Robinson Crusoe: Przygoda na Przeklętej Wyspie (Ignacy Trzewiczek)

Tutaj można dyskutować o konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier.
NIE NALEŻY TUTAJ PYTAĆ O ZASADY, MALOWANIE, ROBIENIE INSERTÓW ORAZ KOSZULKI! OD TEGO SĄ INNE PODFORA
Regulamin forum
Na tym podforum można dyskutować konkretnych grach planszowych i karcianych. Każda gra ma swój jeden wątek. W szczególnych przypadkach może być seria gier. Zapoznajcie się z wytycznymi tworzenia tematów.
TU JEST PODFORUM O MALOWANIU FIGUREK I ROBIENIU INSERTÓW
TU JEST WĄTEK, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O KOSZULKI!
TU JEST PODFORUM, W KTÓRYM NALEŻY PYTAĆ O ZASADY GIER!
powermilk
Posty: 1042
Rejestracja: 25 maja 2012, 11:27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Been thanked: 1 time
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: powermilk »

Super wygląda :) Szkoda, że jestem zbyt leniwy na takie rzeczy ;)
Senthe
Posty: 1719
Rejestracja: 21 kwie 2009, 16:14
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 3 times
Been thanked: 3 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Senthe »

Osom! :shock:
BGG
Będę ubierać się w jasne i wesołe kolory, aby wprawić mych wrogów w konfuzję.
Peter128
Posty: 636
Rejestracja: 23 lip 2012, 15:11
Has thanked: 1 time
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Peter128 »

Za ile sprzedajesz ? :D
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Fajne! To służy tylko podczas grania, czy tak te rzeczy też przechowujesz w pudełku?
Na bgg widziałam jak jeden facet trzyma te rzeczy w wędkarskim przyborniku. Bardzo fajny pomysł, bo można potrząsać pudełkiem i nic się nie wysypuje, jest szczelnie zamknięte.
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pl1987 »

Wygląda nieźle, czym kleiłeś?
Druga kwestia, to część podajników na karty jest zbędna, gdyż w trakcie gry karty te układa się na planszy. Druga kwestia, to że elementy będą się wysypywać w przypadku postawienia pudła na boku. Najlepsze są takie rozwiązania w których plansza, dociskana przez pokrywę pudła stanowi wieko dla organizera.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Furia »

Bea pisze:Fajne! To służy tylko podczas grania, czy tak te rzeczy też przechowujesz w pudełku?
Na bgg widziałam jak jeden facet trzyma te rzeczy w wędkarskim przyborniku. Bardzo fajny pomysł, bo można potrząsać pudełkiem i nic się nie wysypuje, jest szczelnie zamknięte.
Też tak trzymam i bardzo sobie to chwalę. Polecam pojemniki dostępne w jednym ze sklepów z planszówkami. ;) Zdecydowanie jedne z lepszych.
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pl1987 »

Furia pisze:Też tak trzymam i bardzo sobie to chwalę. Polecam pojemniki dostępne w jednym ze sklepów z planszówkami. ;) Zdecydowanie jedne z lepszych.
W którym? Nie ma na forum zakazu wymieniania sklepów z nazwy ;)
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Skorzeny »

Kleiłem klejem PARFIX 3460 (klej cyjanoakrylowy). Bardzo dobry, krótki czas wiązania.

Użyteczność podajników brałem pod uwagę i starałem się to jak najlepiej rozplanować (w jednym podajniku jak najwięcej elementów używanych podczas gry, tudzież nie używanych). Nie ukrywam, że najbardziej zależało mi na umieszczeniu w jednym (najzgrabniejszym ;)) podajniku najmniejszych elementów, używanych cały czas czyli - białe, czarne, niebieskie kostki, żywność, skóry, drewno, znaczniki determinacji...

To na co pl1987 zwrócił uwagę udało się osiągnąć np. w przypadku Agricoli (kierując się wzorcem zamieszczonym na bgg przez jakiegoś Czecha). Tam wielkość pudełka, ilość grup elementów, plansze gospodarstw pozwoliły na takie rozplanowanie (dwupoziomowe) podajników, że faktycznie plansza dociskana przez pokrywę pudła stanowi również wieko organizera.

