[Wrocław] Gramy na Gaju

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1464
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

Hej, tak jak pisalem w czwartek nie moge,
natomiast zbieram 6 na sobote na GOt-a

Bede ja, moich 2 znajomych i Selane potwierdzil, tomo89pl jeszcze myśli..
także na pewno jest miejsce dla jednej osoby.. może 2,
chętnych proszę o pw

Edit:
Dzięki za zgłoszenia :)
mamy komplet
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
shivetay
Posty: 193
Rejestracja: 25 wrz 2012, 13:17

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: shivetay »

a jaka godzina? ja bym z checia zgrała :)
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Myszaq36 »

My serdecznie dziekujemy za miłe przyjęcie w gronie graczy u Mongei :)
Dodam tylko, że nowi gracze są tak ciepło przyjmowani, że nawet Salane pozwolił "świeżakom" wygrać w Steam'a ;) Rozumiem, że to taka zachęta aby odwiedczać was częściej ;)
Pozdrawiamy i do zobaczenia
Ostatnio zmieniony 28 wrz 2012, 14:53 przez Myszaq36, łącznie zmieniany 1 raz.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

Myszaq36 pisze:My serdecznie dziekujemy za miłe przyjęcie w gronie graczy u Mongei :)
Dodam tylko, że nowi gracze są tak ciepło przyjmowani, że nawet Salane pozwolił "świeżakom" wygrać w Steam'a ;) Rozumiem, że to taka zachęta aby odwiedczać was częściej ;)
Pozdrawiamy i dozobaczenia
tak, to wszystko było ustawione, nawet Dabliu specjalnie nie przyszedł bym nie wygrała :mrgreen:

na prośbę Tomka miałam nie pisać, aby Adamowi przykro nie było, ale skoro już padło:
Steam - totalny oczopląs (do końca gry ciężko mi było ogarnąć jak kosteczki mam przewozić by się na tym nie przewieźć... no i jakoś szwankowało liczenie do 6-ciu (drogi jak na złość 7-mio odcinkowe były, a mocy brak :( ) - ale gierka ok i na 6-ciu dobrze chodzi

oprócz tego jeszcze 7 cudów i fajne szybkie małe Timeline (ang)
no i zapraszam w przyszłym tygodniu najprawdopodobniej w piątek - potwierdzę jeszcze
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: abadura »

Myślę, że w przyszłym tygodniu znów się pojawię. Będę raczej dwutygodniowe odstępy miał.
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

Myszaq36 pisze:My serdecznie dziekujemy za miłe przyjęcie w gronie graczy u Mongei :)
Dodam tylko, że nowi gracze są tak ciepło przyjmowani, że nawet Salane pozwolił "świeżakom" wygrać w Steam'a ;) Rozumiem, że to taka zachęta aby odwiedczać was częściej ;)
Pozdrawiamy i do zobaczenia
Cała przyjemność po mojej stronie :-). Prawdę mówiąc Myszaq36 grał konsekwentnie ustawił się w miarę w centrum mapy gdzie miał bardzo ważne połączenia kolejowe z których inni gracze korzystali praktycznie w każdej turze, które zwiększały jego dochód, dodatkowo zapewnił sobie dobre kostki za 5-6 które woził z peryferii by zdobywać punkty zwycięstwa. Naprawdę nie mogłem nic zrobić by odebrać świetnemu strategowi zwycięstwa :-). Dodatkowo okazało się że na gaju jest sporo ludzi którzy grają w planszówki.

ps: czekam z niecierpliwością na premierę Robinsona (myszaq36 obiecał że będzie miał)
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: piogar »

Czesc. Gracie moze w Descenta/Mage Knighta/Runewarsa? Zastanawiam sie nad zakupem ktorejs z nich i chetnie zobaczylbym jak sie w to gra.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Dabliu »

