(Warszawa) Poniedziałkowe granie - Miejsce Chwila

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
rupert84
Posty: 118
Rejestracja: 23 lut 2012, 09:43
Lokalizacja: Opole

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: rupert84 »

Princes of the Renaissance - pierwszy raz miałem okazję grać i pozycja naprawdę mocna. Staszek na koniec wszystkich zmiażdżył, ale gra była i tak dosyć wyrównana. Wallace to mimo wszystko klasa sama w sobie. Dzięki za rozgrywkę i tłumaczenie reguł.
_Paweł_
Posty: 106
Rejestracja: 02 sie 2011, 19:06
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: _Paweł_ »

Staszku niekoniecznie, zauważ że przy mojej propozycji w każdych dwóch kolejnych landach jest do zdobycia z głosów od 68 (32+36) do 86 (46+50) punktów.
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Pawle masz rację-pewnie za jakiś czas usiądę do tych zmienionych reguł- mam nadzieję,że jednak w 5 godzin -nie więcej.
Co do PotR, to Rupert przesadzasz z tym zmiażdżeniem- udało mi się dobrze rozegrać końcówkę-choć i tak nie optymalnie.
Była to najbardziej wyrównana gra w jakiej uczestniczyłem-między pierwszym a ostatnim graczem tylko 10 punktów różnicy,ale między 1 i 4 zaledwie 4 punkty.
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

@schizofretka - masz jeszcze Venturę?
Jeśli tak, to może jutro w to przyciąć?
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
schizofretka
Posty: 4360
Rejestracja: 13 mar 2010, 17:29
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 6 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: schizofretka »

Możnaby, może jednak nie wymienię. Ty się swojej już pozbyłeś?

Pytanie, co wcześniej/później, bo to szybciutkie jest. Jeśli nie będzie alternatyw, to może Ninja we dwóch?

Zagrałbym znowu w Genuę, jeśli znajdą się chętni.
Ja bym chciał do ciemnej nocki tak układać z wami razem,
Ale dajcie nowe klocki, albo zmieńcie ten obrazek!
Mogę przynieść
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

Będę na 18.30. Wezmę Jaxowe Kingdom Builder i Tournay. Zagram w co tam będzie trzeba;)
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Przemekk »

Ja zamierzam się dzisiaj pojawić bez szczególnych preferencji, Genua? czemu nie. Będę na 17:00.

Rezerwowo biorę ze sobą Automobile.
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

schizofretka pisze:Możnaby, może jednak nie wymienię. Ty się swojej już pozbyłeś?

Pytanie, co wcześniej/później, bo to szybciutkie jest. Jeśli nie będzie alternatyw, to może Ninja we dwóch?
Posiadam Venturę (choć nie wziąłem ze sobą, liczę na Ciebie).
Co do Ninjy, ogólnie chętnie, nie wiem czy akurat dziś, zobaczymy jakie propozycje zdobędą ogólny aplauz.
Będę ok. 17:07.
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: JediPrzemo »

Będę pierwszy raz i pewnie koło 18. Mogę przynieść Cytadelę jeśli ktoś reflektuje. Chętnie poznałbym klasykę czyt. Osadników z Catanu lub Carcassonne jeśli ktoś mógłby przynieść
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Zagram w jakiegokolwiek Wallace z moich zbiorów-poza Książętami i Brassem
Najchętniej w dwa jakieś :)
Ochotnicy z propozycjami mile widziani.
balush
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 01:08

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balush »

Szukam trzeciego i ewentualnie czwartego gracza do Le Havre od 18.00.
Łukasz
Awatar użytkownika
jax
Posty: 8128
Rejestracja: 13 lut 2006, 10:46
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 79 times
Been thanked: 252 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: jax »

JediPrzemo pisze:Będę pierwszy raz i pewnie koło 18. Mogę przynieść Cytadelę jeśli ktoś reflektuje. Chętnie poznałbym klasykę czyt. Osadników z Catanu lub Carcassonne jeśli ktoś mógłby przynieść
Raczej przygotuj się na skok na głębszą wodę ;)
Mechaniki dice placement i dice manipulation świadczą o słabości i braku pomysłowości projektanta.
--
"We don't stop playing because we grow old; we grow old because we stop playing."
G. B. Shaw
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: JediPrzemo »

jax pisze:
JediPrzemo pisze:Będę pierwszy raz i pewnie koło 18. Mogę przynieść Cytadelę jeśli ktoś reflektuje. Chętnie poznałbym klasykę czyt. Osadników z Catanu lub Carcassonne jeśli ktoś mógłby przynieść
Raczej przygotuj się na skok na głębszą wodę ;)
Swoją przygodę z planszówkami zacząłem parę miesięcy temu i gram dosyć nieregularnie, więc nie wiem czy to dobry pomysł by mnie wrzucać na głębię od razu. Zacznę się topić, inni będą mnie ratować i tyle będzie z gry ;)
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

