Reklama spotkań planszówkowych

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Reklama spotkań planszówkowych

Post autor: konev »

Ostatni zostałem zaskoczony pytaniem. Czy mogę reklamować na jakichś ulotkach/plakatach spotkania planszówkowe, gdzie mam zdjęcia danych gier bez pytania się o to wydawców tych gier? Nie naruszam wtedy żadnych praw?
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
Tencz
Posty: 479
Rejestracja: 07 lut 2012, 12:40
Has thanked: 2 times
Been thanked: 3 times

Re: Reklama spotkań planszówkowych

Post autor: Tencz »

konev pisze:Ostatni zostałem zaskoczony pytaniem. Czy mogę reklamować na jakichś ulotkach/plakatach spotkania planszówkowe, gdzie mam zdjęcia danych gier bez pytania się o to wydawców tych gier? Nie naruszam wtedy żadnych praw?
To zależy. Jeśli masz ogólne zdjęcie, na którym są jakieś gry (np. cała półka z grami, jako swoista alegoria) - nie ma problemu. Jeśli natomiast używasz konkretnych gry, do reklamowania spotkania, to już teoretycznie prawo naruszasz - wykorzystujesz cudzą markę do reklamy swojego produktu.
Ale to tylko teoria, bo żaden producent przy zdrowych zmysłach Cię do odpowiedzialności nie pociągnie, bo gra na ulotkach i imprezach to też reklama, do tego z reguły darmowa, dla niego.
Kanał Discord Dice Masers || Zapraszam też na turnieje online DM z nagrodami!
Awatar użytkownika
MichalStajszczak
Posty: 9479
Rejestracja: 31 sty 2005, 19:42
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 511 times
Been thanked: 1449 times
Kontakt:

Re: Reklama spotkań planszówkowych

Post autor: MichalStajszczak »

Możesz w ten sposób naruszać prawa wydawców i autorów grafik. Zapewne więc lepiej uzgodnić wszystko z wydawcą.
Awatar użytkownika
konev
Posty: 2094
Rejestracja: 22 gru 2006, 12:39
Lokalizacja: Tewkesbury (UK)

Reklama spotkań planszówkowych

Post autor: konev »

Yeap. Chodzi mi raczej o zdjęcie stosu gier.
Warszawskie spotkania projektantów i testerów gier planszowych
Monsoon Group :: Aktualne Spotkania :: Facebook
ODPOWIEDZ