Na Gaju króluje raczej średnio-ciężkie euro. Tak z góry uprzedzam.
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Myszaq36 »

salane pisze: Cała przyjemność po mojej stronie :-). Prawdę mówiąc Myszaq36 grał konsekwentnie ustawił się w miarę w centrum mapy gdzie miał bardzo ważne połączenia kolejowe z których inni gracze korzystali praktycznie w każdej turze, które zwiększały jego dochód, dodatkowo zapewnił sobie dobre kostki za 5-6 które woził z peryferii by zdobywać punkty zwycięstwa. Naprawdę nie mogłem nic zrobić by odebrać świetnemu strategowi zwycięstwa :-). Dodatkowo okazało się że na gaju jest sporo ludzi którzy grają w planszówki.

ps: czekam z niecierpliwością na premierę Robinsona (myszaq36 obiecał że będzie miał)
Ładnie to podsumowałeś Salane, jednak wydaje mi się, że trafniejsze byłoby zwyczajne: "szczęście początkującego" ;)
Jako, że była to moja pierwsza rozgrywka nie za bardzo wiedziałem jak wielka będzie interakcja między graczami w Steamie - założyłem sobie jakiś plan i go realizowałem. Nie wiem czy to norma w Steamie ale w jego kluczowej fazie (już po 4 rundzie) realizacja planu wisiała ciągle na włosku - jedno nieprzychylne posunięcie innych graczy a nie byłoby już najmniejszych szans na wygraną. Np. w ostatniej rundzie byłem ostatni a musiałem wybrać akcje zwiększania mocy silników (musiałem transportować 2 kostki po 6 tras aby myśleć o zwycięstwie) a moc silników była na 5 :/ Cudem jednak nikt nie wybrał akcji zwiększania mocy silników i została mi jako ostatnia :) A nie było to jedyne takie szczęśliwe ułożenie :) Po tej partii widzę, że kilka zagrań innych graczy może w Steami zniweczyć cały misternie budowany plan (a graliśmy w Basic) :/ Wole nie wyobrażać sobie co się zatem dzieje w Age of Steam, skoro tam takiej negatywnej interakcji jest znacznie więcej.

Odnośnie Robinsona - mam nadzieję, że obietnicy dotrzymam. Gra jest w koszyku i czeka na wysłanie preordera. Jednak ze złożeniem zamówienia czekam na pierwsze 1-2 recenzje, pojawienie się instrukcji i zdjęcia całej planszy wraz z komponentami (w trakcie rozgrywki). Na razie wszystko wygląda fajnie - produkt jest bardzo reklamowany... jednak póki co nic poza tym - a ja potrzebuje troszkę faktów. W zapowiadaną rewolucję w świecie gier kooperacyjnych nie wierze :) Wygląd hexów mnie przeraził - boję się, że bez widoku z góry na planszy będzie "misz-masz". Dlatego wciąż się wstrzymuję ale już niedługo wszystkie wątpliwości powinny się rozwiać.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Dabliu »

Ja z pewnością Robinsona kupię, tylko jeszcze nie wiem kiedy (listopad lub grudzień, jak mniemam).
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1464
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

hej,
Mongea, piatek aktualny?
moze jakas ustawka na ciezszy/dluzszy tytul?
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: abadura »

virco pisze:moze jakas ustawka na ciezszy/dluzszy tytul?
Jestem za ustawką.
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

w tym tygodniu gramy w piątek

Wstępnie ostatnio już się umawialiśmy (o ile dobrze pamiętam: salane, Myszaq36 (x2?), ja) na Pokolenia. Te nie są ani długie, ani raczej ciężkie, za to zupełnie np. dla mnie nowe.
Nic nie stoi na przeszkodzie by zagrać na dwa stoły, ale nie wiem kto finalnie będzie (piątek może mejsonowi pasować, Dabliu dawno nie był więc może się zjawi, no i Jacek oraz Tomek nr chyba 3, przepraszam jeśli kogoś pomijam :D. No i nie wiem na co dokładnie mają ochotę. Moje preferencje znacie (w sumie przydałby się każdego Top10 by wiadomo było na co kto ma ochotę) :lol:

zapodajcie po kilka tytułów i może coś się wyklaruje
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1464
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

powininenem przyjsc,
piszac o ciezszych pozycjach myslalem o:
GOT
Dominant species
Caylus
El Grande
Sumeria

w tejze wlasnie kolejnosci :)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

abadura pisze:
virco pisze:moze jakas ustawka na ciezszy/dluzszy tytul?
Jestem za ustawką.
Dołączam się. Tomek już sprecyzował typy. Gusta Moniki znam. Ja gram we wszystko :-) oczywiście mam swoje preferencje jak każdy. Adam może ty masz na coś konkretnego ochotę?
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

virco pisze:powininenem przyjsc,
piszac o ciezszych pozycjach myslalem o:
GOT
Dominant species
Caylus
El Grande
Sumeria

w tejze wlasnie kolejnosci :)
El Grande - zawsze chętnie, choć raczkuję i dodatków w ogóle nie znam
Caylus - zupełnie mi nieznany, ale znam Caylus Magna Carta (i to mi podeszło) więc 'zaryzykuję' :)
Sumeria (a co to takiego?) - nie za wysoko ocenione i lekkie zdaje się

GOT, Dominant: póki co nie na moje możliwości (jeśli GOTa rozgrywa się tak długo jak ostatnio Dominant to mnie to raczej nie zachęca)
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: abadura »

Z wymienionych mam ochotę na:
  • Caylusa - wypada znać klasykę!
    AGoT - ale to długo zejdzie, jeśli Mongea jest temu niechętna, to chyba lepiej odpuścić, bo głupio, żeby późną nocą siedziała zniecierpliwiona czekajac, aż my skończymy...
Z własnych:
  • 18xx - proponowałbym 1889, ale mogą też być na przykład 18EU lub 1860 jeśli byłoby mniej chętnych ;)
    AoS - mam kilka map, 2x 2 graczy, 3-4 graczy, Polska, coś tam jeszcze
    Agricola - z Torfowiskiem
    Wysokie Napięcie - dowolna z wydanych map, mam też roboty
    Chicago Express/Railroad Dice 2 - one są dość krótkie
    Puerto Rico
    TtA
    Master fo Economy
(Inne moje gry.)

Nie mam ale chętnie zagram:
  • Le Havre
    Innovation
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

abadura pisze:Z wymienionych mam ochotę na:
Caylusa - wypada znać klasykę!
a jakże ! Aż wstyd się przyznać w co jeszcze nie grałam :oops:
abadura pisze: AGoT - ale to długo zejdzie, jeśli Mongea jest temu niechętna, to chyba lepiej odpuścić, bo głupio, żeby późną nocą siedziała zniecierpliwiona czekajac, aż my skończymy...
zawsze mogę położyć się spać, ale zakładam że nie o to chodzi... w tygodniu udaje mi się wygospodarować jeden dzień na granie i zwyczajnie chciałabym go spędzić grając w gry które lubię/mi podchodzą/z chęcią poznam... (i które lubią też moi współgracze)
Biorąc pod uwagę, że w waszych kolekcjach jest lekko licząc ze 100 tytułów w które ja chętnie o każdej porze dnia i nocy... - to myślę że wybranie czegoś nie będzie stanowiło problemu

nadal wolę zagrać w dwie średnio ciężkie niż jedną długą, przyjęłam więc dość arbitralnie czas pudełkowy do 90/120 min jako maks do czego póki co zasiadam...
szansa, że kiedykolwiek uda mi się zaciągnąć Valdiego do czegoś dłuższego jest zerowa (więc sama nie próbuję)

chyba się powtórzę, ale żeby nie być gołosłowna :D:

TAK (dla propozycji Adama):
Innovation
Chicago Express
Agricola
Wysokie Napięcie
Puerto Rico
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: razul »