W przypadku Robinsona pudło jest zbyt duże i nie ma aż tak dużej ilości grup elementów, żeby efektywnie rozplanowywać rozłożenie na dwa poziomy. Z drugiej strony zbyt duża głębokość przegródek (wysokość pudełka) uniemożliwiała by swobodne wyciąganie elementów. Zdecydowałem się na wysokość 2cm.

W tym przypadku postawienie pudła na boku niestety odpada. Coś za coś.
Awatar użytkownika
Bea
Posty: 4478
Rejestracja: 28 lis 2012, 10:51
Lokalizacja: Skawina k/Krakowa
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Bea »

Mnie się to podoba: http://youtu.be/O3LZ1DrXVJ4
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Furia »

pl1987 pisze:
Furia pisze:Też tak trzymam i bardzo sobie to chwalę. Polecam pojemniki dostępne w jednym ze sklepów z planszówkami. ;) Zdecydowanie jedne z lepszych.
W którym? Nie ma na forum zakazu wymieniania sklepów z nazwy ;)
Planszostrefa. Potem wrzucę fotkę jak to wygląda.
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: piwoslaw »

Obrazek

Ja mam taki organizer, kupiłem go w Tesco za chyba 3.50 jakas promocja była wpadły trzy sztuki hehe, juz z nich korzystałem przy takich tytułach jak Talisman czy Posiadłość Szaleństwa
Awatar użytkownika
mat_eyo
Posty: 5617
Rejestracja: 18 lip 2011, 10:09
Lokalizacja: Warszawa / Łuków, woj. lubelskie
Has thanked: 809 times
Been thanked: 1263 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: mat_eyo »

Świetny! Dawno temu to kupiłeś? Bo też muszę się rozejrzeć, przydałby się do Robinsona. Z tego co wiem często takie pojemniczki są w sklepach zoologicznych jako akcesoria wędkarskie, nie orientuje się jednak jak cenowo.
Awatar użytkownika
piwoslaw
Posty: 194
Rejestracja: 16 sty 2013, 10:04
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Been thanked: 1 time

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: piwoslaw »

kurcze jakoś koło listopada chyba jeśli chodzi o tą promocje a już wcześniej kupowałem chyba za 7 zeta albo 6 dokładnie nie pamiętam , także były stale. Tesco dział z skrzynkami na narzędzia , różne rodzaje takich organizerów były.
Awatar użytkownika
espresso
Posty: 1559
Rejestracja: 22 lut 2010, 12:00
Lokalizacja: poznań
Has thanked: 40 times
Been thanked: 103 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: espresso »

W Castoramie i innych budowlanych są takie pudełeczka. Kupowałam jakiś czas temu, różne rozmiary, cena 3-6 zł.
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Furia »

U mnie to wygląda tak. Lubię jak mi się pojemniki w wypraski mieszczą.

Obrazek
Lubel
Posty: 628
Rejestracja: 17 gru 2011, 13:58
Lokalizacja: Warszawa
Been thanked: 5 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Lubel »

Furia pisze:U mnie to wygląda tak. Lubię jak mi się pojemniki w wypraski mieszczą.
Karty masz pod wypraską, czy pod kośćmi ? Bo przyznam, że ładnie to wygląda, ale kart jest sporo i się zastanawiam gdzie się zmieściły :)
Furia
Posty: 730
Rejestracja: 27 lut 2012, 23:13

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Furia »

Tak karty i kafle mam pod wypraską podzielone w workach strunowych żeby był jak najkrótszy setup. Pod kośćmi są bonusowe karty cech. ;)
Awatar użytkownika
Karit
Posty: 1486
Rejestracja: 13 wrz 2012, 21:15
Has thanked: 1 time
Been thanked: 2 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Karit »

To pudełko (które ma Furia na zdjęciu) jest suuuuper wprost idealne do robinsona + można trząść ile wlezie i nic się nigdy nie pomiesza. Największy minus jak dla mnie to wyciąganie kosteczek z tych małych przegródek kiedy zostaje już tylko "jedna warstwa na dnie - nie ma za co złapać i ciężko wyciągnąć...
Subiektywnie mówiąc - moje opinie o grach są w 100% obiektywne

Moja kolekcja
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Skorzeny »

Cieszę się, że moim postem zapoczątkowałem dyskusję nt. organizera do gry :)

W związku z pytaniami zamieszczam poniżej link z plikiem do pobrania z rozpiską (wymiary, rozstawienie, ilość elementów) organizera, który sam zrobiłem (dla materiału o grubości 2mm).

