[Wrocław] Gramy na Gaju

... czyli zloty miłośników planszówek! Tu możesz także umawiać się na granie w Twoim mieście.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Dabliu »

Mongea pisze:ok, jestem jutro tj. w czwartek i zapraszam na granie od 18:00
dajcie znać kto wpadnie
Istnieje szansa, że i ja wpadnę.
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
skuty
Posty: 13
Rejestracja: 04 kwie 2011, 08:56

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: skuty »

Ja też będę
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: razul »

Ja też powinienem się zjawić. Nie wiem tylko czy zdążę na 18.
Awatar użytkownika
Dabliu
Posty: 394
Rejestracja: 21 kwie 2012, 20:11
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Dabliu »

A jednak mnie nie będzie :(
Może za tydzień?
Moje grafomańskie wybryki / W czym jeszcze maczam paluchy / Rodzinna kolekcja
Pamiętaj, aby zawsze być sobą. Chyba, że możesz być Batmanem. Wtedy lepiej bądź Batmanem.
piogar
Posty: 416
Rejestracja: 21 wrz 2012, 17:30
Lokalizacja: Wroclaw
Has thanked: 9 times
Been thanked: 5 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: piogar »

Jestem umowiony na 20, wiec jesli uda mi sie zalatwic wszystko wczesniej, pojawie sie 18-20. Dam jeszce znac czy mi sie uda.
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Myszaq36 »

Bardzo prawdopodobne, ze mi również uda się zjawić :)
Pozdrawiam.
pattom
Posty: 1428
Rejestracja: 23 sty 2010, 14:18
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: pattom »

a mi się jednak nie uda :(
mocy
Posty: 9
Rejestracja: 02 maja 2013, 18:52

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: mocy »

Witam państwo chciałbym, zagrać ale nie znam adresu, a już wciagnołem się w granie Pleszówkek około 2 lata temu. Czy zechcielibyście mi państwo podać telefon namiar na to abym eis zjawił u państwa na granie.
Szymon
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Myszaq36 »

Dziękuje za miłe spotkanie...

Udało się zagrać:
- W grę o kolorowych ptaszkach ;) (tytułu nie pamiętam)
- Chicago Express (gra się chyba skończyła w 4 lub 5 rundzie - tak bardzo wszyscy chcieli posiadać jak najwięcej udziałów)
- Bara Bara (czyt. Bora Bora) - jednak na czterech graczy gra się "troszkę" dłużej niż 1.5-2h ;);)
- Rialto - po Bara Bara ten tytuł wydał się już dziecinnie prosty i przyjemny ;) Gra jest bardzo fajna i ciekawa - 3-4 niezagmatwane strategie do zwycięstwa (przy Bara Bara to pikuś) i kilka mechanizmów dosyć zbliżonych do tych z Bara Bara. Nie wiadomo tylko jak z regrywalnością.

Porównując Rialto do Bara Bara to przyznaje teraz, że Bara Bara to jednak nie jest gra dla niedzielnego gracza (który nie miał do czynienia z cięższymi tytułami) ;) Ilość dróg do zwycięstwa i powiązanie między nimi, zmieniająca się punktacja, interakacja wymuszająca częstą zmianę strategii powoduje, że jednak nie jest to gra dla dzieci. Ze względu na szatę graficzną i tematykę tak mi się wydawało - zwłaszcza, że w Bara Bara grałem po Archipelago i jakoś mi się wówczas łatwa wydawała. Porównując Bara Bara do Archipelago to w Bara Bara zasady są czytelniejsze i przyjemniejsze lecz sama gra jest bardziej wymagająca. W Archipelago można sobie raz nakreślić strategie i się jej dosyć trzymać, trudność sprawiają na początku zasady i nagła rebelia będąca skutkiem kilku złych wyborów wszystkich graczy :) Bara Bara wymaga ciągłego skupienia i częstej zmiany planów.