Będę w piątek o 18. Do cięższych tytułów w tym tygodniu się nie deklaruję, bo będę musiał szybciej wyjść.
Byłby ktoś chętny na City Tycoon ? Chciałbym sprawdzić jak to chodzi w więcej osób, bo nie wiem czy zostawić czy się pozbyć.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1464
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

ok to przyniose:
EL grande - grałem w podstawke z 5 razy, dodatki chętnie rozpoznam, ale zawsze grałem z nowymi ludzmi i tłumaczylismy zasady od zera..
Caylus :)
Sumerie - jak to jest lekkie .. hmm
to tylko wygląda niepozornie :)
szybki opis jak w to sie gra:

http://www.youtube.com/watch?v=j7CJuEMIubA

http://www.youtube.com/watch?v=4dgpRYChaEs

Tom Vassel potrzebuje dobry Theme, zeby wysoko ocenic gre.. ale i tak zachowa jej kopie :P ,
ja po 3 grach dalej nie wiem jaka strategie stosowac by "wygrywać"..


Mimo wszystko bylo by super jakby "Tomki" przyniosly Dominant Spiecies i GOT-a, a nóż będzie nas z 10-12 osób :)

z listy wyżej popieram pomysł La Hevre
Ostatnio zmieniony 03 paź 2012, 09:52 przez virco, łącznie zmieniany 1 raz.
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Awatar użytkownika
abadura
Moderator
Posty: 6541
Rejestracja: 07 gru 2009, 10:22
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 30 times
Been thanked: 10 times
Kontakt:

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: abadura »

razul pisze:Byłby ktoś chętny na City Tycoon ? Chciałbym sprawdzić jak to chodzi w więcej osób, bo nie wiem czy zostawić czy się pozbyć.
Ja w sumie chętnie bym spróbował. Gra mnie zaintrygowała, a nie miałem okazji grać.
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Myszaq36 »

Jak jest jeszcze jedno wolne krzesło to z pewnością pojawię się w Piątek (moja druga połówka tak na 90% tym razem nie da rady).

Po pierwszym spotkaniu już mniej więcej wyczaiłem co preferują gracze na Gaju, wiec nie będzie ponownej kompromitacji z Pitch Carem, fasolkami itp ;).
Na ten tydzień planowałem zabrać:
- Pokolenia
- 7 cudów + Liderzy
- Caylus (ale z tego co czytam to już będzie, więc wykreślam)
- Cytadela
- Neuroshima + wszsytkie dodatkowe armie
Mongea pisze: w sumie przydałby się każdego Top10 by wiadomo było na co kto ma ochotę
Ja jestem otwarty na wszystkie tytuły - uwielbiam poznawać nowe gierki. Bardziej wole zagrać w coś nowego, niż w coś co już znam :) A liczba gier, których nie znam jest baaardzo długa - więc o mnie można się martwić - zawsze będę chętny na wszystko :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: razul »

Ok, więc zabiorę City Tycoon (i mam nadzieję, że uda się zagrać - do 5 graczy, ale najlepiej chyba 3-4 osoby).
Z pozostałych wymienionych (jeśli czas pozwoli) chętnie siądę do : puerto rico, chicago express, pokolenia, caylus.
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

Z pozycji Adama mogę grać we wszystko. Le Havre z chęcią przyniosę mechanika banalna a wspaniała gra optymalizacyjna. Moim skromnym zdaniem najlepsza z trójki Uwe,go (agricola, ora et labora i le havre). Najlepiej się gra 3,4 osoby w piątkę może się znacznie wydłużyć gra. City Tycoon nie ma dobrych opinii nawet sam wookie którego pracodawca jej wydawnictwo rebel nie obszedł się z grą łaskawo tegoż to wydawnictwa. Recenzja na http://www.dailymotion.com/video/xqnir0 ... mbediframe . Dominant jak sama monika.stwierdziła mieści się w ramach czasowych. Na pudełku jest od 2h :-P.

Mam nadzieję że wszyscy się pomieścimy :-) Ktoś mówił o 12 osobach? :shock:
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1464
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

polka mi sie powiekszyla do piatku powinno wszystko dojechac :)
jak ktos cos z niej chce wybrac dajta znac :)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
ODPOWIEDZ