http://www.sendspace.pl/file/64cdcbaf3a770943ea42dde

Jeżeli będą jakieś niejasności to pytać na priv.
Awatar użytkownika
Lothrain
Posty: 3415
Rejestracja: 18 sty 2011, 12:45
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 142 times
Been thanked: 300 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Lothrain »

Skorzeny pisze:Cieszę się, że moim postem zapoczątkowałem dyskusję nt. organizera do gry :)

W związku z pytaniami zamieszczam poniżej link z plikiem do pobrania z rozpiską (wymiary, rozstawienie, ilość elementów) organizera, który sam zrobiłem (dla materiału o grubości 2mm).

http://www.sendspace.pl/file/64cdcbaf3a770943ea42dde

Jeżeli będą jakieś niejasności to pytać na priv.
nie ma nic za darmo powiadasz...
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Skorzeny »

^^ No pudła na boku nie postawisz, żeby w środku się nie rozsypało, więc nic tylko czekać na kolejne scenariusze od Portalu żeby zagospodarowały te kilka brakujących centymetrów ;)
Awatar użytkownika
pan_satyros
Posty: 6133
Rejestracja: 18 maja 2010, 15:29
Lokalizacja: Siemianowice
Has thanked: 652 times
Been thanked: 513 times
Kontakt:

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pan_satyros »

Ja polecam organizery firmy Prosperplast. Dużo lepsze od standardowych Patroli.
Plastik jest gładki, a przegródki zaokrąglone - łatwiej wyciąga się żetony z dna i mniejsza szansa, że się poobcierają.
Do tego mamy regulowane przegródki, więc można go dostosować do swoich potrzeb.

http://organizery.eu/pl/prosperplast-no ... 5x35h.html
http://organizery.eu/pl/prosperplast-no ... 0x35h.html
Alan
Posty: 29
Rejestracja: 30 lip 2012, 17:46

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Alan »

Skorzeny pisze:^^ No pudła na boku nie postawisz, żeby w środku się nie rozsypało, więc nic tylko czekać na kolejne scenariusze od Portalu żeby zagospodarowały te kilka brakujących centymetrów ;)
A właśnie że postawię :D

Poziomo: https://docs.google.com/file/d/0B3AghfB ... Exa2M/edit

Wszystkie łatwo wypadające żetony w jednym kącie przykryte kawałkiem kartonu - voila! Patent już sprawdzony w boju :)

Pionowo: https://docs.google.com/file/d/0B3AghfB ... lGM00/edit
Awatar użytkownika
Skorzeny
Posty: 125
Rejestracja: 29 sie 2011, 22:36
Lokalizacja: Poznań
Has thanked: 146 times
Been thanked: 6 times

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: Skorzeny »

^^ Pisząc to miałem na myśli moją "samoróbkę" ;)
Awatar użytkownika
pl1987
Posty: 45
Rejestracja: 17 lis 2012, 13:48

Re: Robinson Crusoe - dyskusja ogólna

Post autor: pl1987 »

Skorzeny pisze:To na co pl1987 zwrócił uwagę udało się osiągnąć np. w przypadku Agricoli (kierując się wzorcem zamieszczonym na bgg przez jakiegoś Czecha). Tam wielkość pudełka, ilość grup elementów, plansze gospodarstw pozwoliły na takie rozplanowanie (dwupoziomowe) podajników, że faktycznie plansza dociskana przez pokrywę pudła stanowi również wieko organizera.
W przypadku Robinsona pudło jest zbyt duże i nie ma aż tak dużej ilości grup elementów, żeby efektywnie rozplanowywać rozłożenie na dwa poziomy. Z drugiej strony zbyt duża głębokość przegródek (wysokość pudełka) uniemożliwiała by swobodne wyciąganie elementów. Zdecydowałem się na wysokość 2cm.
A nie rozważałeś zrobienia dodatkowego "podestu" (prostopadłościanu) do umieszczenia pod pojemnikami tak aby "uniósł" pojemniki o te brakujące centymetry?
Bo same pojemniki fajnie rozplanowane. Tak z ciekawości, grasz z pudełkiem na stole, czy wyjmujesz pojemniki z pudełka na czas gry, a pudełko razem z "odpadkami" z setup'u odkładasz na bok?
ODPOWIEDZ