6212
Planszostrefa - 11%, 3 Trolle - 5%
Mam / Chcę mieć / Sprzedam
Awatar użytkownika
Pierzasty
Posty: 2719
Rejestracja: 25 wrz 2011, 11:58
Lokalizacja: Otwock
Has thanked: 3 times
Been thanked: 20 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: Pierzasty »

SirFiress pisze:Do tej pory (Nie wiem jakim cudem) myślałem że jest tylko jedna wersji cywilizacjii właśnie ten "Sid Meier`s Civilization" a "Cywilizacja: Poprzez wieki" to tylko Wydanie Polskie tej gry (LoL) a okazuję się że to 2 różnie gry :P Tak wgl. różnią się czymś? Bo podobno chodzi w nich o to samo czyli rozwijanie cywilizacji.
Cywilizacja SM a Cywilizacja:PW to dzień i noc. W SM masz ładną mapę, drzewko technologii, rozbudowywanie miast o kolejne dzielnice, wysyłanie na przeciwników armii, szpiegów i innych przyjemności, a wszystko w pięknej oprawie. Bardzo podobna do komputerowej Cywilizacji IV lub V. Z kolei PW jest bardzo liczbowa - nie ma tam mapy, cała zasada opiera się na odpowiednim przeznaczeniu sił roboczych na produkcję, rozwój i utrzymanie, plus reakcję na ew. najazdy przeciwników. Technologie, cuda, przywódcy itp. są bardzo podobni i przede wszystkim modyfikują podstawowy wzór zasoby-skutek, kupuje się to z jednego toru więc inni gracze mogą ci podebrać technikę, surowce itp. Graficznie bardzo kiepska, ale podobno (sam nie grałem) od strony mechaniki zrobiona bardzo z głową i sporo ludzi woli ją od SM.
kk1
Posty: 12
Rejestracja: 15 wrz 2012, 19:13

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: kk1 »

Szczerze polecam, Hobbita z Egmontu, fajna jest Zakazana Wyspa od Rebel.pl. Small World też fajne :d i nwm co moze byc jeszcze godne twojej uwagi :D
Awatar użytkownika
gafik
Posty: 3651
Rejestracja: 25 lip 2011, 14:59
Lokalizacja: pole, łyse pole... ale mam już plan!
Has thanked: 55 times
Been thanked: 119 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: gafik »

Eee...?!
Czyżby kandydat do "Złotej Łopaty" ?!
Za "roczny" wykop chyba się należy?
:mrgreen:
windziarz44
Posty: 828
Rejestracja: 17 lip 2012, 12:49
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 32 times
Been thanked: 88 times

Re: Jaka gra Planszowa? (Info w Topicu)

Post autor: windziarz44 »

hahaha
Za taki wykop to nawet koparka a nie łopata :lol:
ODPOWIEDZ