Do zobaczenia :)
mocy
Posty: 9
Rejestracja: 02 maja 2013, 18:52

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: mocy »

Witam kiedy mogę się od państwa przyłączyć na granie mam czas w czwartki oraz piątki?
Szymon
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Myszaq36 »

mocy pisze:Witam kiedy mogę się od państwa przyłączyć na granie mam czas w czwartki oraz piątki?
Szymon
Data najbliższego spotkania jest aktualizowana w pierwszym poście. Dodatkowo Mongea zamieszcza tutaj nowy post z informacja o tym najbliższym terminie. Wówczas ochotnicy się zgłaszają i jak zbierze się kilku śmiałków to spotkanie dochodzi do skutku.
Jeśli chodzi o adres i jakiś kontakt to pisz na prv do Mongea - tam się wszystkiego dowiesz :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: razul »

Bora Bora pozytywnie mnie zaskoczyła. Zasad do ogarnięcia trochę jest, ale bardzo szybko się w tym gąszczu odnalazłem i mogłem skupić na rozgrywce. Dzięki Marek za dobre wytłumaczenie :)
Ale jedna istotna zasada jakoś mi umknęła. Zielony bóg pozwala (do wyboru) : podwoić efekt akcji z płytki postaci ALBO zagrać dodatkową płytkę kobiety/mężczyzny.
salane
Posty: 278
Rejestracja: 05 lip 2012, 12:53
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: salane »

razul pisze:Bora Bora pozytywnie mnie zaskoczyła. Zasad do ogarnięcia trochę jest, ale bardzo szybko się w tym gąszczu odnalazłem i mogłem skupić na rozgrywce. Dzięki Marek za dobre wytłumaczenie :)
Ale jedna istotna zasada jakoś mi umknęła. Zielony bóg pozwala (do wyboru) : podwoić efekt akcji z płytki postaci ALBO zagrać dodatkową płytkę kobiety/mężczyzny.
Marek to najlepszy tlumaczący zasady jakiego znam :-).
Moje gry
10% zniżki planszomania.pl pw me
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

Myszaq36 pisze:Dziękuje za miłe spotkanie...

Udało się zagrać:
- W grę o kolorowych ptaszkach ;) (tytułu nie pamiętam)
te kolorowe ptaszki to Uluru - ot takie małe szybkie i jak dla mnie bardzo sympatyczne ;)
a wcześniej jeszcze był duszek z żabką: geistes blitz 2

Rialto: po Bora Bora wydaje się łatwe i takie w rzeczywistości jest - spodobało mi się, ale póki co na listę zakupową nie wrzucam
razul pisze:Bora Bora pozytywnie mnie zaskoczyła. Zasad do ogarnięcia trochę jest, ale bardzo szybko się w tym gąszczu odnalazłem i mogłem skupić na rozgrywce. Dzięki Marek za dobre wytłumaczenie :)
Ale jedna istotna zasada jakoś mi umknęła. Zielony bóg pozwala (do wyboru) : podwoić efekt akcji z płytki postaci ALBO zagrać dodatkową płytkę kobiety/mężczyzny.
mnie też ta zasada umknęła :wink:
Wrażenia po Bora Bora: całkiem ciężki tytuł (zasad może mniej niż w Archipelago, ale i tak na początku mały zawrót głowy). W sumie dość mieszane uczucia - pierwszy raz w punktacji końcowej wylądowałam dość daleko w tyle i nie potrafię wskazać jednoznacznych powodów tej sytuacji - trudno mi wskazać popełnione błędy (nie było ich więcej niż przy innych grach rozgrywanych pierwszy raz). Nie wydaje mi się by różne strategie były aż tak niezbalansowane. Odpuściłam niemal zupełnie zakupy biżuterii (te 2 kupione przy okazji bo wpadły przypadkiem muszelki) i na tym dość mocno w plecy (budowanie świątynie nie zrekompensowało strat). Silne wydaje się zdobywanie fioletowego żetoniku dowolnego boga (a wstawione pionki dodatkowo przynoszą całkiem spore punkty). Zdecydowanie jednak jest to tytuł, do którego z chęcią zasiądę ponownie. ;)
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