JediPrzemo pisze:
jax pisze:
JediPrzemo pisze:Będę pierwszy raz i pewnie koło 18. Mogę przynieść Cytadelę jeśli ktoś reflektuje. Chętnie poznałbym klasykę czyt. Osadników z Catanu lub Carcassonne jeśli ktoś mógłby przynieść
Raczej przygotuj się na skok na głębszą wodę ;)
Swoją przygodę z planszówkami zacząłem parę miesięcy temu i gram dosyć nieregularnie, więc nie wiem czy to dobry pomysł by mnie wrzucać na głębię od razu. Zacznę się topić, inni będą mnie ratować i tyle będzie z gry ;)
O ile nie zagram w wojenkę dzisiaj to będę miał ze sobą tegoroczne SDJ czyli Kingdom Builder. Gra jest banalnie prosta i chętnie w nią z Tobą zagram. Z tym, że będę dopiero koło 18.30.
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

staszek pisze:Zagram w jakiegokolwiek Wallace z moich zbiorów-poza Książętami i Brassem
Najchętniej w dwa jakieś :)
Ochotnicy z propozycjami mile widziani.
Boże Igrzysko, Rise of Empires
JediPrzemo
Posty: 188
Rejestracja: 20 maja 2012, 18:00
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: JediPrzemo »

Filip Apostoł pisze:O ile nie zagram w wojenkę dzisiaj to będę miał ze sobą tegoroczne SDJ czyli Kingdom Builder. Gra jest banalnie prosta i chętnie w nią z Tobą zagram. Z tym, że będę dopiero koło 18.30.
Spoko, mnie to nawet bardziej na rękę. W takim razie przjdę na 18:30
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

GrzeL pisze:
staszek pisze:Zagram w jakiegokolwiek Wallace z moich zbiorów-poza Książętami i Brassem
Najchętniej w dwa jakieś :)
Ochotnicy z propozycjami mile widziani.
Boże Igrzysko, Rise of Empires
Do Igrzyska zatem szukamy 1 lub dwóch osób , a do Rise dokładnie dwóch
Innych propozycji wszak nie odrzucam- Grzel znasz zasady ?
Awatar użytkownika
GrzeL
Administrator
Posty: 1140
Rejestracja: 24 paź 2011, 15:13
Lokalizacja: okolica Warszawy
Has thanked: 9 times
Been thanked: 57 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: GrzeL »

staszek pisze: Do Igrzyska zatem szukamy 1 lub dwóch osób , a do Rise dokładnie dwóch
Innych propozycji wszak nie odrzucam- Grzel znasz zasady ?
Do BI tak.
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

staszek pisze:
GrzeL pisze:
staszek pisze:Zagram w jakiegokolwiek Wallace z moich zbiorów-poza Książętami i Brassem
Najchętniej w dwa jakieś :)
Ochotnicy z propozycjami mile widziani.
Boże Igrzysko, Rise of Empires
Do Igrzyska zatem szukamy 1 lub dwóch osób , a do Rise dokładnie dwóch
Innych propozycji wszak nie odrzucam- Grzel znasz zasady ?
O której gracie w te gry?
balush
Posty: 37
Rejestracja: 14 maja 2011, 01:08

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: balush »

Czy ktoś może potwierdzić, że w Chwili nadal jest dostępne 7 Wonders?
Łukasz
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Będę około 17. Wolałbym coś niebanalnego - co do topienia się, to niektóre gry są nietrudne do zagrania, nawet jeśli trudne do wygrania... ale zawsze to dobrze zakosztować :) Prostsze gry najczęściej pojawiają się jako chwilerki...
Ja wciąz mam smaka na TtA - czyżby duch niektórych osób wolał skręcić w stronę Bożego Igrzyska czy jakiegoś Ave Ventura? :shock: :wink:
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
staszek
Posty: 3546
Rejestracja: 11 maja 2009, 15:58
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 12 times
Been thanked: 25 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: staszek »

Filip Apostoł pisze:
staszek pisze:
GrzeL pisze: Boże Igrzysko, Rise of Empires
Do Igrzyska zatem szukamy 1 lub dwóch osób , a do Rise dokładnie dwóch
Innych propozycji wszak nie odrzucam- Grzel znasz zasady ?
O której gracie w te gry?
Ponieważ chciałbym zagrać jak już mówiłem w dwa Wallacy- to chciałbym zacząć ok.17-17.30
Filip z Lublina
Posty: 1684
Rejestracja: 13 paź 2007, 08:46
Lokalizacja: Lublin
Has thanked: 28 times
Been thanked: 19 times

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Filip z Lublina »