jeszcze wstępnie termin spotkania w tym tygodniu:

jedynym pasującym dniem w tym tygodniu jest czwartek (a i to będę musiała jeszcze w środę potwierdzić - w niedzielę I komunia córy i nie wiem czy organizacyjnie wyrobię - dam w środę znać)

komu by czwartek pasował?
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Myszaq36 »

salane pisze:Marek to najlepszy tlumaczący zasady jakiego znam :-).
razul pisze:...Ale jedna istotna zasada jakoś mi umknęła. Zielony bóg pozwala (do wyboru) : podwoić efekt akcji z płytki postaci ALBO zagrać dodatkową płytkę kobiety/mężczyzny.
Jak widać po powyższym do doskonałości w tłumaczeniu jeszcze daleko ;) Zgadza się Jacek - chyba całkowicie zapomniałem wspomnieć o tej drugiej możliwości albo jej wystarczająco nie wyartykułowałem (z nastawieniem na to pierwsze). Podczas gry nie skorzystałem z tej opcji (i pewnie dlatego to nie wypłynęło) ale rozumiem, że ktoś inny mógł na tym dodatkowo zapunktować... Na następny raz będziemy już pamiętać ;)
Mongea pisze:jeszcze wstępnie termin spotkania w tym tygodniu:
jedynym pasującym dniem w tym tygodniu jest czwartek...
komu by czwartek pasował?
Ja mam w czwartek teatr, więc muszę podziękować...

Ale wszystkim życzę miłej gry.
Pozdrawiam.
mocy
Posty: 9
Rejestracja: 02 maja 2013, 18:52

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: mocy »

Ja mam czas w czwartek to sie dołączam do grania.
Quetzalcoatl
Posty: 353
Rejestracja: 07 cze 2012, 10:32
Lokalizacja: Wrocław
Has thanked: 1 time
Been thanked: 3 times

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Quetzalcoatl »

Ja również planuję przybyć. Ale pewności nie mam.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

jak ekipa z descenta sie nie zgra to bede :)
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

hi

niestety mimo ogromnej ochoty nie dam rady jutro wcisnąć grania :( - za dużo spraw przed komunią na głowie
musimy więc poczekać do przyszłego tygodnia
Mongea
Posty: 361
Rejestracja: 14 kwie 2010, 15:49
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Mongea »

już po komunijnym zamieszaniu...
zapraszam na granie w czwartek na 18-stą - piszcie proszę kto przyjdzie (jeśli większości będzie bardziej pasował piątek to też mógłby być), dajcie tylko wcześniej znać
Awatar użytkownika
Myszaq36
Posty: 242
Rejestracja: 23 lip 2012, 10:04
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: Myszaq36 »

Mi czwartek odpowiada i jeśli nic nieprzewidzianego do tego dnia nie wyskoczy to oczywiście przybędę :) Szanse oceniam tak na 95% :)

Pozdrawiam serdecznie.
mocy
Posty: 9
Rejestracja: 02 maja 2013, 18:52

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: mocy »

Hej ja tez sie pojawie tego dnia u was na graniu do zobaczenia w czwartek na 18.00
Awatar użytkownika
razul
Posty: 162
Rejestracja: 05 kwie 2011, 16:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: razul »

Ja niestety jutro raczej wypadnę z grania mimo szczerych chęci.
Awatar użytkownika
virco
Posty: 1463
Rejestracja: 15 gru 2010, 15:31
Lokalizacja: Wrocław
Been thanked: 1 time

Re: [Wrocław] Gramy na Gaju

Post autor: virco »

ja raczej tez odpadam..
chyba ze po 21..
Click me for -> Virco BGG Collection
Click me for -> Virco Forum Topic Buy/Sale/Trade
Stałe rabaty : planszostrefa.pl 10% | zgrami.pl 10% | 3trolle.pl 5% | planszak.pl 5%
ODPOWIEDZ