To drugi tytuł pewnie koło 20 zaczynacie? Jeśli będziecie tłumaczyć zasady to ja bym się pisał. BI grałem kiedyś raz.
Awatar użytkownika
Micelius
Posty: 758
Rejestracja: 19 lut 2009, 16:49
Lokalizacja: Warszawa

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Micelius »

Nie pisałem o zeszłym tygodniu, wiec od razu trzy opisy...
Udało się rozgrać cztero-osobową partię TtA (w 5 h z hakiem, co jednak wydaje mi się atrakcyjną opcją w zestawieniu z Dominant Species czy Die Macherem). Partia była emocjnoująca, pełna napięć. Gratulacje dla SuperTrampa, który od początku do końca kontrolował rozgrywkę. Ja poniosłem sromotną klęskę - zabawne, że po partii uznałem, iż kilka drobnych zmian w kluczowych momentach mogło mi dać kilkadziesiąt punktów więcej (choć i tak nie zwycięstwo). Ale to tylko dowodzi, jak subtelne jest TtA i jak ryzykowne jest oskarżanie tej gry o losowość przy niedocenieniu, na ile my sami możemy sobie zaszkodzić :wink:

Dziś poznałem grę zatytyułowaną Ventura (nie Ace Ventura, jeśli dobrze pamiętam :wink: ). Żeby to jakoś odnieść, można ją nazwać dalekim kuzynem Shoguna - lecz czysto wojennym. Partia skończyła się szybko (czyli tak, jak wszyscy chcieli), i to dzięki mej grze :lol: Cóż, gdybym wybrał lepszą pozycję na mapie, moja agonia trwałaby dłużej - ale trzeba na przyszłość pamiętać, że rozkładanie mapy przed walką jest kluczowym etapem. Każdy gracz powinien, biorąc pod uwagę kolejność gry, walczyć o stworzenie ściśle określonej liczby dobrych obszarów. To siłą rzeczy ma ogromny wpływ na późniejszą rozgrywkę, do tego stopnia, że może się ona okazać raczej dogrywką owego układania mapy... Byłoby chyba lepije, gdyby autor opublikował kilkanaście/dziesiąt zrównoważonych map startowych.
Abstrahując od konkretnej partii, widzę ryzyko powtarzania się następującego schematu: gracz A ma wszelkie szanse na zwycięstwo, B to widzi, ale jest za słaby, by zaatakować A, rusza więc na C. Gracz A może teraz przegrać tylko dlatego, że ma daleko do C, albo że D zrobi coś dziwnego. A ogólnie rzecz biorąc, gracz będący w sytuacji znacznie gorszej jest kuszony do akcji rozpaczliwych, co może powodowac nieoczekiwane zakończenia... szkoda, bo gra jest dynamiczna, a wiele rozwiązań ciekawych.

Na koniec Kingdom Builder - to z kolei niczym gra w kropki, ale po długotrwałej kuracji końskimi dawkami sterydów :wink: Zwycięstwo przypadło dwóm graczom, którzy zebrali bonus umożliwiający ich kropkom przesuwanie się po planszy. Plansza i sposób punktowania jest w każdej partii inny, gra sie zas przyjemnie - nie mogę nie ocenić tej gry pozytywnie, ale zarazem nie wciągnęła mnie ona tak, jak - z tej kategorii - np. Mykerinos

Dziękuję za wszystkie partie - były albo bardzo ciekawe i emocjonujące, albo przynajmniej bardzo pouczające :)
Niech garby waszych wielbłądów będą zawsze tłuste!
Awatar użytkownika
Przemekk
Posty: 344
Rejestracja: 19 maja 2009, 09:08
Lokalizacja: Ząbki

Re: [Warszawa] Poniedziałkowe granie - Chwila Klub

Post autor: Przemekk »

Ponieważ miałem okazję grać z Miceliusem zarówno w Venturę jak i w Kingdom Buildera nie będę się rozpisywał.

Ventura wydaje się ciekawa, mnie wydała się również bardzo ładnie wydana i wszystko byłoby ok, ale pojawia się kilka zgrzytów. To o czym wspomniał Micelius w mojej opinii może dałoby jeszcze się złagodzić wyrównanym poziomem graczy, ale karty kapitanów są dla mnie po prostu niezrozumiałe. Poza tym w całej naszej grze była tylko jedna bitwa, a graliśmy jednak uczciwe 60 minut.

Co do Kingdom Buildera napiszę tylko, że zyskuje w moich oczach z każdą rozgrywką i na pewno jeszcze chętnie w niego zagram. Możliwe, że wylosowane karty celów premiowały "mobilność" na planszy, ale za słabo jeszcze czuję ten tytuł by się wypowiadać.

Dzięki za grę :)
Grze zawsze trzeba dać drugą szansę, a czasem nawet trzecią, czwartą i piątą.

Moje gry
ODPOWIEDZ